Verhuizen van randstad naar Noorden van het land

Discussie in 'De lounge' gestart door debster2009, 14 okt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    #1 debster2009, 14 okt 2015
    Laatst bewerkt: 14 okt 2015
    Hallo meiden,

    Wie heeft er ervaring (of kent mensen) met het verhuizen vanuit de randstad naar noorden van het land?

    Ik zal onze situatie even kort uitleggen: we wonen nu tegen den haag aan, de tram stopt letterlijk voor de deur. ik hou van de stad maar ik merk dat het voor de kinderen minder ideaal is. We hebben een koopappartement wat we met verlies kunnen verkopen en met de bank een goede regeling treffen.
    Mijn man werkt in Friesland. Hier slaapt hij 1 keer per week en de rest rijdt hij heen en weer. Vermoeiend maar hij heeft een goede en leuke baan (hij is manager en rijdt sowieso veel).
    De laatste tijd spelen we steeds meer met de gedachte om ons leventje hier achter te laten en naar Friesland of naar de kop van noord Holland te verhuizen. We willen hier voorlopig gaan huren. Ik zal dan mijn baan op moeten zeggen en daar en nieuwe baan zoeken. (Hier heb ik wel even de tijd voor).
    Voor de kinderen zal het even wennen zijn maar die passen zich snel aan.

    Ik ben heel benieuwd naar ervaringsverhalen en dan vooral het aanpassen aan de nieuwe omgeving/mensen en of je als randstedelingen makkelijk geaccepteerd wordt en of jullie Friesland en de kop van noord Holland een groot verschil vinden qua mensen (toegankelijkheid etc). Ik kan dat zelf lastig inschatten.

    Ik ben zelf iemand (en mijn man ook) die makkelijk contact maken.

    Ben heel benieuwd!!
     
  2. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Wij zijn verhuisd van regio Arnhem/Nijmegen naar Friesland.
    En het bevalt ons erg goed. In het begin even wennen maar wij hebben vrij snel contact gemaakt en zodra de kinderen op school zaten ging het helemaal hard.
    Ja het is allemaal wat verder rijden, maar je kan ook van alles op internet bestellen. En de mensen zijn misschien wat stugger, maar ook weer erg sociaal en wat meer ons kent ons. Dat kan een voordeel zijn maar ook een nadeel.
    Ik vind het heerlijk dat het wat rustiger is, de sociale controle is wat groter, de ruimte, de zee, al de meren en het water. En Amsterdam is een uurtje rijden bij ons vandaan.
     
  3. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik had toen nog geen kinderen, maar ik ben van een stad (half uur rijden vanaf Amsterdam) naar Friesland verhuisd toen ik 17 was. Ik ben opgegroeid in Amsterdam, maar woonde toen in die stad vanaf mijn 12de.
    Mijn hele familie woont daar nu nog.
    Ik moest in het begin erg wennen, vooral aan de taal. Veel mensen praten toch best Fries en blijven ook stug Fries doorpraten als je zegt het niet te verstaan. Op school ben ik weleens een les uitgelopen, omdat de leraar Fries bleef praten.

    Ook moest ik er heel erg aan wennen dat het zo rustig is, veeeel minder mensen, niet meer wachten bij de kassa bijvoorbeeld. Er staat hier niet eens 1 stoplicht in de plek waar ik woon. Niet eentje haha, ik vond dat zo gek! En de trein rijd op Diesel hahaha :D
    Maar wat ik wel leuk vond, en waar ik toen zo aan gewend was (in mijn oude woonplaats), is dat de meeste mensen zo vriendelijk zijn. In de supermarkt maakt de caissière een praatje en later herkende ze mij en de kinderen. In mijn oude woonplaats kon er soms net hoi en tot ziens af.
    Ook zegt iedereen hier elkaar gedag, in het begin vond ik dat ook heel raar. Ik vroeg dan aan mijn man, ken je die dan? Haha
    Nu doe ik het zelf :p

    Ik ken nu wel aardig wat mensen hier, meer dan mijn man inmiddels haha. Ik heb eindelijk mijn draai gevonden, maar dat heeft wel heel lang geduurd. Ik miste mijn familie, mijn vrienden en ook wel de stad een beetje. Hier zit bijvoorbeeld 1 winkelstraat en dat is het. Ik moest daar heel erg aan wennen. Ik voelde mij soms een beetje eenzaam. Maar ik merk als ik een tijdje weer bij mijn ouders ben, dat ik het heel erg druk vind, zo chaotisch, de mensen ook zo op zichzelf en meteen zo boos en agressief soms als er iets gebeurd. Natuurlijk gebeurd hier zoiets ook weleens, maar toch veel minder. Mensen zijn hier anders vind ik.
    Ik zit hier nu wel op mijn plek :)
     
  4. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    Leuk om jullie verhalen te lezen!! Jullie wonen nu in een dorp? Mijn voorkeur zou wel uitgaan naar een buitenwijk van een wat grotere stad. Ik heb nog nooit inneem dorp gewoond en betwijfel of dat iets voor mij is 😄
     
  5. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Nee geen dorp. Ik woon tussen Bolsward en Leeuwarden in. Het heeft stadsrechten ;) haha

    Ik zou echt niet kunnen overleven in een dorp, dat zou een stapje te ver zijn voor me.
     
  6. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.857
    113
    Mijn ouders zijn vroeger van Amsterdam naar een boerengat in Friesland verhuisd. Ja, het is een wat typisch volk, maar wel oprecht en al zul je nooit een echte Fries worden in hun ogen, je wordt heel makkelijk opgenomen in hun leven en de gemeenschap. Mijn ouders hebben nu nog contact met hun oude buren, terwijl ze er al ruim 35 jaar weg zijn. Mijn zussen zijn ook in dat dorpje geboren en ik ben in een stadje in Friesland geboren, waar ze een jaar voor mijn geboorte naartoe zijn verhuisd, want mijn moeder had geen rijbewijs en dan kom je niet ver in op het platteland.
    Daar heb ik bijna 7 jaar gewoond.
    Toen naar een groot dorp aan de rand van de Veluwe verhuisd. Ik vond dat best wennen. Mensen zeiden amper gedag en volgens mijn moeder liepen ze ook nog best achter met de mode enzo, terwijl ze dat juist vaak van Friesland denken. Beetje achter de ellebogen ook, Friezen zijn nogal recht voor hun raap, maar dan weet je tenminste waar je aan toe bent.
    Ik ben uiteindelijk naar Den Haag verhuisd na zoveel jaar en daar jaren gewoond. Mijn man en ik hadden net zoiets als jij, het is een mooie stad hoor, maar minder ideaal met kinderen. Daarom zijn we verhuisd naar een stadje onder Utrecht. Bevalt ons prima. Mijn kinderen kunnen hier lekker buiten spelen, de huisdieren ook, alles op loop- of fietsafstand. Het heeft een station, dus ik ben als ik wil zo in Utrecht.
     
  7. cheshire

    cheshire Actief lid

    13 okt 2015
    144
    2
    18
    Drenthe
    Van Utrecht naar een klein Drents dorpje een paar jaar geleden. En ik ga nooit meer terug. Ik ben zelf heel gelukkig opgegroeid in de stad hoor, maar de ruimte en de saamhorigheid hier lijkt me heerlijk voor een kind.
     
  8. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    toen ik 3 was verhuisden we van de randstad naar een dorp in Drenthe. ik vond het daar zelf heeeeeeeerlijk, maar mijn ouders en mijn oudere broer hadden het daar wel minder naar hun zin. dat was nog een beetje in de tijd dat "westerlingen" nog niet zo heel erg geaccepteerd warden.
    ik was echter nog jong, en ging daar vanaf het begin naar school, ik werd wel geaccepteerd.

    toen ik bijna 8 was verhuisden we weer terug naar de randstad...
    ik heb echter nergens zo fijn gewoond als in drenthe, en zou dolgraag verhuizen naar ergens buiten de randstad.
    ik vind de mentaliteit in de randstad om te janken.

    ja goed je hebt alle voorzieningen dichtbij, wel veel meer werkgelegenheid natuurlijk....maar ja, nee ik zou liever toch buiten de randstad wonen.

    maar als ik nu heel eerlijk ben verhuis ik het liefst naar Zweden.

    ik zou zeggen ga er ook eens paar weekenden heen ofzo, dan proef je de sfeer een beetje.
    succes met jullie keuze!
     
  9. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Ik heb een jaar in friesland gewoond. Leeuwarden om precies te zijn maar vond het verschrikkelijk. Gelukkig was het niet mijn eigen keus, ik woonde in een instelling. Maar wat was ik blij om weer terug in de randstad te zijn. Ik voel me zoveel meer thuis in de stad. En mijn kinderen zullen de eerste niet zijn die in de stad opgroeien dus dat komt wel goed, bij ons achter heb je ook speelpleintjes.

    Ik denk dat het echt persoonlijk is. Kan je er niet een keer een midweek in een bungalow of vakantiehuisje verblijven? Dan kan je misschien een beetje proeven hoe het is. Zo blind verhuizen zou ik niet aandurven, wat als het enorm tegenvalt?
     
  10. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Wij wonen in een dorp met stadsrechten, maar wel heel erg toeristisch zomers waardoor vrij veel voorzieningen. Wel 3 scholen, supermarkten, redelijk zwembad, action/Kruidvat/blokker etc.
    In principe hoef je de 'stad' niet uit.
     
  11. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Wij zijn vanuit een dorp in de randstad verhuisd naar A.l.mere. Niet echt het noorden, maar toch heel anders dan we gewend zijn. Van tevoren had ik echt mijn bedenkingen, want eigenlijk is alles buiten de randstad achennebes, verdord en dood :):D Maar we hebben het juist ontzettend naar ons zin! Ja, mijn familie en vriendinnen wonen allemaal nog in de oude regio. Maar we hebben hier snel contact gemaakt met mensen en er is heel veel te doen. We wonen in het centrum, maar zou zo geloven dat ik in een dorpje woon. Onze wijk is heel ruim opgezet, er is veel groen, speciale busbanen vind ik echt i-de-aal! Veel speeltuinen, genoeg scholen om uit te kiezen, we zitten met enkele minuten in de stad en het groen. De kinderen vinden het ook heel leuk hier, vooral de oudste. Die zegt vaak dat hij zo blij is dat we hier wonen. Wel blijf ik het vooroordeel houden dat het in de rest van NL heel anders is, de randstad en A.l.mere zijn zoals ik het gewend ben en de rest viert carnaval of is heel stug :p;) Nee hoor, ik zou er gewoon eens gaan kijken met de kinderen, misschien een weekendje op pad daar? Kun je goed de sfeer proeven en kijken waar je graag wil wonen.
     
  12. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    Mijn man werkt al een tijd in Friesland en vind de mentaliteit en de mensen fantastisch. Voor we de stap zouden maken zou ik inderdaad eerst goed op onderzoek uit gaan. Het is best lastig want ik ken er niemand en kan me er geen voorstelling van maken.
    Inderdaad, hier in de randstad is iedereen hip en leuk en de rest van nl loopt hopeloos achter. Zo is het natuurlijk niet, maar het is lastig voor te stellen als je er niet vandaan komt.
    Ik heb weinig redenen om hier te blijven, ben vroeger binnen de randstad vaak verhuisd dus heb weinig binding met de stad. Heb hier natuurlijk wel m'n familie en vrienden maar heb een autootje en je bent er zo. Clubs en scholen zijn daar vast ook leuk 😄
    Het is een enorme stap en daarom willen we ook eerst gaan huren. De rust en ruimte spreken me enorm aan. Ik denk dat het voor de kinderen een mooie plek is om op te groeien.
    Onwijs bedankt voor alle reacties! We hebben een hoop om over na te denken 😄
     
  13. RosaLynn

    RosaLynn Fanatiek lid

    5 mrt 2011
    1.791
    0
    36
    ik ben een paar maanden geleden van rijswijk naar een dorp in groningen verhuist.
    ik moet zeggen, voor de kinderen is het ideaal!
    maar ik zelf heb wel echt ff moeten wennen hoor.
    normaal had ik alles in de buurt (de boogaard bijvoorbeeld ) en nu moet ik daar een stuk voor fietsen om een beetje winkels te hebben.
    de supermarkt heb ik wel voor de deur gelukkig en een bakker,slager en groenteboer.
    maar wennen is het zeker wel!
    moet zeggen dat ook iedereen elkaar hier ken en met elkaar praat.
    mijn kinderen vonden het dan ook heel erg vreemd dat mensen elkaar gedag zeiden en riepen dan ook steeds, huh mam ken je die? dat wend nu eindelijk een beetje.
    kwa taal red ik me redelijk haha soms is het zo plat dat ze 2x wat moeten herhalen, maar merendeels versta ik wel.
    Van friesland weet ik dat je daar niet snel zomaar als "vreemde"binnen komt.. ik had mijn partner al in groningen wonen en hij heeft zn familie hier wonen, mijn eigen familie heb ik dus zo een beetje "verlaten"
     
  14. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    Wauw wat een stap voor jullie!! De Boogaard ken ik wel, ben ik regelmatig te vinden 😄 De taal is inderdaad ook een puntje, al zullen ze mij ook niet goed verstaan vrees ik haha. Lukt het wel om er tussen te komen? Ik ben iemand die wel van gezelligheid houdt, lekker kletsen, met de moeders van school naar de speeltuin, dat doe ik nu ook. Lijkt me vreselijk als je daar dan eenzaam bent. Heb je natuurlijk zelf in de hand, maar de mensen moeten er wel voor open staan.
     
  15. ER14

    ER14 Fanatiek lid

    17 apr 2013
    3.127
    2
    0
    Ik ben van Z-H verhuisd naar Friesland toen ik 7 was, en voor mijn lief weer in NH gaan wonen. Ik zou nooit meer terug willen. Mijn hele fam komt ui Friesland en ik spreek en schrijf Fries beter dan mijn moeder die er geboren is.
    Het is een bijzonder volkje en ik kan je van harte aanraden dan iig de taal te leren. Ik denk dat je er best tussen kunt komen, als je er investeert en laat zien dat je graag wil. Bovendien heb je er volop leuke huizen voor dito prijs. Het is wat gemoedelijker allemaal.
    Ik zou zelf dus niet meer terug willen. Ik raad je aan er flink wat tijd door te brengen. Uiteindeljk blijft het gewoon een kwestie van de sprong wagen..
     
  16. RosaLynn

    RosaLynn Fanatiek lid

    5 mrt 2011
    1.791
    0
    36
    ik moet zeggen dat ik er redelijk snel tussen ben gekomen.
    wel heb ik hiervoor mijn hobby gebruikt hoor.... ik maak graag taarten en had een taart voor de buurvrouw haar verjaardag gemaakt en toen kwam heel de buurt vragen om taart en zo leerde ik in een keer iedereen kennen haha

    op het schoolplein heb ik nu ook redelijk mijn contacten en ik woon hier vanaf juli nu
     
  17. MamavC

    MamavC Niet meer actief

    Ik ben verhuisd van de Randstad naar Groningen en ben er nog steeds niet blij mee. De mensen zijn heel anders, veel stugger en nieuwe vriendschappen zitten er dus bijna niet in. Ook mis ik mn oude omgeving, mijn familie, kennissen..
    Nee als ik t over mocht doen, dan deed ik t anders.
     
  18. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    9 nov 2009
    2.144
    0
    0
    NULL
    Ahhh MamavC, wat vervelend zeg!! Hebben jullie nog de optie om terug te gaan? Ik hoop dat je snel je draai kan vinden.
     
  19. Panda1

    Panda1 Bekend lid

    28 feb 2013
    841
    117
    43
    Overijssel
    Hier een rasechte Fries. En je kan er zo tussen komen hoor als je een klein beetje moeite doet. Zeker met kinderen gaat dat vaak erg makkelijk.
    Friezen worden stug als je doet dat je beter bent omdat je uit de grote stad komt. Daar hebben we geen boodschap aan, dan kun je daar blijven. Verder zijn wij ook net mensen!
     
  20. Fruitmoes

    Fruitmoes Bekend lid

    22 jun 2009
    847
    1
    18
    Ik ben een Fries, heb daar 19 jaar gewoond en toen ben ik verhuisd naar Gooi- en Vechtstreek (onder Amsterdam.) Heb daar bijna 4 jaar gewoond en ben nu alweer 3 jaar terug. Ik ben dus wel een Fries, alhoewel ik amper Fries spreek, ik versta het wel prima en lezen kan ik het ook. Ik heb het alleen nooit gesproken. Ik woon trouwens in Heerenveen. Persoonlijk vind ik de Friezen helemaal niet zo stug. Ik ga vooral tegenstribbelen als mensen gaan denken dat het hier één en al boerengehucht is en dat we 100 jaar achterlopen. Dat vind ik behoorlijk naief. We zijn allemaal Nederlanders en de gemiddelde Fries spreekt ook gewoon Nederlands terug als je aangeeft er niets van te verstaan. Natuurlijk zijn er diehards die het liefst een omheining om Friesland plaatsen.
    Qua openingstijden doen de winkels het hier in Heerenveen ook beter dan bijvoorbeeld sommige dorpen in de Zaanstreek. Supermarkten zijn gewoon op zondag open en door de week ook tot 8 a 9 uur. Heerenveen telt tig basisscholen. Ik denk wel een stuk of 10 en een stuk of 3/4 middelbare scholen. En een stuk of 5 supermarkten. Het valt allemaal best wat mee.
     

Deel Deze Pagina