Baby van 3 wkn zindelijk maken ...

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door chantal1984, 8 jan 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    Hey Meiden,

    Ik zat laatst een boekje te lezen ( weet ff niet zo snel welke precies ) maar daar stond in dat je baby's al vanaf dat ze 3 weken oud zijn zindelijk kan maken :( ... Ik vond en vind het persoonlijk echt te absurd voor woorden dat er mensen zijn die het proberen, ik bedoel je kan moeilijk tegen een kind van drie maanden zeggen '' ga maar ff op het potje zitten '' :( .... weet je wat de reden was dat deze moeders dat deden, ze vonden de luiers zo vies :( sorry maar dat is toch geen reden:(
    Ik heb dit boekje trouwens van mijn schoonmoeder want die is kraamverzorgster en die krijgt een keer in de zoveel tijd zulke boekjes..

    Ik vroeg me af of er moeders zijn die dit ook doen en wat hun reden daar dan voor is... En wat is jullie mening over dit onderwerp...

    Mijn excuus alvast voor de mensen die dit wel doen en zich aangevallen voelen, dat is niet mijn bedoeling...

    Liefs Chantal
     
  2. zonnestraal

    zonnestraal Niet meer actief

    :confused: :confused: :confused: ......In 1 woord absurd!

    Kan me ook niet voorstellen dat ouders hierop komen....
     
  3. Nynke

    Nynke VIP lid

    30 sep 2006
    8.087
    0
    0
    Frankrijk
    Als het al zou lukken zijn deze kinderen klok zindelijk. Je kan een kind niet dwingen zindelijk te worden. De sluitspier moeten ze eerst onder controle hebben en ze moeten het wel willen.
     
  4. chantalk

    chantalk Fanatiek lid

    Ik heb in geloof Jonge Ouders een artikel hier over gelezen.
    Ik moest er niet aan denken.
    Dan moet je je kind observeren en op een gegeven moment heb je in de gaten wanneer het moet poepen/plassen.
    Dan moet je dus de hele tijd bij je kind in de buurt blijven, En hoe die je dat in bedje?

    Nee, LANG LEVE DE PAMPERS! :)
     
  5. Juud

    Juud VIP lid

    21 nov 2006
    9.608
    0
    0
    Wat is dan wel je bedoeling?

    Ik doe het ook niet, maar weet dat het wetenschappelijk bewezen is dat het kan. Als mensen hier toch behoefte aan hebben? Dat is toch hun keuze?
     
  6. Doris

    Doris Fanatiek lid

    26 okt 2006
    1.197
    0
    0
    Ik kan Sven volgens mij ook al wel "zindelijk" krijgen, hij piest altijd als ik zn luier af doe :D Hoef ik hem alleen meteen na het af doen van de luier even op het potje te zetten ;)

    Maar ik kan geen goeie reden verzinnen om een kind al zo vroeg zindelijk te krijgen :rolleyes: En ik vraag me ook af of dat echt al kan lukken als ze zo jong zijn, ze geven zelf toch nog niks aan?

    Ben wel benieuwd of er hier echt meiden zijn die een poging gewaagd hebben! Ik ben nieuwsgierig naar het resultaat :)

    Maar wij wachten nog wel een jaar of 2 met een poging doen :p

    Groetjes Doris
     
  7. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief


    ik ben gewoon benieuwd naar wat andere moeders hier over denken... en omdat ik in het stukje zet dat ik het persoonlijk absurd vind kunnen mensen zich daar door aangevallen voelen en dat is niet mijn bedoeling het is gewoon mijn mening en vraag dus aan andere ook de mening ...
     
  8. Bumbaloe

    Bumbaloe Actief lid

    1 jun 2007
    372
    0
    0
    Misschien moet je de informatie nog eens goed lezen.
    Want deze mensen maken hun kind niet zindelijk. Deze mensen gebruiken geen luiers. Datis een verschil.
    Je kunt een baby niet echtz indelijk maken, je kunt het wle conditioneren en dat is wat er bij "infant potty training" gedaan wordt.

    deze mensne dragen hun kinderenn ook veel bij zich, dan voel je nl op gegeven moment waneer een kindje gaat plassen of poepen. En dan houden ze het boven een po oid en dan is het de bedoeling dat je een geluidje maakt. En dat geluidje moet altijd het zlefde zijn.
    Na verloop van tijd leert het kindje op dat geluid te plassen of poepen. Dat gaat dan gedeeltelijk wel op commando, dus zoals iemand al zei een soort van "klokzindelijkheid".

    Het zou mij veel te vele werk zijn om het zo te doen met mijn kinderen, maar om dat nou abbsurd te noemen?

    Hoe denken jullie dat het bij de primitieve volkeren gebeurt? Daar hebben ze geen pampers.
     
  9. Adine

    Adine Fanatiek lid

    12 sep 2006
    2.355
    0
    0
    Ridderkerk
    Ik dacht dat het wetenschappelijk bewezen was, dat de sluitspieren voor het 2de jaar nog niet optimaal zijn en dat voor die tijd echt zindelijk maken nog niet veel zin had. (uitzondering nagelaten natuurlijk)

    Ik heb het artikel ook gelezen. Het is dan de bedoeling dat je kind heel de dag in zijn blote kontje rondloop of ligt. Lijk me nu toch wel erg koud.
     
  10. Juud

    Juud VIP lid

    21 nov 2006
    9.608
    0
    0
    Het is, net als Bumbaloe zegt, het woord absurd dat voor mij als aanval voelt. En ik hoef me niet eens aangevallen te voelen!

    Maar goed, ik wilde gewoon even zeker weten wat je nu met je topic wilde. Sorry.
     
  11. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief


    Ja maar als je wat voelt dan ben je toch al te laat :) of zie ik het verkeerd... ;) ...

    Nee het stond er echt dat je je baby vanaf 3 weken al zindelijk kan maken... ik zal vanavond kijken of mijn schoondmoeder er is dan zal ik er ff een foto van maken...
     
  12. Jeej

    Jeej Lid

    4 nov 2007
    84
    0
    0
    Ik ben een mama met potjes-training ervaring ;) (en ik voel me niet aangevallen hoor)

    Persoonlijk vind ik 3 weken veel te vroeg, ik ben begonnen met 3 maanden. Mijn dochter plaste meteen de eerste keer dat ik haar op het potje zette. Het hele gedoe met observeren en haar zonder luier laten rondlopen doe ik niet hoor. Maar ik heb haar vanaf dat ze 3 maanden was regelmatig op het potje gezet. Zeg maar een keer of 3 per dag, meestal na elk slaapje. Het heeft er in geresulteerd dat zij vanaf een maand of 8 regelmatig droge luiers had en nu met bijna 1 jaar zelfs al op de wc zit. Poepen doet ze nooit meer in haar luier, eigenlijk al niet meer vanaf dat ze 7 maanden is en plassen nog wel hoor. Maar ik merk dat ze het langer op kan houden en dus grotere plasjes ineens doet. Mijn doel is nooit geweest haar zindelijk te maken, wel om haar spelenderwijs aan het potje te laten wennen. Iemand zei dat de sluitspieren pas met 2 jaar ontwikkeld zijn, maar dat is niet helemaal juist, die 2 jaar is een gemiddelde. Uit onderzoek is gebleken dat er ook kindjes zijn waarbij de sluitspieren met 1 jaar al uitontwikkeld zijn en eveneens kindjes die pas 4 zijn als het helemaal uitontwikkeld is. Het is wel zo dat echt zindelijk maken geen zin heeft voor de sluitspieren uitontwikkeld zijn. Ik heb dan ook altijd een nonchalante houding aangenomen naar mijn dochter toe. Ze hoeft niet op het potje als ze niet wil, maar ik bied het wel aan. Als ze niet hoeft of als ze klaar is staat ze zelf op, echt heel grappig. Ik hoop gewoon dat het zindelijk maken hierdoor spelenderwijs gaat en voor zover ik dat nu kan beoordelen zou mijn dochter best wel eens heel snel overdag zindelijk kunnen zijn. Ik kan deze methode iedereen aanraden en zou het bij een volgend kindje weer precies zo doen. Maar niet zo neurotisch als er in dat boekje "op het potje" staat hoor, daar heb ik geen tijd voor. Ze heeft gewoon een luier om en als ik niet thuis ben een dag dan zet ik haar niet op het potje. Tegenwoordig gaat ze bij anderen ook wel op de wc, maar dat is echt pas sinds kort.
     
  13. Bumbaloe

    Bumbaloe Actief lid

    1 jun 2007
    372
    0
    0
    Het schijnt dat je een verandering in het licham voelt, en als je veel huid-huid contacte hebt of lichaams contact hebt merk je dat wel op lijkt me.
    Dus door je kindje en zijn signalen goe te leren kennen zie je dan wanneer er plas of poep komt.
    En wat zindelijk maken betreft. het is maar net hoe je zindelijk omschrijft.

    Er zijn ook studies die beweren dat wij onze kinderen onnodig lang incontinent houden door luiers te gebruiken. Tja wie heeft er gelijk? Ik gok dat de waarheid in het midden ligt.
     
  14. joyce1980

    joyce1980 Fanatiek lid

    21 okt 2006
    2.308
    0
    0
    3 weken vind ik wel erg vroeg, maar om te wachten tot ze 3 jaar zijn vind ik bv ook weer erg lang.
    ik denk dat ieder dit voor zich moet weten en het belangrijkste is denk ik dat je verwachtingen reeel moeten zijn.
    een kindje van een jaar kan je wel aan een potje of wc laten wennen denk ik,maar zindelijk krijgen is weer wat anders.

    joyce
     
  15. nachtvliinder

    nachtvliinder Fanatiek lid

    20 sep 2006
    2.823
    0
    0
    Mijn 2 Grote liefdes...hubbie en ukkie
    schiedam
    sorry hoor chantal maar je mag wel eens wat normaler reageren!

    Ik weet en dit is ook en tijd geleden op tv geweest dat mensen dit doen voor hun geloof Nou ja geloof het was meer een soort van roedel.
    Sekte dus.

    Maar die deden ook geen luiers om..
    Wat is raar? Voor hun is dat normaal?

    De maatschappij makat veel dingen raar :(
    Tja ik vind het absurd dat jij zo reageert
     
  16. wendy22

    wendy22 Lid

    5 jan 2007
    75
    0
    0
    nagelstyliste
    almelo
    dr bedoeling is denk ik een discussie beginnen watr toch ook de bedoeling is op een forum ;)
     
  17. Fleur1

    Fleur1 VIP lid

    14 apr 2006
    5.068
    0
    36
    Ik heb het op tv gezien en daar waren moeders lieten hun baby gewoon in de tuin plassen ergens dat vind ik tever gaan verder moeten mensen maar zien wat ze doen.

    Ik zet daan vanaf 10 maanden op de pot 's morgens omdat hij niet in een natte luier plast en zpdra ik er 1 aan doe is het 5 tellen heeft hij gepoept. Dus nu poept daan iedere morgen op de pot en ik ga het ook vaker overdag doen als ik een schone luier aan doe soms doet ie wel eens wat andere keren niks.
     
  18. Fleur1

    Fleur1 VIP lid

    14 apr 2006
    5.068
    0
    36
    vroeger waren kinderen al heel vroeg zinnelijk met katoenen luiers. Ik denk dat het kaat zinnelijkheid ook komt omdat de pampers te goed zijn geworden
     
  19. kimkivits

    kimkivits Fanatiek lid

    28 jun 2006
    2.209
    0
    0
    Eigen zaak, fotografe
    eindhoven
    ik zat ook al rond het jaar op de pot maar mijn moeder is daar niet absurd vroeg mee begonnen. ik was 10 maanden toen ze ermee begon.
    ik vind 3 maanden wel een beetje vroeg. vind ze dan nog echt zo baby.
     
  20. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik ken mensen die dit doen. Het heeft niets met dwang te maken, maar is een actief reageren op de signalen die je kind afgeeft.
    En dat kan al vanaf heel jong. Dat is iets anders als zindelijkheid. Dat betekent namelijk dat een kind ZELF aanvoelt en aangeeft. De meeste gezonde kinderen kunnen met 2 jaar zindelijk zijn, omdat dat een periode is waarin ze gevoelig zijn voor de prikkels. Pampers dempen die prikkels, vandaar dat ik op een gegeven moment bij mijn kinderen de luiers zoveel mogelijk uitliet of katoen aandeed en de Pampers alleen voor buitenshuis gebruikte.
     

Deel Deze Pagina