Fout op boete, bezwaar?

Discussie in 'De lounge' gestart door Umm85, 9 jul 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Hallo,
    Een vriendin van me met wie ik mee reed heeft 2 weken terug fout geparkeerd bij de school van onze kinderen (streekschool met ernaast een nieuw gezondheidscentrum en veel te weinig parkeerplekken). We hoorde later van omstanders dat de wijkagent een boete hiervoor had uitgeschreven.

    Nu heeft ze de boete ontvangen waarbij het tijdstip en de overtreding kloppen, enkel klopt de locatie niet. Hier staat namelijk de straatnaam van het wijkbureau hier in de buurt.

    Is dit gewoon een fout en heeft het nut hier bezwaar op in te dienen? Of doet de politie dit vaker en is het bij hun administratie wel duidelijk om welk adres het gaat?

    Alvast bedankt !
     
  2. TmvD

    TmvD Bekend lid

    10 jan 2013
    795
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik zou bezwaar aantekenen. Ze is niet op die locatie geweest wat op de boete staat. Laat ze dan maar met bewijs komen dat ze op die andere plek was.

    Oh ja en jullie hebben de agenten daar ook niet zelf gezien dus dan zouden ze ook mensen die ze daar ooit eens hebben gezien kunnen bekeuren.
     
  3. Born2beMom

    Born2beMom Fanatiek lid

    9 dec 2014
    1.484
    0
    36
    NULL
    NULL
    Zeker bezwaar maken
     
  4. boompje

    boompje Actief lid

    14 feb 2013
    204
    0
    0
    NULL
    NULL
    altijd bezwaar aantekenen op zo'n moment, je weet maar nooit :D
     
  5. horselover

    horselover Fanatiek lid

    24 aug 2008
    2.518
    1
    0
    Ohja altijd proberen zou ik zeggen!
     
  6. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ok bedankt, gaan we dan meteen doen!
     
  7. Twingia

    Twingia Fanatiek lid

    7 dec 2013
    1.151
    1
    38
    thuis dingen doen, met de kinderen knuffelen.
    Friesland
    Bezwaar maken. Is een fout, en volgens mij geldt de boete dan helemaal niet.
     
  8. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Kan, maar weinig nut gok ik. Agent krijg dan van het CJIB de boete terug met jouw bezwaar en geeft dan aan hoe en wat en geeft de juiste straatnaam op. De Officier van Justitie bepaald dan of je hem wel of niet moet betalen.

    Echter, als het een feitcode is dat ze fout heeft geparkeerd op basis van een bord ( verboden te parkeren etc) dan kan ze bezwaar indienen als op de locatie die op de boete staat geen parkeerverbod borden staan. Dan sta je veel sterker in je bezwaar.

    En helaas is het in NL zo dat jij mag bewijzen dat je daar niet was.
     
  9. Luna28

    Luna28 Niet meer actief

    Bezwaar maken! Heeft mijn vriend ook eens gedaan met een snelheidsboete. Ze hielden hem staande op weg A en hij reed te hard op weg B. Maar zij hadden gezet op de bekeuring dat hij te hard reed op weg A en dat was niet zo. Bezwaar gemaakt en hij hoefde de boete niet te betalen ;)
     
  10. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    Heeft geen zin.
    Hebben een keer hetzelfde gehad, maar het gepleegde feit blijft hetzelfde. Je kan het altijd proberen natuurlijk, maar denk dat het kansloos is :p
    Stel je dient een bezwaar in op een boete die wel klopt en je zegt dat je op die plek niet aanwezig was, dan moet je ook gaan bewijzen dat je daar niet was. In dit geval was je vriendin in die andere straat, dus met bewijzen komen dat ze ergens anders was kan ze toch niet.
     
  11. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Het was zoiets als 'niet van de rijbaan gebruik maken als bestuurder van motorvoertuig' en dan dus stilstaand. Ze stond met de achterkant van haar auto half buiten de parkeerplek op de stoep..

    Tja verder beetje vaag inderdaad, die agent was natuurlijk niet op de beschreven plek op het moment dat hij die boete uitschreef want hij schreef bij de school de boete uit. Ik heb hem daar zelf ook gezien voordat we naar binnen gingen. Dan moet hij dus wel de straatnaam veranderen.
     
  12. w03z3l

    w03z3l Bekend lid

    1 sep 2014
    695
    0
    0
    Ik zou wel bezwaar maken. Je weet maar nooit...
    Ik heb pas nog gehoord van een (best ernstige overtreding) die werd teruggetrokken na een heel klein foutje van de politie. In dit geval klopte de tijd niet helemAl. Vormfout van de politie, dus boete was ongeldig...
    Ik zou zeggen, probeer het! Anders kan netjes betalen altijd nog ;)
     
  13. Beepje

    Beepje Fanatiek lid

    14 feb 2013
    2.310
    9
    38
    Hoort op de boete niet de juiste lokatie vermeld te staan?
    Mijn moeder heeft overigens precies hetzelfde gehad, was ook bij school en ze hadden de verkeerde stad ingevuld op de boete. Bezwaar aangetekend en weg boete. Ik zou het dus zeker proberen.
     
  14. HooyoShimbir

    HooyoShimbir Fanatiek lid

    20 aug 2009
    4.390
    1.667
    113
    Vrouw
    Randstad
    Mijn zwager kreeg een boete dat hij in amsterdam verkeerd geparkeerd was, nu was hij nooit in amsterdam geweest en tijdens de datum dat de boete uitgeschreven was was hij niet in nederland.

    Met zijn vluchtgegevens, brief en alles erbij bezwaar gemaakt maar de agent die de boete had uitgeschreven bleef bij zn standpunt dat hij het goed had gezien. Mijn zwager heeft gewoon moeten betalen.

    Kan er nog steeds niet bij! Maar ik denk dat bezwaar maken behoorlijk zinloos gaat zijn.
     
  15. Joli86

    Joli86 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    2.070
    97
    48
    Het proberen waard zou ik zeggen!
     
  16. Tooss

    Tooss Actief lid

    11 apr 2015
    163
    2
    18
    NULL
    NULL
    Staat de auto niet op zijn naam en daarom de boete ook? Want met vluchtgegevens bewijs je niet dat de auto daar niet gestaan kan hebben. Wellicht had iemand hem geleend?
     
  17. Frisbie

    Frisbie Bekend lid

    3 apr 2015
    895
    1
    16
    NULL
    NULL
    Fout parkeren is een boete op kenteken en niet op de persoon. Dat hij op kan aantonen op vakantie te zijn met het vliegtuig, zegt niets over zijn auto.
     
  18. Moli

    Moli Niet meer actief

    echt? vind het wel erg raar dat als je kunt aan tonen dat je niet eens in nederland bent je dan nog de boete moet betalen.
     
  19. Suzanne1984

    Suzanne1984 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    1.613
    0
    36
    Hoezo? Iemand anders kan toch ook met betreffende auto rijden en een overtreding begaan?
     
  20. Dappertje Dik

    Dappertje Dik Niet meer actief

    Degene die bezwaar aantekent moet met bewijs komen dat het niet klopt.

    Het kost heel veel tijd en energie.

    Als je weet dat je fout hebt geparkeerd, dan kan je dat beter gewoon accepteren.
     

Deel Deze Pagina