Hoi allemaal, Even een introductie. Onze oudste 3,6 is 10 weken te vroeg geboren. In november 2014 gaf de peuterspeelzaal aan dat hij een achterstand heeft op meerdere gebieden. Ook is hij heel prikkel gevoelig. 1 op 1 kun je goed met hem werken, in een groep komt hij niet lekker mee door alle prikkels, geluid, visueel en lijkt het langs hem heen te gaan. Nu zijn wij via integrale Hulp bij het audiologisch centrum gekomen. Zijn logopedisch onderzoek was 97, 100 is gemiddeld en dus perfect maar daar maken wij ons ook geen zorgen om. Vandaag is de son r afgenomen. De uitkomst was wat verwarrend. Zijn performaal iq (geloof ik) dus puzzelen inzicht oplossingen etc kwam uit op 70, leeftijd van 2;7 jaar. Het andere wat getest is, volgens mij redeneer schaal kwam uit op 3;3 jaar, een score van 94. Een flinke kloof maar volgens de afneemster kon dat nog bijtrekken. Hier komt echter mijn vraag. Wij krijgen totaal geen adviserend gesprek, alleen een: hier zijn de uitslagen en succes ermee. Heel erg fijn, niet dus. Wij vroegen naar school advies maar daar konden ze niks op zeggen. Wat wil zo'n test nou eigenlijk zeggen en hoe zijn zijn scores? Dat hij met het ene gebied een jaar achterloopt leek de testafneemster niet warm of koud van te worden maar ik ben er wel van geschrokken. Omdat hij verbaal vrij sterk is, schatten wij hem vaak hoger in. Ik vraag me af of hij het op regulier onderwijs wel gaat trekken aangezien hij zo slecht met drukte om kan gaan. Maar ik heb het gevoel niks wijzer te zijn geworden met deze onderzoeken. Ik ben benieuwd naar de reacties
Van de Son r heb ik geen verstand. Sinds afgelopen jaar met invoering van de wet passend onderwijs moet ip ieder kind aangemeld worden op het regulier onderwijs. Misschien kun je met integrale vroeghulp bespreken hoe nu verder? Zou een mkb misschien een optie zijn. Daar krijgt hij toch wat extra's aangeboden. Bij voldoende ontwikkeling kan hij dan eventueel wat later instromen op het regulier onderwijs. Moch hij flink achter gaan lopen kunnen ze een passend schooladvies afgeven. In ieder geval veel sterkte. Hier ik een te vroeg geborene ( 11 weken) toch wat meer zorgen
Heb verder geen verstand van Son-R. Wel van de toetsen die op de basisschool worden afgenomen. Heb even voor je gezocht. Misschien heb je iets aan dit linkje: Uitslag onderzoek en hoe nu verder? | Ouders Online
Geen idee eigenlijk, in september komt combinatie jeugdzorg vanuit het medisch kinderdagverblijf observeren en zij gaan dan een uitgebreid schooladvies geven, wat voor begeleiding hij extra zou moeten hebben om zijn achterstand in te halen. Wat zou een reden/eis kunnen zijn om een kind naar MKD te laten gaan? Hij heeft dan wel op bepaalde gebieden een achterstand, maar hij gaat wel vooruit.
Maar bij integrale vroeghulp krijg je toch een heel team toegewezen? Bij ons in de buurt is dat een maatschappelijk werkster, casemanager, arts, coördinator en een psycholoog. Zeker je casemanager of coördinator zou je wel advies moeten kunnen geven. Sterkte ermee! Het doet zeker veel met je, zulke onderzoeken?
We hebben inderdaad contacten met vroeghulp, denk je dat ik onze casemanager daarover kan bellen, ook met de mededeling dat ik er niet zoveel meer van snap en dat ik niet tevreden ben hoe het audiologisch centrum met ons omgaan?
Oh en wat het met ons doet... tja, het is sowieso moeilijk, als je ventje achterloopt en je weet niet waarom of wat je eraan kunt doen. Hij heeft sinds januari intensieve fysiotherapie maar zijn achterstand haalt ie niet in op het moment. Echt heel vervelend. Ik zag gewoon heel erg uit naar dit onderzoek, omdat het voor ons het belangrijkste was, en het viel zo gigantisch tegen, ben er zo verdrietig om geweest vandaag.
Ik zou het in ieder geval proberen! Ik heb er bijna geen verstand van, al komt het misschien zo over. Vorige week gesprek gehad met de wvp van het consultatiebureau. Zij wil erg graag dat wij vroeghulp gaan inschakelen voor ons zoontje. Wij zijn er echter op tegen. Zij vermoedt autisme, wij absoluut niet. Ons zoontje heeft een flinke spraakachterstand, maar gaat goed vooruit. Ook is hij totaal niet weerbaar, vandaar. Zo'n gesprek hakt er bij mij vreselijk in. Ik kan dan ineens uren gaan internetten op problemen e.d. Ik word er ook erg verdrietig van. Sterkte in ieder geval! ik hoop dat je snel duidelijkheid hebt!
Mijn oudste heeft dezelfde kloof: verbaal 135 en performaal 100. Komt heel vaak voor bij kinderen met autisme, al zeg ik absoluut niet dat jouw kind dat heeft. Hij wordt ook overschat door zijn taalgebruik. Hij is slim maar heeft meer verwerkingstijd nodig. Raar dat je verder niet direct hulp krijgt, ik zou toch een verwijzing vragen naar Ggz voor begeleiding en eventueel verder testen. Dan heb je alles onder 1 dak. Hetlichtje, wees wel voorzichtig. Ik zei ook dat mijn zoon geen autisme had, en ik werkte nota bene 5 jaar met autisten! Maar de diagnose was heel duidelijk en nu snap ik niet dat ik het niet zag. Bij je eigen kind kun je het niet goed beoordelen vind ik. Dus blijf wel alert.
Een reden voor een mkd kan zijn om je zoon zo goed mogelijk en met de juiste begeleiding en behandeling te laten werken aan zijn ontwikkelingsachterstand. Zij kunnen je kind op de juiste wijze stimuleren zodat hij nog meer vooruit gaat dan nu. Zij zijn hierin gespecialiseerd en een peuterspeelzaal niet. Je zoon kan hier heel veel baat bij hebben. Ik werk zelf op een Kinderdienstencentrum waar we ook kinderen behandelen en begeleiden met een ontwikkelingsachterstand, verschil is alleen dat een kind langer bij ons kan blijven. Mkd is echt voor een vaststaande periode. Klop idd aan bij je casemanager van de integrale vroeghulp, zij zijn ervoor om samen met je de vervolgstappen uit te zetten. Daar zijn de test afnemers niet verantwoordelijk voor, al snap ik dat je het gevoel hebt van en nu?
Waarom ben je zo tegen vroeghulp? Als je kind nu de juiste begeleiding en behandeling kan krijgen bij zijn flinke spraaktaalachterstand dan is er alleen toch maar winst te behalen ?? Hij kan er alleen maar op vooruit gaan toch? Ik weet niet hoe oud je zoontje is, maar het Is niet prettig om je zoon met een flinke achterstand aan school te laten beginnen terwijl je misschien nu al heel veel er aan kan doen.......
Ons zoontje heeft een taalachterstand en is niet weerbaar. Voor de taalachterstand gaat hij nou 4x in de week naar een goede en actieve peuterspeelzaal. Ook gaan we met hem naar de logopedie. Verder is er niks aan de hand, maar zij (de wvp) heeft hem nu 2x een half uurtje gezien en is ervan overtuigd dat hij autist is. De juffen zijn het daar ook niet mee eens, alleen zij ziet het nut er van in. Dus vandaar tegen de vroeghulp. In september/oktober hebben we weer een voortgangsgesprek op school en dan beslissen we er wel over.