Lekker he even jezelf weer opfrissen met nieuw haar. Typisch dat baby s ons avondje weg gelijk 'afstraffen' met extra clusteren/regeldagen. We mogen nog niet weg van ze zie je wel.
Keetje gaat gewoon mee, ook al ga ik even ergens iets halen en schoonouders of vriend zijn thuis. Vorige week even boodschapje gedan alleen. Uurtje weg geweest, maar kleine heeft liggen krijsen en vriend kreeg haar niet stil. Toen ik thuis kwam, op mn birst gelegd en ze was meteen in slaap. Nu voor de 2e avond op scouting. Is een evenement met de hele wereld aan de chat of ouderwets zenden met zo'n apparaat en een xendmast. Kleine ligt lekker in de kinderwagen te slapen. We gaan dys gewoon een avondje lekker op pad, maar alleen als ze mee kan.
Kilo's, nog 5 te gaan maar ook ik doe nog niet erg mijn best. Ik vind het belangrijk om eerst de bv goed te hebben en m'n ritme te vinden voordat ik er nog een doel bij bedenk . Avondje weg, nog niet gedaan en ook nog niet echt aan toe. Ik vind het loslaten lastig. En mijn man redt zich nog niet zo goed met twee denk ik, vooral als het dan niet gaat met de kleinste. Als ik naar bekkentherapie moet, dan blijft ze vaak bij mijn moeder met een klein flesje achter de hand. Al vind ik het wel lastig om een geschikt moment te vinden in te kolven... Ik weet niet waar ik goed aan doe aangezien ik eigenlijk nog geen kunstvoeding wil toevoegen aan haar voedingspatroon.. Wel vind ik het stiekem best fijn dat de oudste af en toe even bij oma is. En daar voel ik me dan weer schuldig over natuurlijk. Maar even 1 op 1 met de kleine, even rust en samen in bed knuffelen, das zo heerlijk.. Lastig..
-Keizersnede Ik loop voor op jullie qua herstel denk ik. Bij mij nu 11 weken geleden. Eigenlijk vind ik me de laatste 2weken pas echt vooruit gaan. Lang lopen (met draagdoek) gaat nu zonder klachten of pijn. Mijn buik is nog wel wat opgezet en litteken jeukt ontiegelijk. Maar qua zwaarder tillen bukken etc. Merk ik dat ik veel meer kan. Zit er aan te denken volgende week sporten weer op te pakken. (zumba, boddy attack) wel met aangepaste bewegingen hoor. Eigenlijk heb ik ook het gevoel dat nu mijn echte kraamtijd van start gaat nu ik minder last heb en fysiek meer aan kan. Alsof nu genieten kan beginnen.
Ik ben nog geen avondje de deur uit geweest, maar ga gerust even boodschappen doen en laat de kids dan lekker bij papa. De oudste is twee dagen per week bij de gastouder en normaal is ze ook 1 dag per week bij oma maar tijdens mijn verlof niet. Alleen as maandag neemt oma dr mee in de tram want dat had ze beloofd. Ik mis haar wel als ze er niet is, zeker omdat ik sinds mijn verlof haar dus vaker zie dan als ik werk (ik werk normaal 4 dgn per week) maar ik heb me er nog niet schuldig om gevoeld. De eerste twee dsgen na mijn bevalling was het even wennen voor haar eb kon ik er heel veel minder aandacht geven en daar voelde ik me wel rot onder. Maar ik kan nu mijn aandacht goed verdelen tussen haar en de baby en kan haar ook nog 1 op 1 aandacht geven. Nu ze niet zo fit is merk ik dat ze dat wel fijn vindt. De baby slaapt dus hier, behalve snachts, in de box of bovenop mij. Ze heeft ook wel heel erg zuigbehoefte ja maar vaak als dr buikje goed vol zit valt ze toch als een blok in slaap. Dus ik vind het maar lastig. Ze slaapt ook bijna alleen maar tussen de voedingen door dus als ik dr dan in dr bed zou leggen iedere keer dan ligt ze eigenlijk alleen maar in dr bed. Ik had vanavond de eerste poep-tot-op-de-rug-luier. Ik moest er wel om lachen. Ik weet nog steeds niet hoeveel ik weeg, lol. Ik eet (lees: snoep) nog in dezelfde mate als toen ik zwanger was.... Ooooh ik wil ook 'nieuw' haar.. Ga mijn kapster maar even appen denk ik. Nou wij gaan de nacht in. Ik ben benieuwd hoe deze gaat.
Ik heb deze week al vaak van die momenten gehad, waarop ik haar eens goed bekijk en me afvraag wanneer ze ineens zo gegroeid is. Elke dag/avond lijkt ze grote/breder/anders te zijn dan de dag er voor of zelfs de ochtend... Toenstraks was dat ook zo'n moment. In de kinderwagenbak ligt een hydrofiel ter hoogte van haar hoofdje. Maar toen ik haar er in legde, lag ze met haar hoofd op de hydrofiel maar aan de bovenkant er van ipv in het midden. Terwijl we dr wel met de voeten tegen de onderkant leggen. Nu kan houding veel verschil maken, maar toch.
Erop uit gaan kan ik heel makkelijk, vorige week hebben schoonouders opgepast en ging ik met vriendlief lekker uiteten. In de draagdoek gaat Sarah gewoon mee naar verjaardagen, vandaag concert in de kerk, de stad in, en overmorgen naar berlijn! in de draagdoek slaapt Sarah lekker door. Makkelijk loslaten komt denk ik omdat ik dat met de eerste 2weken ziekenhuis opname al moest doen. Ik voelde me toen zonder kindje ook geen moeder en als ik moest gaan kreeg ik kidnap neigingen Nieuw kapsel : Hier 2weken terug al laten aannemen. Gewoon stuk korter maar nog wel lang. Over haar, mevrouw grijpt er wel eens in. Maar zag gister dat haar, haar vingertopje afknelde. Voortaan vaker handen inspectie. In eigen bed. Ik gooi haar ene keer in box te slapen, wat ze toch niet doet, andere keer in bed met tranquil turtle aan. Is ze sowieso 10 min stil. Lekker naar de zee luisteren en golven kijken., in wandelwagen en draagdoek slaapt ze wel als je maar beweegt. Gooi haar laatste tijd wel vaker in bed voor half uurtje, deur dicht, hoor ik haar ook niet. Babyfoon wordt hier al 3weken niet meer gebruikt. Als ze wil dan hoor ik haar wel woonkamer VS zolder haha. Ben er soms wel beetje klaar mee, eten gehad, schone broek, aandacht, knuffels, gespeeld. Doe haar dan ook niets te kort.
@ erop uitgaan, Geen moeite mee. Duidelijk anders dan met een eerste. Alhoewel we met onze dochter ook overal heen gingen maar ik bedoel alleen. Ik kan me zo verheugen op uitjes voor mezelf en dat de borstvoeding me nu beperkt vind ik lastiger. Geen reden om te stoppen hoor, maar ik ben blij als ik weer 'vrij' ben. Bij mijn dochter vond ik het moeilijker haar alleen te laten, maar geen moeite mee nu haha. Gek eigenlijk! Hier nog geen haren trekkend kind Maar je haar vast is ook een optie haha!
Vommie, ik snap je wel wat betreft dat je je oudste mist als ze bij de gastouder is. Dat schuldgevoel heb ik dan weer wel, terwijl ik weet dat mijn oudste het gigantisch naar z'n zin heeft daar. Wat fijn dat je meisje van voeding tot voeding slaapt, soms wilde ik weleens dat die van mij dat ook deed. Maar deze weet niet zo goed wat slapen inhoudt. Gelukkig blijft ze er wel vrolijk onder. Oh, en poep tot op de rug....whahahaha!!! Moniek, ze groeien hard hè? Hier alweer maatje 62 Jolien, wat is een tranquil turtle? En kan jij zonder babyfoon met een afstand tussen woonkamer en zolder? Dan heb je een heel goed gehoor. Babynijn, je zegt het precies goed: Dan ben je weer 'vrij'. Je lichaam is weer voor jezelf. Dat gevoel had ik de vorige keer tenminste. Zonder na te denken een wijntje kunnen nemen, je borsten en tepels zijn ineens niet meer voor je kindje en dus manlief mag er ook weer een keer aan zitten.. Update hier: Gister een gigantische huilbui gehad. Het gecluster, de gebroken nachten, de hormonen, gezeik op manliefs werk (met vooral grote financiële gevolgen, die overigens zijn op te lossen), mijn ouders die gaan scheiden en een huis dat maar niet wordt verkocht (maar ander huis is al wel gekocht onder voorbehoud) en vooral me schuldig voelen dat ik voor mijn gevoel niet genoeg aandacht aan mijn lieve mannetje kan geven, werden me even teveel. Even een soort kraamtranenavond (ze bleven maar komen) en daarna weer helemaal het 'mannetje'. Gisteravond hebben we de huisartsenpost nog even gebeld voor ons kleine meisje. Ze had eindelijk na ruim 2 dagen weer een flinke poepbroek, net op het moment dat ik haar aan het verschonen was. Toen zag ik ook dat er hele miniscule stukjes/sliertjes bloed in haar ontlasting zaten. Meteen getemperatuurd en hap gebeld. Ik verwachtte dat we meteen langs zouden moeten komen, maar dat hoefde volgens de arts niet. Als haar gedrag zou veranderen, dan moesten we maar weer bellen. Dat ben ik helemaal niet gewend van onze hap!! Normaal moet je met baby's bij elk snottertje al komen, omdat ze bij die kleintjes altijd het zekere voor het onzekere willen nemen. Dus man en ik waren gister al aan het overleggen wie er zou gaan toen we in de wacht stonden telefonisch, maar dat was dus onnodig. Vandaag was er gelukkig niets meer te zien van het bloed (ik heb serieus met m'n vingers in de poep geroerd ) en de temp en gedrag was ook prima.
Lentekriebel, Tranquil turtle is een soort snoezel schildpad. met rustgevend muziekje en verlichting wat na zo'n 20 min vanzelf uit gaat zodat je niet hoeft te storen om uit te zetten. Wordt op mijn werk wel eens gebruikt. Werkt goed bij slaapproblemen en autisme op YouTube staan wel filmpjes van dat ding, ik vind hem erg cool/mooi. Bij mijn neefje werkt hij erg goed. Goede oren of dochter lief maakt enorm lawaai haha. Overigens hoef ik ook niet elke scheet te horen. Als ik vroeg in de avond op zolder slaap en mijn vriend voetbal kijkt, wordt ik wakker van het gehuil. Denk dat de babyfoon pas aangaat in de zomer buiten of als we op visite naar de buren gaan.
Aaaah Lentekriebel! Ik voel met je (kraamtranen) mee. Als het je zo dwars zit dat je kleine man weinig aandacht krijgt is het misschien een idee om af en toe even een 1 op 1 momentje met hem in te bouwen in je dagelijkse dingetjes. Mijn vriend en ik hebben (of hadden beter gezegd) een afspraak dat we om de beurt de oudste in bad doen. Dat was nog van voor de kleine geboren was. Ik heb dat toen gedaan om te voorkomen dat ik een kindje heb dat alleen maar door papa of door mama naar bed/in bad gedaan wil worden. Maar ik heb dat na mijn bevalling zo gehouden. De eerste drie dagen niet maar op dag 4 deed ik mijn kleine meid lekker in bad en boekje lezen en naar bed. Gewoon met zijn tweetjes. Even de onverdeelde aandacht van mama voor haar. De baby gaat om de dag in bad dus dan doen vriend en ik het samen, de een de baby eerst in bad en dan erna de oudste in bad of onder de douche. De oudste mag dan op een trappetje staan en meekijken bij het badderen van de jongste en erna heeft ze dan weer alle aandacht van papa of mama met in bad doen en boekje lezen. Ik vond het zelf echt heeeerlijk om even alle aandacht aan mijn meisje te kunnen geven. En ik denk zij ook. Van de week heb ik aan de eettafel gezeten met haar op schoot om te gaan tekenen samen, de baby op mijn arm, mijn peuter op schoot. Ik zat nou niet bepaald gemakkelijk LOL maar ze kreeg wel weer even aandacht van mama. Probeer eens om dingetjes en maniertjes te vinden om af en toe van die 1 op 1 momentjes in te bouwen. Al is het maar 5 minuten. Dan zul je je denk ik een stuk minder schuldig voelen. De mevrouw van het cb was hier net en die heeft mijn mini meisje gewogen - 3730! Eergister woog ze op onze keukenweegschaal 3335! We gaan vanavond dus even opnieuw wegen op onze weegschaal, kijken of er verschil in zit. Nou Lentekriebel je zegt dat ze zo lekker slaapt tussen de voedingen en het is gelijk drama. Als ik haar een fles geef dan laat ze een kwart staan maar binnen een half uur tot een uur wil ze weer drinken. en dat soms 2 a 3x na een voeding. Het wordt nu dus weer even zoeken wat er precies is. Is ze gewoon hongerig? Zuigbehoefte? Krampjes die ze graag wegzuigt met voeding? Ik las ookal iets over verborgen reflux en dat ze dan extra willen drinken vanwege de pijn? Ik denk zelf dat ze te snel drinkt, loopt ook regelmatig wat naast tijdens het drinken. En op een gegeven moment is ze vol en gaat ze lekker slapen. Ik laat dr ook boeren tussendoor. Het zou soms handig zijn als die kleintjes konden praten he! Ik ga zometeen eerst een andere fles met een langzamere speen kopen, eens kijken hoe dat gaat. Lekkah!! Poeproeren! Hahahahaha Heb je al gegoogled op sliertjes bloed in de poep Lentekriebel? We verzuipen hier nog steeds in maatje 56 hoor...
Ik net met ukkie naar mn oude opleiding, lesje babys wassen. En wat zie ik daar... nog een lief klein meisje met het bekende roze noppies shirt aan . Vommie. Jouw mini is nu evem zwaar als mijn uk bij de geboorte.. maar hier is 56 ook nog te groot. Over uur naar cb, dus zullen we zien hoe zwaar ze is. Ik gok op 4,5 kilo. Ik twijfel over de luier. Om dr billen past ie nog maar om de buik word het wat smaller. Alleen is mn pak mt 1 op en durf geen nieuwe open te maken omdat ik dus niey weet of die nog op gaat. Debk dat we straks een maat 2 gaan proberen.
Aaaahh Vommie, wat een lieve reactie! Dank je wel. 1 op 1 momentjes probeer ik ook zoveel mogelijk te doen met hem. Af en toe lekker met hem samen onr de douche, of als de kleine meid slaapt dat ga ik lekker samen met hem puzzelen of stempelen of kleuren of wat hij dan ook aan het doen is. Gister ben ik lekker vroeg met hem gaan douchen (hij moest ineens poepen en is semi-zindelijk, dus voelde het aan, alleen iets te laat, dus heel verdrietig..), daarna zijn mocht hij nog even mee naar beneden en hebben we even tv gekeken met chipjes erbij. Wel met z'n viertjes, maar papa had de baby op de arm en ik had alle aandacht voor hem om te stoeien, zingen en kletsen. Dat vond ie wel heel fijn. Maar hij is zoooooo ontzettend lief en schikt zich zo in z'n lot dat ie niet meer 100% de aandacht krijgt en dan voel ik me een beetje schuldig, terwijl ik weet dat hij moet leren dat hij niet meer 100% de aandacht kan krijgen. Denk dat ik er meer last van heb dan hij Ik ben benieuwd wat je keueknweegschaal aan gaat geven, 400 gram in 2 dagen aou wel heel veel zijn...haha! Lastig is het soms om te weten wat die kleintjes nou willen hè? Kwamen ze maar met handleiding op de rug geplakt uit de buik.. Vanaf 2 weken beginnen meestal de krampjes wel, misschien dat het dat is? Ik heb geen ervaring met reflux. En als ze de halve fles laat staan, dan zou honger idd ook nog kunnen. Ik weet het verschil tussen zuigbehoefte en honger ook nooit. Speen krijgt ze niet, dus als ze echt aan het zoeken is dan maar de borst erin. Ik hoop dat het beter gaat met de nieuwe fles, voor welke fles ga je? Enige wat ik met googlen kon vinden is dat het een koemelkallergie kon zijn, maar het lijkt me sterk dat dit het is. Dan zou ze toch eerder last moeten hebben en vaker? Het is nog niet weer voor gekomen, dus ik hou het in de gaten. Ik heb de 'aanpak' van wakkere momenten van de kleine meid hier veranderd: Als ze wakker wordt doe ik haar eerst de ene borst, en dan krijgt ze een schone luier. Daarna even spelen en/of in de box (ze wordt helemaal wild van de konijntjes van de mobiel dit erboven hangt). Als ik dan zie dat ze weer moe begint te worden, krijgt ze borst nummer 2 tot ze slaapt en dan leg ik haar over in bed of de box. Dit werkt vrij goed. De ene keer slaapt ze dan tot de volgende voeding en de andere keer is ze met 10 weer wakker... Aanstaande zaterdag is ons kleine mannetje jarig, hij wordt 2. Wat een ramp om een cadeautje voor hem te vinden zeg.. Zelf hebben we al wat gevonden: Zo'n staand schoolbord met aan de andere kant een magnetisch whitebord (hij is gek op kleuren en tekenen). Oma haalt de magnetische lettertjes en cijfers erbij. Nu vraagt m'n schoonzusje of ik een cadeau weet van zo'n 25-35 euro. Ik zit die speelgoedboeken door te spitten, maar ik kan echt niet iets geschikts vinden. De cadeau's die hij tot nu toe van anderen krijgt: kassa met muntjes, zo'n magisch tekenbord, magisch tekenkleed, rugzak van Paw Patrol, grote Bruder auto met aanhanger en paardjes, stempelsetje. Verder weet ik ook niet wat ik moet aangeven. Hij is gek op tekenen, kleuren, puzzelen, stempelen, verrassingeieren moeten allemaal bewaard blijven en die pakt ie 1000x op een dag in en uit.. Iemand een idee?
Ik was een week na de bevalling al zowat op gewicht weer ) ben nu zelfs lichter als voor de zwangerschap.. Lang leve de borstvoeding ! Ik was ook niet zoveel aangekomen.. De helft minder dan de vorige zwangerschap.. Ik klaag niet Mijn meisje woog van de week 4380 gram bij het cb. Bijna een kilo gegroeid vanaf de geboorte. Vandaag is weer een drama met slapen.. Net maar even gewandeld..
Eefje, lekker is dat hè? Dat had ik bij mijn vorige keer borstvoeding ook. Nu ben ik wat betreft figuur ong. hetzelfde als voor de zwangerschap (ik weet me nooit, dus kilo's wet ik niet), ik had eigenlijk gehoopt nog een maatje te minderen...maar dan rond m'n billen.. En lekker dat je meisje het zo goed doet, goed bezig mama!!
Ik hoop hier ook snel op een maatje minder! Probeerde gisteren een zwangerschapsbroek maatje 38, want dacht, dan knelt ie niet zo op mijn litteken/ wond. Tot nu toe veel leggings en joggingbroeken aangehad. (Thuis) Maar mijn zwangerschaps jeans kwamen niet verder omhoog dan half op de bovenbenen.. Ik kon wel janken! Ik geef ook bv en daar ben ik vorige keer ook flink mee afgevallen, maar voel me nu nog erg uit balans zeg maar. Ook probeer ik me te focussen op tijd met de oudste. Want dat schuldgevoel soms heb ik ook zeker wel! Wat zijn jullie routines trouwens overdag, met de kids nu? Wanneer nemen jullie de tijd voor douchen / opmaken, eten bereiden etc?
Oude opleiding was verpleegkunde en daar hebben ze de minor kind & kraam. Waaronder dus een les waarin ze leren om babys te wassen. En ik werd gevraagd door oud-klasgenootjes, konden ze gelijk even knuffelen. 4550 gram op de weegschaal. Geboortegewicht was 3615 en laagste gewicht was 3580, dus een hele kilo er aan in3 weken. Cb arts heeft me meteen laten zien hoe ik het nekje moest trainen dmv buikliggen. Afgelopen nacht ukkie om 8 uur in bed gedaan ipv 11 uur. Dus se sliep de lange-slaap van 8 tot 1 en daarna kwam ze elke 3 uur. En aangezien wij zelf pas rond 11 uur richting bed gaan, was het een korte nacht. Droomvoedingen helpt niet, hapt dan niet aan. Vandaag zelfs in het wild gevoed bij cb. Had een flesje meegenomen met mm, voor het geval dat ze eerser wilde drinken. Maarja. Fesje is geen mama. Dus nog voor 3 slokjes even aan de borst gehangen.behalve de assistente was er neimand, vandaar dat ik het aandurfde Pfff alentekriebel. Succes met een kado zoeken! Kan je helaas niet helpen, is nog allemaal onbekend voor mij die leeftijdscategorie . Je hebt al iets dat helpt, beetje bij beetje vind je dé oplossing voor je kindje om lekker te slapen.
Joh moniek wat is er mis met 'wild' voeden haha.. Zal nog wel vaker voorkomen denk ik niks om je voor te schamen.. Ik gooi die lola's er overal uit.. Op een discrete manier dat wel hoor hihi.. Ik moest of moet ook wel een drempel over maar probeer nu te denken dat ze nu even niet een erotisch doel hebben en dat zullen andere mensen ook zeker niet denken.. Hier geen routine.. Helaas.. Tis echt proberen de dag door te komen en ik heb nog geluk dat manlief thuis is.. Douchen doe ik als ze allebei op bed liggen in de avond.. Of smorgens als msn er is..
Is sven die drempel over en ukkie hapt soms pas na 4 pogingen goed aan en dan sproei ik dr ondertussen nog eens lekker onder. Maar dan heb ik al een hydrofiel in mn andere xup zitten proppen tegen het lekken en ook een spuggdoekje onder mn borst, zodat ukkie niet nat gelekt wordt. Dus ideaal is het niet om buiten de deur te voeden, geeft zo'n gedoe.