Ha meiden, Ik ben nu 7,5 weken zwanger van ons derde kindje. Nu werk ik best lange dagen van 10 uur als gastouder, waarbij ik zo'n 4-5 kinderen tegelijkertijd van 0-3 jaar opvang. Vandaag had ik na de lunch, behoorlijk last van buikpijn en pijn in m'n onderrug/stuitje. Dit is niet minder geworden de rest van de dag. En nu zit ik met veel pijn uitgeteld op de bank. Bij de vorige zwangerschappen ben ik met 26 en 16 weken in de ZW beland omdat ik niet meer kon werken. Dit vanwege het vele staan en bukken, last van ischias en buikpijn, enz. Ik maak me nu al erg zorgen dat ik nu nog eerder moet stoppen dan toen. Toen werkte ik ook maar 6 uur per dag, en het was een totaal andere baan. Mijn vraag dus, kan je nu al met deze termijn teveel doen, dat je lijf het niet trekt? Ik kan toch niet nu al in de ziektewet belanden? M'n vraagouders weten het nog niet eens . Ik maak me er erg zorgen om, ik hoop dat jullie adviezen/ervaringen hebben die jullie willen delen
Dat kunnen wij moeilijk voor jou inschatten. Bij die termijn wist ik nog niet eens dat ik zwanger was Maar wat voor de ene teveel is, is voor de ander juist rustig. Luister naar je eigen lichaam. En er zit nog veel tussen volledig werken en helemaal niet werken. Succes!
Tja, ik moest al snel rustig aan doen maar dat heeft ook met mijn gezondheid te maken. Ik heb ook veel pretnison kuren gehad in mijn leven waardoor mijn spieten slapper zijn, hiedoor dus ook rond dat termijn al erg pijn in mijn rug. Het ligt dus ook aan je eigen gestel. Ik vind hoe dan ook dat je goed moet luisteren naar je lichaam, als je het niet vertrouwd kan je altijd even langs de verloskundige/gynaecoloog/huisarts gaan. Succes!
Neem direct contact op met je een fysiotherapeut die ervaring heeft met zwangere vrouwen. Wellicht dat je het nog voor kunt zijn; nu je er vroeg bij bent.
Dat kan maar zo, vooral als het niet je eerste zwangerschap is. Ik voelde met 5 weken al dat mn bekkenpijn weer erger werd. De pijn aan je onderrug/stuitje kan wel wijzen op bekkenklachten. Je zou even langs de huisarts kunnen gaan. Mocht het dat wel zijn kun je naar een goede bekkenfysiotherapeute.
Tsja wat voor de ene persoon te zwaar is dat is voor een ander totaal niet zo. Je bent je eigen ik en alleen jij kan het inschatten. Persoonlijk zou ik zeggen nee hoor met zeven weken is je werk niet te zwaar. Ik ben zelf verpleegkundige en werk fulltime, ook niet bepaald een licht beroep maar ik heb gewoon fulltime doorgewerkt tot vier weken voor de uitgerekende datum en uiteindelijk zelfs maar twee en halve week voor de bevalling en dat ging me prima af, geen dag ziek geweest of afwezig geweest maar uiteraard wel naar mijn lichaam geluisterd en als het even wat minder ging deed ik gewoon een stapje terug. Mijn zwangerschap was ook prima te doen maar dat wil niet zeggen dat het bij iedereen zo kan verlopen. Luister naar je lichaam!
Ik heb geen ervaring met bekken problemen, dus kan daar weinig zinnigs over zeggen. Wel heb ik rond die periode thuis gezeten ivm extreme misselijkheid dus ja je kan in de ziektewet komen dan. Met 9 weken ben ik weer gaan werken, maar met 11 weken kreeg ik last van harde buiken dus ben toen halve dagen gaan werken. Dit ging met 13 weken ook niet meer. Ben toen 2x 2 uurtjes gaan werken, tot week 18-19, toen kreeg ik continue harde buiken om de paar minuten, en moest dus volledig stoppen. Luister naar je lijf, dat is het allerbelangrijkst!