Hekel aan wespen? Hou ze op afstand met deze 10 slimme tips! - Zelfmaak ideetjes Zelf zweer ik bij azijn/citroensap(echte citroenen, dus niet zo'n flesje) met daarin kruidnagels en dan dat af en toe opwarmen
Komen op die lavendel dingen dan juist weer geen bijen af? Onze buren hadden altijd lavendel in de voortuin en daar stikte het van de bijen en hommels dat ik uiteindelijk de buurman gevraagd heb het weg te halen als hij het niet heel erg vond. Mijn oudste heeft namelijk een huidaandoening waardoor de kans groot is dat hij een ernstige allergische reactie kan krijgen door een bijen of wespensteek. Hij zou er zelfs een anafylactische shock van kunnen krijgen en hebben dus uit voorzorg altijd een epi-pen mee. Hij is nog nooit gestoken en ik hoop dat hij nooit gestoken wordt. Maar wordt de laatste weken echt kriegel van alle wespen! Overal zijn ze en ze zijn vrij agressief ook. In de tuin valt het gelukkig ook mee, we hebben ook geen bloemen die ze aantrekken. Maar in parken, bossen, speeltuinen zitten ze overal.
Oh wat fijn om te lezen dat ik niet de enige ben die bang is voor die beesten. Ik probeer kalm te blijven waar mn kids bij zijn maar wat vind ik dat moeilijk. Ook als zo'n beest bij de rondvliegt breekt me t zweet echt uit. Fijne tips lees ik hier die ga ik echt uuitproberen
Bijen en hommels steken echt niet zo snel. Wespen helaas wel. Ik ben 2 keer gestoken door een wesp, zonder enige aanleiding. Bijen liet ik vroeger op mijn handen lopen, deden nooit wat. Hier redelijk wat wespen, maar ze zijn niet zo agressief. Ik reageer er altijd heftig op maar ik ben niet zo panisch.
Voor bijen en hommels heb ik ook geen angst. Hommels zijn ook zo fluffy, zou je bijna willen aaien gisteren nog eentje gered van de verdrinkingsdood Maar wespen brrrrr! Ik las dat velen een nest in de grond hebben en er nu zoveel zijn omdat het te weinig heeft geregent. Normaal verzuipen er een hele hoop door de regen. Het is hier nu heel stevig aan het onweren en hard aan het regenen dus ik hoop dat dat nest bij ons in de buurt in de grond is.
onze zoon van 3 is vorige week helaas ook gestoken door een wesp in de efteling. wij wassen onze kindjes nu met een citroen zeep en we hebben er nu een stuk minder last van
Ja hier ook. Waren ook naar de Efteling. 5min binnen en m'n zoontje wordt in z'n been gestoken. Hij zat gewoon rustig in de buggy. Hij wou gelijk naar huis uiteindelijk toch kunnen overhalen gelukkig
Snap dat je ermee zit.... Ik werk in een cafe met de duinen en mensen kunnen niet meer buiten zitten en moeten ook binnen wegrennen. Stapte gisteren uit de auto, direct geprikt, heb het toch bijna 30 jaar zonder wespenprik kunnen volhouden! Ik heb gisteren bij vooral kindjes 20 prikken staan uitzuigen en er zijn ook heel veel mensen die het nog zelf gedaan hebben. Volwassen slaan ze weg en dan prikken ze de weerloze kindjes... Heb nu alweer zin in straks.... ze zijn namelijk heel erg aggressief en vliegen echt achter iedereen aan enzo! Heb gisteren niet t idee gehad iets anders te hebben gedaan dan weg te rennen en bezig te zijn met wespen! Blij als het vanavond 6 uur is!
Wij hebben trouwens buiten koffiepoeder aangestoken (bah wat een stank), citoen met kruidnagel neergezet, tafels schoongemaakt met azijn... t werkt voor geen meter! Maar het zijn er ook gewoon honderden...
ben nooit bang geweest voor wespen tot een paar weken gelenden mijn toen 6 weken oude zoontje werd gestoken! hij lag bij mij in de draagdoek en ik zat op het terras. zie ik opeens een wesp over zijn kleine handje lopen. ik gillen in paniek ahha aaaah. niet kunnen uitbengen wat er echt aan de hand is. dus de familie stond rond mij te roepen: "wat is er wat is er!" de wesp tussen mijn duim en wijsvinger gepakt op de grond gegooid en dood getrapt. maar het was te laat mijn kleine mannetje had een steek op zijn handje! direct HA gebeld, moest er koud en coritzone zalf op doen. want als zo een klein babytje alergisch reageert zijn er niet veel producten die ze mogen geven om dat te behandelen. nu ban ik echt panisch op die beesten. ook bij de andere twee grotere kinderen. maar die beesten zijn ook zo agresief! rot dingen!
Hier ook opeens veel wespen, en de oudste is sinds dit jaar ook panisch. Ik heb al 2 wespenvangers gemaakt, maar ze wil niet meer in de tuin spelen en hier ook van de week een verjaardag. Straks maar eens citroen en wierrook halen.
Augustus is ook de 'wespenmaand' Al stond hier van de week in de krant dat er steeds minder wespen(soorten) zijn.
Hier zitten ook veel wespen. Had mijn zoon eindelijk net zo ver dat hij er niet bang voor hoeft te zijn,zit er 1 op zijn lip die hem steekt omdat hij hem weg sloeg... We eten ook niet meer buiten,heb een wespenvanger hangen maar daar zit er maar 1 in.
Vanmorgen is onze dochter gestoken door zo'n rotbeest. Meisje gilde het uit 😔 straks de citroen met kruidnagel maar halen, misschien dat het helpt. Heb wel zalf om de pijn wat te verlichten, maar ze heeft er behoorlijk last van helaas. Ze durft niet meer naar buiten. Begrijpelijk uiteraard. Hier geen zoetigheid meet buiten dus. Succes met je feestje, hopelijk valt het mee die dag.
Heet water met kruidnagels of kruidnagelpoeder in een schaaltje doen en daar het uitgeperste sap van een citroen bij doen. Zorgen dat het spul warm blijft zodat de geuren zich blijven verspreiden.
Wespen houden ook niet van een flinke dosis deo! We hebben gisteren naar het water een goedkope bus deo mee genomen, werkt super!
Wij zijn gister naar Speelland beekse bergen geweest.. zo ontzettend veel wespen dat we na een uur weg zijn gegaan omdat we bleven rennen. Tijdens het eten hadden we er zoveel rond ons zitten dat we met eten opgestaan zijn en met ons eten weg gingen daar.. Ik zit ook liever niet in de tuin. En dierentuinen etc vermijd ik nu ook maar even xD
Hier vannacht heel hard geregend dus ik hoop dat het nest hier in de buurt in de grond zat en ze allemaal verzopen zijn. Net terug van het werk dus nog niet buiten geweest