Straks krijg ik iemand van de wmo op bezoek thuis. Voor hulp in de huishouding. Heeft iemand hier ervaring mee?
Vanuit mijn werk wel... Ze vragen van alles en kijken dan of je recht op hulp hebt en hoeveel uur in de week. Suc6 in elk geval
Waar je sowieso rekening mee moet houden is dat je voor wmo huishoudelijke hulp een inkomensafhankelijke eigen bijdrage moet betalen. Dat wordt berekend door het CAK. Gemeentes zijn daar niet altijd heel duidelijk in. Verder met de hulp geen ervaring.
En de inkomensafhankelijke bijdrage kan heel hoog zijn en dan ligt het eraan wat de gemeente rekent. Ik heb mijn handbike weg gedaan omdat ik na 3,5 jaar hem dan zelf betaald zou hebben d.m.v. De eigen bijdrage en dan nog 1,5 jaar verder moest betalen en dan handbike weer inleveren. En dan begonnen we weer opnieuw. Ik ben geen gekke Gerrit. En hoe hoog die bijdrage is hoor je na 3/4 maanden pas + dan mag het in 1 x betaald. Huishoudelijke hulp is hier overigens nooit ter sprake geweest aangezien ik getrouwd ben. Dus dat specifiek kan ik je niet mee helpen.
Helaas krijg ik het niet.. Omdat mn ex en ik nog op 1 adres ingeschreven staan. Hij woont nu bij zijn ouders sinds afgelopen februari. Maar dat maakt dus niet uit. Hadden ze me ook aan de telefoon kunnen vertellen, pffff. .
Bewaren ze wel je gegevens? Zodat als hij straks is uitgeschreven, ze het meteen wel kunnen toekennen?
Aanvraag toch indienen (ik neem aan dat is een verkennend gesprek was?). Ze moeten uitgaan van de feitelijke situatie. Dan moet jij overigens wel aannemelijk kunnen maken dat je ex echt weg is. En anders zsm je ex laten inschrijven bij zijn ouders... Suc6!
Hij kan hier niet weg. Ik moet juist weg. We hebben een koophuis op allebei onze namen. En ik heb geen inkomen dus kan dit niet betalen. Ik ga straks de bijstand in, ik ben ook niet in staat om te werken. En het is in deze omgeving een drama om een huisje te vinden..
Wat een nare situatie voor je. Ik zou tegen die tijd weer een aanvraag indienen. Hopelijk is het dan betaalbaar. Wij konden goedkoper particuliere hulp inschakelen weet ik nog. Maar wij hebben een hele andere situatie.
Wat naar joh. Maar dan nog, ook als hij tijdelijk bij zijn ouders zit is de feitelijke situatie dat hij niet bij jullie woont. Dat het straks misschien omdraait maakt niet uit voor de indicatie. Die neem je gewoon mee als je verhuist (binnen de gemeentegrenzen dan). Suc6! Met alles
Uiteindelijk wel, maar als ts kan aantonen dat haar ex daar niet woont moet de gemeente uitgaan van de feitelijke situatie. Ondanks dat ex nog ingeschreven staat.