Bekendmaken van je zwangerschap

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Mini1988, 5 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mini1988

    Mini1988 Actief lid

    5 aug 2014
    156
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wanneer maken jullie je zwangerschap bekend?

    Wij hebben 2 jaar geprobeerd zwanger te raken, wat niet is gelukt, en 2 weken geleden hebben we een eerste IUI behandeling achter de rug en deze was meteen raak :-D

    Op een gegeven moment hebben we onze ouders wel verteld dat een spontane zwangerschap niet lukt, en dat we via het ziekenhuis onder behandeling gingen.

    Op het moment dat ik een positieve zwangerschapstest in handen had, heb ik dus ook meteen als een gek onze ouders bij elkaar geroepen en hun het grote nieuws verteld!!!

    Wij zijn zo gelukkig dat het eindelijk is gelukt en hopelijk dat het allemaal goed mag gaan, maar jullie begrijpen wel dat we dit van de daken willen schreeuwen!!
    We beseffen ons wel heel goed dat er in de eerste 3 maanden nog van alles mis kan gaan (natuurlijk gaan we daar niet vanuit en weten we zeker dat alles goed gaat :)) maar ik wil het zo graag met anderen delen.

    Over 3 weken hebben we pas onze eerste 6 weken echo, wat zouden jullie doen? Wachten tot na de positieve echo, of nog langer wachten tot de 12 weken of meteen vertellen?

    Ik vind het zo moeilijk....
     
  2. Simmer

    Simmer Actief lid

    7 sep 2014
    370
    83
    28
    Als eerste gefeliciteerd met je zwangerschap!!

    Ik heb bij mijn eerste zwangerschap (wat helaas een ma werd) met 8 weken op m'n werk bekend gemaakt dat ik zwanger was omdat er op dat moment veel agressie was. Daardoor noodgedwongen ouders en zusjes met 7 weken op de hoogte gebracht. Achteraf toen met 9 weken op de echo te zien was had ik het heel graag ook liever aan m'n beste vriendinnen verteld omdat ik de steun heel hard nodig had.
    Vond de periode dat alleen m'n vriend en ik het wisten ook erg bijzonder, ons geheimpje...

    Nu net weer een positieve test en ben erg bang en voorzichtig en we hebben het aan nog niemand verteld. Wanneer ik het weer op het werk vertel hangt van de patiënten af, hoop eigenlijk dat ik het tot een week of 10 geheim kan houden, wil met 6 weken ouders inlichten denk ik. Durf nu nog niet eens een afspraak met de verloskundige te maken...
     
  3. ikkemijik

    ikkemijik Actief lid

    22 mrt 2015
    405
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb het de mensen die die bij me stonden verteld na de eerste goede echo wat bij mij bij 6 weken was. Onder het mom van; als het mis gaat zijn die mensen er ook om je te steunen en blijf je niet alleen zitten met je verdriet.
     
  4. Freddel

    Freddel Fanatiek lid

    30 mrt 2015
    1.305
    406
    83
    Gefeliciteerd!! Super na het lange wachten!
    Ik denk dat je moet doen wat goed voelt. Ik had het op mijn werk al met 5 weken verteld vorige keer, omdat er in de kantines wordt gerookt bij ons, en daar wilde ik niet in zitten. Ook ouders en boers en zussen verteld, en een paar vriendinnen. Helaas ging het een week later mis. Van mijn schoonfamilie niet veel steun gehad maar van mijn familie en vriendinnen gelukkig wel. Ik was er blij mee dat zij het wisten zodat ik er veel over kon praten. Ik was wat minder blij dat ik het op mijn werk al had verteld, maar dat ging helaas even niet anders. Nu vertel ik niks op mijn werk en ga ik het alleen aan mijn ouders en een vriendin vertellen. Verder wachten we tot na de echo.
     
  5. Deedee1

    Deedee1 Bekend lid

    2 mrt 2015
    877
    1
    0
    Wat ik bedacht was: als ik het nu vertel dan moet ik het die mensen ook vertellen als het mis gaat.
    Dus mijn ouders, schoonouders en zus heb ik het wel vrij snel verteld.
    Vrienden na een goede echo van 8 weken en collega's na 12 weken.
     
  6. Naturel

    Naturel Fanatiek lid

    5 sep 2013
    1.544
    267
    83
    Noord-Holland
    Wij hebben het ouders en brusjes verteld toen wij 5 weken zwanger waren. Eigenlijk een beetje met de zelfde reden als jullie. Met 9,5 weken iedereen op de hoogte gesteld. Helaas met 10 weken een miskraam, maar hebben nu wel veel steun en begrip uit de omgeving. En moet zeggen dat is erg fijn. Ook op het werk krijgen we de steun en tijd om dit te verwerken. Een volgende zwangerschap zou ik weer op tijd vertellen.
     
  7. Rissie84

    Rissie84 Actief lid

    14 jul 2015
    107
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij hebben onze ouders het vorige week verteld, was toen nog net geen 5 weken. We vonden het toch wel fijn om het iemand te vertellen zodat als er iets mis gaat (hopelijk gebeurd dat niet) we ook steun bij hun kunnen vinden.
    De rest vertellen we na de termijnecho.
     
  8. xSnOOpie

    xSnOOpie Lid

    29 sep 2014
    90
    0
    6
    NULL
    NULL
    Gefeliciteerd! =)

    Wij hebben het verteld toen we het hartje zagen kloppen en dat was met 7 weken.
     
  9. Liefje13

    Liefje13 Actief lid

    26 feb 2015
    373
    17
    18
    NULL
    NULL
    Wij hebben gewacht tot de termijn echo (gekregen met 11 weken al). Het heeft weinig zin om dan nog te wachten tot de beruchte 12 weken grens. Een goede termijn echo zegt veel meer.. :)

    Ouders wisten het trouwens met 6 en 8 weken al. Maar verder niemand.
     
  10. LadyLien

    LadyLien Niet meer actief

    Ouders wisten het aan 5 weken, daarna de 8+2 weken echo afgewacht en het aan goeie vrienden verteld en bij de termijnecho van 11+2 weken mocht iedereen het weten!
     
  11. Saartje5

    Saartje5 Fanatiek lid

    21 jul 2012
    2.289
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik had het enkel aan mijn (schoon)ouders verteld toen het misging. Op mijn werk heb ik aan mijn baas en leidinggevende wel verteld dat ik een miskraam had, ik moest immers naar het ziekenhuis en had erg veel doktersafspraken. Ik ben dan liever eerlijk dan dat er speculaties zijn.
    Mijn schoonmoeder had er behoefte aan om haar verdriet met haar zus te delen en te verwerken, dus de hele familie weet het. Daar ben ik niet echt blij mee maar ik snap dat ook zij over haar gevoelens wilde praten.

    Uiteindelijk heb ik best veel mensen achteraf verteld dat ik een miskraam had terwijl ze niet eens wisten dat ik zwanger was. Het slechte nieuws wel delen zonder dat ik eerst blij nieuws kon melden deed me echt veel pijn dus deze keer heb ik het aan wat meer mensen verteld.
     
  12. Maris22

    Maris22 VIP lid

    7 aug 2007
    5.402
    2
    38
    Vrouw
    Assistent Manager Horeca
    Zuid holland
    Gefeliciteerd! Wij hebben het alleen mijn zus verteld toen ik een positest had,toch iemand om mee kletsen en mijn vreugde delen. Daarna gewacht tot na de termijnecho met 11/12 weken voor de rest van de fam/vrienden en werk
     
  13. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.630
    5.656
    113
    Na de eerste echo op 9 wk verteld aan familie. Daarna langzaam aan vriendinnen en met 10 wk aan mijn collega's. Heb alleen niks op fb gezet nog maar dat komt pas na de termijnecho. Of niet want van mij hoeft het niet persee....
     
  14. Katenhond

    Katenhond Fanatiek lid

    14 aug 2014
    1.394
    174
    63
    Fijn voor jullie!
    Ik wens je een goede zwangerschap.

    En wat betreft jouw vraag... er zijn geen regels voor hoor!
    Gewoon fijn doen, wat jullie graag willen!

    Iedereen is daar verschillend in.
    Ik had 't graag lang (tot na 't eerste trimester) voor onszelf willen houden. Dat is wegens HG niet gelukt.
    Maar één van mijn vriendinnen vertelde het mij, een half uur na haar positieve test. De ander met vijf en halve week....
    Doen wat goed voor jullie voelt!
     
  15. Lotje84

    Lotje84 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    2.189
    0
    36
    Wij vertellen het pas als er een buikje zichtbaar wordt.
    Ouders wel al met 12 weken.

    Eerst heerlijk samen genieten zonder de hectiek van anderen eromheen.
     
  16. chantie07

    chantie07 Actief lid

    29 jan 2013
    390
    3
    18
    Ik werk
    Wij hebben er 4 jaar over gedaan
    1e ivf mislukte
    Kreeg erna ook telefoontje dat ik nog ma 1 kans kreeg ipv nog 2
    Toen Door gegaan voor 2e ivf en daar ben ik nu zwanger van en hebben nog een cryo in de vriezer
    Wij hebben familie en echte vrienden meteen verteld omdat iedereen wist we in ziekenhuis liepen en verder hebben we het na 1e echo dat was bij 9 weken bekend gemaakt omdat al zolang bezig waren
    Inmiddels nu 33 weken zwanger
     
  17. Madeliefje1987

    Madeliefje1987 VIP lid

    13 okt 2010
    6.203
    7
    38
    Zuid Holland
    Gefeliciteerd!!fijne zwangerschap!
     
  18. Meisje93

    Meisje93 VIP lid

    21 mrt 2015
    32.071
    14.402
    113
    Wij hebben het iedereen met 10 weken verteld.
    Wilden liever wachten tot na de 12 weken, maar door al die kwaaltjes konden wij het helaas niet meer verbergen voor de anderen.
    Al was ons 1e echo met 8 weken goed, incl. kloppend hartje.
    2 vrienden hadden wij het al verteld met 5 weken. Zodat we er met iemand over konden praten
     
  19. ShallY

    ShallY Fanatiek lid

    14 sep 2013
    3.870
    736
    113
    Wij zaten ook al een aantal jaren in de mmm en na 3 miskramen eindelijk weer zwanger. We hebben het met een week of 5 tegen de ouders, broers en zussen verteld. We wilden het nu een keer goed nieuw brengen en niet weer als het mis zou gaan 'we waren zwanger'.
     
  20. MoniekJ

    MoniekJ Fanatiek lid

    12 mei 2015
    1.719
    0
    0
    HBO-B biomedisch laboratoriumonderzoek.
    Tilburg
    Vriend vertelde het zn vrienden al dezelfde week als de test (12wkn), maar pas na ouders, opas/omas en brusjes. Zelf vertelde ik het mn vrienden pas 5 wekrn later toen ik eenmaal gewend was. Huisgenoten ook na 1 week ivm flink misselijk.

    Ligt er dus maar net aan wanneer je er klaar voor bent om het te vertellen en hoe velangrijk je het vind dat ze het weten.
     

Deel Deze Pagina