Beste Heidi, Ik stelde deze vraag ook al bij het onderwerp 'borstvoeding' op het forum, denkende dat vast veel mensen het zouden herkennen, maar tot mijn verbazing was dat niet zo. Dus dan ook maar hier . Mijn zoon is 6.5 maand, en de laatste weken is de melk die ik afkolf vaak donkergeel/oranje. Het lijkt erg op colostrum, maar ja, hij is al 6.5 mnd! Ik eet niet overdreven veel wortelen ofzo . Maak me er verder geen zorgen om, zoon drinkt goed, groeit goed, ik heb nergens last van. Maar vroeg me af hoe dit kan? Je leest overal dat melk juist steeds 'wateriger' wordt, lichter van kleur en wat minder vet. Tot voor enkele weken terug was dat ook zo, maar nu dus niet meer. Edit: de eerste melk bij het kolven is trouwens wel nog enigszins waterig, het gaat alleen vrij snel over in dikkere heel gele melk.
Hoi, Ik kan er in de literatuur niet veel over terug vinden. Mogelijk is de verkleuring te wijten aan iets wat je inneemt. Denk aan multivitaminen, medicatie, toevoegingen aan je dieet. Misschien ben je deze zomer helemaal verzot op een bepaald drankje wat de verkleuring met zich mee brengt. Als je kindje goed reageert, poept, plast....dan denk ik dat er niet zo heel veel aan de hand zal zijn. het is ook dat je kolft dat je het ziet.... Succes verder!
Nee ik eet echt niets anders. Ook geen andere vitaminen of ander drinken. Gek dat er in literatuur ook niks over staat! Ik denk op zich dat het inderdaad niks uitmaakt, zoon reageert er niet anders op. Dus het zal wel goed zijn... Of zou het te maken kunnen hebben met het feit dat hij 6.5 mnd is, dus wel meer voedselbehoefte heeft, maar hapjes nog maar matig (niet slecht hoor) eet? Dat het extra vet is om zijn groeibehoefte aan te vullen? Kan zoiets?
Dan zou dat bekend zijn in de literatuur...Vraag het anders eens via Facebook of twitter aan @bvpuntcom Groet!