Het is over, nu gaan we toch echt beginnen met iui

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Joanna84, 10 okt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Joanna84

    Joanna84 Lid

    12 jul 2014
    76
    0
    6
    NULL
    NULL
    Lieve allemaal,

    Vanmorgen op cd 13 een extra gevoelige test gedaan, niet zwanger. Dat verbaast mij niet meer, ik heb nog nooit een andere uitslag gehad. Alleen deze keer was het wel de laatste keer dat we het "zelf" probeerden. In juni waren al onze onderzoeken afgerond en het enige wat er niet in orde lijkt is dat mijn li eileider op de HSG niet doorgankelijk was. Onze kans op spontane zwangerschap binnen een jaar was 21%, er werd ons iui met hormoonstimulatie geadviseerd. Omdat ik dat eerst even wilde verwerken en er een verhuizing naar een nieuwbouwhuis op de planning stond (en ik stiekem nog beetje hoop had) hebben we dat nog even voor ons uitgeschoven. Maar nu ben ik het zat, mijn hoop is bijna weg. Eind deze maand gaan we definitief over naar het nieuwe huis en maandag zal ik ongesteld worden. Ik wil niet langer wachten. Maar dat betekent: hormonen spuiten, ziekenhuisbezoekjes die ik wss tijdens mijn werkuren moet zien te regelen, meer focus op het zwanger worden etc. Kortom ik wil heel graag starten maar ik zie er ook heel erg tegenop. Daarbij staat in de folder dat de slagingskans per cyclus 8-11% is.. Meer dan als wij zelf proberen, maar ik word er niet erg hoopvol van. Ik moet gewoon even mijn verhaal kwijt en ik zit zo vol met vragen. Wie zit er ook in of gaat met dit traject beginnen? Hoe doen jullie dat met werk? Heb je veel last van de hormonen? Pfff.
     
  2. Uggies

    Uggies Lid

    6 okt 2013
    15
    0
    0
    Leuke dingen doen met mijn dochter, Shoppen, filmp
    Ik weet precies hoe jij je voelt joanna84.
    Ik heb na 3 jaar lang teleurstelling 26 sept mijn eerste iui behandeling gehad.
    En ik moet zeggen dat ik nu eindelijk weer een beetje hoop heb, ook al is de slagingspercentage niet zo heel hoog. Ik had wel een beetje last van de hormonen, opvliegers en stemmingswisselingen. de behandeling zelf vond ik niet zoveel voorstellen. Was wel spannend, maar deed geen pijn.
    Met mijn werk had ik het zo geregeld dat ik de uren op mijn vrije dag kon inhalen. Maar als je fulltime werkt wordt dat natuurlijk al moeilijk. Ik heb het wel eerlijk gezegd op mijn werk zodat ze er ook rekening mee kunnen houden. Maar dat is ieder voor zich natuurlijk. Het is in ieder wel een spannende tijd. Dat wachten pffff. Heel veel succes, ga voor je duimen
     
  3. Joanna84

    Joanna84 Lid

    12 jul 2014
    76
    0
    6
    NULL
    NULL
    Voor jou zijn spannende tijden aangebroken dan uggies, bijna testtijd denk ik. Het is best fijn dat iemand snapt wat je voelt (ondanks dat ik dit niemand gun), want het enige dat ik om me heen hoor is: die is zwanger, die is zwanger en die ook. Het lijkt net alsof jij de enige bent waarbij het niet zo is. Ik heb twee banen en werk idd 5 dagen. Beide werkgevers zijn op de hoogte en zijn begripvol maar hebben meningen over wanneer ik zou moeten beginnen of niet (goedbedoeld overigens). Maar het is mìjn beslissing, dus ik ga er nu voor. Ik werk met mensen dus ik hoop dat die stemmingswisselingen niet te heftig zullen zijn :s. Inderdaad allemaal erg spannend. Ik hoop voor jou dat jouw test binnenkort een mooi resultaat mag geven, ik zal voor je duimen :).
     
  4. Blossom82

    Blossom82 Actief lid

    8 jul 2015
    325
    22
    18
    Bezig voor ons eerste kindje vanaf 07-2014
    Noord-Brabant
    Heel logisch gevoel wat je nu hebt! Ik had het precies zo wij hebben nog twee maanden zelf geprobeerd vanwege onze vakantie had toen ook gehoopt dat we niet door hoefde voor de IUI. Bij ons mocht het helaas ook niet zo zijn......

    Ik zag er net als jij ook enorm tegen op het prikken,bijwerkingen, ziekenhuis bezoekjes, inwendige echo's maar ik vond het eigenlijk allemaal enorm meevallen.
    Ik heb het een paar mensen verteld omdat ik dan af en toe enorm kan klagen en alles van me af kan gooien dat lucht op. Verder probeer ik er niet al teveel over na te denken IUI vind ik persoonlijk nog allemaal mee vallen het is geen feestje maar ook zeker niet heel vervelend. Ik ben meer bang voor IVF met puncties en dergelijke.
    Ik heb nu 2 IUI gehad en moet maandag weer beginnen met prikken voor IUI 3. Het prikken is me allemaal heel erg mee gevallen en bijwerkingen heb ik niet zoveel gehad af en toe een opvlieger en wat hoofdpijn maar echt te overzien.
    Echo's zijn in ons ziekenhuis altijd in de ochtend dus makkelijk te combineren met werk in mijn geval.

    Ik wens je heel veel succes en hoop dat het voor jou ook allemaal mee valt en je alles maar 1 keer hoeft te doen ;)
     
  5. Joanna84

    Joanna84 Lid

    12 jul 2014
    76
    0
    6
    NULL
    NULL
    Blossom82 thx voor je reactie. Ik ben nu weer een dag verder en heb weer een beetje nieuwe moed gevonden. We gaan er gewoon voor. Op zo'n dag als gisteren ga ik in m'n hoofd al door alle scenario's en stel ik me een kamertje voor dat altijd leeg zal blijven. Daar word ik dan heel verdrietig en een beetje wanhopig van. Vandaag ben ik weer terug in het hier en nu en besef ik dat de toekomst nog niet is geschreven. We beginnen pas bij de eerste stap dus alles ligt nog wijd open :). Jij ook heel veel succes en dat 3x scheepsrecht mag zijn! Is er niet ergens een topic waar we elkaar een beetje kunnen volgen oid? Misschien wel leuk.
     
  6. Hortensia89

    20 aug 2014
    54
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik snap je helemaal. De hoop dat de IUI niet nodig zal wezen en dan word je toch ongesteld.
    Ik ben 1 okt 3 okt voor het eerst begonnen met de medicijnen, ik krijg 5 dagen lang 100 Mg clomid(tabletten) en moest vanaf dag 9 voor echo's komen. Ik moet morgen weer heen om te kijken hoe de eiblaasjes gegroeid zijn, ik heb nu 2 eitjes die schijnen te groeien.

    Ik heb het idee dat ik nu veel meer bezig ben met het zwanger worden, voordat we de mmm in gingen moest ik geen afspraken voor echo's, dacht ik niet na over hoelaat ik medicatie moest in nemen en kon ik met gemak mijn werkrooster draaien. Nu moet ik continu plannen en nadenken met afspraken of dat uit komt qua zkh bezoeken.

    Ik geef je als tip mee: probeer veel leuke dingen te doen en vooral veel samen. Wij zijn dit hele weekend allemaal dingen gaan kopen voor ons huis, heerlijk :)

    Mocht je vragen hebben, stel deze vooral hier, we zitten allemaal in hetzelfde schuitje en hebben allemaal hoop ☺️ ..

    Liefs!
     
  7. Sammeke

    Sammeke Actief lid

    2 nov 2014
    216
    0
    0
    Ik begrijp volledig wat je bedoelt. Ik heb ook nog nooit anders geweten dan een negatieve test of zelfs gewoon onmiddellijk m'n ongi. Vandaar voel ik me BARslecht maar morgen of overmorgen moet ik terug verder met een nieuwe bundel moed. Veel sterkte!
     
  8. Blossom82

    Blossom82 Actief lid

    8 jul 2015
    325
    22
    18
    Bezig voor ons eerste kindje vanaf 07-2014
    Noord-Brabant
    De toekomst is zeker niet geschreven! En er is nog zoveel mogelijk ik snap dat je dat af en toe niet zo ziet en iedereen zit er weleens even doorheen en dat mag ook. Maarrr na dat moment weer positief zijn hoor dat helpt meer als bij de pakken neer zitten:). Ik ben weer begonnen met prikken gisteren en maandag voor de eerste FM.
     
  9. Joanna84

    Joanna84 Lid

    12 jul 2014
    76
    0
    6
    NULL
    NULL
    Bedankt voorvallen lieve en bemoedigende reacties. Ik zie heel duidelijk dat ik niet de enige ben! Even om jullie op de hoogte te brengen, ik ben idd maandag ongesteld geworden en ik zal donderdag uitgangsecho krijgen en bij groen licht voor het eerst medicatie moeten/mogen gaan spuiten. Ergens een beetje griezelig maar ik heb er ook een soort van zin in. We worden nu geholpen, het is net alsof we een nieuwe start gaan maken. Ben wel benieuwd welke medicatie jullie krijgen. Ik weet dat ze mij gonal f gaan voorschrijven en om ovulatie te stimuleren ovitrelle.
     
  10. Hortensia89

    20 aug 2014
    54
    0
    0
    NULL
    NULL
    Joanne, ik krijg vanaf cyclus dag 3 t/m 7 100 Mg clomid, dit zijn tabletten. En ik moest 37 u voor de inseminatie de Ovitrelle zetten.
    Vanmorgen de 1e IUI gehad, ik had hier helemaal geen last van, viel allemaal reuze mee.

    Ik hoop dat je morgen een goede uitgangsecho hebt zodat je mag gaan beginnen.
     
  11. Laura2312

    Laura2312 Lid

    10 dec 2012
    8
    0
    0
    Hoi Joanne,

    Wat spannend he allemaal!
    Wij zijn 25 september gestart met de eerste IUI ronde, en hebben 5 oktober de insemenatie gehad. Wij zitten dus nu in de wachtweken.
    Over het algemeen vond ik het, zo terugkijkend, wel meevallen. Het is zeker geen pretje maar het is tnt nog wel vol te houden.
    Ik heb van dag 3 tot en met dag 10 Puregon 75IE gespoten, en op dag 11 de Pregnyl gezet. Van de Puregon heb ik wel last gehad van bijwerkingen, voornamelijk erg gespannen, gevoelig en chagarijnig. Ik werk ook met mensen, maar gelukkig kon ik me redelijk inhouden. ;)

    Je hebt dus morgen de uitgangsecho, spannend! Ik hoop dat alles goed is en je mag gaan beginnen. (Het spuiten zelf vond ik erg meevallen, het is even gek maar je went er wel aan. De pregnyl vond ik wel een nare, maar dat komt omdat de naald en de vloeistof wat dikker is. Maar die hoeft gelukkig maar 1 x p.mnd ;))
     
  12. Laura2312

    Laura2312 Lid

    10 dec 2012
    8
    0
    0

    Fijn dat het mee viel! Ik vond het ook meevallen, alleen wel flink buikpijn gehad na die tijd.
    Suces met de wachtweken!
     
  13. Annacatharina

    Annacatharina Actief lid

    15 feb 2014
    417
    4
    18
    NULL
    NULL
    We lopen bijna gelijk. Hier zondag ongesteld geworden, ik had zoveel hoop na de HSG. Gaf mezelf echt een goede kans, maar nee toch niet. Hele zondag gehuild, waarom doet mijn lichaam het niet gewoon!

    Maandag het ziekenhuis gebeld en medicijnen opgehaald. Ik ga morgen beginnen op dag 5 met 100 mg Clomid, 5 dagen achter elkaar. Op dag 10 de eerste echo, en daarvandaan verder kijken. Voor de ovulatie moet ik ook 250 ml Ovitrelle prikken.

    Ik heb op mn werk vanaf de eerste afspraak in januari open kaart gespeeld. Ze weten dus dat er dagen zijn dat ik later kom, of dat ik thuis werk. Helaas werk en woon ik niet in dezelfde stad en zal het dus voorkomen dat ik er een dag niet ben. Inseminatie is hier rond de klok van 12, dat betekent dat ik niet heen en weer kan. Dat is geen enkel probleem. Ze gunnen het me vooral heel erg en hopen dat het ons snel gegund is.

    Voor nu vind ik het heel spannend, aan de ene kant denk, nu gaan we voor het eerst echt een kans krijgen. Aan de andere kant heb ik hetzelfde als jij, zo weinig kans per ronde, gaat het ooit lukken.
    Ik probeer het nu vooral van de positieve kant te bekijken en ga voor de tweeling (of liever niet maar het is een leuke grap, mn collega's gaan voor de drieling maar daar moet ik echt niet aan denken)
     
  14. Hortensia89

    20 aug 2014
    54
    0
    0
    NULL
    NULL
    Veel succes met wachten meid, wel vervelend dat je flink buikpijn heb gehad na de inseminatie.
    Ik heb tot nu toe gelukkig nergens last van, af en toe zo een menstruatiekramp, maar dat valt heel erg mee.
    Wanneer mag je testen?

    Liefs!
     
  15. Hortensia89

    20 aug 2014
    54
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik herken de hoop van het HSG, dat had ik ook en ik snap heel goed je verdriet.
    Ik heb net de eerste ronde clomid achter de rug, ik maakte mij best zorgen om deze medicijnen door alles wat je er over leest. Ik heb er heel weinig last van gehad, ik kom alleen om alles huilen, zelfs terwijl ik "Heel Holland bakt" zat te kijken en er iemand uit ging ;).

    Ik weet niet of je iemand om je heen hebt die in de verpleging zit, zodat die je de ovitrelle kan geven, maar dat vond ik fijn.
    Toevallig ben ik zelf verpleegkundige en had ik precies dienst zodat een collega/vriendin kon prikken voor mij :)

    Succes meid!
     
  16. Sammeke

    Sammeke Actief lid

    2 nov 2014
    216
    0
    0
    Ik heb ook m'n ongi doorgekregen dus deze IUI is mislukt, spijtig maar ik voel me zo gesteund door jullie dat ik het bijna niet meer zo erg vind als alle maanden voordien. Ik ben echt ergens blij wetend dat ik niet alleen ben op de wereld die dit meemaakt. M'n volgende IUI staat gepland op 28 oktober... we zullen zien wat daar van komt!
     
  17. quartzhill

    quartzhill Nieuw lid

    6 okt 2015
    4
    0
    0
    NULL
    NULL
    Spannend allemaal, hier ook bezig met me 3e IUI, vrijdag inseminatie en zaterdag nog een keer om de kans te vergroten. op moment 30% op een 2ling maar alles is welkom.
    Spuiten en slikken van de hormonen vind ik best pittig, veel aangekomen wat voor mij gewicht goed was, maar die stemmingswisseling , hoofdpijn en slapeloosheid is niet fijn. Hopelijk deze maand , daarna helaas 3 maanden stoppen,omdat me man uitgezonden wordt en meegaat. Daarna zal IVF worden, fijn dat dit forum bestaat kan niemand in deze situatie ,
     
  18. Laura2312

    Laura2312 Lid

    10 dec 2012
    8
    0
    0
    Sammeke, wat balen dat je ongesteld bent geworden! Gelukkig ben je inderdaad niet alleen!! :) Heel veel succes voor de volgende ronde!

    Quartzhill, jeetje, spannend! Pittig he! Die hormonen. Ik had geluklig lichamelijk nergens last van, maar die stemmingswisselingen zijn wel heel vervelend. Wat spuit /slik jij? Heel veel sterkte! Hopelijk geldt voor jou 3 x scheepsrecht.

    Hortensia89, fijn dat je nergens last van hebt! Wanneer mag jij testen? Volgens mn gynaecoloog komt de gemiddelde menstruatie op dag 10 t/m dag 14 na insemenatie. We zitten vandaag op dag 10.. Ik mag pas dag 16 testen, das pas volgende week woensdag 21 oktober. Lijkt nog een eeuwigheid! Maar voel af en toe al wat menstruatieachtige rugpijn, en heb pijnlijke borsten dus ben bang dat ik vandaag of morgen ongesteld ga worden.
     
  19. Joanna84

    Joanna84 Lid

    12 jul 2014
    76
    0
    6
    NULL
    NULL
    Lieve dames,

    Op de echo zag alles er goed uit dus ik heb groen licht gekregen, ik zit nu naar m'n dozen met gonal-f te staren. Ik moet straks dus voor het eerst gaan prikken, best een beetje zenuwachtig ;). Omdat dit de eerste ronde is moet ik eerder terug om te zien hoe ik reageer op de medicatie dus di mag ik gezellig weer aantreden. Ik ben benieuwd.

    @Sammeke: he meid wat ontzettend naar!! Je hoopt het zo he.. Op voor de tweede ronde, heel veel geluk!

    @Laura: wat ontzettend spannend zeg! Dat lijkt me nog het lastigste, wachten... Ik begrijp je vrees voor een aankomende menstruatie, bedenk je alleen het met dat symptomen die je ervaart echt twee kanten op kan.. Ik duim voor je!!

    @Annacatherina: Ik had die hoop na de HSG (au!) dus ook...helaas. Ik begin dus net als jij vandaag met medicatie :). Idd positief blijven, ik zou anders niet weten waar ik de moed vandaan zou halen om dit allemaal te doen en te ondergaan. Ik ben benieuwd wanneer jij de ovitrelle mag zetten, en of we dan nog gelijk lopen :).

    @Hortensia: Wat fijn dat jij niet zoveel last hebt van bijwerkingen, dat geeft de burger een beetje moed. Het zou milde hyperstimulatie moeten zijn, dus ik houd me maar vast aan het woordje "mild". Jij zit dus ook op het wachtbankje? Spannend allemaal hoor! Ik heb nog wel een paar duimen over ;). Wanneer mag je testen?

    @quartzhill: Jeetje wat spannend, lijkt me best heftig dat er zoveel van af hangt... Gaat hij lang op uitzending? Wat rot dat je zo reageert op de hormonen, welke krijg je? Ik hoop van harte voor je dat het deze derde keer lukt en dat je geen IVF nodig zult hebben!
     
  20. Annacatharina

    Annacatharina Actief lid

    15 feb 2014
    417
    4
    18
    NULL
    NULL
    Joanna, wat fijn dat de echo goed was, is toch weer een opluchting. Hoe is het prikken gegaan? Meegevallen of tegen gevallen?
    Jij vond de HSG dus ook vreselijk. Ze hebben bij mij 4 keer geprobeerd de linkerkant open te krijgen maar dat ging dus niet, en dat was echt vreselijk!

    Hortensia, ik heb ik het ziekenhuis al een keer moeten oefenen met prikken, en dat ging goed. Ik vind het niet eng, ben niet bang voor naalden en eigenlijk vond ik het ook niet heel vreemd om te doen. Tuurlijk was ik vooraf zenuwachtig maar dat was meer door verhalen van anderen. Daar zie ik helemaal niet tegenop!

    Ik ben wel heel benieuwd wanneer ik mag gaan spuiten, ik mag dinsdag voor een echo komen om te kijken wat de clomid doet. Gister eerste dosis ingenomen en heerlijk geslapen, ik hoop dat het zo blijft gaan en dat ik niet een of ander afschuwelijk mens word.

    Sammeke wat balen, op naar de volgende. Krijg jij ook hormonen of is het in je eigen cyclus?

    quartzhill, wat spannend zeg, gaat het ziekenhuis twee keer insemineren? Interessant, dat heb ik nog niet eerder gehoord. Snap wel de reden. Jeetje zeg, drie maanden is niet niks. Is hij vaker op uitzending geweest?

    Laura hoe is het vandaag?
     

Deel Deze Pagina