Keukenmachine vraagjes...

Discussie in 'De lounge' gestart door Sweetheart, 14 jun 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sweetheart

    Sweetheart Actief lid

    1 aug 2011
    451
    0
    0
    NULL
    NULL
    Aan de kokkerella's onder ons met een keukenmachine: waarvoor gebruiken jullie die en hoe doe je dat? Beetje stom misschien, maar ik heb een keukenmachine en ik denk dat ik er ongetwijfeld veel meer mee kan dan ik nu doe. Ik heb een Bosch Mum 48A1 met foodprocessor en blenderkan erbij. Ik heb al gezocht op YouTube en Google, maar ik kom voornamelijk tips tegen voor de aanschaf en van die prachtige demonstratiefilmpjes over het uitpakken van de doos. Maar dus niets om dat ding ook echt te gebruiken. Hebben jullie tips & trucs (en dan ook graag met welke accessoire :))? En hebben jullie er ook last van dat met mixen de bloem en boter aan de wanden blijven plakken? De gardes raken de kom net niet, dus een deel wordt niet meegemixt. Ik hoor het graag:p
     
  2. Beeb87

    Beeb87 Niet meer actief

    Ik heb een Kenwood met extra accessoires.
    Voor het mengen van deeg heb ik een klopper erbij zitten waar rubber omheen zit. Die schraapt dus echt de boter enzo van de kom af.
    Altijd alles perfect gemengd.
    http://www.kenwoodworld.com/WebImage/Global/Product%20images/Kitchen%20Machines/Attachments/44001/Attachments-44001-800x600-1_800x600.jpg

    Ik de blender maak ik smoothies en milkshakes.

    En met de foodprocessor doe ik groenten raspen zoals Chinese kool enzo. En kaas raspen! Stukken goedkoper dan geraspte kaas kopen.
    Heb 3 bakken met kaas in de vriezer. Jong, oud en parmezaan.
     
  3. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    ik ga altijd tussendoor even met een flexibele rubberen spatel langs de randjes van de kom om het los te maken..
    na een keer of 2 heb je een mooi glad beslag zonder dat de helft nog aan de rand vast geplakt zit
     
  4. Yankee

    Yankee Fanatiek lid

    30 aug 2014
    1.098
    249
    63
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Ik heb een keukenmachine met alle 3 die functies en kan niet zonder. Processor gebruik ik nooit. Blender voor milkshakes en sappen .. maak dagelijks een groene shaken met spinazie en fruit

    Verder de keukenmachine zelf gebruik ik voor het kneden van deeg voor donuts , cinnamon rolls, brood, Arabische pannekoeken, Turkse pizza's.. van alles dus. Ik begrijp wat je bedoelt met de randen maar ik stop hem na 2 min en schraap Alles van de zijkant af naar het midden en je bent weer ready to go!

    Veel kook/bakplezier
     
  5. Sweetheart

    Sweetheart Actief lid

    1 aug 2011
    451
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt! En noten en chocola en koekjes fijnmalen (in kleine stukjes), doen jullie dat in de blender of door een hakschijf?
     
  6. Sweetheart

    Sweetheart Actief lid

    1 aug 2011
    451
    0
    0
    NULL
    NULL
    Iemand? Ik word via Google en YouTube ook nog steeds niet veel wijzer :)
     
  7. Raspberry

    Raspberry Niet meer actief

    Ik met de hakschijf, werkt super..
     
  8. Beeb87

    Beeb87 Niet meer actief

    Voor de machine die ik heb kan je speciale potjes kopen om noten e.d. mee te hakken.
    Zijn gelijk goed afsluitbaar om te bewaren als je over hebt.

    Multimolen AT320A | Kenwood
     
  9. Sweetheart

    Sweetheart Actief lid

    1 aug 2011
    451
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dan doe ik iets niet goed haha! :) Ik ga het nog eens proberen.

    En die potjes van de Kenwood zijn wel ideaal zeg! Was mij alleen een beetje te duur, de Kenwoods :p
     

Deel Deze Pagina