Tips gezocht vrije dagen man na bevalling

Discussie in 'Kraamtijd' gestart door 1981Mama, 8 jun 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Hallo allemaal,

    Aangezien ik nog zwanger ben, hoop ik toch dat ik hier een vraag mag stellen aan jullie :)

    Waarschijnlijk ga ik half augustus bevallen (word waarschijnlijk ingeleid), vooralsnog gaan we uit van een natuurlijke bevalling in het zkh met 1 nachtje daar blijven. Mijn man heeft dan recht op 1 dag calamiteitenverlof (?) en direct gevolgd door 2 werkdagen betaald verlof. Daarnaast kan hij nog een aantal dagen onbetaald verlof inzetten of vakantiedagen opnemen.

    Misschien een rare vraag, maar wat is handig qua vrijnemen van mijn man? Kan hij het beste de eerste twee weken vrijnemen na de geboorte? Of misschien eerst nog (halve?) Dagen gaan werken omdat de kraamzorg er toch nog is, en daarna nog wat vrij opnemen? Of is het misschien wel leuk als hij bv de eerste twee weken er is en dan na een paar weken nog een keer een week vrij?

    Wat is jullie ervaring en wat vonden jullie het fijnst? En wat is voor mijn man het fijnst?
     
  2. mimimama88

    mimimama88 Fanatiek lid

    19 sep 2014
    1.516
    0
    36
    Mijn man heeft door de lange aanloop richting de bevalling eerst 2 dagen verlof opgenomen. Op zaterdag ben ik bevallen. En in de kraamweek heeft mijn man verlof gehad. Na de kraamweek heeft hij nog 2 dagen verlof gehad waardoor ik anderhalve week samen heb genoten van de kraam periode.
    Daarna is ml een volledige week gaan werken maar dat vond hij te zwaar. Ml heeft toen op woensdag verlof gepakt voor 4 weken. En dat heb ik als prettig ervaren. Kon ik even 1 dag in de week even extra bij tanken. De verzorging van onze zoon deden we dan in "diensten" dan kregen we beide even een moment om te slapen. Mijn man vond het heerlijk om op woensdag lekker de zoon te vertroetelen en te verzorgen :)
     
  3. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    Sinds Januari 2015 heeft je man recht op 2 dagen betaald en 3 dagen onbetaald verlof.
    Als je spontaan gaat bevallen heeft je man recht op die dag calamiteitenverlof maar als je ingeleid wordt natuurlijk niet want dan is het gepland (ben zelf ook ingeleid vandaar dat ik dat weet).

    Mijn man heeft alleen die 5 vrije dagen gehad en er zat ook nog een weekend achteraan, ik ben dinsdagavond ingeleid, donderdagnacht bevallen en vrijdagochtend naar huis gegaan, mijn man had nog vrij t/m maandag, daarna ging hij volledig werken en heb ik het 'alleen' gedaan.
    Dat was zeker weer eventjes wennen maar ik wilde ook zo snel mogelijk in een ritme zitten en dat is daarmee zeker wel gelukt.
    Mijn man heeft over 4 weken zomervakantie en dan wordt ons mannetje 4 maanden, hij werkt gewoon dinsdag t/m zaterdag en dan heb ik de zorg over ons zoontje alleen, dat gaat verder goed.

    Het is geheel aan jezelf wat je prettig vindt natuurlijk, als jij graag zou willen dat je man vakantie pakt dan kan dat toch?
     
  4. Joiedevivre

    Joiedevivre Bekend lid

    1 aug 2014
    717
    0
    0
    Mijn man had expres zijn vakantiedagen bewaard voor het moment dat ik zou bevallen, hij is toen 2 weken vrij geweest. Vonden we allebei heel fijn en zijn toen veel bij onze dochters geweest. Toen dochters thuis kwamen heeft hij weer twee weken vakantie opgenomen.
     
  5. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Mijn man heeft bewust de week ná de kraamzorg vrijgenomen. Dan heb je ook dan nog hulp. Vond ik erg prettig.
     
  6. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Mijn man heeft de twee weken na de bevalling vrij genomen. Ik vond het erg fijn dat hij in de kraamweek ook thuis was. Ik vond het fijn om een vertrouwd persoon om me heen te hebben en ik vond het fijn dat hij ook meer tijd had om bij te komen van alles en zijn kind meteen veel mee te maken.

    Volgens mij hadden we bij de oudste vooraf bedacht dat hij na twee dagen weer zou gaan werken en dan als de kraamzorg weg was vrij zou nemen. De bevalling was echter nogal zwaar en volgens mij hebben we toen besloten dat hij gewoon vrij nam. Dat beviel zo goed, dat we dat bij de tweede weer zo hebben gedaan (toen ook voor de oudste).
     
  7. Mime28

    Mime28 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.050
    1
    0
    Ligt er aan wat je zelf fijn vind en hoeveel hij (eventueel extra) vrij kan krijgen. Bij de eerste was mijn man de eerste week vrij en toen hij weer aan het werk ging en de kraamzorg weg ging, ging het ondanks een ks prima alleen. Bij de tweede ging mijn man ook weer na een week aan het werk (in het buitenland ;)) en toen de kraamzorg weg zou gaan heb ik huilend met mijn moeder aan de telefoon gezeten of ze me wilde komen helpen omdat het echt nog niet lukte allemaal.
    Het begin samen vrij hebben is wel heel fijn, maar je moet ook wel 'back up' hulptroepen hebben voor als het daarna nog niet lukt. ;)
     
  8. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    Man is vrachtwagenchauffeur maar werkte in de week van de kraamhulp van 9 tot 16 op kantoor, kreeg daarna een week verlof en heeft nog twee weken vakantie opgenomen. Ben heel blij dat het zo kon, ik heb lichamelijk wat mankementen zeg maar en zo kon ik rustig herstellen...en het was ook gewoon heel fijn de eerste weken met z'n drietjes te zijn :)
     
  9. dorisn

    dorisn Fanatiek lid

    2 jun 2007
    4.319
    37
    48
    ede
    Bij de oudste 2 heeft hij de week na de kraamweek vrij genomen en dat was heel fijn. De eerste week heb je kraamzorg die heel veel doet en daarna kan je het samen. Deze keer kan mn man helaas geen vrij krijgen omdat zijn collega zn vakantie niet wilde verschuiven. Jammer genieg zijn zn collega's niet zo colleriaal als bij zn vorige werk. Met moeite heeft hij kunnen regelen dat hij in de kraamweek een uur eerder naar huis kan. Mijn man neemt aan het einde van mijn verlof vakantie en dat zijn dan zn 3weken zomervakantie.
    We zien wel hoe het loopt, het betekend alleen dat ik in het weekend minder tijd heb om bij te tanken omdat mn man dan bij moet tanken van de gebroken nachten en zn werk.
    Wij schakelen oma en opa wat extra in voor de oudste 2 en dan komt het ook goed.
    Mijn advies (en ervaring)is dat je man ook echt wel vrij nodig heeft want ook voor hem is het nieuw en wennen en ook hij wordt snachts wakker.
     
  10. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Mijn man heeft behalve 2 dagen kraamverlof helemaal geen vrij gehad na de bevallingen.
    Als het had gekund, had ik het wel fijn gevonden dat hij de week nadat de kraamverzorgster weg was bijv. halve dagen had gewerkt (of helemaal vrij natuurlijk, nog beter).
    Bij de eerste zat ik wel een beetje met mijn handen in het haar toen de kraamhulp weg was. En bij de tweede en derde zou het sowieso relaxed zijn geweest om een beetje hulp te hebben. Vooral omdat de oudste twee toen naar school moesten en dan is het best even wennen aan het spitsuur 's ochtends met een baby.
     
  11. Arya

    Arya Bekend lid

    26 jun 2014
    847
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn man heeft al zijn vakantie opgenomen en is bijna vier weken vrij geweest. Dat vond ik heel erg fijn.
     
  12. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    14 jul 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Uit de reacties blijkt wel dat het moeilijk te zeggen is wat fijn is en vooral dat het per persoon, maar ook dus heel erg qua bevalling afhankelijk is.
    Zelf heb ik 4 makkelijke bevallingen gehad. Behalve het toegekende verlof heeft hij weinig dagen vrij genomen. Enkele dagen wat later begonnen of eerder thuis. Bij nr. 4 ging alles zo makkelijk dat hij in de kraamweek en de weken erna zelfs heeft overgewerkt.

    Het fijnst is gewoon een flexibele werkgever zodat je man tegen die tijd flexibel dagen/uren kan opnemen.
     
  13. Nandanovember

    Nandanovember Fanatiek lid

    2 nov 2013
    1.017
    0
    0
    mijn man heeft in de kraamweek die 2 vrije dagen opgenomen waar ie recht op had. De andere dagen dat de kraamzorg er was is ie gaan werken en daarna heeft ie nog 3 weken vrij genomen.

    Ik zou het zo weer doen.
     
  14. Nathalie1988

    Nathalie1988 Actief lid

    24 jan 2013
    204
    0
    0
    mijn man heeft de dagen dat de kraamhulp er was wel gewerkt, maar wel wat minder uur op een dag. Nadat de kraamhulp weg was, heeft hij nog twee weken geheel vrij genomen. Is toen erg goed bevallen! Denk dat we dit keer het ook zo gaan doen :)
     
  15. Humtum

    Humtum Fanatiek lid

    9 nov 2013
    1.046
    30
    48
    Noord Brabant
    Mijn man werkte halve dagen toen de kraamzorg er was. Tips meekrijgen en genieten van eerste dagen. En ook praktisch nog wel iets op kantoor zijn om zaken te regelen omdat hij na de kraamweek 2 weken vrij had. Hij en ik vonden dit ideaal op deze manier
     
  16. droombeebje

    droombeebje Bekend lid

    7 jun 2009
    713
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij onze eerste is mijn man na de bevalling vier weken vrij geweest (was zomervakantie). We vonden dat erg blij, zodat hij ook dingen van de kraamverzorgster kon leren. We kijken er goed op terug.

    Nu krijg ik een keizersnede en neemt hij wel het kraamverlof op, maar wacht hij met vrij nemen tot na de kraamzorg weg is. Dit omdat ik dan waarschijnlijk na de kraamzorg nog wel wat hulp kan gebruiken. En dan kunnen we ook even echt samen met z'n viertjes gaan genieten. Misschien dat hij ook nog wat zorgverlof kan krijgen, omdat ik waarschijnlijk nog niet zoveel alleen kan doen 's nachts als ik weer thuis ben. Maar dat is gewoon afwachten. Ik hoor zoveel verschillende verhalen over het herstel na een keizersnede.
     
  17. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    Ml is hier dan de 2 dagen betaald en 3 dagen onbetaald vrij.
    Verder inprinciepe niet.

    Maar, hij kan wel zelf zijn diensten "kiezen"
    dus kunnen we kijken wanneer het het handigste is als hij thuis is.
    Hij werkt van 6-14 / 11-20/ 14-22
     
  18. Patrijs1981

    Patrijs1981 Fanatiek lid

    22 dec 2011
    2.011
    1
    36
    Draagdoekconsulent
    Woerden
    Ik wilde juist dat hij thuis was in de kraamweek. Hij had nul ervaring met baby's en ik zag het niet zitten om hem alles te leren. Vond ik fijner als de kraamzorg dat deed. Daarnaast had ik mijn stuit gekneusd en hem s nachts echt nodig voor het pakken van de baby en verschonen ( onze dl moest ook getempt worden en er moesten elke nacht nieuwe kruiken gemaakt worden omdat ze zo koud was).
     
  19. nijntje1983

    nijntje1983 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.192
    0
    0
    vlakbij assen
    Mijn man gaat werken als de kraamzorg er is en neemt aansluitend aan de kraamweek zijn 3 weken vakantie.
    wel brengt hij in de kraamweek onze dochter naar school 's ochtends. En opa en oma halen haar weer op. Of ze gaat bij 1 van haar vriendinnetjes eten/spelen, even afwachten wat ze op dat moment zelf wil.
     
  20. Cammy

    Cammy Fanatiek lid

    24 feb 2014
    1.905
    2
    38
    Bij de eerste heeft mijn vriend na de bevalling 2 weken vrij genomen. We vonden het erg fijn dat we samen alles van de kraamhulp konden leren. Er komt zo veel informatie op je af en als je net bevallen bent sla je de helft niet eens op;) Ik vond het dus erg fijn dat hij er was die ook alles meteen mee kreeg en hij vond dat ook. Na de geboorte van onze zoon is m'n vriend een dag minder gaan werken, dus is hij straks na de bevalling sowieso 3 werkdagen thuis. Hij zal in de kraamweek dan 2 dagen werken en als de kraamhulp weg is 2 weken vrij nemen.
     

Deel Deze Pagina