Schoonzus loopt te hameren

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door LilithTempestas, 6 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LilithTempestas

    LilithTempestas Actief lid

    9 mrt 2015
    277
    0
    16
    Vrouw
    Hoi dames!

    De zus van mijn vriend (voor het gemak even mijn schoonzus) loopt heet erg te hameren op dat wij twee kinderen moeten nemen. Nu ben ik net pas zwanger van de eerste, nog maar 8 weken!

    Ik weet dat vriendlief er heel graag twee wil, maar ik heb er eigenlijk altijd eentje gewild... Nu weet ik natuurlijk niet wat zich in de toekomst gaat brengen, maar dat is ook voor later een zorg.

    Op een of andere manier kwamen we op het aantal kinderen wat we zouden willen. Vriendlief sprak zijn voorkeur uit voor twee, maar ik zei dat ik er eigenlijk maar een wil. Toen begon zij opeens enorm te hameren op het feit dat het er "maar" een is en dat dat zielig is en dat ons kind dan niet leert te delen of om leert gaan met andere kindjes, etc.
    Ik vond dit heel vervelend maar durfde er eigenlijk niks van te zeggen, omdat de relatie tussen ons niet altijd even lekker loopt.

    Hoe zouden jullie hier mee om gaan? Ik ben bang dag ze het nog veel vaker gaat doen! Zeker omdat dit al een paar keer eerder is gebeurd in het verleden...

    Alvast bedankt dames! X
     
  2. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Zeggen dat ze zich er niet mee moet bemoeien en dat het iets is tussen jou en je partner. En dat je eerst deze zwangerschap en bevalling maar eens afwacht. Je bent net 8 weken zwanger! Ik snap niet waar ze zich mee bemoeit.

    Geniet van je zwangerschap en laat die schoonzus lekker kletsen!
     
  3. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Ik zou rustig zeggen dat dat niet haar keuze is, maar die van jou en je vriend. En dat het nu nog wel erg vroeg is om daar een definitieve keus in te maken.

    Verder zou ik ook zeggen dat het nergens op slaat wat ze zegt. Leren omgaan met andere kindjes gebeurt uiteraard, op het kdv, bij een gastouder, op school, in de speeltuin etc. En dan zit leren delen daar ook bij. Leren delen gebeurt zelfs in een gezin met maar 1 kind, daar heb je geen andere kinderen voor nodig om dat te leren :) Je kind deelt namelijk ook met de ouders.
     
  4. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Gewoon zeggen dat dat haar zaken niet zijn. Je vriend en jij bepalen dat en daar heeft madam niks over te zeggen.

    Gefeliciteerd met je zwangerschap :D
     
  5. Carlie

    Carlie Actief lid

    12 okt 2014
    293
    0
    0
    NULL
    NULL
    Lekker negeren en het bij een vage opmerking houden in de trant van 'dat zien we nog wel' of 'laten we eerst eens met dit kindje beginnen'.
    Ik zou de discussie lekker niet aangaan dat is iets tussen je vriend en jou.
     
  6. manamana

    manamana Fanatiek lid

    30 apr 2014
    1.372
    22
    38
    het Noorden
    Dat deed ik meestal, een vage opmerking maken als "we zien nog wel" of "misschien".
     
  7. LilithTempestas

    LilithTempestas Actief lid

    9 mrt 2015
    277
    0
    16
    Vrouw
    Dankjewel! :D

    Vind overigens dat jullie echt wel gelijk hebben. Alleen is dat zo moeilijk om te zeggen op dat moment!
     
  8. Vrouw050

    Vrouw050 Lid

    8 jul 2015
    84
    0
    0
    Werkzaam in zorg.
    Groningen
    Mee eens!
    Madam, hihi.
     
  9. Oliviafaye

    Oliviafaye Fanatiek lid

    13 nov 2013
    2.268
    208
    63
    Vrouw
    Utrecht
    Eerlijk? Ik zou der uitlachen en zeggen dat ik geen 2 kinderen ga nemen omdat zij dat wilt...
    En daarna gewoon zeggen, mag ik eerst bevallen van deze voor we het over een tweede hebben.
    Die is gek...
     
  10. AngelaSR

    AngelaSR Bekend lid

    3 sep 2014
    707
    1
    0
    rijswijk ZH
    Dat van dat delen is idd onzin, dat leren ze op zoveel verschillende plekken!of je moet je kind nooit laten spelen met anderen hahaha dat lijkt mij stug!
    zeg haar idd maar dat ze zich daar niet mee moet bemoeien, het is jullie gezin en het is jouw lichaam! Prima dat ze een andere mening heeft maar deze hoeft ze niet op te dringen aan jou!
    ennuuh gefeliciteerd met je zwangerschap! :) geniet er van en laat lekker lullen!
     
  11. Danty88

    Danty88 Fanatiek lid

    27 jul 2011
    2.899
    584
    113
    huismus

    👆🏼 dit dus!!
     
  12. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Terug reageren met is het niet (weer) tijd om zwanger te worden voor jou? Het klinkt alsof je eierstokken een eigen band zijn begonnen.
     
  13. Patruusje

    Patruusje Fanatiek lid

    12 nov 2013
    1.282
    0
    0
    Noord holland
    Waar bemoeien sommige mensen zich mee! Kijk eerst maar eens hoe deze zwangerschap en bevalling gaan...

    Zelf heb ik altijd 2 kindjes gewild (heb tenslotte 2 handen), maar tot nu toe gaat zwanger zijn mij zo goed af dat ik me ook haast miet kan voorstellen dat ik het nooit meer zal meemaken. Maar de toekomst zal het leren, dat zal bij jullie niet anders zijn!
     
  14. SuusD

    SuusD Fanatiek lid

    8 jan 2013
    3.004
    3
    38
    Je kan ook zeggen wie weet misschien later gelukkig beslissen je broer en ik daarover zoals het hoort
     
  15. crealoon

    crealoon Actief lid

    12 mei 2015
    207
    0
    16
    Heel herkenbaar dit ;)
    Bij mij is het ook me schoonzus en schoonmoeder.
    Ik ben enigszins kind en niet verwend en deel liever dan dat ik iets zou kunnen delen.
    Dat licht aan de opvoeding of ze wel of niet delen enz enz.
    Wij hebben gezecht eerst maar één en dan zien we samen wel weer. Dat heeft geholpen, sindsdien is het "gezeur minder" en samen zeggen we dat als het er eentje blijft we net zo gelukkig zullen zijn!

    Ik wens je succes met der schoonzus en als ze blijft door gaat. Dan moet je (of je vriend) er misschien toch iets van zeggen voor jou eigen gemoedsrust hoor :)
     
  16. jolien 1986

    jolien 1986 Niet meer actief

    Gefeliciteerd, ik zou der afpoederen met nou laat eerst deze eens rustig komen en een 2e? misschien is dit wel een tweeling! Dag schoonzus.

    *mijn vriend wil er ook graag 2, ik denk ik ook wel. Maar vind het onzin om aan 2e te beginnen alleen om broertje of zusje te creëren zodat je kind een speel maatje heeft of leert delen. Misschien valt het wel heel erg tegen moeder zijn. Laat er eerst maar eens een komen.
     
  17. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Dat zij dat überhaupt durft te zeggen (waar bemoeit ze zich mee!?) en dat jij het je laat zeggen... ik had haar heel duidelijk gemaakt dat het haar zaken niet zijn en mocht ze er ooit weer over beginnen dan zou ik haar volledig negeren.
     
  18. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Lekker laten praten hoor meid! Wij wilden er altijd 2 als het ons gegund was maar twijfelen nu heel erg of we willen proberen nog een kindje te krijgen. Mijn man wilde na de bevalling snel weer proberen, en nu ik zoiets heb van, nou misschien wel, wil hij niet meer.

    Wij krijgen altijd complimenten over ons enig kind dat hij beter deelt dan kindjes met broertjes en zusjes! Ligt den ik aan de opvoeding en hij zit op het kdv en speelt veel met andere kinderen.
     
  19. Maera

    Maera Lid

    22 aug 2011
    74
    0
    0
    NULL
    NULL
    Haha, wat een doos. Dat ze zich lekker met haar eigen leven bemoeit. Niets van aantrekken, het is jullie eigen keuze!

    En anders probeer je haar andersom ergens toe over te halen (wordt het niet eens tijd dat je gaat afvallen, bijvoorbeeld). Kijken of ze het dan ook nog zo leuk vindt.
     
  20. Esje33

    Esje33 Actief lid

    21 aug 2013
    143
    0
    0
    NULL
    NULL
    Totaal niet belangrijk vinden wat zij vind!!!
     

Deel Deze Pagina