Belangrijkste lijkt mij dat ze het geld ergens vandaan halen. Of dat nu uit een spaarpot komt, of van een bank ... Als zij echt rondkijken om te kopen, zullen ze toch wel al een klein beetje weten of het mogelijk is.
Wij hebben 3 huizen verder ook Polen wonen, koopwoning. Zou niet weten waarom zij geen vaste baan en een goed inkomen zouden kunnen hebben.
Niet iedere Pool is een gastarbeider. Dat is een beetje iedereen over één kam scheren. Als zij hun financiering rond kunnen krijgen zal het jou toch een zorg zijn hoe hun contract is? Zou je dit ook denken als er een jong Nederlands koppel zou staan? Beetje apart dit.
Dit! Vind het echt een rare gedachtegang. Ik heb kennissen die Pools en hoogopgeleid zijn, en een betere baan hebben dan menig Nederlander. Ze wonen echt niet allemaal met z'n 8en in een klein flatje ofzo
Goh ik vind het opvallend dat iedereen het meteen over vaste contracten en hard werken etc heeft. Misschien hebben ze in hun thuisland wel flink gespaard. Bij mij op het werk (makelaarskantoor) lopen soms mensen binnen, buitenlands, spreken geen woord NL en om eerlijk te zijn heb je daar meteen een bepaald vooroordeel bij. Vaak gaan ze dan ook nog naar de iets duurdere huizen kijken. 9 van de 10 keer blijkt dan dat ze in hun thuisland een flinke pot hebben opgebouwd waardoor ze geen of nauwelijks hypotheek nodig hebben. Laatst een koppeltje die beide arts waren in hun thuisland terwijl je dat op de eerste oogopslag niet zou verwachten. EDIT: zie net in de openingspost staan dat ze gaan kijken of de financiering mogelijk is. Dan is er dus inderdaad niet sprake van eigen geld.
Er staat duidelijk in de openingspost dat ze nu gingen kijken of de financiering mogelijk was, dus vandaar dat de gedachten zo gaan
Zelfs als vluchteling met bepaalde verblijf van 5 jaar is het mogelijk wanneer je een vast contract hebt om een huis te kopen.
Ons huis is ook verkocht aan een poolse stel. Zolang ze allebei een baan hebben moet het geen probleem zijn lijkt mij