Mijn man en ik hebben een discussie over de verjaardagen van de kinderen. En even voor de goede orde, wij hebben 3 kinderen mogen krijgen die alle 3 jarig zijn in dezelfde week. Geen drieling, gewoon verschillende leeftijden. Laten we zeggen dat de kerstdagen hier heeeeeeeel gezellig zijn. Nu hebben we dus elk jaar groot feest. Ik huur een springkussen en vaak nog wat dingen erbij zoals een clown of een goochelaar ofzo. Dit jaar wilde we als verassing naar Disneyland gaan op de dag dat het eerste kind jarig is. Dat zal dan hun verjaardagskado zijn. Mijn man vond dat een leuk idee dus we hebben al geboekt en alles is geregeld. Nu vond hij dat het gewone feest dan niet gegeven hoefde te worden. Ik was het daar niet mee eens want de familie en vrienden willen natuurlijk ook even op een verjaardag kunnen komen om de kinderen te feliciteren. Nou na lang discussie "mocht" ik een feest geven maar dan wel heel klein. Geen springkussen of andere tierenlantijnen dus gewoon zitten, taart, gefeliciteerd, cadeau geven en opdonderen mentaliteit. Nou daar kon ik wel mee leven. Nu komt het toch al weer wat dichterbij en moeten de uitnodigingen gemaakt worden. Ik als fotograaf maak daar altijd wat leuks van maar mijn ideen voor dit jaar heb ik nog niet echt verteld... durf ik niet echt aangezien hij al uit zn plaat ging bij het woord "kinderfeestje". Ze moet toch echt een kinderfeestje want ze is 7 en doet dat elk jaar. Nee zegt hij je zou het klein houden. "dat ging over het feestje vieren schat, een kinderfeestje hoort er gewoon bij elk jaar" Nou daar gingen we weer... Hij vond het maar onzin allemaal. Hij wilt dus geen verjaardag vieren en geen kinderfeestje voor de oudste die dit dus al 3 jaar achter elkaar doet en nu ineens niet meer mag? Ik zag dit als vanzelfsprekend. Elk jaar een paar vriendinnen uitnodigen en wat leuks doen met ze. Onze zoon gaat ook naar school dus volgend jaar moeten we toch echt 2 kinderfeestjes regelen dacht ik. Ben ik echt zo raar/verwend dat ik dit als vanzelfsprekend vind? Oma wilt toch gewoon op de verjaardag van de kinderen komen? Of moet ze gewoon een random dag kiezen om taart te komen eten? Dat is toch onduidelijk voor ze? Ik ben al blij dat het maar 1 dag in het jaar is ipv 3 losse dagen door het jaar heen. Als mensen gewoon lukraak komen feliciteren? Daar heb je dan toch 1 speciale dag voor? En een kinderfeestje is toch vanzelfsprekend dat je die elk jaar geeft? Of het nu duur is of niet het is altijd leuk. Ik hoor graag even jullie mening want of ik heb een gigantisch blad voor mn kop of mijn man snapt niet wat het betekend om kinderen te hebben die jarig worden en dit willen vieren... De reden van hem is trouwens niet de financiën hoor, het is de moeite die hij erin moet stoppen. Hij is altijd kapot na een dag en ik ook en volgens hem word ik dan sjago en hij ook en dat wilt hij niet.
Hier is geen goed of fout is maar net wat jullie willen en jullie kinderen willen meegeven. Ik vind en en en in ieder geval niet vanzelfsprekend en zou ook niet willen dat mijn kinderen dat vanzelfsprekend zouden vinden.
Wat is precies je vraag? Of het raar is dat jij het vanzelfsprekend vindt dat je naast een algemeen feestje (of bezoek disney) ook altijd een kinderfeestje voor elk kind doet? Hebik hem goed begrepen zo?
Klopt! Dat het vieren van de verjaardag van de kinderen er gewoon bij hoort inderdaad en dat het vanzelfsprekend is dat je kind een kinderfeestje geeft voor een paar goede vriendinnetjes. Disneyland is niet vanzelfsprekend uiteraard, wij wilde graag dit jaar naar disneyland en besloten dat dit meteen het cadeau voor de de kinderen werd, ze krijgen dus geen cadeau van ons op de verjaardagen.
En een kinderfeestje voor elk kind apart hoeft niet natuurlijk. Ze kunnen gewoon allemaal met hun beste vriendje of vriendinnetje lekker spelen in monkeytown o.i.d. En de kinderfeestjes combineren. Zie het niet echt zitten om 3 keer apart vrij te nemen en ergens heen te rijden met ze haha
Ik vind het persoonlijk niet vanzelfsprekend. Niet iedereen doet kinderfeestjes. Maar als jouw kinderen het al meerdere jaren gewend zijn , het erg leuk vinden en er zijn geen andere bezwaren als ' naderhand sjago' dan zou ik het wel gaan regelen.
Aangezien jullie het als gezin al groots gaan vieren in Disneyland (heel leuk trouwens!), zou ik de verjaardagen zelf klein houden. Gewoon wat familie/vrienden etc. Zou de springkussens en goochelaars een jaartje overslaan Zou nog wel gewoon een kinderfeestje geven. Het is voor een kind toch hartstikke leuk om zijn/haar verjaardag met vriendjes te vieren? Ook dit hoeft niet groots toch? Het is maar wat je er zelf van maakt.
Oh dat wist ik niet. Bij ons in de klas doet elk kind het voor zover ik weet. Nee verder zijn er geen bezwaren, hij wilt gewoon de moeite niet doen maar ik ben sowieso al degene die alles regelt hij is er bij en dat is best vermoeiend ja met meer kindjes dan je gewend bent en daarom wilt hij het niet. Hij geeft liever wat meer geld uit en heeft geen troep en zooi en moeite.
Ik ben het met jou eens... Ik zou een klein feestje geven voor familie en gewoon ook nog een kinderfeestje.
Ik ben het ook met jou eens...disneyland is toch hun cadeau...nou als ze een skelter of barbie hadden gekregen hadden ze toch ook een verjaardag en kinderfeestje gehad
Disney is jullie cadeau aan de kinderen. Daarnaast zou ik gewoon de 3 verjaardagen op 1 dag vieren voor vrienden en familie (en dan zonder springkussen enzo), en daarnaast voor de kinderen apart een kinderfeestje. Die zou ik dan weer absoluut niet tegelijk doen.
Precies dit en net zoals je zelf al zegt. Een kinderfeestje hoeft niet per se duur of grootte zijn. Als ze maar lol hebben.
Bedankt allemaal, heb mijn man de antwoorden laten lezen en volgens mij begint hij het ook zo in te zien nu. Kinderfeestje mag maar dan met 2 vriendinnetjes ipv 6 wat ze de jaren hiervoor heeft gedaan. Kan ik mee leven zolang ze haar verjaardag maar kan vieren met kindjes die ze zelf uitkiest op haar eigen manier ipv de mensen die wij uitnodigen op de verjaardag.
Ik weet niet of dit dan weer typisch Engels is maar hier is het best normaal om kinderfeestjes buiten de deur te vieren en met de familie te gaan uiteten... Misschien een optie, is hier juist zo populair om dat het "al dat gedoe" buiten de deur houdt en andere het grote werk doen
Ik zou kinderfeestje wel met 5 a 6 vriendinnetjes doen als ze dat normaal ook doet zou 2 wel erg weinig en moeilijk kiezen vinden. Zou kinderfeestje dan wel niet te groots doen kwa activiteiten.
Kinderfeestje is onderdeel van de sociale ontwikkeling van een kind. Kinderen onderling snappen nog niet, dat ze een kindje uit de klas wel uitnodigen, maar dat dat kindje zelf geen feestje viert. Kinderfeest is inderdaad iets anders dan een gewone verjaardag. Ik zou eerder dat laatste skippen dan. Dat gezegd hebbende, ook voor een kinderfeestje kun je het klein houden. Zowel qua aantal kinderen als qua activiteiten die jullie gaan doen. Gaat het je man om de kosten of om de energie, die hij er in moet steken=
Tja, ik zou het alle drie doen; maar ik ben gekke Henkie ook meestal. Ik heb ook net het verjaardagsfeest van mijn kind vandaag gevierd. Ik ben he-le-maal op Maar het was het waard, vind ik.
Ik vind een kinderfeestje er echt bij horen! Ik zou ook niet voor 'maar' twee kinderen kiezen, maar voor het gebruikelijke aantal. Is toch wat lastig uit te leggen aan je kind, vind ik. En zoals LadyXochi zegt: je kan een kinderfeestje ook klein/eenvoudig houden (maar daar hoeft het niet minder leuk om te zijn). Een verjaardag vieren met familie kan je overslaan, maar aan de andere kant hechten veel kinderen daar wel waarde aan.