Badje?

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door Annabelle29, 23 jun 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Annabelle29

    Annabelle29 Niet meer actief

    Hoe wassen jullie je kindje? In een tummy tub? Een apart badje? Of met een ligstoeltje in het bad?
    En hoe vullen jullie het badje? Staat het in jullie bad? Of vul je het met de doucheslang? In de winkel hadden ze van die commodes met een badje in, maar vind die nogal duur....
     
  2. julialove

    julialove Actief lid

    23 dec 2014
    152
    0
    0
    NULL
    NULL
    De jongste was ik in een badje, op de manier zoals ik van de kraamzorg heb geleerd (al bij de oudste). De oudste gaat alleen in bad, klein laagje water erin en ik blijf er ten alle tijden bij.

    Het bad vullen is natuurlijk makkelijk, het badje voor de jongste vul ik in de keuken en staat dan op de keukentafel. Dit werkt het handigste voor mij. Anders moet ik of met emmers sjouwen, of het badje verslepen van de badkamer naar de babykamer. Ook i.v.m de oudste is het zo een makkelijke manier.

    Emmer/tummy tub heb ik geprobeerd bij de jongste maar daar was ze al snel te groot voor plus ze vond het na een paar keer niet prettig meer. Zo'n stoeltje in het badje heb ik bij de oudste gehad maar zij was zo beweeglijk dat dat een groot drama was.

    Zo'n commode met badje erin kan handig zijn denk ik als je water tot je beschikking hebt in de babykamer, persoonlijk zou ik er niet voor kiezen tenzij het qua ruimte niet anders kan. Een los badje (met badstandaard) is toch, vind ik, het makkelijkste. Bij de oudste heb ik die ook helemaal niet lang gebruikt omdat ze vanaf 6 maanden altijd met papa in bad ging.
     
  3. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    28 mrt 2015
    1.998
    221
    63
    In de tummy tub heeft mijn dochter 1 keer gezeten ( in het ziekenhuis) en 1 keer thuis in een emmer toen ze in bad gepoept had. Verder altijd in badje op haar kamertje. Geen extra badinzet oid. Vullen met een emmer (2.5 emmer en dan was het badje vol). Heb een luma bad, wel prijzig maar vond hem heel erg mooi. Ondertussen gaat ze overigens bijna niet meer in dat badje. Ze gaat met mij in het grote bad of met mijn man onder de douche.
     
  4. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    11 dec 2012
    7.373
    343
    83
    Vrouw
    Wij hadden bij de eerste en tweede een badje, een Tummy en natuurlijk de douche

    Badje vonden ze beiden niet fijn, Tummy wel maar douchen genoten ze het meest van,

    Wij douchen altijd in de avond dus tegen 18.00 uur en dan gaat de 1 douchen en de ander pakt over en droogt af en kleed aan

    Bij de derde hebben we alleen een Tummy aangeschaft en ook nu hebben we alleen een Tummy

    Badje heeft voor ons geen meer waarde gehad.

    Vullen deden wij trouwens met de Tummy die lieten we vol lopen en goten het over in het badje leegmaken kon met een slangetje geloof ik
     
  5. Novy4

    Novy4 Actief lid

    21 mrt 2015
    405
    0
    0
    Vlaardingen
    hier alle 3 alleen in de kraamweek in bad gehad , toen af en toe nog aangeklooid met het badje maar mijn kinderen vonden douchen het fijnst , nu gelukkig ook geen problemen met douchen . zette dan de droger aan zodat het leker warm was in de badkamer

    in de badkamer past het bad niet met standaard omdat we een douche cabine hadden en een kleine badkamer dus zo opgelost ,
    nu heb ik wel een grotere badkamer en kan het bad er wel in met standaard dus wie weet gaat ukkie straks wel gewoon in bad maar dan in de badkamer
     
  6. skye81

    skye81 Bekend lid

    24 aug 2013
    920
    11
    18
    NULL
    NULL
    Hoi!

    Hier vanaf het begin een badje (met dat draakje vd prenatal) in de badkamer. De babyinzet niet echt gebruikt, wel geprobeerd maar ik vond het wat onhandig om haar daarin te wassen.
    De kraamhulp zei me dat die tummytub handiger was als ze wat beter konden zitten (weet niet of dat zo is) maar heb 'm iig nog niet gebruikt.
    Ze gebruikt het badje nog steeds, nu ze wat probeert te zitten is zo.n klein babybad matje erg handig, anders glijdt ze soms wat weg. Een badeendje erbij en ze geniet er echt van :). Ze vindt het ontspannender dan douchen, maar dat is bij ieder kind weer anders.

    Ik heb trouwens een thermometertje gekocht bij de wehkamp in de vorm van een bloempje die in het badje blijft drijven. Handig en leuk om mee te spelen.
     
  7. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Soms het badje. 1x tummytub maar dat was een drama.
    Het leukst vindt ze met mij mee in bad. Mijn vriend pakt haar er dan uit en kleed haar snel weer aan.
    Ik was haar tussendoor geregeld van top tot teen met een hydrofiel washandje. Dan kleed Ik haar in etappes uit en aan. Dan wordt ze niet zo koud. Ook haar haartjes was Ik op die manier. Gaat vooralsnog prima!
     
  8. mimimama88

    mimimama88 Fanatiek lid

    19 sep 2014
    1.516
    0
    36
    De eerste 2 weken heb ik het badje gebruikt. Maar zl vond dat maar niks. Toen zijn we begonnen met mee nemen onder de douche en dat gaat tot op heden prima. Zl vindt dat een stuk fijner.
    Badje ga ik wel weer gebruiken zodra hij zelf kan zitten. Is fijner met spetteren ;)

    Ik heb het badje in de babykamer staan, de badkamer is hier zo klein dat je met 2 personen er net in past. Ik deed het badje vullen met de luier emmer. 2 emmers vullen en het badje was goed vol. Leeg laten lopen deed ik zonder slang. Emmer onder het gat van het badje en stopje eruit. Als de emmer goed vol is, stopje weer in bad en emmer legen :)
     
  9. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Allebei in de bad emmer. Pas toen ze konden zitten gingen ze in het kinderbad. Ik had de bademmer van de HEMA, en het badje van de Ikea.
    Bij de oudste hadden we de emmer en badje van de hema op een standaard in de badkamer staan. Maar in de winter waarin de 2e was geboren was dat wat koud. Dus die mocht in de emmer op de keukentafel.
    Daarna in het babybad van de IKEA, die is een maat groter dan die van de hema. En die van de hema kon niet op de vloer staan.

    Maar het meest namen we ze mee onder de douche. Ze hadden allebei een droge huid, dus ze gingen dan om de dag, of 2 dagen mee met 1 van ons.
     
  10. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Badje vond ik echt een verschrikkelijk gehannes. Zwaar, gesjouw, staat in de weg... De tweede heeft er in de kraamweek nog in gelegen en daarna hebben we hem weg gedaan. De tweede en de derde gingen gewoon mee in het grote bad, in zo'n ligstoeltje of bij ons op schoot. Ideaal!
     
  11. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Hier zowel een badje als een Tummy tub. Ze gaat hier juist vooral in de Tummy tub, vindt ze heerlijk! Schijnt vergelijkbaar te zijn met de baarmoeder... Gewone badje is ze denk twee keer in geweest en nog twee keer in iets vergelijkbaars in het ziekenhuis.

    Vullen gewoon even met een emmer, zoveel water gaat er niet in.

    Nu gaat ze ook regelmatig met een van ons twee mee in bad, knus!

    Wat ik wel aanraad is even goed op de hoogte van je badje/standaard te letten. Ik wilde eigenlijk ook graag een luma badje, vind ik zo mooi!! Maar voor mij werd dat echt te hoog...
     
  12. kusjes1986

    kusjes1986 Bekend lid

    24 jan 2015
    830
    0
    16
    NULL
    NULL
    De vorige 2 allebei in een tummytub en badje gezeten. Vonden ze heerlijk. Nu een digitub aangeschaft. Vond hem er zo handig uit zien 😊 nog even geduld voordat we hem mogen proberen. Maar ziet er leuk uit. Groot waardoor ze er lang in kunnen met een lighouder waardoor je niet steeds je kindje op de arm hebt en die kan er daarna weer uit als ze wat groter zijn
     
  13. droombeebje

    droombeebje Bekend lid

    7 jun 2009
    713
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier zowel in badje als tummy-tub. Badje zette ik in douchecabine (we hebben een grote cabine) en liet ik vollopen met doucheslang. Als we klaar waren ging het water via de afvoerslang aan het badje het doucheputje in, dus niets geen gesjouw. De tummy-tub vond ons zoontje ook erg fijn. Daar ontspande hij echt in. Met een doorzichtige tummy-tub kun je dan ook mooi zien. Wij hadden ook een inzet voor in het badje, maar dat vond ik niet fijn. Vond zoontje ook echt niet fijn. Ik deed het badderfestijn meestal alleen en dan vond ik samen douchen of in bad niet zo handig, omdat je dan druipend je kindje staat aan te kleden. Nu bij de tweede weer afwachten.
     
  14. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Wij gebruiken nog steeds het badje, de Tummytub vond ik niks.
    De eerste keer stond het badje op de kamer van de kleine maar al snel zijn we ermee naar de douche verhuisd, lekker handig want geen gesleep met emmers. De wastafel deed dienst als aankleedplek, met een opgevouwen badhanddoek als kussen. Eens ons mannetje groter werd pakten we hem aan in een cape en gingen we op zijn kamer verder met aankleden. Op een gegeven moment werd het te eng op de standaard, toen verhuisde het badeje naar het grote bad en nu nog steeds zit onze man in zijn eigen badje wat in ons bad staat. Wij hebben een heel groot bad dus zelfs een klein laagje water erin betekent een flink aantal liters, nergens voor nodig.

    (ons mannetje is nu 16 maanden)
     
  15. Missladybug

    Missladybug Niet meer actief

    Ik heb zo'n commode met uitschuifbaar badje.
    Het staat naast de douchecabine dus ik vul het met de douchekop en laat het leeglopen met een slangetje in de douchebak.
    Ideaal want na het badderen kan mijn kindje gelijk afgedroogd worden op het aankleedkussen in de badkamer.
    Het neemt wel ruimte in beslag maar we hebben een grote badkamer.
     
  16. veense

    veense Niet meer actief

    Simpel badje op standaard. Eerste 2 weken in babykamer maar werd de natte vloer zat. Nu zet ik het badje voor ons bad op de standaard, leg de doucheslang erin en vullen maar. Na het badderen kieper ik de boel in 1x leeg in het grote bad.
    Maar hij gaat ook vaak samen in bad met zijn grote zus van bijna 9.
     

Deel Deze Pagina