Op een ander forum werd er gezegd dat mijn kindje teveel drinkt en werd ik er erg op veroordeeld. Mijn zoon was net boven de 4100 gram toen hij 8 dagen geleden geboren werd. Hij drinkt nu ongeveer om de 4 uur 90cc (plus 3 scheppen) tot 120cc (plus 4 scheppen). Ik bied een fles aan van 120 en kijk wat hij wilt. gemiddeld denk ik rond de 100. Overdag slaapt hij prima tussendoor, alleen merk ik 's avonds dat hij eerder komt. Ik denk er over om de richtlijn van 3 uur aan te houden en dan minder te geven. Wat deden jullie kindjes rond de 1-2 weken, misschien meer een vraag voor de "zwaardere jongens en meisjes" Drinkt hij echt zoveel?
Hier geen zware baby. Maar zij dronk toen 7 flesjes, wv 4 afgekolfde bv. Was ongeveer 70-80 cc per keer. Maar joh, elke baby is anders denk ik dan. En je laat een baby van zo jong niet honger lijden lijkt me.
90/3 afgegoten tot totaal 90cc en 7 a 8 flesjes per dag. Wij hadden geen schema en voeden op verzoek.
Hier kreeg hij de eerste 3 weken afgekolfde borstvoeding, dit was 80-100cc per voeding en ongeveer 8x per dag. Flesjes van 90+3 om de 3-4 uur is prima hoor! Het ene kindje drinkt meer dan de ander en hij lijkt zelf prima aan te kunnen geven als hij genoeg heeft!
De oudste dronk met 1-2 weken 70/80 cc per keer en dat om de 4 uur. Zij is nooit een fan geweest van melk. De jongste daarentegen wel en die dronk met 1-2 weken ook zo 100 cc per keer weg, dan wel om de 3,5 á 4 uur. Ieder kind is anders, ik zou zeggen volg je kindje, kijk wat hij nodig heeft en als hij tevreden is is dat toch hartstikke goed? Daar kunnen anderen hun mening over hebben maar jij kent je kind het beste! Ik zie in ieder geval niks verkeerds. In de avond kun je eventueel wat vaker kleinere flesjes geven, als hij dat prettig(er) vind. In principe zou hij met zijn gewicht 600 cc per dag mogen drinken, volgens de richtlijnen dan. Als jij dus om de 4 uur een fles geeft en hij drinkt 100 cc dan zit hij prima op die 600 cc. Dus te veel, nee hoor. Maar daar zou ik niet te veel naar kijken, hier gaat het op en af. Een periode wat meer, een periode wat minder. Ze geven het zelf het beste aan, dus je doet het vind ik prima!