Fijn meisje1977 en sterre01! Ik moet nog tot vrijdag wachten, maar hopelijk hetzelfde nieuws als bij jullie. Veel verschillende verhalen, kan alle kanten op. Fijn om te zien dat de meeste babies, klein of toch niet het uiteindelijk toch goed doen als ze geboren worden.
Hier alleen maar kindjes onder de p5. De oudste wisten we het niet... Geboren met onder p2,3 Bij de middelste daarom ook extra echo's en dopler en ctg's gehad. Ook rond de p2,3 De laaste idem extra controlles en met 37 weken bleek buikje niet gegroei en heb ik ervoor gekozen om me in te laten leiden. Ze zat met geboorte tussen de p2,3 en p5. Zelf heb ik het gevoel dat als ik had gewacht ze ook op de 2,3 was geeindigd. Voor de rest deden ze het alle drie prima.. Dronken goed temp goed en glucose goed.. Hier is het echt genetisch.
smurfjesmama succes met wachten. Nu wij goed onder controle zijn en er groei is zijn wij wel wat meer aan het genieten. Daarnaast ga ik richting de 34 weken dus dat is ook fijn. Inderdaad kan pe/hellp van de placenta of navelstreng komen maar het kan ook gewoon zo zijn dat de kindjes klein zijn zonder oorzaak
Hier gisteren een "pretecho"laten maken bij een vrouw waar we al veel vaker zijn geweest. Zij begeleidt probleemzwangerschappen in t ziekenhuis en heeft een echobureau bij haar thuis.Volgens mijn vk is zij kundiger als t ziekenhuis waar ik onder behandeling ben. Ze heeft ons hele kindje nagekeken.Ook doppler gedaan van navelstreng en hersenen en alles zag er perfect uit. Lengte beentjes en grootte van t hoofdje zijn gemiddeld alleen t buikje is wel wat aan de kleine kant. Kindje weegt nu 1537 gr.
Verloskundige zag dinsdag niet zo veel problemen. Volgende week nieuwe echo gepland. Gisteren avond in t ziekenhuis gezeten, wegens verminderd leven. Baby ziet t goed maar de gyn heeft besloten mij over te nemen. Ik sta dus vanaf nu wekelijks onze controle. Ze hebben tevens bloed geprikt om mijn eigen waarden te beoordelen, ik heb last van benauwdheid, vocht vasthouden en mijn bloeddruk is voor mijn doen vrij hoog (ik heb een vast gemiddelde van 120/60 en zat gisteren op 140/80) Voor mij voelt t als t einde van lekker onbezorgd zwanger zijn, waarop mijn man heel droog zei, je maakt je al je hele zwangerschap zorgen. Oh het nadeel van veel vocht vasthouden? Ik ben niet meer te prikken terwijl ik heel vaak geprikt word zonder moeite.
Hoi, Had net een nieuw onderwerp geopend, had deze niet gezien. Net terug van de vk, maandag naar de gyn voor een extra echo, vk mat de fundushoogte 4 cm te laag. Waarschijnlijk weer groeiachterstand. Heb dit bij onze dochter ook gehad, liep met 32 weken 5 weken achter, moest rust houden. Met 38 ingeleid, ze groeide niet meer en vruchtwater was op. Ze was toch nog 5 pond, waarsch door rust te houden toch nog meer gegroeid. Heeft wel moeilijke eerste maanden gehad. Moesten jullie stoppen met werken toen de groeiachterstand opgemerkt was?
Ik heb nooit rust hoeven houden. Is zelfs nooit ter spraken geweest. Maar ik had altijd voldoene vruchtwater en dopler was prima...
nee ik heb geen rust hoeven houden. Dopller, ctg en vruchtwater waren in orde Smurfjesmama succes vandaag
Echo was goed vanochtend! Baby groeit door en had zelfs een beetje ingehaald. Vruchtwater en placenta waren ook allemaal weer goed. Echoscopiste vroeg of ik afgelopen 2 weken iets anders dan anders had gedaan. Aangegeven dat ik gestopt was met werken en ze zei dat dat goed is geweest. Ik heb niet een officieel advies gekregen om te stoppen met werken, maar gyn gaf aan dat ik moest proberen de zorg voor de peuter wat te beperken en rustig aan moest doen. Maar ik denk niet dat ie me een briefje zou hebben gegeven of iets dergelijks. We hadden ook kort de "wat als" besproken en daar is bedrust of iets dergelijks ook niet aan de orde gekomen, alleen maar ctg en alles. Ik heb wel met werk overlegd en die vonden het een goed idee om te stoppen. Afgelopen 2 weken heb ik echt niks belastends gedaan en heb nu dus een groeiende baby, voor zover je iets kan zeggen van 2 meetpunten
Super goed nieuws zeg! Fijn! Dus toch maar goed dat je gestopt bent met werken. Als de kleine erg licht geboren wordt kun je daarna een moeilijke tijd krijgen met heel veel voedingen, glucose enz. Ons meisje heeft tot 2 jaar 's nachts voedingen gehad omdat ze haar glucose anders niet op peil kon houden. Als het weer hetzelfde is als mijn vorige zwangerschap ga ik proberen te stoppen met werken of maar 1 dag ipv 2 dagen. Ik moet nog maar 7 dagen werken en denk dat dat geen probleem gaat zijn. Dan heb ik er in ieder geval zelf ook wat aan gedaan. Bij onze dochter heeft stoppen met werken ook geholpen, van een achterstand van 5 weken naar een achterstand van 3 weken.
Wat een zware tijd Annemeis. Gelukkig hoeft dat niet altijd zo te zijn. Hier een ernstig dysmature baby gehad die met 12 weken gecorrigeerd de nachten doorsliep. Nooit problemen gehad met zijn glucose..
Ik heb ervaring met een p5-p10 kindje. Met 31 weken doorgestuurd door de verloskundige omdat ze vond dat mijn buik te weinig groeide. Met 32 weken complete rust voorgeschreven gekregen door de gyn, omdat hij toch echt te klein was. Elke week nieuwe controles om te kijken of hij mocht blijven zitten . Gelukkig liet hij wel groei zien waardoor ze besloten hebben bij 38 weken om de natuur zijn gang te laten doen. Uiteindelijk toch met 41 weken ingeleid omdat er te weinig vruchtwater was en hij toch echt te klein bleek. Maar meneer is geboren met een gewicht van 3100 gram! Hij was idd lang en dun en nu is hij met zijn 15 maanden nog niet zwaar, maar hij doet het super. Het heeft vooral heel stress meegebracht de laatste 9 weken. Inmiddels ben ik zwanger van de tweede en hoop zo dat deze zwangerschap tot het einde zorgeloos is.
Mariann: gelukkig viel het dus nog mee. De stress is echt niet leuk, inderdaad hopen dat het nu wel allemaal normaal is. Hier net terug van de gyn. Morgen een GUO in een groter ziekenhuis. Donderdag weer terug naar de gyn. Mag niet meer terug naar de verloskundige. Het hoofdje loopt 1 week voor in groei en het buikje 2 tot 3 weken achter. Dit betekent dat de kleine in 'de spaarstand' staat. De meeste toevoer gaat naar de hersenen waardoor het buikje achterblijft in groei. er is ook weinig vruchtwater. De placenta werkt waarschijnlijk niet naar behoren. Dit betekent waarschijnlijk 1x per week een echo en 2x per week een CTG. Zodra de conditie van het kleintje niet goed meer is wordt het gehaald en moet het de couveuse in. Ons meisje is met 38 weken ingeleid en hoefde niet in de couveuse, hoop zo dat dat deze keer ook zo is! Eerst maar eens de 34 weken halen, dan zijn de longetjes een heel stuk gerijpt.
Even dit topic weer omhoog halen. Vanochtend groeiecho gehad bij vk en kindje bleek op p5 te zitten. Nu doorverwezen naar ziekenhuis waar we maandag terecht kunnen. Maak me wel zorgen.. Gelukkig lees ik hier veelal positieve verhalen.
Dat valt echt wel onder een ernstige groeivertraging helaas... Ik hoop dat het goed met jullie blijft gaan en dat je kindje in ieder geval tot 37 weken mag blijven zitten. Bij mij was dat dus niet zo maar bij een familielid wel... Dat jongetje is toen met 37 weken geboren (inleiding) en was net 4 pond maar wel gezond.. Hou jezelf goed in acht. Mocht je klachten krijgen als vocht vasthouden, sterretjes zien, hoofdpijn of een bandgevoel om je bovenbuik (bij mij was het meer pijn aan mijn maagkuiltje) gelijk aan de bel trekken!
Bedankt Baukje voor je reactie. Vind het doodeng moet ik eerlijk toegeven. Hoop zo dat ze nog een groeispurt maakt of in ieder geval doorblijft groeien. Gelukkig nog geen klachten wat je benoemt. Wel veel harde buiken waardoor ik al vanaf 17wkn veel meer rust moest nemen. Maandag zullen we hopelijk meer te horen krijgen maar ik reken er al op dat het erg spannend zal blijven.
Miekiej, meis wat is t spannend voor je! Probeer je niet al te veel zorgen te maken en te stressen, want dat werkt ook niet echt mee. Mag ik vragen bij wie je de echo (guo) krijgt?
hey meis ik heb ervaring met 6 kindjes onder de P5 lijn allemaal dysmatuur geboren 1 mijn zoontje is prematuur en dysmatuur geboren, maar allemaal waren ze binnen een dag thuis alleen mijn zoontje niet, die mocht na 8 dagen mee, en mijn jongste dochter was 2100 gram die mocht na anderhalve week mee naar huis inmiddels zijn ze allemaal wat groter geworden, 2 van ze blijven kleintjes terwijl de jongste met het laagste geboortegewicht nu met haar 2 jaar boven de middelste lijn zit met groei en lengte allemaal zijn ze verder gezond en voor deze krijgen we nu ook standaard groei echo's al verwacht ik niet dat deze ineens veel zwaarder zal zijn ik heb altijd zo gedacht je hebt grote mensen en je heb kleine mensen, ik maak de kleintjes
Nou ernstige groeiachterstand? Hoeft niet hoor. Ik zat/zit ook op p5 lijn. Hoefde niet extra te rusten. Placenta, navelstreng, doorbloeding hersenen in orde,