Hoi meiden ik wil graag een opleiding gaan doen om volgend jaar zomer mijn eigen bedrijfje op te zetten. Nu begint deel 1 van de opleiding in oktober en zal die eindigen op 19 december. Ik ben uitgerekend op 6 januari. Opzicht lijkt het me heel handig want ik ben als de dood dat ik me dood verveel tijdens mijn zwangerschapsverlof voor de kleine er is. De lessen zijn wisselend wekelijks of om de week en duren 2,5 uur, verder zal ik thuis moeten leren voor mijn examen op 17 en 19 december. Denken jullie dat dit te doen is? Deel 2 van de opleiding begint op 14 januari en zal dan voornamelijk om de week een avond van 2,5 uur zijn. Nu heb ik al gevraagd of het een probleem is als ik er de eerst 1 a 2 lessen niet bij zou zijn (dit was in overleg mogelijk) Maar hoe graag ik de opleiding ook wil doen lijkt het me vreselijk mijn kleine jongen zo snel al alleen te moeten laten (bij de vader of 1 van de oma's) Denken jullie dat het te doen is of ga ik het in de eerste weken/maanden echt niet trekken om mijn kleintje alleen te laten? OF stel ik me nu aan ?
Houd je er ook rekening mee dat je vroeger of later kunt gaan bevallen... en dat je daardoor misschien wel helemaal geen examen kunt gaan doen? Ofwel dat je niet direct kunt starten met je tweede deel. Gemiddeld beval je tussen week 37 en 42... dus drie week voor 6 januari.... betekent dat je al geen examen zou kunnen doen. Ik vind het allemaal een beetje krap
Dank voor je antwoord, Ja ik weet dat het krap is maar juist het verlof zorgt er voor dat ik nu de mogelijkheid heb om een opleiding te volgend als ik straks de kleine heb en weer werk is het denk ik bijna niet meer te doen.......
Wat hier al wordt gezegd, je zou ook eerder of later kunnen bevallen.. denk ook dat het allemaal net wel of net niet zal worden. Zou je niet later kunnen beginnen met deze opleiding of is dat geen mogelijkheid?
Houd er ook rekening mee dat je hersenen nogal kunnen worden aangetast en dat kan een opleiding ook belemmeren Verder lijkt het me wat krap, maar als je je goed voelt en je hebt de energie.. Waarom dan niet? Kans dat je eerder bevalt moet je wel aan denken, maar blijft een kleine kans. Als het een hele dure opleiding is en herkansingen op een later tijdstip niet mogelijk is, dan zou ik het niet doen. Het is krap..
Lasbik goed begrijp, is het steeds 1 avond in de week van 2,5 uur? Dat is te doen in de je verlof. En de kleine kan dan naar de oppas. Het kan pittiger worden, omdat je hersenen tijdens een zwangerschap ook verweken en je iq dus 'daalt'. Vooral met je examens op tijd en veel gaam blokken. En goed overleggen met de opleiding wat de consequenties en handelingen zijn als je het een en ander onverwacht mist.
Als je niet vroeger bevalt en geen bekkeninstabiliteit hebt, zie ik voor ervoor nog niet zo'n probleem. Uiteindelijk zit je om te studeren gewoon op een stoel of in een zetel. En die 2 à 3 uurtjes les af en toe zullen ook nog wel lukken. Het "zwakke" punt lijkt mij vooral erna te zitten. Hoe kom jij uit de bevalling en kan en wil je je kleintje wel achter laten. Bovendien als de lessen elke week à 2 weken zijn en je bevalt later ... dan ga je wel erg veel missen. (Stel dat je pas 15 januari bevalt ... voor half februari zit je waarschijnlijk niet terug in de les. En dan heb je dus al 3 lessen gemist.) Hangt het slagen voor de examens overigens samen met het terug beginnen? Want stel dat je 15 december bevalt ... dan mis je dus wel je examens. Dan kan je misschien wel 15 januari "klaar" zijn voor part 2, maar daar ben je niks mee als je dan niet mag starten omdat je geen examen hebt afgelegd.
Ik zou het niet doen, de laatste weken kunnen erg zwaar zijn. Bij mijn eerste kreeg ik een hoge bloeddruk en later ook zwangerschapsvergiftiging..net toen mijn verlof inging was het alleen maar ziekenhuis in en ziekenhuis uit..af en toe moest ik een nachtje blijven. Dit hoeft natuurlijk niet bij jou te gebeuren maar die laatste weken kunnen best zwaar worden. Ook als de baby er net is is het wennen aan de kleine, je moet weer herstellen en de gebroken nachten met een opleiding lijkt me zwaar
Ik was al over de helft van mijn zwangerschap toen ik aan de premaster begon. Was 36 weken zwanger toen ik mijn tentamens aan het maken was. Ik moest 'fulltime' naar de universiteit en had al vroeg bekkeninstabiliteit. Door het lange zitten kreeg ik op het einde wel veel vocht in mijn benen. Is het makkelijk? Nee. Is het te doen? Ja. Ik heb er niets van gemerkt in de zin dat ik meer moeite had met studeren, heb alles gehaald met goede cijfers. Wel moeilijk is het in het begin als je weer naar school moet en de kleine achterlaat, maar dat is als je gaat werken ook zo. Ik moet er wel bij zeggen dat ik een makkelijke dochter had, met een huilbaby was het misschien anders geweest. Nu ben ik zwanger van de tweede en ben ik net aan mijn master begonnen. Heel druk en mijn laatste tentamens zijn ook weer 3/4 weken voor ik uitgerekend ben. De laatste periode (het schrijven van mijn scriptie) zal ik een aantal weken moeten uitstellen. Ik ga er vanuit dat alles goed gaat met de zwangerschap en bevalling. Als dat niet zo is zie ik het dan wel weer. Ik hou het in mijn achterhoofd, maar heb mijn keuze om met mijn master te starten daar niet vanaf laten hangen. Er kunnen zoveel andere dingen gebeuren, dan kun je net zo goed niet beginnen.
zwangerschap 1, een fantastische zwangersdcahp, geen kwaaltjes, ik schilderde de trap nog met 38 weken, maar mijn hoofd stond niet naar mijn studie. Moe, geen zin, weinig concentratie etc... Zwangerschap 3, afstuderen idem! Ik zou uit ervaring iedereen afraden om tijdens een zwangerschap aan een studie te beginnen... Mits dat ie onder je niveau is en dus appeltje eitje en vooral niet veel werk na je werk is... Los nog eens daar van.. Hoe kun je nu weten hoe het einde van je zwangeschap er uit ziet? Misschien lig je wel vanaf week 30 in het ziekenhuis, ik mag het natuurlijk niet voor je hopen, maar het kan. Of misschien wordt je wel erg moe, beval je eerder, krijg je bedrust ivm bloeddruk of verkorte bm of of of... Ik zou het niet doen
Bedankt voor alle reacties: Ik denk dat ik jullie advies ga opvolgend en dat ik kijk of de opleiding er ooit een andere keer nog is van zou komen. Het eerste deel van de opleiding is denk ik wel onder mijn niveau en zal ik allemaal wel al weten, dus daar ben ik niet heel bang voor. Maar deel 2 is een stuk moeilijker en heb ik minder ervaring mee (economie, recht en het maken van taxatierapporten). Ik was even in de veronderstelling dat ik alle tijd heb in me verlof dat is in eerste deel natuurlijk wel zo maar zodra de kleine er is dan zal het toch hard werken worden. En de gebroken nachten die jullie noemen had ik ook nog niet echt over na gedacht dan is het misschien wel fijn om een paar uurtjes bij te slapen als de kleine slaapt in plaats van heel hard leren! Ik denk dat jullie me een hoop geld en stress hebben bespaard met jullie advies! Het is jammer maar denk dat het toch het beste is om me eerst maar op me kleintje te gaan richten dat zijn al genoeg nieuwe dingen die ik moet leren! DANK
Tja, ik ben net gestart met een opleiding van een jaar ( 18 bijeenkomsten, 1 avond per 2 weken, vanaf eind maart nog maar 1 avond per 4 weken ongeveer). Eind januari ben ik uitgerekend, dus ik zal ook bevallen en verlof hebben tijdens deze opleiding. Ik ga ervan uit dat me dit gewoon gaat lukken. Ik zal een paar keer niet aanwezig zijn, maar verwacht eerlijk gezegd wel dat ik de studiestof gewoon zal kunnen verwerken in die tijd. Het zijn wel maar 8 ECT's dus niet super intensief, dat scheelt misschien ook...
Ik zou niet weten waarom je dat niet zou doen. Als je dit al niet aankunt, ben je dan wel klaar voor een eigen bedrijf in de zomer met een baby die veel tijd vraagt? Er zijn altijd herkansingen voor examens, zou ik alvast navragen trouwens, als je tenminste een serieuze opleiding doet is dat meestal het geval. En verder: die verhalen van hersenverweking hebben meer te maken met motivatie en interesse dan met je capaciteiten.
Volgens mij is de keuze al gemaakt. Mocht je nog twijfelen dan zou ik goed informeren bij het opleidingsinstituut wat de gevolgen (en kosten) zijn als je de examens van december niet kunt maken. Ook is het handig als je weet of je deel 2 van de opleiding eventueel op een later moment kan doen. Ik denk niet dat het te maken heeft met het niet aan kunnen, maar waarom zou je haasten? Als het verder geen gevolgen heeft, lekker eerst genieten van je zwangerschap en kleintje en dan de eerst volgende mogelijkheid om de opleiding te starten kiezen!
Ik volg op dit moment een opleiding en ik heb twee weken voor de uitgerekende datum nog 2 dagen training en de certificering is exact net twee weken na de uitgerekende datum. De kans is aanwezig dat ik dat wellicht de weken ervoor of erna niet mee zou maken, maar ja...in overleg was met de cursusleiders is dat geen enkel probleem. Mijn vk zegt ook gewoon dingen blijven doen, zolang het voor jou ok voelt. En mochten de weeën beginnen, dan gewoon doen wat ik moet doen...vader is spé bellen en naar het dichtsbijzijnnde ziekenhuis gaan. Dus ik zou gewoon doen wat voor jou het prettigst is.
Hoi, je ambities wil je uiteraard z.s.m. verwezenlijken! Na de geboorte van mijn dochter zat ik binnen een maand weer in de collegebanken voor mijn specialisatie. Vooraf nooit verwacht dat ik zo'n moeite zou hebben met het loslaten van de kleine, het dealen met de hormonen. Ik zou het nooit meer zo doen. Eerst genieten en als je ontzwangerd bent weer ruimte genoeg voor je idealen.