Voor een derde in de mmm. Twijfels.

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door nana33, 2 sep 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    We hebben twee mooie mmm wondertjes, waar we lang op hebben moeten wachten, maar nu heel erg gelukkig mee zijn. Lang heb ik geroepen dat we na de tweede zouden stoppen, omdat de mmm ons erg zwaar viel, maar nu de laatste behandeling alweer bijna 2 jaar geleden is en alles wat is gezakt zijn de kriebels toch weer terug. ;) Als we gewoon vruchtbaar waren geweest hadden we wel meer kinderen willen hebben en ergens wil ik het nu toch ook nog een kansje geven. Daar het nooit op de natuurlijke wijze is gelukt, zou ik meteen de mmm weer in willen (hebben we ook met de tweede gedaan).
    De reden dat ik twijfel is vooral dat ik het ergens egoistisch vind om tijd en middelen weg te nemen van stellen die voor de eerste of zelfs de tweede bezig zijn. Hoewel de wens voor een volgend kindje ook heel intens kan zijn is het toch al anders als je al twee gezonde kinderen hebt. Ik weet ook niet zo goed hoe ze hier in het ziekenhuis op reageren. Willen ze je nog wel helpen als het om de derde gaat? We willen het ook best zelf proberen, maar eigenlijk heeft dat gewoon geen nut. Alles bij elkaar hebben we dat al 6 jaar gedaan en het zette nooit zoden aan de dijk. Het is dus de mmm of niet. Wat vinden jullie? Kan ik het maken om de mmm weer in te gaan of moeten we tevreden zijn met wat we hebben en stoppen met meer willen?
     
  2. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Herkenbaar!
    Al had ik direct na de geboorte van dochter al zoiets , ik voel me niet compleet.
    Ik ben dolgelukkig met mijn lieve kinderen.
    Nu ben ik alleen dus dat maakt ook alles wat anders.
    Mijn verstand zegt het is goed zo.
    Mijn gevoel zegt ik heb tot en met 2019 ( gereserveerd zaad) om een keuze te maken.
     
  3. Jon1978

    Jon1978 Fanatiek lid

    28 nov 2013
    1.339
    1
    36
    Hoi nana als de wens groot is voor beide waarom niet.
    Wij hebben er nu 2 en voor ons voelt het wel goed en compleet en moet er niet meer aan denken om het hele circus weer in te gaan maar zo te lezen ligt het bij jullie anders.
    Ik had dat bij een tweede wou er alles aan doen toen en dat is gelukkig gelukt enorm blij met ons gezin.
    Ze zullen jullie echt wel helpen heb het igg nooit gehoord dat ziekenhuis zou zeggen we helpen jullie niet! Succes
     
  4. Rozaly

    Rozaly Bekend lid

    26 apr 2011
    736
    0
    16
    Ik vind dat je je niet schuldig hoeft te voelen wat betreft de kosten oid. Medische zorg is niet altijd om een zieke te genezen. Je kunt bijvoorbeeld ook van het roken afkomen op kosten van de verzekering.
    Wij verwachten onze 2e in december. Ik heb altijd graag een groot gezin gewild, maar zou echt geen pogingen meer aandurven voor een 3e. Tegelijk denk ik dat ik over een jaar of 3 ook echt wel weer de kriebels krijg. Ben daar best bang voor eigenlijk, zou heel graag willen dat het ´goed´ voelt met onze 2 kinderen (straks). Als je de MMM weer aandurft, zou ik ervoor gaan!
     
  5. Lovelymommy84

    Lovelymommy84 Fanatiek lid

    27 dec 2014
    2.069
    1
    0
    Gelderland
    Nana, als je gevoel zegt het weer aan te kunnen had ik t gewoon gedaan meis.
    En ja ook voor een derde of evt een vierde helpen ze je gewoon hoor ;)

    En het is zeker niet egoïstisch om weer de mmm in te gaan meis. Een wens voor een tweede, derde etc kan net zo groot zijn als voor de eerste meis.
     
  6. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Er zijn geen ethische criteria aan IVF. Of je nu voor een derde komt, met een partner van 60 etc etc als het binnen de regels valt van leeftijd vrouw etc dan mag je een behandeling.

    Kun je het zelf aan is de vraag en kun je het ook doseren. Die rauwe pijn van kinderloos zijn vreet zo aan je en aan je relatie. Persoonlijk wilde ik dat dat nooit meer terug zou komen en de weerslag zou hebben op ons gezin.

    Wij zijn dus na een tweeling weer de MM ingestapt voor een IVF behandeling waarvan de eerste tp mislukte, ik een maand later spontaan zwanger ben geworden en nog 5 cryo's heb. Ik zou een volgende behandeling met de 5 cryo's dan ook niet uitsluiten...
     
  7. Tearmiss

    Tearmiss Actief lid

    18 feb 2015
    214
    3
    18
    NULL
    NULL
    Veel van de medische hulp die we tegenwoordig krijgen komt door westerse luxe leefstijl. Als jullie goed voor nog een kindje kunnen zorgen dan vind ik het niet meer egoïstisch dan stellen die het zonder mmm kunnen. Ik verwacht ook echt niet dat anderen minder goede zorg krijgen doordat jullie voor een derde willen gaan.

    Succes met je beslissing!
     
  8. klarinet

    klarinet Fanatiek lid

    23 apr 2007
    2.985
    132
    63
    Praktijkondersteuner somatiek
    Zuid limburg
    Ik heb ook lang getwijfeld, maar we zijn er toch voor gegaan. De wens was groter dan de twijfel. Helaas is onze eerste ivf een miskraam geworden.

    Binnenkort gaan wij verder en hopen dat het zal lukken. Ik heb in iedergeval wel alle kansen benut!

    Veel succes met je keuze!
     
  9. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Bedankt allemaal! Jullie reacties zijn in ieder geval duidelijk, haha :D. Fijn om te horen dat niemand hier het in ieder geval als egoistisch of e.d. ziet. Daar was ik wel een beetje bang voor zeker na een gesprek met mn jongste zus, die letterlijk zei dat ze het egoistisch zou vinden als we weer een beroep op medische zorg doen hiervoor.
    Ook fijn om te horen dat het voor ziekenhuizen niets uitmaakt en zij alleen kijken naar de standaard criteria. Voor mn gevoel staat de deur, die eerst nog op een kiertje stond, ineens een stukje verder open. Nu manlief nog "even" mee krijgen ;)...

    @Klaasje: Wow, wat gaaf dat je dan toch ineens spontaan zwanger bent geworden! Gefeliciteerd!!
     
  10. Kaaat

    Kaaat Fanatiek lid

    5 nov 2010
    4.050
    938
    113
    Vrouw
    Hoi Nana. Egoïstisch vind ik het zeker niet. Wel snap ik je overwegingen. Wij zitten ook in de mmm voor een derde. Heb altijd gezegd als ik er twee heb ga ik niet nog een hele behandeling doen, maar de wens is groot dus volop aan het prikken.
    Doe wat jullie hart je in geeft!
     
  11. Kaaat

    Kaaat Fanatiek lid

    5 nov 2010
    4.050
    938
    113
    Vrouw
    Wij moesten trouwens opnieuw zaadonderzoek laten doen omdat wij tussendoor eenmalig spontaan zwanger zijn geweest, voor de rest hoefde wij niet opnieuw door de keuring zeg maar.
     
  12. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Hoi Kaat, jullie zijn er dus toch gewoon voor gegaan. Leuk! Hopelijk hoeven jullie geen superlange weg te bewandelen!

    Hier liggen alle prikspulletjes ook nog steeds in de kast. Eigenlijk zegt dat al genoeg. Ik heb ze nooit weg durven doen of echt op druven ruimen, zelfs niet toen ik dacht dat het zo goed was. Kennelijk was er altijd al een soort onderbuik gevoel.

    Ik denk overigens wel dat wij wel weer alle onderzoeken moeten laten doen. De laatste keer was in 2009 (voor de tweede hoefde het niet)- dus dat is wel erg lang geleden.

    edit: pffff, lompe ik... Zie nu as je onderschrift. Jullie weg is helaas al lang- al is het maar in gevoel en niet in tijd. Vreselijk dat jullie een miskraam hebben gehad :(.
     
  13. JJ1980

    JJ1980 Niet meer actief

    Na 2 kinderen via de natuurlijke weg gekregen te hebben, wilden we graag nog een kindje. Het voelde nl nog niet compleet. Na een hoop ellende door een miskraam waren wij aangewezen op ivf.
    Goh, wat vonden wij dit lastig. Wij hadden dezelfde vragen en twijfels als jullie. In mijn blog staat mijn hele verhaal. Tevens is dit verhaal ook te vinden op de site van de ivf-poli van het LUMC.

    Toch zijn we er voor gegaan, en wat zijn we blij dat we dit hebben doorgezet. We zijn compleet als gezin en compleet gelukkig.
    Volg je hart. Wij wisten zeker dat we over 5 jaar spijt hadden gehad als we het niet hadden geprobeerd.
     
  14. Kaaat

    Kaaat Fanatiek lid

    5 nov 2010
    4.050
    938
    113
    Vrouw
    Alles nog in de kast hebben liggen zegt onbewust wel wat inderdaad. Onze onderzoeken stamde ook af uit 2010 maar hoefde niets opnieuw te doen. Dus wie weet.

    Ja een miskraam is verschrikkelijk voor nu we echt weer bezig zijn komen de gevoelens van de miskraam weer boven. Maar er door heen gaan is dan het beste denk ik, we laten het over ons heen komen en hopen dat het idd snel raak mag zijn.
     
  15. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Het is niet egoïstisch! Of jij een derde kindje wil kan niemand anders voor jou bepalen.

    En wat betreft anderen die moeten wachten: ik vind zelf niet dat ik lang heb moeten wachten. Er ging meer tijd over de onderzoeken heen dan het afspraken plannen. Dat verschilt vast van plaats tot plaats, maar dan nog valt het mee. Plus, dat is niet jouw verantwoordelijkheid! Jij zorgt toch zeker niet voor de planning van je locale ziekenhuis?
     
  16. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Heej, wat leuk! Volgens mij heb ik je eerder ontmoet in een topic waar het ging over het lange wachten op een tweede kindje :).

    Ik begrijp je verlangen helemaal. Ook wij zijn uiteindelijk bij IUI 6 zwanger geraakt en onze tweede dochter is inmiddels ruim een jaar.Ook bij mij begint het weer behoorlijk te kriebelen en m'n gevoel zegt: gelijk door nu. Ook nog even met manlief overleggen ;).

    Ik heb nooit het gevoel gehad dat dit egoïstisch zou zijn, hoor! Je maakt gebruik van de mogelijkheden die er zijn. De wens voor een derde kindje mag er ook zijn! Persoonlijk ben ik nog wel aan het twijfelen wat we zouden doen als alle 6 IUI behandelingen zouden mislukken... Zouden we dan doorgaan met IVF. Dat is hier nog een vraagteken...
     
  17. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Ha Jiska! Ja, ik kan me je nog wel herinneren van toen. Wat leuk dat jullie na twee gezonde kinderen ook nog een derde willen :). Ik ben er nu wel uit dat ik het wil en dat ik niet (meer) egoistisch vind, dat laatste mede dankzij jullie ;). Helaas is manlief nog totaal niet om. Hij wil in principe best een derde, maar ziet de mmm niet meer zitten. Ik zou denk ik zelf ook niet zover willen gaan als ivf, terwijl ik dat bij de eerste twee wel had gedaan had het nodig geweest. Maar omdat het bij de eerste twee met iui is gelukt, hoop ik dat het nog een keer met iui lukt. Echter hij ziet zelfs iui niet zitten. Ik snap het deels wel, want onze mmm tijd was nou niet bepaald de fijnste tijd uit ons leven en huwelijk- en dat is nog zachtjes uitgedrukt. Maar ja, nog zo'n lief klein frummeltje met een eigen karaktertje... ik zou het er nog wel voor over hebben. Wordt vervolgd (hopelijk!)...

    Ik hoop dat jullie misschien toch weer net zo'n geluk hebben als bij de eesrte- althans minus die lange wachttijd dan en in ieder geval ivf niet nodig gaan hebben!
     
  18. iniegirl

    iniegirl Actief lid

    5 sep 2013
    161
    0
    0
    gehandicaptenzorg
    emmen
    omdat ik mijn ziekte niet wil doorgeven zijn wij ook afhankelijk vn de MM

    maar ook hier is de wens voor een derde groot
    Als je er beide achterstaat gewoon doen

    en tja ik sta er zelf wel anders in dan bij de allereerste poging
    dan weet je niet of je ooit een kindje krijgt enz.
     
  19. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Ik vind het een beetje vreemd dat jouw zus, die hier kennelijk niet mee te maken heeft gehad, dit egoïstisch vindt. De wens voor een 3e kan heel diep zijn. Andere mensen kunnen ook kiezen voor een 3e kind. Dus ik zou het er niet om laten. Ik hoop dat je je man nog kan 'ompraten'. Misschien moet hij nog even aan het idee wennen.
     
  20. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Meiden, lees jullie angst voor ivf to IUI. Zelf nooit IUI gehad maar enige extra factor is de punctie. Hormoongebruik is bij IVF ook binnen de perken hoor, ze blazen je niet op tot hormonaal speldenkussen ;). Verder zijn er weinig verschillen, echo's etc is ook vergelijkbaar. En dan is de kans met IVF vaak iets hoger als met IUI dus ik zou denken liever 1x ivf als 6xIUI.
     

Deel Deze Pagina