Groepje start Clomid mei/juni 15

Discussie in 'MMM clubs' gestart door Miszy, 15 mei 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Help85

    Help85 Fanatiek lid

    23 feb 2015
    2.005
    1
    36
    @Missaniet: bleek bij mij ook spraakverwarring te zijn, maar cystes worden ook wel eiblaasjes genoemd. Zie onderstaande tekst, gebruik ook maar eiblaasjes. Cystes klinkt veel heftiger vind je niet :) Fijn dat ik mee mag lezen/ praten.

    "Als je PCO(S) hebt is het samenspel van deze hormonen verstoord. Hoe dat precies komt weten we niet.
    Wat er daardoor in je eierstokken gebeurt, is dat niet een klein aantal eiblaasjes per cyclus rijpt, maar minstens 12 tegelijk. Daarbij komt dat deze eiblaasjes niet goed genoeg groeien en rijpen. Ook lukt het niet om de eicel uit het eiblaasje los te laten; er is geen eisprong. Veel van deze halfontwikkelde eiblaasjes blijven achter in de eierstok als vochtblaasjes en heten cystes."
     
  2. Help85

    Help85 Fanatiek lid

    23 feb 2015
    2.005
    1
    36
    Hmm als ik er verder op google zie ik dat cystes toch groter zijn. Dan weet ik wel zeker dat het gister dus gewoon eiblaasjes waren!
     
  3. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Vreemd...
    Mijn arts zegt dat ik geen cystes heb maar wel teveel eiblaasjes... op de echo afg. vrijdag zei een andere arts 't ook nog weer... ze zag geen cystes of andere gekke dingen.

    Nou ja maakt ook niet zoveel uit. Het kan iig geen kwaad dus?
     
  4. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Oke gelukkig :)
     
  5. Miszy

    Miszy Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.263
    8
    38
    Natuurlijk mag je meekletsen Help85! Gezellig juist! ;)

    Jammer dat je ook teveel blaasjes hebt, we zitten allemaal in hetzelfde schuitje. Ben je het al lang aan het proberen of sinds kort? Nou ik hoop dat alles meezit, wij gaan voor 2016 baby's!!
     
  6. Help85

    Help85 Fanatiek lid

    23 feb 2015
    2.005
    1
    36
    We zijn bezig sinds eind november. Gelukkig na wat 'druk' bij de huisarts doorverwijzing gekregen. Met name omdat uit mijn temp kaartjes bleek dat ik geen eisprong had.

    Ik hoop idd dat we met zijn allen in 2016 een mooie en gezonde baby in ons armen kunnen sluiten. Vanavond gaan we mijn ouders vertellen dat we bezig zijn en dat we nu in de MMM terecht komen.
     
  7. Droommama

    Droommama Actief lid

    27 sep 2014
    112
    46
    28
    NULL
    NULL
    Welkom Help85. Fijn dat er binnenkort een behandeltraject ingezet gaat worden! Ik had heel veel eiblaasjes, namelijk 65 aan de ene kant en 67 aan de andere kant. Ik schrok ervan maar de gyn zei dat het aantal niet uitmaakte, teveel is gewoon teveel. Daar hoop ik dan maar op.

    Ik heb na de diagnose ook gelijk m'n ouders ingelicht. Inmiddels heb ik het ook aan m'n schoonouders verteld na lang twijfelen. Maar voelde me een soort van schuldig dat we hen er buiten hielden :)

    Hebben jullie ouders/schoonouders ingelicht?
     
  8. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    #88 Missaniet, 2 jun 2015
    Laatst bewerkt: 2 jun 2015
    Oh ik snap dat je daarvan schrikt. Maat ik denk idd dat het aantal niet uitmaakt, anders zou je gyn dat niet zeggen.

    Wij hebben ook onze ouders ingelicht. Mijn ouders zijn het via een ongeplande manier al te weten gekomen. Ik zou door de scan moeten bij de neuroloog voor iets anders en waar mijn vader bij was vroeg de neuroloog of ik niet zwanger was want dan mag je niet in de scan. Toen op dat moment wachtte ik op m'n menstruatie dus wist t niet! Toen heb ik t maar verteld waar m'n vader bij was... "sorry pap, had het je liever op een andere manier verteld".
    Dus later ook het mmm gebeuren verteld, mijn ouders hadden overigens al door dat wij bezig waren.
    Schoonouders hadden ook t vermoeden. Vind t fijn dat ze t weten, lucht echt op en fijn om er af en toe over te kunnen praten met ze.
     
  9. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Spannend moment! Maar het zal je goed doen hoor, echt! Het lucht op :).
     
  10. Miszy

    Miszy Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.263
    8
    38
    Droommama, dat zijn echt veel blaasjes ja, bij mij 25 en dat vonden ze al veel! Maar het aantal zal dan echt niet uitmaken als ze dat zeggen! Mijn ouders weten ervan, schoonouders niet maar zijn ook minder betrokken bij zulke persoonlijke dingen, erg jammer..
     
  11. Help85

    Help85 Fanatiek lid

    23 feb 2015
    2.005
    1
    36
    Oh wat fijn herkenbare verhalen te horen.

    Gisteren bij mijn ouders geweest, en idd erge opluchting nu ze het weten. Ze waren heel lief en begripvol. En bleek dat mijn moeder ook niet zonder slag of stoot zwanger is geworden. Eerst BBZ en toen miskraam, cyste die operatief verwijdert moest worden. Toen werd ik geboren en daarna mijn zusje die eigenlijk een tweeling was, maar waarvan 1tje gedurende de zwangerschap overleed. Dat laatste wist ik al wel overigens, de rest nog niet. Mijn moeder had het er dus ook wel moeilijk mee dat het bij mij ook niet vlekkeloos verloopt en hoopte dat mij die tijd werd bespaart. Maar bovenal waren ze vooral blij dat ze (hopelijk) opa en oma worden!

    Schoonouders zit ik ook erg over te twijfelen. Die zien we stuk minder vaak, mijn ouders zeker wel 2x in de week. Maar voel me idd wel schuldig. Daarnaast is mijn vriend tweeling, dus als zijn broer op korte termijn met blij nieuws zou komen (zijn nu beide 34 dus kan wel komen zulk nieuws) dan snappen ze eventueel wel als we iets minder uitbundig reageren... dus dubio
     
  12. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Wat fijn dat je ouders zo begripvol waren. Wel naar om te horen dat je moeder zoveel heeft moeten doorstaan. Maar het is fijn om dan dingen te delen.

    Ik heb het mijn schoonouders wel verteld maar onze band is goed dus dat maakt t ook wel anders.
    Ook zou ik t niet helemaal eerlijk vinden tegenover mijn schoonouders als mijn ouders het wel wisten en schoonouders niet. Maar in jullie situatie begrijp ik het wel.

    Hoe is t verder met jullie?
     
  13. Miszy

    Miszy Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.263
    8
    38
    Help85, fijn dat je het je ouders hebt verteld, kan me voorstellen dat dat oplucht en dat je wat meer erover kan praten! En wat betreft je schoonouders, gewoon doen waar jij je goed bij voelt!

    Bij mij gaat alles z'n gangetje, geen veranderingen ;) bij jou Missaniet? Nog ergens last van?
     
  14. PrinsesBelle

    PrinsesBelle Actief lid

    30 sep 2014
    112
    0
    0
    Welkom! :) Leuk dat je mee komt praten.

    Hoeveel eitjes: Ik had er in iedere eierstok ongeveer 50 (ook lekker veel dus). De dokter had er geen stress door en zei dat het typisch PCOS is, dus daar gaan we maar vanuit.

    Vertellen: Hier weet iedereen het. Eerst hebben we het alle ouders (zijn ouders zijn gescheiden) verteld en onze broer en zussen. Daarna hebben we het publiekelijk gegooid. We kregen veel vervelende opmerkingen (die goed bedoeld zijn) en we zagen niet in waarom we het geheim moesten houden. Nu iedereen het weet krijgen we erg veel steun en begrip. Ik ben er ook over gaan bloggen en dat voelt erg goed.


    Eergisteren heb ik mijn eerste echo gehad. Het baarmoederslijmvlies was netjes op schema maar mijn eitjes waren niet gegroeid. Wel leken het er een stuk minder te zijn (maar daar heeft ze niets over gezegd, het was niet mijn eigen arts).
    Morgen heb ik nog een echo en dan gaan we kijken of het wel iets deed. Dinsdag (de eerste echo) zat ik op CD9 en morgen op CD12. Dus ik ben zeer benieuwd!
     
  15. Miszy

    Miszy Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.263
    8
    38
    CD betekend dagen vanaf je menstruatie toch? Dan zit ik op CD10 morgen, dus ongeveer (als Clomid werkt) zou het eitje CD14 springen?
     
  16. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    CD is cyclusdag Miszy. Ik zit morgen ook op dag 10. Met Clomid springt hij tussen dag 19 en 23 staat in mijn foldertje... bij een cyclus van 28 dagen zou hij idd ongeveer op dag 14 springen.
    Jij hebt morgen ook echo toch? Ben benieuwd wat ze bij ons al zien!!
     
  17. Droommama

    Droommama Actief lid

    27 sep 2014
    112
    46
    28
    NULL
    NULL
    @Missaniet, dat is nieuw voor mij dat de ovulatie pas tussen dag 19 en 23 plaatsvindt. Gelukkig maar want begon me al zorgen te maken. Ik zit nu op dag 14 en ovulatietests nog negatief. Maar dat is dus niet heel gek. Is dat foldertje ook online te vinden? Zou t graag even lezen.
     
  18. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Sorry dames, foutje! De eisprong treedt op tussen dag 13 en 23... ipv 19 en 23 ;). Sorry!
    Het boekje heet Voorlichting over OI (ovulatie inductie). Geen idee of t ook online staat. Heb 'm van mijn fertiliteitsarts gekregen.
     
  19. Miszy

    Miszy Fanatiek lid

    5 mei 2015
    1.263
    8
    38
    Ik schrok ook al even haha, zo lang nog wachten! Ja ik heb morgen ook de echo, jij ook succes! En krijg je de ovulatietesten van het ziekenhuis Droommama? Die dingen zijn nog best duur als je veel dagen moet testen..!
     
  20. Missaniet

    Missaniet Fanatiek lid

    14 sep 2014
    1.277
    0
    0
    Hee Miszy,
    Hoe is t bij jou? Ben benieuwd hoe de echo is gegaan.
    Bij mij was aan 1 kant een eitje van 10 mm te zien, betekende nog niet iets maar kan snel gaan. Bij 13 of groter spreken ze van een naderende eisprong.
    Maandag mag ik weer :).
     

Deel Deze Pagina