Hoe begon jullie bevalling?

Discussion in 'De bevalling' started by Marrit1988, Oct 11, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bizzy

    Bizzy Fanatiek lid

    Oct 30, 2007
    2,828
    2
    36
    thuisblijf moeder
    rotterdam
    Bij de eerste werd ik wakker na een wonderbaarlijke goede nacht van vage rugpijn en dat ik moest plassen, gedaan en terug naar bed maar daar werd de rugpijn erger en ik had het gevoel weer te moeten plassen dit na geloof ik 5 keer gedaan te hebben besloot ik maar uit bed te blijven en knak daar braken mijn vliezen...dit was om 9.45 gelijk maar het zh gebeld en ik mocht gelijk komen.
    Rugpijn waren dus weeen en nadat mijn water brak werden deze erg hefig.
    Snel aankleden en om 10.15 in het zh waar ik 4cm bleek te hebben.
    Om precies 15.00 volledige ontsluiting maar mocht niet persen ivm lage hartslag zoon en bloedafname ook vielen mijn persweeen weg.
    16.50 is zoon uiteindelijk geboren via een vaciumpomp.

    2de ben ik ingeleid met 37 weken van potdicht naar dochter op mijn buik in 1 1/2 uur :)
     
  2. Beckje

    Beckje VIP lid

    Jul 12, 2010
    8,652
    4
    36
    dagenlang voorweeën (soms ook ff regelmatig)
    en opeens kwamen ze veel steviger en werd ik ermee wakker...9 uur de verlos gebeld en uur later waren ze zo hevig geworden (dus echte weeën) dat ik meteen doorging naar het ziekenhuis. en dat was maar goed ook hihi
     
  3. Kache

    Kache VIP lid

    Jan 11, 2012
    6,257
    1,165
    113
    Eerste: volledig rustig, gestript in middag, daarna harde buiken en verlies van bloederig slijm. Gevolg door 'buikgriepje' van darmkrampen, diarree en braken, tot opeens eerste wee. Meteen al vrij pittig en om de 5 min. Een dikke 4 uur daarna baby geboren.

    Tweede: af en aan de hele dag al een paar onregelmatige (15-20 min tussenpozen) weeën die steeds wegzakten. Na een middagdutje opeens regelmatig om de 5 min. Na 1 uurtje bleek ik 6 cm te hebben en werden ze erg pittig. Bevalling dikke 2 uur geduurd.

    Derde: spontaan gebroken vliezen (uit het niets) in avond, verplichte platte bedrust. Voelde me wel al hele middag onbestemd 'niet lekker' en was meteen na avondeten al naar bed gegaan. Menstruatie-achtig gevoel in buik en rug, dit werden lichte weeën ongeveer 2 uur na breken van vliezen, om de 4-6 min.
     
  4. MoniekJ

    MoniekJ Fanatiek lid

    May 12, 2015
    1,719
    0
    0
    HBO-B biomedisch laboratoriumonderzoek.
    Tilburg
    #24 MoniekJ, Oct 11, 2015
    Last edited: Oct 11, 2015
    Al paar dagen dat het wat zeurde onderin. Maar dat was ff een uurtje en dan weer rest vd dag niets. Had het opgegeven en pakte weer wat klusjes op. Had wel al het gevoel dat ik niet meer zwanger was. Was mn vocht al kwijt aan het raken. Mn worstjes waren weer normale tenen. Had nog wat emotionele balast die ik kwijt moest, als in met spoed mn auto verkopen vanwege ouderdom. Die wad verkocht en toen kwam er een wee in het uur. Verder niets chter gezocht en gewoon gaan uiteten.

    S avonds om 11 uir naar bed. Maar nooit mn bed gehaald. Toenkwamen de weeën vanuit het niets meteen regelmatig om de 10 minuten. Om half 7 gebeld omdat ze om de 3-4 minuten kwamen en daarna meteen naar het ziekenhuis. Ruggenprik gevraagd om 9 uur, kwartiertje later toestemming gehad van vlos. Half 10 werd infuus gezet,, hield het echt niet meer. Om 10 uur kwam eindelijk de anestesist (wat heel snel is) samen met de verpleegkundige. Maar die keken naar mn inmiddels ondergeplaste bed en zijn toen gaan rennen want ik was al aan het persen. Half 11 is ze geboren.

    Kortom: het begon wat vaagjes wat achteraf logisch was. Ik voelde me niet meer zwanger. Ja die buik zat er nog, maar verder had ik geen enkel kwaaltjes meer. Vocht was duidelijk minder, zw.dementie was foetsie, bekken werkten weer naar behoren zonder pijn of moeite.
     
  5. Beeb87

    Beeb87 Niet meer actief

    Op dinsdag en woensdag flinke voorweeën gehad.
    Vrijdag avond vliezen gebroken en begin van de nacht is ze geboren.
     
  6. Happy1980

    Happy1980 Fanatiek lid

    Jun 14, 2007
    2,015
    0
    0
    verpleegkundige
    Gelderland
    's Ochtends de slijmprop verloren. Daarna hele erge nesteldrang, alles moest schoon zijn.

    's Avonds om 22 uur voor het naar met gaan begonnen de weeën, nog even gedoucht en toen naar bed want ja kan nog lang duren. Maar lag echt niet lekker daarna naar de bank verhuisd. Om twaalf uur waren ze regelmatig en om 3.00 lag ze op mijn buik.
     
  7. anoniem1819

    Jan 9, 2013
    29
    9
    3
    Limburg
    Ik ben met 33 weken de slijmprop verloren, erna ook vaak last van krampen maar die deden niks. Met precies 35 weken zijn mijn vliezen gebroken in een keer. Dus direct na het ziekenhuis, 48 uur daar gelegen en toen mocht ik het thuis afwachten omdat ze liever wouden tot de kleine tot 37 weken bleef zitten. Wel elke dag controle in het ziekenhuis. Maar met 35+6 op de ctg al lichte weeën te zien, weer na huis en savonds om half 12 begonnen de echte weeën en om 3.20 is ze geboren .
     
  8. Modra

    Modra Fanatiek lid

    Jul 24, 2014
    1,656
    445
    83
    Groningen
    Dag voor de uitgerekende datum had ik menstruatieachtige krampen en verloor ik een klein beetje bloed. Voorheen had ik niets van voortekenen gehad. Ook de slijmprop kwam die dag. 'S avonds kreeg ik mijn eerste voorwee... De hele nacht had ik (voor)weeën om de 10 minuten, dit zette de volgende ochtend door in weeën die sneller op elkaar kwamen. Die dag ben ik bevallen. :)
     
  9. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    Aug 6, 2013
    5,495
    2,948
    113
    Plotseling.
    Rond 23.00 braken mijn vliezen. Rond 1.00 begonnen de weeën. 6.00 volledige ontsluiting. 7.30 geboren :)
     
  10. malibuu

    malibuu Bekend lid

    Apr 15, 2015
    569
    1
    16
    Rond 08:30 opstaan om te plassen, toen een deel van de slijmprop verloren. Daarop volgend kwamen er meteen weeën, snel onder de douche gestapt en vervolgens richting het ziekenhuis ivm keizersnede.

    Rond 09:30 aangekomen in het ziekenhuis; hier kreeg ik een CTG en hebben ze gekeken hoeveel ontsluiting ik had, 1cm.
    Ik mocht van de afdeling om rond te lopen / lunchen, om te kijken of de ontsluiting door zou zetten. (een broodje eten in een vol restaurant met weeen is geen pretje kan ik jullie verzekeren :)) Moest me om 13:00 weer melden tenzij het niet meer ging.

    Rond 11:30 weer terug naar de afdeling ivm met heftige weeën; inmiddels 3cm. Er werd gebeld naar de ok om te melden dat ik vandaag nog moest bevallen en ze een plek moesten reserveren.

    Toen was het 'ineens' 14:30 uur en was er plek op de ok; snel naar beneden, om 15:00 zat de ruggenprik erin en om 15:32 is onze dochter* geboren.
     
  11. Luuz

    Luuz VIP lid

    Aug 16, 2008
    23,842
    2,610
    113
    Hier
    Bij de oudste lagen we rond 24.00 uur op bed. Om 00.45 eerste wee. Maar voelde daarna niks meer, dus dacht gewoon een kramp ofzo.
    Half uur later tweede wee en toen zette er door. 7.10 uur was hij er.

    Bij de jongste opgenomen met weeën met 28 weken, daarna tot 40+1 weeën gehad die niet hebben doorgezet. Wel 4cm ontsluiting opgeleverd. Toen gestript en door naar het zh om de vliezen te breken (was lichamelijk helemaal op). 17.00 uur eerste serieuze wee en om 17.40 was ze er. Gelukkig waren we al in het ziekenhuis :D
     
  12. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    May 18, 2012
    3,897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Bij zoontje: Begon op woensdag met het verliezen van de slijmprop. Heb nooit voorweeën of iets dergelijks gehad. Om 3u 's nachts van vrijdag op zaterdag begonnen met weeën om de 20-30 min. Verder geslapen en rond 12u30 's middags naar het ziekenhuis gegaan (eerst nog inkopen gedaan). Had toen om de 10 min weeën. Rond 13u lag ik in een bed en hadden ze de ontsluiting gemeten: +/- 5.5cm. Ben daar gebleven en rond 17.30u bevallen.

    Bij dochter: voelde op de uitgerekende dag rond 23u iets sijpelen in mijn slipje. Was helemaal nat maar verder voelde ik niets meer. Ben gaan slapen en rond 2u 's nachts wakker geworden van weer een natte slip. Toen naar het ziekenhuis gegaan maar de verloskundige daar zei dat het niets was, vliezen waren niet gebroken. Terug naar huis en de volgende middag had ik controle bij de gyn. Die heeft geconstateerd dat er een laterale scheur was in de vruchtwaterzak en ze hebben de bevalling moeten opwekken. Heftig.
     
  13. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ik stond op om naar de WC te gaan. Vliezen braken toen ineens, ik was 37+6. 5,5 uur later was hij er :)
     
  14. Rataplan

    Rataplan Fanatiek lid

    Apr 25, 2015
    1,534
    107
    63
    Geen aankondiging. Om 17.00 hr braken de vliezen en om 21.38 was ze er al. Lekker vlot dus
     
  15. Roos02

    Roos02 Fanatiek lid

    Sep 24, 2013
    2,111
    1,104
    113
    Hier op een maandag vliezen gebroken rond 16:00 en dinsdag avond om 17:30 begonnen mijn weeën direct om de anderhalve minuut maar geen ontsluiting om 20:00. Toen ruggenprik en stopte de weeën, weeën opwekkers gekregen en uiteindelijk dochter geboren om 23:19 met vacuüm.
     
  16. meike1234

    meike1234 Actief lid

    Sep 27, 2011
    218
    0
    0
    Nederland
    Bij de eerste met 36 weken gebroken vliezen (scheurtje). Vervolgens 1 week in het zh gelegen. Toen ingeleid. Bij de 2e met 37+5 vliezen gebroken en na 20 min. kwamen de weeën.
     
  17. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    Feb 11, 2010
    11,066
    166
    63
    Ik zou op 21 maart een geplande ks krijgen. Een week ervoor gaven mijn man en ik elkaar een kus voor het slapen gaan en zeiden nog dat het zo grappig was de wetenschap dat we over precies een week een kindje erbij zouden hebben (en ik dan in het zkh zou liggen). Om 5 uur 's nachts braken de vliezen echter in bed en al vrij snel daarna begon het te rommelen.
    Daarna naar het zkh gegaan, waar de ks dan vervroegd zou worden. Maar het ging ineens zo snel dat het al te laat was om nog naar de OK te gaan en ben toen (amper 4 uur nadat de vliezen braken) spontaan bevallen.
     
  18. Catlady25

    Catlady25 Bekend lid

    Mar 14, 2014
    525
    0
    0
    NULL
    NULL
    Om 17:00 vanuit het niets ineens flinke rugweeen die om de 2 minuten kwamen, om 18:00 uur braken mijn vliezen.. na 13 uur, een ruggenprik en de vacuümpomp werd onze zoon geboren
     
  19. Lindy

    Lindy VIP lid

    Jan 16, 2007
    5,390
    1
    36
    ben fulltime mama
    bij de oudste al weken voor weeen,, op de dag zelf smorgen bloedverlies en slijmprop verloren, daarna vrij snel al weeen 17 uur en 17 min later was ze er.. heb 3 kwartier geperst.

    bij de 2e had ik rug pijn bleken dus rug weeen te zijn 5 uur later was hij er na 1 pers wee..
     
  20. yessie

    yessie Fanatiek lid

    Nov 27, 2009
    1,208
    12
    38
    It Fryske Lân
    Beide keren voelde ik me niet helemaal top... had wat last van een zeurderig gevoel in mijn lichaam. Ik kon niet echt meer lekker zitten, hangen of liggen en het voelde alsof ik er gewoon echt klaar mee was. Niet echt weeën maar wel het idee dat het ander was als andere dagen. Die avond begonnen het ongemakkelijke gevoel om te slaan in weeën en daarna (de één 's ochtends al, de andere 's avonds) zijn ze geboren.
     

Share This Page