uitgerekend februari 2016

Discussion in 'Zwangerschap clubs' started by CSI, May 27, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maria79

    Maria79 Actief lid

    Jan 14, 2014
    346
    0
    0
    NULL
    NULL
    #1001 Maria79, Jul 7, 2015
    Last edited: Jul 7, 2015
    @witje, dat zijn wel heel weinig echo's. Standaard bij mij praktijk, bij de intake rond 8wkn, termijnecho 10-12 wkn, 15-16 wkn, 20 weken echo en vanaf 20 weken, minimaal 1x 5wkn en hoe verder je komt, hoe hoger de frequentie komt. Maar ze hebben ook een eigen echo apparaat en doen dat als extra service. Maar bijbetalen heb ik nog nooit van gehoord.
    @littlemunchkin, ik heb die vraag niet gekregen, heb bij de intake meteen een bloedtest gehad. Wel wat vragen of ik vroeger bepaalde ziektes heb gehad, erfelijkheid etc, maar geen resultaten van oude testen.

    Trouwens een vraagje, wanneer vragen jullie kraamzorg aan? en wat is een goede tijd om kinderopvang te gaan bekijken/in te schrijven?

    Ik heb vandaag met de post een zwangerschapspakket van de prenataal ontvangen. Helemaal vergeten dat ik dat met mijn eerder zwangerschap had aangevraagd, maar nooit meer na de miskraam heb afgezegd. Maar wat een leuke dingen zitten er in. En die baby sokjes, zo lief, kreeg helemaal zo'n blij gevoel in mijn onderbuik...Andere dames nog bekend met andere pakketten? Ik heb nu de smaak te pakken :D
     
  2. Liyana

    Liyana Actief lid

    Aug 10, 2013
    333
    0
    16
    @fien: bedankt! Ik probeer me niet teveel zorgen te maken maar soms heb wel momenten waarop ik me afvraag of alles nog wel goed gaat. Komt denk ik ook door mijn mk.

    @Witje: volgens mij krijg je normaal 3 echo's maar dat verschilt ook weer per praktijk. Zelf krijg ik meerdere echo's in het ziekenhuis ivm de miskramen die ik heb gehad.

    @nieuwe zwangeren: welkom en gefeliciteerd!
     
  3. Liyana

    Liyana Actief lid

    Aug 10, 2013
    333
    0
    16
    Gratis babydozen, babypakket, Etos, Kruidvat of Blije babydoos voor baby's :cool:
     
  4. Caprice

    Caprice Bekend lid

    May 13, 2015
    881
    0
    0
    @Maria1979 Kraamzorg in Belgie heb ik nog tijd voor maar kinderdagverblijf is al besteld van mijn vorige zwangerschap en moet 18 maanden op voorhand gebeuren in Belgie dus ik moet nog voor enkele maanden een oplossing vinden
     
  5. elsbeth86

    elsbeth86 Lid

    Jun 24, 2015
    45
    0
    0
    NULL
    NULL
    pff bijna niet bij te houden hier!
    iig hier ook een angelsound, ik vond het fijn af en toe te luisteren, zodra ik baby eenmaal voelde vond ik het niet meer nodig maar tussen termijn en 20 weken echo is een fijne periode om het te gebruiken!
    babypakketten± wij gaan verhuizen in augustus, ik ga ze pas aanvragen en ophalen als we verhuisd zijn, wil al die extra spullen nu voorlopig even nog niet hebben in huis haha
    kraamzorg, gelijk aanvragen na de termijnecho, moet best vroeg!
    kinderopvang, hier in de randstad overschot aan aanbod en overal is direct plek. gaan wij dus pas regelen als kind geboren is. die zal trouwens wel gewoon naar de kinderopvang van onze dochter gaan. erg tevreden over

    hier weer beter, geen koorts meer, alleen nog wel een keelontsteking. verder vanavond hier ook weer gemene steekjes in vagina. ach, teken dat het groeit! over ruim een week de termijnecho en dan gooien we het grote nieuws de wereld in, ik kan niet wachten!
     
  6. Witje2013

    Witje2013 Lid

    Jun 9, 2015
    25
    0
    0
    magazijnmedewerker
    Maastricht
    @Mariposa: ze zeiden dat alleen die twee echo's vergoed worden. Behalve uiteraard als je een medische indicatie hebt, dua als je bijvoorbeeld ineens bloed verliest of als ze bij het voelen van je buik twijfelen over de groei, maar anders blijft het bij die ene, misschien twee keer! Wat ze hier bij de controles gaan doen is dus alleen bloeddruk, hartje luisteren, en in je buik duwen. En dat allemaal pas vanaf 14 weken dan =P
    En dat andere praktijken die dus wel meer echo's geven zonder dat je zelf betaalt, dat "onder de tafel" doen, en dus niet eerlijke info doorgeven aan de zorgverzekeraar, waardoor je het wel vergoed krijgt. Geen ideeee of dat klopt hoor, maar dat is wat ze zei iig.

    Begrijp inderdaad de medische dingen etc, maar kon me niet voorstellen dat iedereen hier dat heeft =P

    En @Maria: fijn, dat klinkt al beter idd =) Heb je toch wat meer het gevoel dat ze je in de gaten houden oid!
     
  7. Punky16

    Punky16 Actief lid

    Jun 5, 2015
    394
    0
    0
    NULL
    NULL
    @witje: ik krijg zoals het er nu uit ziet 4 echo's. Deze eerste was om te kijken of alles goed is. Geen MA bijvoorbeeld. De volgende is de termijn echo of in ons geval de combinatie test. ( deze laatste moet je zelf betalen, maar omdat ik 36+ ben krijg ik hem ws vergoed) daarna nog de 20 weken echo. En omdat deze praktijk meedoet met een onderzoek naar de gevolgen van een late screening, waarschijnlijk ooknog een echo bij 30 weken. Dit zijn er twee meer dan tijdens mijn vorige zwangerschappen. En toen kreeg ik de 2e echo alleen omdat ik een verhoogd risico heb op een kindje met een openruggetje.

    Nu kanikniet meer terug vindenvanwie de andere echo was maar ik vond hem superschattig. Heb hem ook aan mijn man laten zien. Die moest er erg om lachen.

    Kraamzorg heb ik nog niet over nagedacht. Waarschijnlijk ga ik dit rond de 20 weken regelen.
    Kinderopvang; ik vraag of de gastouder van mijn andere kinderen volgend jaar nog een plekje heeft.
    Blije dozen: wij gaan binnenkort verhuizen, dus dit doe ik pas na de verhuizing.

    Vandaag voor het eerst in een babywinkel gestaan en een zwangerschaps bh gekocht. Ben al een complete cupmaat gegroeid.
    Ik hoop niet dat er nog veel meer bijkomt :)
     
  8. Donder

    Donder Actief lid

    Mar 14, 2013
    210
    0
    0
    Hallo allemaal weer,
    Ik ben erg rustig geweest op dit forum vanwege de grote onzekerheid over of wij nou 1 of 2 ukkepukken verwachten.
    Gisteren had ik dan eindelijk de echo in het zkh.
    Uk 1 doet het supergoed, sterk hartje, kleine armpjes en beentjes zichtbaar en qua groei 8+5. Nr. 2 was wederom moeilijk te zien. Wel dit keer een embryo te zien (dat was 2 weken geleden nog niet in beeld), maar op alle mogelijke manieren (nog) geen hartactie. Ze heeft 2 keer inwendig en 2 keer uitwendig geprobeerd. Qua groei kwam ze bij uk 2 uit op 6+5, dat scheelt dus 2 weken.

    de 100% zekerheid over 1 of 2 kon en wilde ze nog niet geven, want het kan enerzijds zo zijn dat ukkie 2 er de brui aan heeft gegeven, maar wel blijft zitten, of (en dat heb ik volgens mij al eens eerder hier op het forum gelezen), heeft 2 een 'rustpauze' ingelast, waardoor de groei nu wat achter loopt tov 1 en het hartje ieder moment kan beginnen...

    Volgende week dus voor een bespreking van wat het nu is, naar de gyn en die zal dan opnieuw weer een echo maken. De spanning blijft dus nog even een weekje, maar zelf ga ik wel steeds meer uit van 1 intacte zwangerschap en daar zijn we natuurlijk sowieso heel blij mee.

    @alle nieuwe zwangeren: gefeliciteerd, het is wat mij betreft de mooiste tijd van mijn leven (maar ik heb dan ook heel weinig kwaaltjes)
    @babyboxen/kraamzorg: wij wachten uiteraard nog even tot we echt duidelijkheid hebben.

    @kinderopvang: Onze dochter gaat naar een gastouder nu, dat zou ik graag dan voor alle kinderen zo hebben, maar als het er 2 worden en mijn gastouder wil er zelf ook nog eentje bij op korte termijn (ik weet dat dat zo is...), mag dat weer niet omdat ze maar 2 baby's onder 1 jaar tegelijk mag hebben. Lastig dus.
     
  9. DDucky

    DDucky Bekend lid

    Jul 7, 2014
    997
    317
    63
    Witje: wij krijgen een hoop echo's zonder medische indicatie. Hier staat het gewoon zwart op wit vermeld op de website van de vk dus gok dat ze het dan ook netjes aangeven bij de zorgverzekeraar aangezien ze het toch na kunnen lezen? Ik vind het in ieder geval erg fijn om 'zo vaak' naar de kleine uk te kunnen kijken :)

    Kraamzorg heb ik 2 weken terug al aangevraagd.. had meeddere sites bekeken en dit was degene bij wie ik het beste gevoel had. Dus meteen maar aangemeld, kan ik dat ook niet vergeten.

    Qua zwangerschapsdozen heb je er een hoop en heb mezelf al voor verschillende aangemeld. Duurt alleen nog even voor we dr iets van horen.

    Welkom en gefeliciteerd voor alle nieuwe zwangeren :)

    Donder: wat vervelend dat je nu nog een week in onzekerheid zit! Maar ze kunnen in ieder geval allebei de ukjes zien, dus dat is op zich ook wel fijn lijkt me. Nu maar hopen dat ukje 2 even gerust heeft en dat jullie volgende week 2 mooie kloppende hartjes horen.
     
  10. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    hier aanstaande maandag de echo om 1 uur en dan gaan wij ook zien of alles goed zit met humptie en dumptie.
    Of het doorgaat als 2eiige zwangerschap of dat het doorgaat als 1 kindje
    Pfff afschuwlijk die onzekerheid.

    Wist jij al dat jij geen NIPT test kan doen ?
    werd mij gisteren verteld omdat het dan niet betrouwbaar is omdat je 2 kindjes hebt/hebt gehad ( dus ookal gaat het door als 1 kindje dan nog mag je hem niet doen als vervolg op nekplooimeting met verkeerde uitslag )
    Dus eigenlijks is dan je enigste optie een vruchtwaterpunctie :$
     
  11. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    @donder heb jij ook een echo foto waar ze beide opstaan?
     
  12. lizsett

    lizsett Actief lid

    Mar 7, 2012
    482
    0
    16
    Den Haag
    Bij ons is dat ook zo!
    normaal gesproken, als je gezond bent en er verder geen reden voor meer is, krijg je pas rond 10 weken een echo en wordt deze ook pas vergoed.

    Als je medisch bent, krijg je hem eerder en vaker, en dan is de kans dat het ook vergoed wordt, groter.

    Daarnaast heb je ook particuliere bedrijven waar je wekelijks een echo kan laten maken, deze zijn alleen voor eigen kosten
     
  13. LadyLien

    LadyLien Niet meer actief

    Bij mijn gyn is het zo dat je officieel 3 echo's terugbetaald krijgt. Maar je krijgt sowieso elke 4 weken een echo (bij een tweeling elke 3 weken) zonder te moeten bijbetalen, en dan komt er een andere code op je briefje. Ze hebben het apparaat toch en zo heeft iedereen zekerheid dat alles goed gaat.

    Hier (België) moet je de crèche al vastleggen zodra je positief test, anders loop je het risico geen plaats meer te hebben dichtbij. Bij mij was er eerst pas plaats in februari 2017 (!), maar uiteindelijk telefoon gekregen dat er toch plaats was vanaf april 2016 :)
     
  14. Liyana

    Liyana Actief lid

    Aug 10, 2013
    333
    0
    16
    Jeetje, dat is wel extreem vroeg zeg. Ik ben blij dat dat hier in NL niet zo is anders zou ik het elke keer weer moeten afzeggen.
    Maar fijn dat er nu plaats is vanaf april 2015.

    Pff hier morgen echo en ik ben echt zooo zenuwachtig! Als alles nog steeds goed gaat, dan ga ik ook een angelsound aanschaffen.
     
  15. littlemunchkin

    littlemunchkin Fanatiek lid

    May 12, 2015
    1,811
    1,004
    113
    Hier zijn het 3 of 4 echo's. Eerste bij de intake, dan heb je nog voor de combinatietest, de 20 weken echo en de liggingsecho.

    Qua die dozen, ik wilde ze ook aanvragen tot ik las dat je bij het inschrijven toestemming geeft om je gegevens door te laten verkopen aan derden voor commerciele doeleinden.;) Uhm... Nope, nee dank je.
     
  16. Dayna

    Dayna Fanatiek lid

    Jun 3, 2013
    1,742
    0
    36
    Dat vond ik zo irritant. Ze belde mij 10x prive achter elkaar terwijl ik met een pas geboren baby met veel buikkrampjes zat. Ik ben een keer zo boos geworden dat ze me niet meer gebeld hebben en mij een mail stuurde dat ik de extra doos kon ophalen. Maar ben niet gegaan. Dus bij deze haal ik nergens meer boxen. Heb btw er amper iets van gebruikt op de tandenborstel en tutjes na. Maar die kosten ook geen drol ;)
     
  17. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    als de 13 de alles goed gaat krijg ik tt 12 weken elke week een echo .
    en dan om de 2/3 weken
     
  18. lizsett

    lizsett Actief lid

    Mar 7, 2012
    482
    0
    16
    Den Haag
    ik moet nog even 6 nachtjes wachten.. en dan kan ik eeeeeindelijk adem halen.. althans.. voor nu !!
     
  19. lizsett

    lizsett Actief lid

    Mar 7, 2012
    482
    0
    16
    Den Haag
    trouwens.. ik ga eind augustus op vakantie. op dag van vertrek ben ik precies 16 weken. Nou wil ik graag een echo laten maken voor de geslachtsbepaling.. het zou natuurlijk leuk zijn als dat voor vakantie al gedaan is.. dit omdat ik naar turkye ga en je daar van die hele foute neppe adidas trainingspakjes voor baby's/kinderen hebt.. leuker om het in de kleur van het geslacht aan te schaffen toch?

    maar stel dat ik op donderdag een echo plan.. dan ben ik 15,4 . is dit dan realistisch?
     
  20. Liyana

    Liyana Actief lid

    Aug 10, 2013
    333
    0
    16
    Bij de meeste echobureau's kan het wel vanaf 15 weken. Soms zelfs eerder. Zou gewoon even via internet zoeken, meestal zetten ze op de website vanaf hoeveel weken je een geslachtsbepaling bij een bepaalde praktijk kunt laten doen.
     

Share This Page