Precies dat doe ik ook. Fijn toch om je medemens/buren te kunnen helpen, ik moet er niet aan denken om daar geld voor te vragen....
Voor vrienden zou ik het ook gratis doen (mits ze mij ook wel eens helpen, als ik hulp nodig heb) en dan idd een lekkere bbq of fles wijn terug. Maar voor buren zou ik wel geld vragen. Het verschilt nogal of je goed contact met ze hebt of niet: bij ons is het hooguit een praatje, maar verder ken ik ze totaal niet. Dus ja, ik zou 80 euro vragen.
Dat snap ik, het ligt er misschien ook aan wie het vraagt? Als iemand ons zou helpen voor niks geven wij iig wel altijd wat idd, als dank.
Het zou geheel aan de situatie liggen en hoe goed ik ze zou kennen. Hier zou ik van de ene buurman niks vragen simpelweg omdat hij ook weleens helpt. De andere daarintegen is heeeel soms een hallo, maar meestal niets. Die zou ik dan of een bedrag of wat boodschappen ofzo van vragen. Doe dus waar jij je het beste bij voelt.
Ik ken mijn buren niet goed. Alleen van hoi en doei en mn kinderen spelen buiten met hun kinderen. Ze kunnen ook amper nederlands dus het is heel lastig ze te verstaan. Wij doen regelmatig wat voor ze of leen mn spullen uit als hun het niet hebben.. En nu willen ze een nieuwe vloer.
Kun je de bal niet terug leggen bij hun? Vragen dat als ze iemand via de bouwmarkt te duur vinden, welk bedrag ze dan in gedachte hadden en wat zij redelijk vinden?
Zoals ik dit lees denken jouw buren erg makkelijk. bouwmarkt is te duur, dus daarom iemand voor je karretje spannen die het gratis (?) Wil doen? Ik ben niet te beroerd om mensen te helpen voor niks, maar nu zou ik persoonlijk het gevoel krijgen dat ik gebruikt word.
Vraag maar 100 euro en dan kijken of ze dat een schappelijke prijs vinden. Als ze willen afdingen dan zeg je 80 euro ofzo. Spullen die je nodig hebt voor het leggen van de laminaat wel kopen en de bon afgeven bij ze. Anders betaal je nog uit eigen zak,zal mooi zijn zeg.
ik zou het ook zo aankaarten van , wat had je in gedachten? Kijk je zegt dat je niet echt zo goed contact hebt, en het van hoi en doei is.. Als je man het niet doet, gaan ze mis alsnog naar de bouwmarkt en moeten ze ook betalen. Als het nou goede vrienden zijn of buren waar je goed contact mee hebt dan is het een ander verhaal. Maar zoals ik het lees, en wat ik al zag staan hier, lijkt het wel of ze je dan willen 'gebruiken' voor niks gaat de zon op hé
Als ze verder niks met deze mensen hebben dan hoeven ze dat toch niet voor niks te doen? Dat vind ik gekkenwerk. Kijk als jullie regelmatig contact hebben, de kinderen komen bij elkaar over de vloer, of er wordt wel eens opgepast, etc etc. Dan vind ik het een ander verhaal. Dan zou ik ook niet te beroerd zijn om te helpen. Mocht jij dan een keer hulp nodig hebben in de toekomst dan weet je dat je op elkaar kunt bouwen. Maar als je verder niks met deze mensen hebt... waarom dan voor niks?
'Of ze je willen gebruiken'. Gut, wat een positieve kijk op de medemens weer! Zie het idd als investering. Deze mensen komen uit Somalië schrijf je? Dikke kans dat het bij hun cultuur wel gewoon zo is dat je je medemens helpt als dat nodig is. Zouden we een voorbeeld aan kunnen nemen. Daar wordt de wereld een stuk mooier van.
Tja dat zou kunnen inderdaad. Maar even zonder heel cru te klinken, wat nou als je daar geen behoefte aan hebt? Als je genoegen neemt met dagelijks elkaar goedendag wensen en thats it? Waarom moet je perse investeren in je relatie met je buren? Waarom niet genoegen nemen met een beleefde begroeting?
Is niet alleen in Somalië een goed gebruik om buren te helpen Ook in Nederland is dat een goed gebruik. Enkelen hebben hier alleen nog niet van gehoord. Ik zou me kapot schamen als iemand ff onze hulp nodig heeft en manlief zou ff een rekening daarvoor opstellen! Dus antwoord op jouw vraag, TS: Ik zou er 0,0 voor vragen. Eventueel mezelf wel uitnodigen om eens gezellig te komen tafelen. En gebrekkig Nederlands? Dan praat je toch met handen en voeten? En dat zal vast ook wel wat meevallen: jullie begrepen toch ook hen toen ze kwamen vragen of jullie ff konden komen helpen?!
Het is toch al heel anders of de buren vragen of je even kan helpen de auto te starten met startkabels (bv) of een hele dag laminaat komen leggen? Het is me nogal een rotklus! Dat vind ik niet 'effe' helpen. Effe helpen is effe helpen.. Als ouders bv plotseling met spoed ergens heen moeten en ze vraagt of je effe een halfuurtje op haar kinderen kan passen. Dat is effe helpen..
Nou Maartje, ik begon even te twijfelen of dat in Nederland nog wel zo normaal is, gezien veel reacties hier (gelukkig ook veel andere geluiden)....
Tja maar als dat vaker dan eens is? Ga je dan ook een.rekening opmaken? Want tja... De gastouder doet het ook niet voor niks