Baby in stuitligging, word gedraaid. Beetje bezorgd nu.

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door fierce, 15 sep 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi allemaal,

    Wil even jullie advies of ervaringen over een stuitligging.

    Gisteren bij de echoscopiste geweest en daaruit bleek dat mijn kleine jongen in een onvolkomen stuit ligt (met zn kontje naar beneden en zn voeten bij zn hoofdje). Op de echo zagen ze dat zn hartslag aan de lage kant was waardoor ik met spoed naar het ziekenhuis moest voor een hartfilmpje. Gelukkig zag toen alles er goed uit en hij is ook lekker beweeglijk. Maar je bent gelijk bezorgd en bang dat er iets aan de hand is terwijl ik mijn hele zwangerschap geen complicaties heb gehad. Nu alles zo dichtbij komt word alles ook in eens stuk spannender en maak je je sneller zorgen.

    Nu moet ik dus morgen naar de gynaecoloog om hem te laten draaien naar een hoofdligging. Ik vind dat best wel eng en ondanks dat ik de folder heb meegekregen waar alle info in staat en mijn verloskundige het eea heeft vertelt, weet ik niet wat mij en de baby te wachten staat. Ben nu best wel bang en bezorgd en misschien is dat wel helemaal niet nodig.

    Vandaar dat ik graag wil weten of hier iemand is die de draaiing van de baby heeft ervaren en of het gelukt was.zo niet, wat gebeurde er daarna?

    Ik probeer me te ontspannen en rustig te blijven, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan.
     
  2. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Hier ging het als volgt. Er werd eerst een ctg van een half uur en een echo gemaakt. Op het moment dat ze bijzonderheden constateren die extra risico meebrengen voor jou of je kindje gaat de poging niet door. Daarna probeert de gyn met zijn handen de baby van buitenaf te draaien. Hij tilt het kindje als het ware uit de bekken, en zal proberen het kindje een koprol voorover te laten maken. Als dit niet lukt kan hij nog proberen het achterwaarts te draaien. Tussendoor worden continu echo's gemaakt om te zien of het nog goed gaat met de baby. Bij mij heeft de gyn het zowel voor als achterwaarts geprobeerd, maar er was geen beweging in te krijgen (kleine buik, te weinig plek). Het voelt op het moment even vervelend, maar he weeen doen zeerder;). De dagen erna wel een beurse buik, maar verder weinig last gehad. Na de poging ga je weer aan de ctg totdat ze zeker weten dat je kindje het nog net zo goed doet.

    Ik weet dat er veel mensen anti draaipoging zijn ivm de risico's. Maar goed, de risicos worden zo klein mogelijk gehouden, en een keizersnede is ook zeker niet zonder risico, zeker mocht je in de toekomst nog meer kinderen willen. Wel belangrijk om naar je eigen gevoel te luisteren, zie je het niet zitten of voelt het niet goed, geef dit dan aan! Jouw lichaam, jouw keuze!
     
  3. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Ter aanvulling, ook al is het bij ons niet gelukt, ik zou de volgende keer exact dezelfde keuze weer maken.
     
  4. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor je verhaal. Wat is er uiteindelijk gebeurd tijdens je bevalling? Had je van tevoren gekozen voor een keizersnede of is dat tijdens de bevalling gebeurd?
     
  5. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Omdat ons zoontje in onvolledige stuit lag, en niet te groot geschat werd, er voor gekozen het af te wachten en natuurlijk te proberen. Wel met de afspraak dat het na41 weken alsnog een keizersnede zou worden of dat er voor een keizersnede gekozen worden indien er risico's verwacht werden. Bij 39+1 zijn bij mij de weeen begonnen, na 12 uur zijn m'n vliezen gebroken en uiteindelijk is er gekozen voor een keizersnede omdat m'n zoontje door de stuitligging niet indaalde en de ontsluiting bleef steken op 4 cm. Vervelend, maar voor mij was het goed zo. Ik heb hem en mijn lichaam alle kans gegeven natuurlijk geboren te worden, maar er is onwijs goed geluisterd naar mijn wens zo min mogelijk risico te willen nemen. Ik had het geluk met een gyn die het onwijs goed begrepen heeft
     
  6. sam83

    sam83 Actief lid

    20 nov 2014
    296
    0
    16
    NULL
    NULL
    Hier een niet zo positief verhaal.

    onze dochter lag ook in een onvolkomen stuit.
    we hebben met 36 weken een draaipoging gehad. Vooraf alles goed gecheckt. Vruchtwater was voldoende, baby had voldoende ruimte en was niet te groot. ( groeiecho gaf aan 5 pond)

    Ctg gehad en een infuus met weeën remmers, na een half uur kwamen 2 vk die haar draaiden. Dit was goed te doen, draaien ging ook erg vlot.

    De ctg naderhand was niet goed. Mochten naar huis om spullen op te halen. Zou de nacht ter observatie blijven. Toen we op het punt stonden naar huis te gaan knapten mijn vliezen en bleek ik een bloeding te hebben, de placenta was losgelaten.

    Binnen een half uur is onze dochter toen geboren.

    We waren een uitzonderlijk geval, ze hadden het in dit ziekenhuis nog maar 1x meegemaakt de afgelopen 25 jaar.

    Het risico is klein maar is er wel degelijk, al gaat het natuurlijk meestal wel goed.

    Deze dame ligt ook weer in stuit, mocht ze met 37 weken niet gedraait zijn, dat wordt het een keizersnede.
     
  7. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Jeetje wat heftig sam83:(. Gelukkig is het goed afgelopen. Wat ik al zei, er zitten risico's aan, en onwijs vervelend dat jij dat zo aan den lijve hebt ondervonden:(.

    En zonder tekort te willen doen aan jouw ervaring, want het is echt vreselijk als je dit meemaakt, en ik denk dat het alleen maar goed is dat dit soort verhalen ook verteld worden, zodat iedereen een weloverwogen beslissing kan nemen, de kans op dit soort complicaties is relatief klein. Als je kijkt naar de risico's tijdens een normale bevalling, dan zijn er ook allerlei risico's te bedenken. Ook met een kleine kans, maar het komt soms wel voor. Helaas geldt dit ook voor dit soort dingen, waarbij de kans nog steeds relatief klein is maar wel iets groter dan 'normaal'.

    Hopelijk draait jullie kindje nog! En zo niet, kan ik me heel goed indenken dat je voor een geplande keizersnede gaat, na deze ervaring. Ik denk dat iedereen deze keuze zou maken.
     
  8. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL

    Jeetje dat is best schrikken. Daarom vind ik de laatste weken zo spannend omdat je gewoon niet weet wanneer het kindje komt. Alles is mogelijk. Ik weet niet hoe lang het geleden is bij jou, maar nu doen ze geen infuus meer. Succes met de laatste loodjes!
     
  9. Bambino15

    Bambino15 Fanatiek lid

    10 aug 2013
    1.803
    0
    0
    NULL
    Noord Brabant
    Ik vond de draaipoging helemaal niet vervelend. Als je maar goed kunt ontspannen. Bij mij was de kleine niet ingedaald dat scheelt waarschijnlijk ook wel maar ik vond de weeënremmers vervelend. Werd enorm opgefokt van dat pilletje en mijn hart ging als een gek te keer. Bij mij was de draaipoging gelukt maar toen ze het echo apparaat pakte draaide de kleine eigenwijs toch terug en heb ik alsnog een keizersnede gehad met 38 weken
     
  10. sam83

    sam83 Actief lid

    20 nov 2014
    296
    0
    16
    NULL
    NULL
    Helemaal eens, de kans was 1 op 1000 geloof ik.. Er zitten meer risico's aan een gewone bevalling geloof ik, maar als het mis gaat, gaat het goed mis.
     
  11. Kris81

    Kris81 Fanatiek lid

    14 mrt 2013
    3.418
    378
    83
    Vrouw
    Het verre Oosten ;)
    Wat akelig Sam, gelukkig dat het verder wel goed afgelopen is.

    Hier ook een draaipoging gehad met 37 weken. Geen infuus of weeenremmers, wel ctg van te voren en er na. Persoonlijk vond ik het ook niet veel voorstellen, ivm ik allerlei spookverhalen had gehoord over dat het veel pijn zou doen etc. Dat viel mij mee, ok, het is geen fijn gevoel maar goed, het duurt maar even. Bij mij hebben ze (met zn tweetjes) het drie keer geprobeerd, elke poging duurde zo'n 30-60 seconden. Hij werkte goed mee, totdat ie er bijna was, toen schoot hij steeds weer terug. Na drie keer vond de gyn het wel genoeg, hij draaide gewoon niet. Paar dagen last gehad van spierpijn. Daarna hebben wij gekozen voor de keizersnede.
     
  12. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Dochter lag ook in volkomen stuit. Wilde perse geen draaipoging vanwege de risico's. Uiteindelijk moxa (acupunctuur) geprobeerd. Baat het niet dan schaadt het niet. Beetje apart vonden we het wel, maar hadden er van meerdere mensen goede verhalen over gehoord.
    Het heeft geholpen, binnen een week was dochter gedraaid :)
     
  13. Leaf

    Leaf Niet meer actief

    Ik lees mee! Onze kleine ligt ook nog altijd stuit. Als ze vrijdag nog steeds zo ligt word ik door gestuurd naar de gynaecoloog.
     
  14. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    Daar heb ik nog niet van gehoord. Idd baat het niet dan schaadt het niet. Bij mij hebben ze het aanbevolen om de draaiing te doen, omdat ik te weinig vruchtwater heb waardoor de baby moeite zal hebben om uit zichzelf te draaien.
     
  15. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Kris81 bedankt voor je verhaal. Doet me goed om te weten dat het bij jou wel meeviel aangezien ik ook alleen maar spookverhalen hoor. We zullen zien morgen. Ik hoop op succes.
     
  16. Kris81

    Kris81 Fanatiek lid

    14 mrt 2013
    3.418
    378
    83
    Vrouw
    Het verre Oosten ;)
    Succes!!

    Moxa heb ik ook wel eens van gehoord maar meende daarover ook te hebben gelezen dat je daar al op tijd mee moet beginnen? Dat je rond 36/37 weken al te laat bent? Kan het mis hebben hoor, dus pin me er niet op vast.

    Hm.. Ik herinner me trouwens wel dat mijn gyn toen zei dat ik voldoende vruchtwater had om de draai te proberen. Ik dacht dat dit betekende dat ze het niet doen bij weinig vruchtwater maar heb daar niet over doorgevraagd toen...
     
  17. mamsie21

    mamsie21 Actief lid

    8 apr 2014
    349
    0
    16
    Vrouw
    Hoi Fierce, wil je heel veel succes wensen met het draaien van jullie ukkie.. Mijn jongen ligt ook in een stuit en ik heb ervoor gekozen hem niet te laten draaien..
     
  18. Bjanc

    Bjanc Fanatiek lid

    8 jun 2011
    3.405
    1
    0
    Genieten van het leven in afwachting op de komst v
    Limburg
    Ik wil Ff wat zeggen...

    Je moet niks.. als jij geen lekker gevoel hebt bij draaien, dan laat je ze niet draaien. Onze zoon lag ook in de stuit. Een voetje beneden een omhoog.
    Hij werd groot geschat.
    Ik wilde niet dat ze draaide, met de beredenering hij ligt zo niet voor niks en waarschijnlijk t lekkerste...
    Koos keizersnee en on dat t geen spoed was kon ik kiezen voor een gentle sectio. Google maar eens.. als ik aan de bevalling was begonnen en t werd toch niks, dan had dit niet gekund.

    En ik ben blij geweest.. jongen woog 4130 en was 53 cm ongeveer keizersnede is me erg meegevallen. Mensen zie zonder reden voor keizersnede kiezen zou ik anders adviseren maar met reden, het is prina te doen.

    In jou geval met die trage hartslag ed... Ik begon er niet aa.. Hoe ver ben je nu? Hoeveelste kindje?
     
  19. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    Eerlijk gezegd twijfel ik ook of ik het moet doen ja of nee. Ik vind het gewoon allemaal eng, juist ook omdat het zo snel gaat ineens heb niet eens de tijd om na te denken. Dit is ons eerste kindje en ben vandaag 35w 5d zwanger. Ik denk zelf dat de trage hartslag een momentopname is geweest, want bij al mijn controles zag alles er goed uit en deed hij het perfect, ook bij het heb hartfilmpje in het ziekenhuis zakte zijn hartslag niet.
     
  20. fierce

    fierce Actief lid

    23 dec 2013
    108
    0
    0
    NULL
    NULL
    @mamsie21 dank je wel. Mag ik vragen waarom je er niet voor gekozen hebt? En wat je uiteindelijke planning is bij bevalling, vaginale of keizersnede?
     

Deel Deze Pagina