Als je zoiets wil vermijden wel. Ik dronk voor mn zwschap ontzettend veel maar dat ging k haar niet vertellen. Dat is niet van belang namelijk
Ik denk dat het protocol is ivm een verleden waar harddrugs is gebruikt. Waarschijnlijk zal daar voor een een regel mee zijn.
ik heb de rest niet gelezen en ik snap jou reactie wel hoor, maar zou het niet kunnen zijn dat sommige drugs langer doorwerken en dat ze het daarom misschien willen controleren, dus dat ze niet jou controleren maar de drugswerking, daarnaast wat fleurop zegt een drugsverslaafde zal misschien liegen erom (nu denk ik niet dat jij verslaafd ben) maar kan je dat aan de buitenkant altijd zien nu weet ik wel dat een verslaafde baby veel meer zorg nodig heeft als een baby van een moeder die rookt of een wijntje heeft gedronken dus ik denk dat het voorzorg is, hoe dan ook zou ik wel jou gevoel bespreekbaar maken jij hoort een goed gevoel te hebben bij de verloskundige en haar/hem te kunnen vertrouwen dus je gevoel hierin wél bespreken en als jij haar/hem niet vertrouwen kunt of een goed gevoel kan krijgen dan zou ik overstappen.
Ik zou denken: mooi! De uitslag is negatief, mocht er ooit twijfel over dan zijn staat er iig in jouw dossier dat je in de zwangerschap geen drugs gebruikt hebt!
Ik kan niet zeggen dat ik me niet gekwetst zou voelen want ik zit niet in die situatie maar ik zou zeggen kom maar op met die test!!!! En ik vind het verschil tussen een jointje en cocaïne nogal. Misschien daarom?
Oh apart dan hahah. Maar goed ik vind dat ze het net als de soa test gewoon standaard moeten doen. Alles voor de veiligheid van het ongeboren kindje
Mee eens! Dan krijg je ook geen scheve gezichten of mensen die zich gekwetst voelen. Want dan wordt ELKE zwangere vrouw getest en niet alleen diegene met een drugsverleden.
Daar zou ik dus echt niet van gediend zijn. Heb in mijn hele leven nog nooit met een vinger drugs aangeraakt en zou dan ook erg kwaad worden om opeens getest te worden. Ts ik snap je frustratie ! Vind t best vreemd. Heb er nooit eerder van gehoord. Alsof een drugsverslaafde het altijd gaat opbiechten ook. Jij zegt het tenminste eerlijk en dan komt.dit over alsof ze je niet geloven geloven.
Waarom niet van gediend? Ik heb ook nooit drugs gebruikt maar vind het net zo'n test als bij de tweede weer testen of je een soa hebt. Gewoon meenemen is het ook geen issue meer.
Waarom niet van gediend? Als je nog nooit gebruikt hebt heb je ook niets te vrezen toch? Ben je bij een soa test ook boos? En vaak zegt idd een drugsverslaafde niets. Dus moeten ze het juist standaard doen.
Het gaat er niet om of ik niets te vrezen heb, het gaat erom dat wantrouwen dan uitgangspunt is. Ik zou me daar heel erg onprettig bij voelen. En soa test is een ander verhaal. Ik ben zwanger, dus ik heb wel eens seks gehad. Als je sex hebt, kun je een soa krijgen. Klaar als een klontje. En dan kun jij alles wel veilig doen en weten dat je niks hebt, maar je weet niet wat je partner deed/doet en dus hoe veilig je bent. Drugs weet je heel goed of je het hebt gebruikt of niet, uitzonderingen daargelaten. Ik vind het dan te ver gaan er zomaar vanuit te gaan dat iemand wel eens drugs gebruikt kan hebben. Alsof je als zwangere niet je verantwoordelijkheid neemt en al bij voorbaat geacht wordt je kind in gevaar te brengen. Nee dat zou echt te ver gaan als je het mij vraagt.
Ik snap dat het kwetsend kan zijn maar ik ben daarin een hele harde, wat mij betreft moeten ze alle zwangere dames ook testen op alcohol en sigaretten gebruik. Vind ik net zo kwalijk als drugs gebruik tijdens zwangerschap. Ik kan zwangere dames die met een peuk in hun mond lopen wel een klap verkopen ( doe ik natuurlijk niet, ik kijk alleen maar boos) Dat terzijde, jij hebt niets gebruikt dus maak je geen zorgen. Ik zou die test doen. Als je het niet doet heb je kans dat je problemen krijgt een straks jeugdzorg over de vloer hebt ofzo. Een van dat labeltje kom je dan nooit meer af!
Je voelt je wsl in je geloofwaardigheid aangetast en dan zou ik ook zijn. Je hebt niks te verbergen en je wilt geen foute indruk geven maar daardoor voel je je toch gedwongen de test te doen. Waarschijnlijk is t gewoon protocol om de babies van de mensen die niet helemaal eerlijk zijn te beschermen, maar ja doen ze dan ook onaangekondigd een blaastest bij mensen die voor de zwangerschap alcohol dronken? En de voormalige rokers testen?
Nou ik op pagina 4 nog een grote mond dat ik het idioot vind en dat mijn verloskundige het gelukkig niet doet...... Nu kom ik net toch voor een controle moet ik een drugtest doen....... ik was alleen thuis net naar de wc geweest (ben nog aan het "sparen" voor moeders voor moeders) en de verloskundige is om de hoek..... Ik kreeg er dus echt eerlijk waar geen druppel uit! Moet zeggen dat ik me er best kut onder voel...... ben echt bang dat ze nu hun verdenkingen bij me hebben terwijl ik echt super bewust en gezond met me hele zwangerschap bezig ben. Ik ben zelfs 3 maanden voor ik zou gaan proberen zwanger te worden met alle ongezonde dingen gestopt. En daar valt in mijn geval zelfs snoep koek en chips eten onder ik leef echt extreem gezond. Ben wel bang voor die eeuwige stempel SLECHTE MOEDER, dat dit iets is wat altijd in mijn systeem zal blijven staan! Ik vind het zeer onterecht dat alleen de eerlijke mensen worden getest en dan de mensen die lekker liegen gewoon lekker aan de drug kunnen tijdens de zwangerschap....... DIE TEST ZOU DAN VOOR IEDEREEN GEDAAN MOETEN WORDEN! Dat is de enige manier hoe je kan zorgen dat je voor af weet of een kind met een verslaving ter wereld komt.
Wat een nutteloze test. Je komt vrijwillig met de informatie, dan is de kans toch minimaal dat je tijdens je zwangerschap nog iets gaat gebruiken. Als het alleen is voor de gemoedsrust van de verloskundige, waar slaat dat dan weer op. Ik zou toch ook wel benieuwd zijn hoe lang zoiets je gaat achtervolgen.
Ik vind dit eigenlijk wel een inbreuk maken op het menselijk lichaam. 1 vd grondrechten. Want een keus heb je eigenlijk niet. Als je weigert zal dit hoogstwaarschijnlijk genoteerd worden en je blijven achtervolgen. Daarom adviseer ik je ook om de test toch te doen en te accepteren. Ik vrees ook dat als dit een algemene regel word, dat vrouwen die verslaafd zijn en per ongeluk zwanger worden niet of pas erg laat naar de verloskundige zullen gaan. Waardoor juist de extra hulp die de baby nodig gaat hebben zal ontbreken. Als de wet die de kinderbescherming wil mbt roken doorgezet word gaat er meer kapot gemaakt worden dan goed is. Ik weet hoe het is om uit huis geplaatst te worden. Ik heb hier dagelijks mee te leven. Er is veel gebeurd vroeger, maar de instellingstijd heb ik als de meest helse periode van mijn leven beschouwd. Ik had liever gehad dat ik bij ouders gewoond had die rookte maar verder wel alles op een rij had dan in een instelling.
Vind het ook raar. En ook kortzichtig. Omdat ze drugs kunnen testen doen ze dat. Maar al die vrouwen die zich ter pletter roken.Of regelmatig drinken testen ze niet. Ben benieuwd of dat ook in een dossier komt.
Sorry, maar ik was echt die praktijk uit gelopen op het moment dat mij medegedeeld zou worden dat ik mee moet doen aan een drugstest. Ik zou echt een andere vak zoeken hoor meid, jij bent de baas over je lichaam en wellicht krijg je idd op het cb extra aandacht. Daar hoef je ook niet blij van te worden, want die bemoeien zich al genoeg met je.