@boommm oh wat vervelend. Ik negeer het gedrag hier. Vind hem nog te klein voor straf. Ik zeg hem dat het pijn doet of dat mamma dat niet leuk vindt. Gelukkig trekt hij niet aan m'n haren maar hij vindt het wel bijzonder leuk om in m'n neus te knijpen 😂😇 Oh ja juf hier ben ik ook in m'n tiet gebeten nu hij ook boventandjes heeft 😖 ik had ergens gelezen dat je dan in het gezichtje moest blazen en dat heeft wel gewerkt. Had de kleine een sprongetje?
Oh k heb trouwens in onze aftelclub een fotootje van R. Gezet. Zal vanmiddag ook eens kijken of ik een wat recentere kan plaatsen. 😇
Boomm, wat vervelend zeg ik heb niet echt tips ofzo voor je. Anna, wat een schatje is je zoontje! Ik heb ook even een foto toegevoegd. Dat in je neus knijpen gebeurd hier ook ja Hier, het slapen gaat eindelijk goed hij slaapt nu meestal door! Echt super fijn. Ik heb de bv bijna afgebouwd en sinds hij de fles krijgt gaat het heel goed. Hij gaat nu ook staan en loopt langs de tafel. Echt zo leuk alleen moet je nu ook ogen in je achterhoofd hebben
Wat een leuk mannetje Wenda. Hij ziet er al zo groot uit 😁 Hoeveel flessen geef je hem nu? Ik had gister 5 voedingen 🙈 hij was niet echt happy dus ben tot de laatste druppel leeg gezogen. Ik heb me voorgenomen in elk geval tot hij 1 is door te gaan en erna zie ik het wel. Ik vind het heel fijn maar het kost ook wel een hoop energie. Zou graag lekker gaan sporten en die overtollige kilo's er af willen hebben.
Sorry! Druk gehad en was 1 keer begonnen met een uitgebreid bericht... valt halverwege internet weg Ja ik ben ook al een paar keer gebeten. Niet dat ze het verkeerd bedoeld denk ik, ze probeert uit en ontdekt de wereld deels met haar mond. Haren trekken gebeurde ook al een paar keer maar ook dat doet ze niet expres. Ik zeg er wel bij dat het mama pijn doet. Momenteel gaat alles erg goed, alleen het verschonen is zo nu en dan een drama. Ze wil niet meer stil liggen en ze zal en moet staan. Probeer dan maar eens poepbilletjes schoon te maken en een luier om te doen. Zodra ze 1 is ga ik beginnen met zindelijk maken. Ik vraag een mooi potje voor haar verjaardag. Ze kan al goed lopen aan onze handen en ze kan zelf (los) gaan staan vanuit de hurken. Mama zeggen kon ze best goed en nu vertikt ze het (deed ze met handjes klappen ook). Verder is de poes helemaal geweldig (liefde is niet wederzijds al is poes wel lief voor haar maar vlucht altijd als het kan). Ik merk ook dat ze meer kan hebben. Afgelopen weekend heel druk gehad en gisteren 2 verjaardagen waardoor ze 2x halfuurtje heeft geslapen (normaal 2x anderhalf uur). Maar ze kan 's avonds nog goed in slaap komen en wordt niet meer wakker. Volgende dag haalt ze de schade wel in maar eerst hadden we dan een onrustige baby. @Boommm Gefeliciteerd, alweer bijna 10 weken zwanger zie ik! Hoe voel je je? @AnnaCF Knap dat je zo lang bv hebt gegeven. Ik wil ook weer gaan sporten. Heb echt teveel kilo's die eraf moeten. @Wenda Ja ze zijn snel he! Gaat het slapen nog steeds goed? Wat zal dat doorslapen heerlijk voelen na al die ***nachten. Kom je zelf ook eindelijk bij. @Juf Ben jij een beetje bijgekomen in de vakantie? Ik ga nog op vakantie. 2 weken centerparcs, lekker makkelijk! Inmiddels om die reden ook weer begonnen met de pil, ik wil niet ongesteld zijn in de vakantie en gewoon kunnen zwemmen.
@ Anna, dankjewel! Hij is ook echt super lief Ik geef hem nu smiddags en savonds een fles en smorgens krijgt hij nog bv. Ik kan er nog niet helemaal afscheid van nemen @ Emma, fijn dat het zo goed gaat en ze zich zo ontwikkeld! Super leuk Ze worden echt groot hè?! Het slapen ging heel erg goed maar gaat weer steeds slechter 's avonds slaapt hij pas tussen 22 en 23 uur. Hij gaat eerder gewoon niet slapen. Hij doet nog maar 1 slaapje overdag, meer wil hij niet. Maar daardoor blijft er weinig tijd over voor mezelf en voor ml en mij. En dat vind ik nog wel eens lastig. Ook komt hij snachts weer een paar keer. Vannacht 4 keer. Ik voed hem snachts niet meer, dus het is niet van de honger. Ik heb het idee dat hij dan droomt ofzo. Vannacht stond hij een keer bij zn hoofdeind in bed. Helemaal in paniek Echt sneu. Maar ook erg vermoeiend. Misschien komt het doordat hij zich nu flink ontwikkeld?! Hij zegt nu ook mama * trots*
@ Anna, ik heb heel hard au gezegd, en toen was het ook over,. Of het een sprong is weet ik niet, we hebben nu een paar goede nachten gehad, maar inmiddels is het weer helemaal pet. Overdag slaapt hij nu 1 keer en elke nacht wordt hij wakker rond half 2 en is dan ook echt wakker. Meestal is hij dan ook al om half 12 gekomen voor drinken, en ik wil hem dan niet meteen om half 2 weer gaan voeden. Overdag eet hij ontzettend goed, dus waarom hij nou wakker wordt ... Jij geeft ook nog bv als ik het zo lees? Ik zit ook vaak nog op 4-6 voedingen, vind het ook erg veel eigenlijk. Wat een mooi mannetje trouwens😍, die van jou ook Wenda. @Wenda, wat heerlijk dat de nachten eindelijk goed zijn gegaan, maar jammer dat het inmiddels weer slechter gaat. Het schijnt overigens ook wel de leeftijd te zijn. Tussen de 8-10 maanden zijn de kids vaak erg slecht met slapen, google het maar eens in het Engels. Kwam het in ene of was het nadat hij kon kruipen? @emma, nee niet echt bijgekomen eigenlijk, voornamelijk rotnachten gehad. nou ja ooit komt het goed, toch?? Ooh wat leuk dat ze al aan je hand kan lopen!! Dat lijkt me zo leuk! Maar hier moet het kruipen nog komen, hij zit er al een tijd zooooo dicht tegenaan. @Hier, het gaat hier niet goed. Ik ben afgelopen 2 dagen aan het werk geweest en ik ben meerdere keren flauwgevallen. Gister naar dokter gegaan en ik heb bloedarmoede, dus mag aan de ijzerpillen. De nachten breken me inmiddels ontzettend op. N. is bijna elke nacht 1-2 uur wakker, van niks, blijft maar huilen, behalve als ik erbij zit, dan laat hij zich al liggend in zijn bedje troosten, maar slapen ho maar. Ik zit er eigenlijk helemaal doorheen en voel me ontzettend schuldig tegenover N. Ik heb nu bijna 10 maanden bv gegeven en ik ben er zooooo klaar mee. Overdag gaat het prima en in de nacht komt hij ook nog steeds voor bv, maar ik wil over op kv zodat ik ook een keer een nachtje kan blijven liggen. Plus dat ik in die 10 maanden tijd 10 keer een verstopt melkkliertje heb gehad waar ik elke keer ook ziek van ben geweest. (ja ik weet hoe ik het kan verhelpen, maar heb er vaak ook nog koorts van en zit aldoor dicht tegen een borstontsteking aan). N. is wel een ontzettend vrolijk en lief kind, dat maakt me ook weer dat ik me schuldig voel dat ik niet door wil gaan met de bv. Gister in overleg met mijn directrice besloten om tot de herfstvakantie zorgverlof op te nemen en ik ga die tijd denk ik benutten om de bv af te bouwen. En om bij te komen, beter te worden, lekker in de middag ook even een uurtje op bed samen met N.
Er is weer flink gekletst ! Pffff....ben blij dat mijn guppen gewoon doorslapen. Ook avonden gehad dat ze maar een uurtje sliep en dan huilend wakker werd voor een paar uur....daar gaat je avond dan . Ook erg vervelend als je op tijd naar bed wilt, omdat je zo moe bent . @Booom: wow gefeliciteerd met je zwangerschap ! Spannend weer . Wanneer ben je uitgerekend? Tja, blijven herhalen dat het niet mag. Hoe is jouw oudste naar de jongste? Haren trekken, neus knijpen etc al vanaf zowat het begin . Ik mis het ergens wel dat er geen baby meer gast komen, maar weet dat ik het niet aankan. Ik ben nu al zo opgefokt en gestresst echt niet leuk . Ben niet de mama die ik zou willen zijn.... @Anna: haha...ja zodra ze de wereld gaan ontdekken is het gedaan met de rust . Vind het erg vermoeiend hoor als B uit bed is en ook ff op de grond gaat. Ze is zo ontzettend snel en pakt alles nog net voor je neus vast en hoppa in het mondje . Dan ook nog een lastige en soms ietwat jaloerse zus die ik dan ook nog eens in de gaten moet houden. Sta er dan echt als een scheidsrechter of agent bij . Bijten....hier ook en dan het liefst er ook nog eens aan trekken . En luisteren ho maar....au of nee zeggen en wat doet zij? Lachen en vervolgens nog een keer . @emma: zindelijk maken als ze 1 jaar is . Waarom zou je dat doen? Een kind moet daar neurologisch ook aan toe zijn. Zou dat niet gaan forceren hoor! @juf: wat vervelend dat hij zo vaak nog komt...ook 's nachts. Maar op deze leeftijd zouden ze echt nog maar 3 voedingen moeten krijgen, buiten ontbijt/lunch/avondeten. Weet je zeker dat het honger/dorst is? En meid je moet je echt niet schuldig voelen dat je wilt stoppen of gaat afbouwen....hij heeft al 10 maanden bv gehad hè, dat heeft ie maar mooi binnen. De belangrijkste periode is al voorbij en er is niets mis met kv. Je kan er ook voor kiezen om te combineren. O jee, flauwvallen is niet fijn en goed. Let goed op jezelf hoor! Beterschap op alle fronten!! @hier: ontzettend moe, steeds te laat naar bed (nu ook dus en om 20.30u zit ik te gapen ben bekaf maar vroeg gaan slapen ho maar), geen leuke mama. Meisje kan heel goed kruipen op d'r knietjes, vlot zitten, staan sinds een week en vandaag zelfs ook stapjes langs de bank zetten ...trots!! Nog steeds geen tandje te bekennen, maar bij oudste kwamen er ook pas met 13 mnd 2 tegelijk door dus ben benieuwd (komt door vl ). Inmiddels drinkt ze eigenlijk alleen nog kv....nav het bijten en trekken toch na voeden een fles gegeven en dat dronk ze ineens op (flesweigeraar) en dacht dus dat ik niet genoeg voeding oid meer had. Mis het ergens wel, maar het is beter voor mijn oudste, mij en het gezin .
@Wenda Ja het gaat heel snel, het is echt al een mensje! Ik vind alles ook zo leuk om te zien van haar. Wat *** dat het slapen ineens weer slecht gaat. Hier van de week 1 drama avond gehad, ik weet niet zeker waar het aan lag. Vertel je ook van te voren dat hij zo op bed gaat? Dus: Het is bijna bedtijd he, we gaan dit even opruimen en dan gaan we naar boven om je pyjama aan te doen. Eenmaal boven vertel ik dat ze een schone luier en een pyjama krijgt nu omdat het bedtijd is en dat ze zo de fles krijgt, tandenpoetsen en dat ze daarna gaat slapen. Sommige kindjes kunnen er heel slecht tegen wanneer ze iets niet van te voren aangekondigd krijgen. Dromen kan idd, ze beseffen nu meer en krijgen meer mee. Ontwikkelingssprongetje kan hij ook last van hebben. Komt er geen tandje aan? Kunnen ze 2 weken van te voren (voordat je dus iets ziet) al last van hebben. Maar wat goed dat je 's nachts niet meer voedt! Ben je inmiddels volledig gestopt met de bv? Knap dat je het zo lang vol hebt kunnen houden, zeker met die avonden en nachten. Ik snap het gevoel van het niet los kunnen laten. Hier krijgt ze alleen nog 's avonds de fles terwijl ze bij mij ligt. @Juf Meid, ik hoop dat je inmiddels gestopt bent met de bv. Dat kost ook veel energie! En schuldig voelen, waarom? Je hebt al 10 maanden bv gegeven. Je gezin heeft er meer aan als jij je goed voelt dan stug doorgaan met bv hoor. Hopelijk gaat het nu wel wat beter met je? Doen ze ijzerpillen hun werk? Voor daarna is Roosvicee ferro goed om te blijven gebruiken, dat heb ik ook standaard in huis. @Moon Ik heb elke keer een strijd met verschonen.... ze wil niet meer liggen. Dus ik ga gewoon proberen of ze het potje wat vindt. Vindt ze het niks, wil ze niet, dan laat ik het een paar maandjes. Forceren doe ik niet hoor! Stimuleren ja, forceren nee. Plus, ik merk dat ze al verder is dan haar leeftijd.... ze heeft de eerste losse stapjes al gezet. Een blokkentoren gooit ze niet meer om, ze wil zelf eigenlijk wel bouwen (maar mist daarvoor nog de fijne motoriek). Ze vindt het dopje van de fles, ziet de fles op tafel staan en probeert het dopje erop te doen. Ze snapt simpele opdrachten. Als ik zeg: doe je speentje maar uit dan is het *plop* en krijg ik het speentje in mijn handen gedrukt. Ja hier ook een mama die eigenlijk te laat op bed gaat. Dan is het 21.00 uur en dan denk ik: zo op bed. Vervolgens ga ik nog 'even' iets doen en is het 22.30 uur en moet ik nog wat opruimen en tandenpoetsen. Oeps. Vanavond lig ik er wel op tijd in want morgen wordt het heet en dan ga je ook niet vroeg slapen.
Zo dat verschonen is hier ook een ramp. Geef maar wat in zn handjes maar dat help meestal niks. Gister voor het eerst een hele banaan in zn hand gegeven. Dat vond ik leuk 😁
Wenda. leuk dat hij zo aan het stappen is. Dan gaat het snel ineens hoor! Vervelend dat het slapen toch weer minder gaat. Wat doen jullie als hij snachts wakker wordt? Halen jullie hem uit bedje of laten hem huilen? Emma. Wat lekker dat jullie nog twee weken weg gaan, of zijn jullie inmiddels al geweest? Fijn joh, dat ze wat flexibeleren wordt, is toch wat makkelijker. Ik voel mij verder goed. Ergste misselijkheid begint te zakken en ook de moeheid neemt af. Juf. Wat vervelend dat je je zo rot voelt. Eerst over de bloedarmoede; denk dat ze het wel gezegd hebben maar je kan het beste je ijzerpillen innemen met iets waar veel vitamine c inzit, ik neem het zelf altijd in met een glas verse jus. Hierdoor wordt de ijzer beter opgenomen. Ik slik zelf daarnaast ook nog vitamine c pillen. Ik heb chronische bloedarmoede, dus weet hoe vervelend het is. Helpen de pillen al? Wat was je hb? Je hoeft je verder absoluut niet schuldig te voelen over het stoppen met de bv hoor. Hij heeft al 10 maanden lang bv gehad, is toch al hartstikke mooi. Een goede moeder is een blije moeder, dus als kv nu de uitkomst is, is dat toch veel beter! Ook voor je zoontje! Dikke knuffel! Moon. Wat gaat B ook hard in haar ontwikkeling, zo leuk! Grappig trouwens dat ze nog helemaal geen tandjes heeft. Hoe doen jullie dat eigenlijk met eten? Dankjewel! Ik ben 22 maart uitgerekend. N is heel wisselend naar M toe. De ene keer kunnen ze leuk samen spelen en de andere keer pakt ze alles af. Kom zo m'n berichtje afmaken, maar er wordt er eentje wakker.
Hier gaat verder alles goed. N begint haar eerste Engelse woordjes te zeggen. M begint met lopen. Ze loopt al langs de tafel en aan de hand en sinds kort stapt ze over van dingen (bank naar de salontafel) dus denk dat het niet lang meer duurt voordat ze los loopt. Verder gaat het echt goed met haar. Ze is enorm gegroeid en binnenkort vieren we gewoon al haar eerste verjaardag! Vorig jaar nog een iniminie hummeltje en inmiddels een echte dame van 7,9 kilo en 70 cm! Hebben jullie al plannen voor de eerste verjaardag? Met de zwangerschap gaat ook alles goed. We hebben al een echo gehad en daar was een mooi kloppend hartje op te zien. Wel weer erg misselijk, maar heb daar al vroeg medicijnen voor gekregen gelukkig en sindsdien is het wel te doen. Dinsdag hebben we de termijnecho! En twee weken later de geslachtsbepaling. Zo spannend!
@ Moon, ik weet inderdaad ook wel zeker dat het geen honger is, want meneer eet echt prima overdag. Maar hem in de nacht voeden is de snelste weg om hem weer in slaap te krijgen. Hebben het geprobeerd meerdere nachten om hem niet te geven, maar dan is hij 1-2 uur wakker en gaat daarna slapen om daarna weer meerdere keren wakker te worden. Herken het wel, dat je dan ook geen leuke mama bent, als je te weinig geslapen hebt. En wat kan ze al veel zeg! @ Emma, ik ben nu gestopt met 1 voeding, de andere voedingen vlotten nog niet helemaal met opbouwen. Meneer pikt het niet helemaal, maar de aanhouder wint en dat zijn ik en ml
Ho ik was nog niet klaar.. @Anna, ja hier ook wat lastiger met verschonen, maar niet omdat hij het niet leuk vindt, maar juist te leuk en de benen maar strekken en omdraaien etc. Niet echt handig, hahah. Weet even niet meer wie het vroeg maar mijn hb was 5,4 en ik zit inmiddels op de 6,1 nog te laag, maar voel me iets fitter. @boommm, wat lekker dat je je goed voelt, goed begin van de zwangerschap dus. @hier, de nachten nog niet goed, met mij gaat het wel iets beter. 1 voeding is afgebouwd, nu de volgende. Komt wel goed. Meneer laat nu eindelijk de starthouding zien van het kruipen, maar kruipt nog niet (wellicht de reden van de slechte nachten?). Hij groeit erg goed is nu 78 cm en 11 kg , een beer van een jongen dus.
@ Emma, fijne vakantie gehad? Lekker uitgerust? Ik geef nu alleen smorgens nog bv en dat blijf ik nog lekker even doen. Is ons momentje samen @ Boomm, fijn dat het zo goed gaat met je meiden en met je zwangerschap! Ik weet nog niet wat ik met S zn verjaardag ga doen. Ik ben er ook nog niet echt mee bezig. Voor mn gevoel duurt het nog heel lang Als S s avonds wakker wordt wacht ik eerst even of hij zelf weer in slaap valt en als dat niet zo is ga ik er even heen. Maar vaak is hij dan moeilijk weer rustig te krijgen als hij gedroomd heeft. Ik moet nog even mn tactiek uitvinden @ Juf, wat vervelend zeg dat de nachten bij jou ook nog niet zo goed zijn Het kan zijn dat hij beter gaat slapen als hij kruipt. Het is hier toen ook wel iets verbeterd! Gelukkig dat het weer iets beter met je gaat! @ Hier, de nachten zijn nog steeds gebroken, maar het gaat de ene keer wat beter dan de andere keer. Wel merk ik dat ik weer flink moe ben hierdoor. Ml gaat sinds deze week 1 middag en avond naar school dus dan ben ik van smorgens vroeg tot savonds laat alleen. En dat vind ik nog best pittig. Vooral omdat S nu erg hangerig en huilerig is overdag. Hij hangt erg aan me en ik ben blij als hij s avonds lekker in zijn bedje ligt Maar hij is wel super lief Hij houd lekker van knuffelen en ik krijg regelmatig een kusje van hem
Heb de termijnecho gehad; Juf. Fijn dat je hb wat omhoog is! Wat een grote kerel heb je Hier is het wel vaak zo dat zodra ze weer iets nieuws kunnen ze beter gaan slapen. Hopelijk begint hij snel met kruipen! Hoe ziet jullie schema/dagindeling er nu uit? Bij M ongeveer zo 07.30 fles van 150/5 (die krijgt ze van vriend, daarna slaapt ze verder) 08.30/08.45 worden we allemaal wakker, gaan we ontbijten. Broodje met jam en wat thee. Rond 10.00 slaapje van 45 minuten Rond 11.00 (hangt van slaapje af) fruit 12.30 broodje met hartig beleg met thee 13.00 naar bed tot 15.30/16.00 16.00 snack (soepstengel, avocado, Liga, rozijntjes etc) 18.00 avondeten 18.30 fles 180/6 19.00 naar bed.
Ik ben nu op vakantie. Zwemmen vindt de kleine meid geweldig maar het slapen is een drama. Thuis was ik ook wel verwend hoor, legde haar weg na het bedritueeltje en ze ging vrijwel direct slapen. En nu huilen en nog eens huilen. Vanochtend er 2 uur over gedaan om haar op bed te krijgen. Gisteravond was het ook drama. Ik hoop echt dat het wat beter wordt de komende dagen want ik slaap zelf ook niet zo goed hier en ik was al moe voordat we weg gingen. Heb niet het 'hoera we zijn op vakantie' gevoel.
7 uur wakker bv en terug in bed. 8:30 uit bed geef dan een boterham met jam/notenmoes of stroop. 10 uur fruihapje en in bed vaak tot 12/12:30 uur 12:30 brood met beleg en bv 14:30 naar bed tot 16:00 groente hapje en drinken 18:00 uur bordje pap en dan rond een uur of 7 naar bedje toe. Ervoor nog bv. En jaaaaa hij heeft twee stapjes los gezet en kan helemaal zelf los gaan staan 😍 zo trots op mn kleine kanjer.
@ Boommm nog gefeliciteerd met de verjaardag van je dochtertje. Ik zat even op pagina 1 te kijken en zag dat ze al jarig is geweest. Leuk feest geweest?
Hoi meiden! Na mijn bevalling kon ik het niet meer bijhouden hier dus ben gestopt met posten. Vandaag schoot het me weer te binnen, dus ik dacht, ik ga weer eens kijken! Alan is bijna 11 maanden en het makkelijkste jochie ter wereld volgens mij haha. Eigenlijk slaapt hij sinds zijn geboorte al door (de eerste nachten 5 uur achter elkaar) en sinds dat hij 6 maanden is slaapt hij van 20:00 tot 8:00. Hij eet echt alles en zeurt niet als hij moe is! Heerlijk jonkie! Gister zag ik hem door de kamer kruipen en dacht, jeetje je bent bijna 1 jaar, het is allemaal zo snel gegaan! Ik ga nu nog lekker even een stukje teruglezen!