voeding,zwanger & cursus

Discussion in 'Zwangerschap' started by Lot1989, Sep 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lot1989

    Lot1989 Lid

    May 26, 2014
    15
    0
    1
    NULL
    NULL
    Hallo allemaal,

    Ik ben hier nieuw. Op het moment ben ik net 4,5 weken zwanger van mijn 2de kindje :) Ook al heb ik alles al een keertje meegemaakt ik vind het toch wel weer heel leuk en spannend en ben ontzettend nieuwschierig.

    Bij mijn vorige zwangerschap was ik net voordat ik zwanger raakte een aantal kilo's afgevallen en woog ik totaal 69 kilo. Op het einde van me zwangerschap, toen de weeën begonnen was ik totaal 40 kilo aangekomen. Nu ben ik bang dat ik tijdens mijn tweede zwangerschap ook zoveel aankom. Graag wil ik dit voorkomen en meteen voor een gezonde basis zorgen ( op het moment heb ik al een goede gezonde basis) . Mijn vraag aan jullie is bestaan er cursussen waar je samen met zwangere vrouwen heen kan over voeding ? En hebben jullie nog een aantal tips?

    Ik ga zeker tijdens mijn intake bij de VK aangeven dat ik elke keer wil wegen en dat er meer opgelegd moet worden.

    Liefs :)
     
  2. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Ten eerste gefeliciteerd met je zwangerschap.
    Een diëtist kan je helpen met een goed voedingspatroon voor nu in de zwangerschap en ook voor na de bevalling.is er tijdens je vorige zwangerschap trouwens gecontroleerd op zwangerschapssuiker? Want 40kg is niet niks.
     
  3. Lot1989

    Lot1989 Lid

    May 26, 2014
    15
    0
    1
    NULL
    NULL
    Bij mijn vorige zwangerschap is er gecontroleerd op suiker maar dit had ik toen niet. Het waren inderdaad veel kilo's. Ik heb ze er deels zelf aangegeten. Tijdens mijn 1ste zwangerschap ben ik ook gestopt met roken. Ook al mag ik het van mezelf het stoppen met roken niet de schuld geven. Ik denk wel dat het deels meegespeelt heeft.

    Ik loop op het moment bij een gewichtsconsulente omdat ik bezig was met afvallen. Did deed ik door de juiste/gezonde producten te eten (de schijf van vijf). Ik vind zelf dat ik op het moment al een redelijke goede basis aan een eetpatroon heb. Melk/Yoghurt/Musli/vleeswaren op brood/aardappelen, vlees groente. En ook veel al afgemeten.

    Ik ben zelf echt opzoek naar een "cursus" of "praatgroep" waar je met andere vrouwen die ook zwanger zijn samen voeding behandelt. En eventueel leuke en lekkere maar gezonde recepten uitwisselt. Ik ken mezelf heel goed en ik ben bang als ik alleen naar een dietiste ga dat ik smoesjes ga verzinnen hahaha. Een groepje met andere zwangere vrouwen geeft mij een extra stimulans en stok achter de deur.

    Ik heb al een beetje gegoogled maar volgensmij bestaan dit soort curussen nog niet echt.
     
  4. Lot1989

    Lot1989 Lid

    May 26, 2014
    15
    0
    1
    NULL
    NULL
    Bedankt voor je felicitatie ! :)
     

Share This Page