Hallo, Mijn zoontje van 4 maanden heeft vandaag een inhalator gekregen met Flixotide puffertjes, dit moet ik hem 2 keer per dag gaan geven, maar hoe kan ik dit het beste geven? Het probleem is, als ik het masker op zijn mondje zet hij gelijk begint te schudden met zijn bolletje, en raakt in paniek, en gaat dus huilen! hij krijgt wel wat binnen, maar het moet de bedoeling zijn dat hij er 6 keer door heen ademt Zou je dit ook mogen geven als hij slaapt, en daarna wakker maakt, om wat te drinken ( moet na het medicijn spoelen met water) Of Miss andere tips?? Groetjes
Dat is niet helemaal waar, als ze huilen dan komt het niet diep in de luchtpijp.. Zittend tegen je aan en dan met een speeltje afleiden?
Ik deed het eerst op mijzelf voor toen op papa En op knuffel En toen op mijn dochter...ze heeft sindsdien nooit meer gehuild bij pufje. Maak er een spelletje van.
Hij krijgt dit omdat hij een erge rochelende ademhaling heeft, en al maanden een zagende ademhaling heeft wat niet overgaat, en voor zijn benauwdheid. De longetjes zijn verder wel schoon vertelde de kinderarts.
Mijn dochter was 6 maanden toen ze pufjes kreeg omdat ze dagelijks erg benauwd was we zette haar recht op met de rug tegen ons aan, masker op de neus en dan maar huilen, ook met huilen moeten ze weer een teug adem halen dus het komt wel binnen Onze ervaring was dat het even sneu is maar ze had binnen een week in de gaten dat het haar hielp, en daarna vond ze het ook helemaal niet erg meer nu als ze benauwd word wijst ze zelf al naar haar pufjes en gaat vrijwillig op de bank zitten en ademt dan lekker door het masker ....
Oh help, wij hadden die ellende ook met 3 maanden. Bij de apo eerst een voorzetstuk meegekregen wat speciaal voor baby's was, maar echt duidelijk te groot. Gebeld voor een andere en toen de aerochamber meegekregen, scheelde een hele hoop. Sloot beter aan en voelde dus prettiger. En verder, doorzetten. Het is sneu en je hebt de neiging hem af te halen als ze keihard brullen, maar ze gaan echt ademhalen.
Een goede tip voor het toe dienen heb ik helaas niet. Het is hier nog steeds een worsteling om te puffen (inmiddels bijna peuter). Naspoelen met water is om tandbederf tegen te gaan...lijkt mij met 4 maanden nog niet zo'n noodzaak.
Gaat niet om tandbederf. Flixotide is en corticosteroïd en kan schimmel in de mond geven wanneer je niet spoelt. Spoelen is dus wel heel belangrijk! Ik zou het proberen voor een flesje te geven. Weet je gelijk dat ze haar mondje leegslikt. Probleem bij Flixotide is dat het niet direct met lucht geeft maar pad op lange termijn. Dus ook dat zal hier niet zo voelen. Lastig! Ik vrees dat je niets anders kan doen dan doorzetten. Misschien nog even contact opnemen met de poli en tips vragen?
Na spoelen is inderdaad omdat het kan gaan schimmelen in de mond Dus zeker even na spoelen of na dien de fles geven
Hier ook een poosje pufjes gebruikt, wij zette 'm met z'n rug tegen onze buik en dan het masker op. Van tevoren gaven we al een interessant speeltje in z'n handen. De ene keer ging het goed, de andere keer was het brullen en soms half in de houtgreep (zoontje was 10/11 maanden). Daarna inderdaad even een slokje water of een flesje om te spoelen.
Hier was het de eerste paar keer ook huilen, dacht ook rond die leeftijd begonnen ermee. Daarna werd het beter en kwam er een big smile wanneer ik de aero Chamber pakte. Mocht je die ook hebben op hun website kan je een gratis etui aanvragen handig om in op te bergen!
Het idee is natuurlijk het zelfde Mijn dochter slikte het niet door die hield het Met 6 maand in haar mond en liet het dan langzaam Uit haar mond lopen Maar een slok drinken na geven is natuurlijk een beetje het zelfde idee als spoelen
Zo jong al?! Dat lijkt mij inderdaad lastig. Hier vanaf 10 maanden een puffertje, maar dan met ventolin als ze benauwd is. In het begin op papa, mama, pop en beer laten zien, zelf mee laten spelen, prijzen dat ze het goed doet, en zoveel mogelijk proberen af te leiden. Maar niets hielp echt. Vaak onder veel protest en huilend, was echt een drama. Helemaal zielig als ze al benauwd was. Pas met 13 maanden begreep ze dat het haar hielp en liet ze het meer toe, zeker met veel "goed zo, dat kan je al goed" enthousiaste aanmoediging van pa en ma. Met 15 maanden zei ze zelf "puffe" en ademt heel diep in en deed het vanaf toen helemaal goed! Heel veel sterkte.
Zag je vraag langskomen. Heb een duidelijk filmpje op youtube voor je gevonden. Baby's zijn een lastige doelgroep omdat je het nauwelijks spelenderwijs kan doen. https://www.youtube.com/watch?v=IVmilZHmFGs Zorg dat je kleintje rustig is, niet huilt (wat al eerder is gezegd, met huilen geen effectieve ademhaling). En nog belangrijker..... Dat jij rustig bent, maar wel resoluut. Dan weet je kleintje waar hij aan toe is. En geef hem een dikke knuffel als jullie klaar zijn.... Want dat heeft hij dan wel verdient.