Onze zoon is nu 8 maanden en hij kan zitten, maar de 1e keer is dat 10 seconde en de andere keer een paar minuten. Als hij afgeleid is of zich niet concentreert ligt hij zo weer om zeg maar Nou vroeg ik me af wat er wordt geadviseerd qua autostoeltjes en fietsstoeltjes? Hij zit namelijk in beide wel al heel goed, omdat hij groot is. 10 kg en 74 cm. De maxi cosi word dus een beetje te klein (En zwaar!!!) en fietsen lijkt mij gewoon leuk. Maar het laatste wat ik wil is natuurlijk zijn rug verpesten. Weten jullie wanneer het geadviseerd wordt? Qua kg is het allebei vanaf 9 kg, maar ik neem aan dat de ontwikkeling van je kindje ook meetelt?
De ontwikkeling van je kindje telt zeker mee! Fietsen nog zeker niet doen, totdat hij zelf gáát zitten en ook blijft zitten. Hier was dat pas na 11 maanden. Autostoel, zo lang mogelijk in de groep 0 stoel. Totdat de rand van het hoofdje voorbij de rand van de stoel komt. Je hoeft toch ook niet met de maxi cosi te sjouwen? Dat doe je met de vervolgstoel ook niet.
Ik vind de ontwikkeling van een kind belangrijker dan de kilo's. Wij hadden een lang kindje, wat met 10 maanden niet meer in de MC paste, maar nog geen 9 kilo was. Wij hebben haar toen wel in de vervgstoel gedaan. Qua fietsen zou ik heel.voorzichtig zijn. Ga dit pas doen als zelf kunnen gaan zitten en dan nog beginnen met kleine afstanden, maar dat merk jezelf wel.
Oke dan wacht ik zeker nog even met fietsen. Maar over het autostoeltje twijfel ik wel echt, het wordt echt krap en hij zet zich af om omhoog te kunnen kijken. Over 1,5 maand gaan we op vakantie (10 uur rijden), zou het dan handig zijn als ik hem als hij moe is in de maxi cosi zet om te kunnen slapen en als hij wakker is weer in een autostoel om om zich heen te kunnen kijken?
Veel auto stoeltjes kun je ook in een slaapstand zetten. Bij veel babywinkels kunnen ze je wel met veel vragen helpen. Zou daar gewoon eens langsgaan, samen met de kleine.
Hier met 7 maanden in de vervolgstoel. Een Römer dualfix. Dus wel achterwaarts vervoeren en in dezelfde houding als in de mc. Hij was echt te groot voor de mc en nu is het prima.
Je hebt ook vervolgstoelen die vanaf een maand of 4 kunnen. Sowieso zou ik kijken naar een stoel welke je ook achterwaarts kan zetten, dat is voor nu zeker nog het veiligste. Hier zit dochter sinds 2 weken in de Maxi Cosi Axxisfix, een stoel die tot ca. 2 jaar achteruit gezet kan worden en daarna vooruit. DL was bij de 9 maandencontrole net zo groot als jouw zoontje nu. Verder zit ze sinds 8 maanden in de fietsstoel. Ze ging toen nog niet zelf zitten maar speelde gerust 20 minuten zittend op de grond zonder om te vallen en ook duwtjes kon ze corrigeren. Wel is het zo dat ik nog geen grote afstanden met haar fiets, gewoon kleine stukjes in het dorp.
Je hebt ook een autostoeltje 0+1 groep. Die hadden we ook voor ons dochtertje omdat ze opgepropt in de maxicosi zat.
Ik vroeg onze fysio toevallig vorige week of ik al zou mogen fietsen metn onze dochter omdat ze erg stevig kan zitten, maar ze gaat nog niet zelf zitten en zij gaf aan dat dat voor de rug echt slecht is om te gaan fietsen zonder dat ze zelf kunnen gaan zitten.
Volgens mij gaan ze er gewoon vanuit, als het kindje 9 kilo is, dat het dan zelf kan gaan zitten en dan ook goed stevig zit.
De nieuwe richtlijn voor autostoeltjes (iSize) houdt aan dat kinderen tot 15 maanden achterwaarts vervoerd moeten worden. Als de maxicosi te klein wordt dan stap je voor die tijd best over naar een achterwaartse stoel. Overigens past de mc in principe tot ca 86cm prima maar omdat je kanjer al 10kg weegt zou het misschien in de breedte krap kunnen worden. Fietsstoeltje echt nog niet doen, dat geeft te weinig steun en zal erg oncomfortabel zijn voor je kindje. Ik ben pas vanaf een jaar in een stoeltje korte ritjes gaan maken.
Ik zou zeker een autostoel aan schaffen. Eventueel met een extra verkleiningskussen vh hoofdje. Maxicosi zo een afstand echt niet doen als je kindje nu al krap zit. En fietsen even wachten ja
Fietsen echt even wachten! Er zijn verhalen van te vroeg fietsen en daardoor gebroken nekje. (En dus dood). Ze moeten zelf gaan zitten.