Ik zou het niet zo vragen, mochten er nu mensen in de tuin bezig zijn en je ziet dat ze die tegels eruit halen, dan zou ik wel vragen of je ze mag overnemen, eventueel tegen een kleine betaling.
kan je die van onze buren niet meenemen...:#... Die staan al 5 jaar (!) lang in het smalle poortje te liggen waar iedereen langs moet...
Gewoon netjes vragen. Waarom zou dat niet kunnen? Je verplicht ze niet tot geven. Gaan ze ze zelf gebruiken of verkopen ze ze liever, even goede buren toch? Ik snap echt niet dat zoiets simpels al verkeerd opgevat zou kunnen worden.
Ik zou een briefje in de bus doen bij de koopwoningen. Kunnen ze er even over denken, en voelen ze zich ook niet voor het blok gezet.
Ik zou het niet direct vragen aan mijn buren als ik ze nog niet ken. Dit omdat je niet weet of ze ze laten liggen of niet. Als ze nou bezig zijn om ze eruit te halen dan pas zou ik het vragen. Ik persoonlijk zou het haaibaaierig vinden als mensen al vragen om de tegels als ik zelf nog niet eens woon.
Vragen staat altijd vrij. Je begaat geen misdaad. Raar nee. Hoe vaak gebeurt het niet dat men gezamenlijk de schuttingen zetten. Of de begroeiing.
Vragen staat vrij. Wij hadden toevallig vorige week ook nog wat losse stenen in de voortuin staan en toen belde een buurvrouw van een paar huizen verderop ook aan met de vraag of wij ze nog gingen gebruiken. Ken dat vrouwtje helemaal niet goed maar we hadden gelijk een praatje en nu staan we iedere ochtend te kletsen op het schoolplein hahaha. Wij gebruikte ze niet meer dus ze kon ze zo mee nemen. Dus ja ik zou het gewoon vragen hoor, nee heb je en ja kun je krijgen
Ik vind het niet raar en zou het gewoon vragen. Als iemand naar mij zou komen met die vraag zou ik het ook helemaal niet erg vinden.
Dat is helemaal niet raar hoor. Toen wij net in onze nieuwe huis zaten, kregen wij ook geregeld mensen aan de deur wat we met de tegels gingen doen. Ik zou het gewoon er op wagen, succes!
Oh maar als iemand nee zou zeggen, even goede vrienden hoor Vroeg me gewoon meer af of dit niet onbeleefd is om te vragen. De meeste mensen wonen hier al een paar maanden. Toevallig werd er net een pallet tegels gebracht bij het huis hiernaast. Die mensen zeggen wij altijd gedag, denk dat het daar sowieso ga vragen dit weekend. Bedankt voor alle antwoorden en reacties
Ik zou het een beetje inleiden en dan laten vallen dat jullie dezelfde tegels zoeken en hoopt dat er iemand is die ze niet gaat gebruiken zodat je ze over kan nemen.
Wij hadden zo'n zelfde situatie (een beetje). We wonen in een nieuwbouw wijk en bij een nieuw gebouwde villa waren ze de tegels er uit aan het halen en stonden al pallets met nieuwe tegels, mijn man heeft toen gevraagd of hij ze mocht hebben en die hebben we nu inderdaad in de tuin liggen.
Ja je hoeft ook geen toneel te gaan spelen en doen alsof je komt voor een praatje (zou een beetje hypocriet zijn), maar om nou alleen aan te bellen 'hoi mag ik je tegels?' zou ik wel vreemd vinden. Als iemand t gezellig en vriendelijk kwam vragen zou ik het prima vinden. Het is toch geen gekke gedachte dat de kans groot is dat ze iets anders willen. Zelf zou ik t fijn vinden als ik er iemand een plezier mee kon doen.
Nee hoor, zou ik niet raar vinden. Heb het ook een keer gedaan. Wij hadden tegels nodig en andere mensen stonden ze eruit te halen. Ik heb het gewoon netjes gevraagd of ze al een bestemming voor die tegels hadden. Niet dus en helemaal blij dat wij ze wilde hebben.