Belachelijk! Dan zouden ze, wat mij betreft, ook de ex rokende aanstaande mama aan een test moeten onderwerpen. Ik heb zelf nooit iets gebruikt, maar ben niet anti, moet ieder voor zich weten, ik ben er gewoon te schijterig voor denk ik. Ik vind dat je vk te ver gaat door te zeggen: we doen een drugstest. Ze had het ook anders kunnen brengen, door bijv te vragen of je er voor open staat om de test te doen. Ik zou het zeker bij haar aankaarten, zeggen dat je de test absoluut wilt doen, maar dat je je nu gekwetst voelt op de manier hoe het nu is gegaan.
Ik vind dat ook echt niet normaal eigenlijk! Als je nou echt drugsverslaafd was en per ongeluk zwanger bent geworden dan zou ik hun stappen nog begrijpen. Maar dit is echt een beetje inbreuk op privacy! Me moeder zegt ook. Je kan tegenwoordig nergens meer eerlijk over zijn en sommigen dingen kan je toch beter voor jezelf houden. Ik persoonlijk zou er tegen in gaan.
Het zou voor mij reden zijn naar een andere verloskundige te gaan. Misschien je verhaal even kopiëren en plakken naar de verloskundigen hier op zwangerschapspagina. Vragen hoe zij hiermee omgaan.
Naja, ik werk met verslaafden en psychiatrische patienten. Zeg toch ook niet dat iedereen die ooit geexperimenteerd heeft met drugs dus maar getest moet worden tijdens zwangerschap? Verslaafd of expirimenteel.. vind ik ook een verschil, maar zelfs een ex verslaafde aan bv ghb, coke, speed, zou ik niet verplichten om mee te werken tijdens zwangerschap.. En dat iedere (ex) psychiatrische patient maar onder behandeling moet van de psychiater tijdens hun zwangerschap.. Het is zoooo over een kam...
Ik heb precies hetzelfde meegemaakt. Heb je wel eens drugs gebruikt? Ik eerlijk, ja heb wel eens een keer xtc geslikt op een feestje. Toen kreeg ik dus ook te horen dat ik af en toe een onverwachte drugs test zou krijgen. En tuurlijk je mag me testen, ik zou nog geen druppel drinken nu ik zwanger ben, laat staan drugs gebruiken, maar vond dit echt overdreven. En voelde me behandelt als een junkie. Die zwangerschap eindigde in een miskraam en daarna ben ik verhuist naar een andere stad. Toen ik weer zwanger was kreeg ik dus ook een andere vk, en ik heb hier dan ook niet vertelt dat ik dat ooit wel eens heb gedaan. Geen zin in weer zo een behandeling om iets wat jaren geleden eens gebeurd is. Zou het bespreken, dat je het niet relaxed vind!
Heb jij weleens een wijntje gedronken? Hoe zou jij het vinden als op onverwachte momenten er ineens zou worden gezegd, we gaan wat bloed afnemen om te zien of je toch niet af en toe drinkt tijdens de zwangerschap? Normaal?
Waar ik wel benieuwd naar ben eigenlijk, is wat is het doel van de drugstest, behalve achterhalen of je de waarheid spreekt. Krijg je dan een "standje"? Moet je dan door naar een gynaecoloog? Geven ze je aan bij kinderbescherming/jeugdzorg? krijg je meer echo's?
Jezus nou ik vind dit ook echt belachelijk! Ik heb ook netjes aangegeven dat ik wel is iets gebruikte op een feestje maar dat ik uiteraard meteen ben gestopt toen ik ging proberen zwanger te raken. Ik heb gelukkig nog niets gehoord over een drugstest..... ik zou ook echt zwaar beledigt zijn! Ik denk juist bij me zelf ik vertel gewoon alles eerlijk vind het altijd zo dom om over zulke dingen te liegen...... ik durf te wedden dat van de jonger generatie vrouwen zeker 25% wel is iets heeft gebruikt en misschien nog wel veel meer dan die 25%. Misschien dat ze bij mij niet moeilijk doen met testen omdat ik heb verteld dat ik helemaal niet drink of rook en dat ik als ik iets nam op een feestje het miniminiminimaal was. Maar ik zou ook niet weten hoe ik zou reageren als ze me zo iets zouden vragen vind het wel heel fout dat je eigenlijk voor je eerlijkheid wordt gestraft.... Juist die mensen die ontkennen wel is iets gebruikt te hebben zijn in mijn ogen de gevaarlijkere mensen....... Wie het al nodig vind om over ze vroeger gebruik te liegen zal over zijn huidige gebruik wel helemaal zijn mond houden... Maar onder had ga ik die mensen groot gelijk geven want als ik dit zo lees kan je beter wel liegen/verzwijgen!
Hallo allemaal, Ben iig blij te lezen dat ik niet als enige een beetje mn twijfels heb.. Ik snap ook de reactie van Fleurop, en doe indd de tests wel, dan is er het minste gedoe omheen, maar ik ga het ook nog wel bespreken. Ik kreeg ook geen uitleg verder, alleen dat t ze niet aan mij persoonlijk twijfelde maar t voor de zekerheid was. En inderdaad, wat zijn de gevolgen dan? Sta ik nu al ergens geregistreerd als potentieel slechte moeder? Ik zal het na mn bezoekje even laten weten!! Bedankt alvast allemaal ^^
Wat een vreemde reacties hier zeg! Iedereen vind het maar vreemd, raar en zou niet meewerken... Onbegrijpelijk! Wat als het wel een vrouw is die regelmatig drugs gebruikt maar dit uit schaamte verbergt? Niet dat TS dat doet maar er zullen vast zulke vrouwen tussen zitten... Erg goed juist dat ze dan onaangekondigd een drugstest krijgen in belang van het ongeboren kind! Ik denk dat merendeels hier niet precies weet wat het inhoudt voor het ongeboren kind als een moeder drugs gebruikt.. Bij deze, ik ben verslaafd geboren, mijn moeder was heroïne verslaafd. Het was net op het randje of ik was overleden. Gelukkig wisten de dokters van tevoren van de situatie af dus konden ze meteen op de juiste manier ingrijpen! Na enkele maanden afkicken en extra aandacht en verzorging mocht ik het ziekenhuis uit.. Het zou maar gebeuren dat de dokters van niks af hadden geweten.. Dan was ik er wellicht niet meer geweest.. Dikke duim dus voor deze verloskundigepraktijk die er alles aan doen om deze ongeboren baby's op de juiste manier ter wereld te helpen! Met of zonder verslaving.
Is niet standaard hoor, ik heb het ook opgebiecht, was bij mij ook bijna een half jaar geleden. Enigste wat ze vroeg is, ook tijdens je eerste weken? Op mijn antwoord Nee natuurlijk niet, zei ze Oke dat hoor ik graag. Zou weigeren denk ik of in ieder geval laten weten dat ik er niet zo van gediend ben. Het is ook echt niet verplicht lijkt me!
Volgens mij is dat niet verplicht. En ik zou gezegd hebben 'ik had t gerust gedaan als je het niet zo betuttelend had medegedeeld maar bij deze zie ik er vanaf'. Je weet voor jezelf toch hoe het zit. Het is een verloskundige, geen schooljuffrouw!
@SDoyna, nou ik zou dat een mooi standpunt vinden uit de praktijk als t bij iedereen wordt gedaan... Maar das dus niet zo...
Dat zouden ze inderdaad als standaard moeten doen... Helaas is dat niet zo maar ik snap dat ze mensen met een 'drugs verleden' als verhoogd risico zien..
Ik begrijp het niet helemaal. Ik denk dat de vrouwen die nog wel wat gebruiken (en dus wen groter risico zijn) sneller zullen liegen over hun gebruik. Zij worden dan dus niet getest... Denk dat dit beleid alleen werkt als ze het bij elke zwangere vrouw doen. Ik zou ook die tests gewoon doen, om te laten zien dat je niks te verbergen hebt. Maar ik zou wel bij de volgende afspraak even vragen om meer uitleg. En ook aangeven wat jij ervan vind maar (omdat je niks te verbergen hebt) mee zal werken.
Maar daarnet stelde ik jou een vraag of je weleens in je leven een wijntje hebt gedronken. Of een bier ofzo.