Ik zou eerst de nieuwe bak volledig laten draaien met alles er op en eraan. En dan nog een deel van je oude aquarium erbij doen na 3 weken als je je vissen erin doet.
punt is meer dat ik geen 2e goeie filter en verwarmingselement heb heb ze wel maar dat is voor een 30litertje geschikt
Filtermateriaal zou ik sowieso (tijdelijk) overzetten in je nieuwe bak De meeste bacteriën bevinden zich in het filter. 3 weken indraaien is in principe niet nodig als je oude bak goed draait. Zonde om alles weg te doen als je kleine bak altijd goed heeft gedraaid. Zou het dan optimaal benutten bij de opstart van je nieuwe bak. KAN wel hoor helemaal opnieuw beginnen, is alleen niet nodig Is maar net wat je zelf wilt En laat je water regelmatig testen, ook niet geheel onbelangrijk.
ja wilde idd gewoon t meeste water overzetten en dan met vers water bijvullen. ik moet nog ff geduld hebben want krijg net mailtje dat die kerel pas volgende week woensdag kan. dus moet nog ff weekje wachten tot ik het aquarium kan ophalen grrrrr
nieuwe aquarium grind en plantjes in zetten en 50% of meer van je oude bak erin gooien. je vissen kan je even in een emmer met aquariumwater doen. en belangrijk, je filtermateriaal van je oude pomp moet je in je nieuwe pomp doen. (of de hele pomp overzetten). in het filtermateriaal zitten juist alle bacterien die je aquarium stabiel houden. bak gevuld? dan vissen erin en klaar. heb al regelmatig van inrichting gewisseld zeg maar en altijd op deze manier gedaan.
14 uur is wel veel. en heb je genoeg planten in je bak? en hoe doen die het? hoe meer planten je in je bak heb, hoe minder voeding er over blijf voor algen. dus zorgen dat je planten genoeg voeding krijgen en lekker groeien dan hebben algen geen kans.
draadalg komt door een combi van factoren. draadalg geeft aan dat er een co2 tekort is in de bak. en hoe meer licht, hoe meer co2 er gebruikt word. licht dus inderdaad terug schroeven en co2 toevoegen. en eens testen op nitraat en fosfaat. dit mag niet 0 zijn want dan is het vragen om algen. mooiste is 20 nitraat en 2 fosfaat.
Dit is onze bak nu (omgebouwd van een malawi bak ) Er zitten nu garnalen in, keizertetra, wernini's en coridoras panda
mooi! en beide ook heel verschillend. ik heb een idee in mn hoofd maar ben bang dat het niet haalbaar is. er komt donker grind in. ik wil met het grind diepte gaan maken. links achterin een terras ding waardoor ik t wat hoger kan maken. en dan een soort 'loop pad' van lichter grind een slinger pad naar beneden rechts en daar komt op een bedje van licht grind een stuk hout met mos enzo. en rechts achterin hoge planten en links onderin(onder het terras dus) een soort van lage grot maken voor mn garnalen(heb er stuk of 100)
Ok ok ziet er wat knullig uit haha maar ik moet echt op papier zien hoe ik t wil hebben . Ben niet zo visueel ingesteld Links dus kleine grot. Heb nog grote leisteen. Dus dat moet wel lukken. Wil zo'n vissershuisje bovenop met een 'loop pad' naar beneden rechts en daar groot stuk hout. Komen nog veel meer plantjes maar dat is voor latere zorg
Na een verkeerd opgestarte bak (ja geen kennis en maar gewoon doen, onze fout) hebben we nu sinds 3 weken onze bak op de juiste manier opgestart. We hebben ons laten adviseren in een aquariumzaak en ik moet eerlijk toegeven onze bak heeft er nog nooit zo mooi bij gestaan! Vorige week het water al laten testen en toen was alleen het water hardheid te laag die stond op 3/4 en moest naar 8/9. Dus spul mee genomen en nu hopen dat het helemaal goed is. Nu mogen we vandaag (als het water goed is) visjes gaan uitzoeken en ook daarin laten we ons adviseren door de aquarium man maar welke visjes zijn nu leuk en zijn niet snel kapot te krijgen? We willen graag op een moment ook slakjes (te leuk die beesten!) en garnaaltjes erin. Onze bak is helaas alleen niet zo groot (60*30) dus willen er ook niet teveel in proppen.
Ahhh super! Ik merkte gister wel dat ik 2 verstekelingen in mijn bak heb (ienieminie slakjes) maar hoorde al van een slak die die hele kleintjes op eet zodat je geen verkeerde in je bak hebt.
mooi idee maar reken erop dat het lichte en donkere grind al gauw door elkaar gemixt zijn. of je moet het "paadje" echt gaan scheiden door een plaatje plexiglas. die kan je dmv hitte, buigen zoals je wilt. ook handig om een terras van te maken.
vissen in aquarium: garnalen heb ik hier in overvloed (als je dus stukkie ervoor wilt rijden kom je maar 20 ophalen gratis!) verder zijn neon tetra's erg mooi van kleur en planten zich niet voort dus heb je ook geen babyboom. black molly's ook leuke visjes maar zijn net konijnen. heb nu 40 jonkies