Ik zag zelf ook heel erg op tegen de bevalling en had in mijn bevallingsplan ook staan dat ik een ruggenprik wilde wanneer ik daar om zou vragen. Door alle verhalen ging ik ervan uit het helse pijn zou zijn. Gezien ik elk gaatje bij de tandarts echt niet zonder verdoving kan laten boren omdat ik erg kleinzerig ben, was ik ervan overtuigd dat ik de bevalling met medicatie zou moeten doorstaan. Puntje bij paaltje braken mijn vliezen en ging alles zo snel. De pijn van de weeën is veruit niet te vergelijken met een andere soort pijn vind ik. Uiteindelijk heb ik het zonder pijnstilling gedaan. Door de drukte in het zkh heb ik ook zeker nog een uur persweeën opgevangen toen de nieuwe dienst binnenkwam had ik al 10 cm. Dat laatste was het zwaarste en het persen was een verademing. Ook toen het hoofdje stond viel dat best wel mee. Ik vond het helemaal niet vervelend. Zelfs het stukje inscheuren voelde ik niet. Zeg ik als kleinzerige he! Dus ik wil je zeggen dat je gewoon moet kijken hoe snel bij jou de bevalling gaat. Als het opschiet met de ontsluiting dan zou ik niet voor een ruggenprik kiezen. De nadelen kun je hierboven lezen. Eerder een pompje proberen. Kijk gewoon eerst hoe het allemaal gaat.
Ik heb een paar maanden na de bevalling zenuwpijn gehad vanuit een kies. Ik vond dat veel pijnlijker dan de bevalling, maar de pijn bevond zich natuurlijk wel in een kleiner oppervlak van mijn lichaam dan bij de bevalling. Ook was het een ander type pijn. Al met al moeilijk te vergelijken!
Ik had geen keuze... ik was helemaal op na 12 uur weeën en 0,0 cm ontsluiting.. Vergeet dus niet dat je soms geen keuze hebt en het is echt niet erg.. hoe dan ook.. je doet alles zelf en het is sowieso al een top prestatie.. met of zonder ruggenprik!!
36 uur stormWeeen, 0 ontsluiting Had in totaal 3 ruggenprikken omdat het niet werkte (max 1.5-2 uur), 4e was voor keizersnede. Ervoor nog petedine (werkt 2 uurtjes). Geen nadelen, baby gelijk score 9 bij geboorte
Soms heb je geen keuze en moet je er maar in mee wat de artsen adviseren. Ik wilde van te voren al liever geen ruggenprik maar na urenlange weeën/weeënstorm en niet genoeg vorderende ontsluiting was ik op dat moment toch wel blij met de ruggenprik. Alleen.... heel veel nadelen ervan ervaren dus mocht ik een 2e kindje krijgen dan ga ik denk ik wel op zoek naar alternatieven en zeker geen ruggenprik! Je hebt meer kans op bloeddrukdaling, hoge hartslag van moeder en kind en kunstverlossing, dit overkwam ons allemaal waardoor ons meisje met een spoedkeizersnede uiteindelijk is geboren. Dus nee ook van mij geen positieve ervaring!
Ik wilde het eerst ook absoluut niet. Ik werd ingeleid en ik kreeg een weeënstorm. Niet normaal! Toen heb ik toch een ruggenprik gekregen. Mijn god, wat was dat fijn. haha! Ik zou het zo weer doen, echt waar. Ik heb er niet te veel aan over gehouden. Het plekje waar de naald in is gegaan was wel een paar maanden gevoelig.
Ik wilde het ook niet maar het moest.. Bevalling duurde te lang en ik raakte uitgeput. Stel dat je er ook 1 moet krijgen lijkt het me niet handig dat je al deze ''horror'' verhalen hier leest..
Het was ook niet mijn eerste keus. Maar toen ik al 24 uur bezig was en niet verder kwam dan 3,5 cm ontsluiting, en de pijn alleen maar erger werd, was ik er toch blij mee. Als ik had geweten dat de ontsluiting wel vorderde had ik het niet gedaan. Nadelen: - bij het ZH waar ik ben bevallen, moest je 2 verdiepingen naar beneden, werd snel een laken over me heen gegooid en met bed en al die kant op. En er liepen natuurlijk gewoon allerlei andere mensen rond; - na de ruggenprik duurde de laatste cm ontsluiting nog lang. Mn benen werden erg zwaar, was niet prettig. Moesten telkens omhoog gehouden worden door iemand; - je ligt aan allerlei toeters en bellen, kunt amper op of om, bent echt gebonden aan bed; - elke zoveel uur katheteriseren, heb er een blaasontsteking aan over gehouden; - ik voelde geen persweeen, was kapot na 31 uur. Dus verdoving ging uit, en dan voel je natuurlijk alles weer. Hoewel dat ook wel fijn was. De pijn van de persweeen kon ik prima handelen. Maar toch ben ik er achteraf blij mee. Als je al zolang bezig bent, zonder resultaat. Op dat moment kon ik niet anders.
Mijn eerste bevalling was zonder pijnstilling, de tweede met epidurale. Dat was ook nodig (had het eerst zonder geprobeerd) want DL lag met navelstreng rond de nek, hartslag ging achteruit en indalen lukte niet dus met zuignap geboren. Vond het op het moment van de prik echt niet erg of eng. Ineens voel je niets meer, wel grappig. Voelde ook geen weeën meer. 2 minuten nadat de prik gezet is geweest werd mijn dochtertje geboren. Ze hebben ook geen katheter gezet. Ik heb wel geplast (kon het niet tegenhouden, je voelt echt niets) op het bed, hehe. Schaam schaam. Toen was ik blij dat ze er was. Maar man... 8 dagen met barstende hoofdpijn gelopen en pijn in mijn stuit, kon niet goed op mijn rug liggen. Hoofdpijn zo erg dat ik soms niet kon rechtstaan want door het rechtstaan begon ik ineens zwarte spikkels voor mijn ogen te zien. Volgens de gyn is dit door het drukverschil door het gaatje van de prik dat nog niet goed dicht was of zoiets. Pffft... Niet leuk hoor. Hou dat maar in je achterhoofd, haha. Maar ja, als het moet dan moet het en niet iedereen heeft er last van.
Hier ook ween storm van 33 uur en 3 mislukte ruggenprikken helaas. De 4e ruggenprikken kreeg ik voor m'n ks uiteindelijk en die werkte goed gelukkig. Maar laat je door deze verhalen niet afschrikken,bij iedereen is het anders en als je wel een ruggenprikken wilt,dan is dat toch gewoon zo? Iedereen ervaart pijn anders en het is jouw bevalling,niet die van een ander
Heb 3 x ruggenprik gehad bij de eerste bevalling eerst voor dat ik dan goed mee werkte omdat ik ingeleid werd toen ze op het eind er achter kwamen dat manneke in stuit lag moest ik spoedkeizersnede en daar ook 2 ruggenprikken der bij in ... ze hadden me te ver verdoofd zo dat ze me zuurstof moesten geven en ik werd best misselijk ... maar ik zou het allemaal zo weer doen ... want het was hardstikke fijn om een ruggeprik te kunnen krijgen en niks te voelen alleen de jeuk die je krijgt aan benen is irritant je voelt niet dat je krabt etc .. maar verder is een ruggeprik best goed te doen ... heel veel succes.
Ik heb geen nadelen ervaren, maar ook geen voordelen. Hij werkte niet. Ik vond de tweede bevalling (met ruggenprik) zeker niet makkelijker dan de eerste (zonder pijnbestrijding). Bij de tweede heb ik trouwens wel een catheter gehad en daardoor een nacht extra in het ziekenhuis moeten blijven. Volgens mij was dat wel een gevolg van de ruggenprik. Maar op zich heb ik dat niet als nadeel ervaren. Helaas kwam ik er thuis oas achter, dat het ziekenhuis met eigenlijk prima beviel. Stuk rustiger daar dan thuis met een stuiterbal van drie jaar om me heen. Dus achteraf gezien was dat extra dagje ziekenhuis wel lekker, haha. Maar waarom zou je 'voet bij stuk' moeten houden? Woon je in het buitenland? Want in NL zal niemand proberen je een ruggenprik op te dringen hoor. Die keuze is volledig vrij. Althans, dat zou hij inmiddels moeten zijn. Het is soms eerder omgekeerd, dat je voet bij stuk moet houden om hem WEL te krijgen. Ga gewoon je bevalling in en kijk hoe het gaat. Als het lukt zonder, dan zonder. Dat is toch altijd het veiligst natuurlijk. Maar is het wel nodig, wees dan blij dat de mogelijkheid tot pijnbestrijding er is. Ik zou je dus juist willen aanraden om na te vragen welke vormen van pijnbestrijding in jouw ziekenhuis mogelijk zijn tijdens een bevalling. Dan kun je de voor- en nadelen naast elkaar zetten. Mocht je er dan toch voor kiezen, kun je een goed doordachte beslissing nemen en wordt je niet op het moment zelf overvallen. Ik heb de soorten pijnbestrijding die mogelijk waren in ons ziekenhuis goed bekeken en vond de ruggenprik de 'minst kwade'. Daarbij heb ik mogelijke bijwerkingen voor de baby (i.c.m. moeizamere start bv) zwaarder laten wegen dat de eventuele nadelen voor mijzelf. Toen ik dus bij de jongste besloot dat ik toch pijnstilling wilde, wist ik tenminste waar ik voor koos.
Ik had een weeën storm van 4 uur en bleef steken op 2 cm ontsluiting. Toen kwam de ruggenprik echt als geschenk uit de hemel! Het zetten deed geen pijn en hij werkte als een tierelier. Vanaf 7 cm ontsluiting werkte hij niet meer maar dat maakte me niet uit want ik had toen gewoon "normale" weeën. Dus met pauze tussendoor om even bij te komen. Enige nadeel (was ik voor gewaarschuwd) ik kreeg koorts tijdens de bevalling dus heb preventief antibiotica in het infuus gehad en zoon en ik moesten hierdoor 24 uur extra blijven ter observatie. Hij lag wel gewoon lekker bij mij op de kamer dus uiteindelijk was dat ook zo erg nog niet
Ik heb juist een positieve ervaring. Bevallen met een ruggenprik die gezet werd tijdens een weeenstorm. Wat een opluchting! Ik was zo ontzettend blij dat ik weer gewoon kon ademen, weer een beetje kon denken en niet alleen maar iedere seconde hoopte dat de pijn weg was. Bijwerkingen hebben ik en de baby niet gehad. Twee uurtjes later mochten we weer naar huis, ik kon meteen zelf plassen, en de borstvoeding is perfect op gang gekomen (14,5 maand gegeven ).
Geen nadelen, eindelijk was die pijn weg en ik ging van 4 naar 10cm binnen 1 uur. Er was niet eens tijd om de katheter te zetten, was ook niet nodig want dat voelde ik wel. 1,5 uur na de prik was mijn dochter geboren.
Het gaf me rust toen ik de weeën (ook naar rug en benen) niet goed meer kon opvangen. Helaas kreeg ik er koorts van en moest ons kleintje aan de antibiotica en daarom 48u op de kinderafdeling ipv bij mij aan bed. Dat vind ik een groot nadeel en maakt dat ik t deze x écht zonder wil doen.
Nooit meer een ruggenprik voor mij! Klopt ik had geen helse pijn, wel 1 verdoofd been. En had ook nog wel last hoor van de weeën maar niet zo heftig. Ik had een weeenstorm. Maar na die tijd... mijn ruggenprik heeft gelekt. Heb 5 dagen 1 verdoofd been gehad. Kon niet rechtop zitten want dan werd ik misselijk en hoofdpijn. Ik heb thuis weken last tehad van een hele zwakke onderrug zonder kracht. Dus nee, nooit meer het risico nemen van een ruggenprik.
Ik had vervelende rug weeën. Om een ruggenprik te krijgen word je eerst een tijd aan een monitor gezet. Daarbij moest ik blijven liggen op mijn rug. Het is heel vervelend als je geen goede houding aan kan nemen tijdens je weeën. Dat zorgde voor veel meer pijn. Toen de monitoring klaar was moest degene die hem zet nog tijd hebben. En ondertussen moet je aan de monitor blijven. Puntje bij paaltje begon mijn bevalling toen die man eindelijk tijd had om de prik te zetten grrrrrrrr. Volgende keer doe ik het wel op eigen kracht.
Ik heb ook een ruggeprik gehad en moet zeggen, ik vond het een verademing!! Ik voelde de weeën helemaal niet meer, enkel het hard worden van m'n buik. Heb nog heerlijk geslapen ondertussen en uiteindelijk bijna geheel pijnloos 10 cm ontsluiting gehaald. Enige nadeel was dat ik geen persdrang voelde (vanwege de ruggeprik) en ik ons meisje er op goed geluk heb uitgeperst. Maar ik zou de volgende keer zo weer doen! Vind het echt onzin dat sommige vrouwen vinden dat ze 'gefaald' hebben als ze een ruggeprik hebben gekregen. Bedoel, je neemt toch ook een paracetamol als je hoofdpijn hebt? Waarom dan geen pijnstilling bij de heftigste pijn die je kunt hebben? Ik zou het als ik jou was gewoon even afwachten. Als je al in het ziekenhuis moet bevallen hof je echt van tevoren niet te kiezen of je wel of geen ruggenprik wil. Kijk gewoon hoe je bevalling verloopt en dan weet je vanzelf wel of je er 1 nodig hebt. Alvast heel veel succes!!
ruggenprik, nooit meer!! niet dat ik er helemaal over kan oordelen, want uiteindelijk heb ik het zonder gedaan. Omdat ik ingeleid werd, vond ik het toch wel spannend en heb ik besloten voor een ruggenprik te gaan. Leek mij heerlijk! ben ooit geopereerd d.m.v. een ruggenprik en dat was echt een fluitje van een cent. Ik vroeg wanneer ze hem gingen zetten, maar hij zat er al in, niets van gevoeld. Voor het infuus werd aangesloten om mij in te leiden, werd ik al naar de ok gebracht omdat een ruggenprik makkelijker is om te zetten als je nog geen weeen hebt. Nou het lukte niet! de anesthesist kreeg hem niet gezet, het deed gruwelijk pijn (de poging om die prik te zetten deed mij meer pijn dan de hele bevalling), ik viel weg tijdens het zetten, voelde mij heel naar worden, ze moest twee keer opnieuw verdoven om hem te zetten, maar lukte niet. Zat tegen mij te gillen dat ik ook meer mijn rug moest krommen, ik werd echt helemaal gek van de pijn. Na een kwartier prutsen heb ik gezegd dat ik er klaar mee was en dat ik het zonder ging doen en dit niet meer wilde. Dus weer terug naar mijn bevallingskamertje gereden en uiteindelijk de bevalling zonder gedaan. De bevalling duurde 10 uur, en een totaalruptuur, maar kijk er toch met een zeer goed gevoel op terug. Pijn vond ik reuze meevallen! Voor mij dus nooit meer een ruggenprik. Overigens moet je je wel bedenken dat het vaker gewoon goed gaat hoor. Maar ik ben een pieperd en ik vond bevallen zonder ruggenprik prima te doen.