Hier dag twee: merk dat deze ks wel herstel langer dan 2.5 jaar terug ks.. Heb wel gelopen stukje maar katheter zit nog in... Dochter ook vrij onrustig, wat reflux etc.. Heb ook nu meer last van darmen en wondpijn. Morgen moet alles uit dus ben benieuwd. Volgende week vrijdag gelijk maar osteopaat afspraak gemaakt
@warboel Vervelend die spoed ks, ik had t bij mijn oudste daarna 2 x gepland gehad en mijn ervaring is dat je er meer voorbereid en uitgeruster in gaat... en je weet ook wat je kan verwachten kwa pijn en herstel, alhoewel mijn spoed ks herstel beter ging als mijn ks met mijn middelste, er was geen pijl op te trekken, maar van de 3 ks' s die ik heb gehad was de laatste mijn fijnste, ook door de gentle sectio. Vervelend piccolina, neem goed je rust !
Hallo dames! De keizersnede is goed verlopen, het voelen hoe de buik leeggeduwd werd heb ik als bijzonder ervaren, voelde echt als een geboorte. Onze kleine man deed het super, heeft ook goed gedronken en mocht meteen bij me blijven. Huid op huid contact tot in de middag! Hij heeft daarna veel geslapen waar ik dan weer onzeker van werd (ja je moet om de 3 uur voeden dat moet) en vannacht heb ik hem veel vastgehouden waardoor ik zelf nauwelijks sliep. Kon er letterlijk uren naar kijken! Bv komt op gang alleen is onze zoon snel moe waardoor ik vandaag toch ben begonnen met kolven. Wondpijn: nauwelijks. Katheter en waaknaald van infuus mogen morgen uit. Mijn ijzer was laag vandaar dat infuus nog niet helemaal uit mocht. Het gaat eigenlijk prima en de keizersnede is me reuze meegevallen! Erg rustig, ongedwongen en veel aandacht voor mij, man en zoon.
Ik ben nu dag 3 en alles gaat super goed. Ik was gister nog wat van slag met darmen krampen etc maar vanochtend dus gelijk opgestaan, gedoucht, geplast etc. Eigenlijk wereld verschil met gisteren. Kleine doet ook goed, slaapt goed, drinkt alle flesjes en wat afgevallen maar met fv is niet erg. Morgen ochtend kunnen we naar huis en dan nog 6-7 dagen kraamhulp. Borstvoeding niet eens geprobeerd. Had vorige x nare ervaring en zoiezo geen melk had ik. Nu ook dus ik hoefde niet eens bh aan melk was er gewoon niet ook kleine bloot op borst ze nam zelf geen borst (was ook niet de bedoeling) maar ook geen melkproductie niets.
Stijn woog 2770 gram! Borstvoeding komt met kolven wel op gang maar onze kleine man kan nog niet goed doordrinken. Hij krijgt daarom bijvoeding.
Wat bbijzonder om jullie verhalen te lezen en fijn om te horen dat de gentle sectio echt een verschil maakt. Mijn datum staat ook gepland. Duurt nog wel even maar toch. Eerste kindje was een gewone bevalling en de 2e een gewone KS. Deze zal een gentle sectio worden dus ik ben heel benieuwd! Blijf vooral jullie ervaringen delen hier, dat is zo leuk fijn en handig.
Update Hier alles bijzonder goed gegaan. Keizersnede viel reuze mee en met onze kleine man Waylon gaat het Super goed. Hij woog 4025 bij de geboorte. Ik geef borstvoeding maar moet hem bijvoeden aangezien hij anders niet genoeg heeft eraan. Ik ben blij te lezen dat het bij jullie ook goed is gegaan!.
Ik kom hier ook meelezen en mogelijk kletsen tis nog ver weg, maar ik krijg ook een sectio. Eerste keer een spoedsectio ivm teruglopende / niet vorderende ontsluiting en de conditie van de kleine. Nu een repeat op eigen verzoek, de gyn gaf aan dat ze mijn argumenten wel begreep en ga duidelijk aan dat ik mijn keuze mocht maken. Ik vind het fijn om jullie ervaringen te lezen! Mijn eerste was dus een spoed, kleine woog 4450 gram. Ik was al 12 uur bezig, maar de ontsluiting liep terug. Hartactie werd minder en daardoor een spoedsectio. Ik heb de sectio niet als nadeel ervaren, ik wilde het kind er gewoon uit hebben. Het herstel ging redelijk, na 1 week kon ik een klein rondje om, met 3 weken was ik al weer heel aardig op de been. Alle dames die net bevallen zijn gefeliciteerd!
Ik meld me ook hier even. We weten al dat het een geplande keizersnede gaat worden vanaf dag 1. Inmiddels ben ik 35.3 weken zwanger en morgen krijg ik dan eindelijk de datum (jammer dat dat zo lang moet duren ). Vind het wel weer spannend worden nu het zo dichtbij komt...
Ik wil toch eens de optie voor een Gentle Sectio aankaarten bij de gynaecoloog. Zoals ik de verhalen hoor is het echt een wereld van verschil. Ik vond het bij mijn jongste heel lastig dat hij naar boven werd gebracht om gewassen en aangekleed te worden en ik als het ware moest kiezen om mijn man bij mij te houden (die er voor zorgde dat ik het zelf een beetje bij elkaar hield, haha) of dat hij alleen naar boven ging. Uiteindelijk voor het tweede gekozen, al voel ik me daar nog rot over. Lekker egoïstisch van me geweest dus. Ik vind eigenlijk niet dat je die keuze als moeder moet krijgen. VOORAL niet als je net bevallen bent en zoiets door moet maken als een spoedsectio, of een sectio an sich.
Ben t helemaal met je eens warboel, zou t toch even bespreken, je kan ook op Internet zoeken of jouw ziekenhuis de gentle sectio uitvoert, je hebt nog even tijd ook zie ik
Zeker spannend... In ons ziekenhuis is een geplande keizersnede automatisch een gentle sectio volgens mij, mits de baby het goed doet en je zelf niet kiest voor algehele narcose. Ik weet alleen niet zeker of ik direct de baby krijg of "pas" na het dichtmaken. Mijn ervaring was wel anders dan bij jou Warboel. Ik kreeg geen keuze of mijn man bij mij bleef, die keuze werd opgelegd en hij moest mee met de baby. Hij werd ook niet toegelaten op de uitslaapkamer. Ik heb ze beiden pas 3 uur later gezien, hoop zo dat dat nu anders zal gaan.
Oef dat is ook pittig zeg! Ik denk oprecht dat ik gek zou worden als ik alleen achtergelaten had geworden op de OK. Gelukkig lag ik maar 10 minuten op de uitslaapkamer toen mijn zoon al weer lekker bij me kwam en bij me is gebleven hoor. Dat scheelt weer een hoop!
Hier kwam ze na de controles direct bij me tot op de kraamkamer aan toe en ml ook, om 3uur waren we terug (ze is om 12.17uur geboren) en toen werd ze aangekleed en gewogen. Als je algehele narcose krijgt dat zal dit zeker niet zo gaan,ik had een ruggenprik en heb haar geboorte bewust meegemaakt. Bij mijn eerdere 2 ks's was dat ook zo,toen zag ik man en kind pas anderhalf uur later,waren ze al aangekleed en gewogen... Dit is echt een verbetering