Kinderen met dezelfde naam in de klas

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Alizee, 20 okt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Alizee

    Alizee Bekend lid

    3 feb 2011
    685
    0
    16
    NULL
    NULL
    Vandaag is een kindje begonnen die dezelfde naam heeft als mijn zoontje. Mijn zoontje kwam huilend naar buiten vanmiddag en hij wilde niet terug naar school. Hij zei dat als de juffrouw zijn nam riep een paar keer, moesten ze allebei ja zeggen en dat hij het heel vervelend vond. Ik zei tegen hem dat het juist leuk en grappig is maar stiekem vind ik het ook super vervelend, mijn man ook trouwens. Het is pas de eerste dag en hij moet misschien de komende 8 jaar met dat jongen in de klas zitten.
    Wij hebben zijn naam met heel veel zorg gekozen, juist geen namen die populair waren en helemaal niet uit top 10 juist om zo'n situatie te voorkomen. Uiteindelijk hebben we een naam gekozen die niet zo vaak voorkomt in Nl, toen mijn zoontje geboren werd stond zijn naam niet eens in top 100. Verder wel een normale naam, je hoort het wel eens maar niet zo vaak.
    Hij is ook de enige naam die dubbel voorkomt in de klas terwijl er super populaire namen ertussen zitten.
    We kunnen natuurlijk verder niets mee, ik kan hem niet naar een andere klas/ school laten verhuizen om zo'n reden, ik wou het enkel van mij afschrijven. Had ik maar een naam zoals de veel besproken Xess Xava gekozen of Hunter of zo, dan hadden we deze probleem niet :)
    Zijn er andere kinderen met dezelfde naam in de klas van jullie kind? Wat vind je ervan? En heeft jouw kind last ervan of vindt hij/zij het juist leuk?
     
  2. MamaenMini

    MamaenMini Fanatiek lid

    6 dec 2011
    2.649
    76
    48
    Vrouw
    Utrecht
    Ik had het vroeger zelf, vond het heel vervelend. We werden standaard door elkaar gehaald of ik was *mijn naam* met een nummer erachter.
     
  3. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik zat vroeger met 2 meisjes in de klas die dezelfde naam hadden als ik. Dus er zaten in 1 klas, 3 meisjes met dezelfde naam.
    We werden allemaal naam en dan de eerste letter van de achternaam genoemd.
    Ik vond het wel vervelend in het begin, maar je went eraan en daarna wist ik niet beter.
     
  4. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik had het ook. Wij werden criminelen; Fuddey O. en Fuddey K. :D Ik heb er nooit last van gehad, 't was zoals het was.
     
  5. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.519
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb vroeger ook een poosje met een naamgenoot in de klas gezeten maar heb het niet als storend ervaren.
    Mijn zoon heeft ook 2 jongens met dezelfde naam in de klas en die worden afgekort met de eerste letter van hun achternaam achter hun voornaam.
    Ik geloof niet dat er iemand is die het als storend ervaart.
    Het kind niet en de ouders ook niet.
    Ik heb vroeger ook met meerdere Patricia's,Moniques en Jolanda's in de klas gezeten en dan nog maar te zwijgen over Marco en Patrick.
     
  6. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.519
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb ook weleens in een vriendengroep gezeten en daarvan waren er 3 (waaronder ik ) met dezelfde naam hihi
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    #7 Snoopy1979, 20 okt 2015
    Laatst bewerkt: 20 okt 2015
    Onze jongste heeft een paar maanden met een meisje met dezelfde naam in de klas gezeten (groep 0 zeg maar). Ze werden aangesproken met hun voornaam en achternaam en zij of wij hebben er eigenlijk nooit problemen mee gehad, ze vonden het zelf juist heel erg leuk en bijzonder dat er nog een kindje zo heette.
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Wat ik heel grappig vond is dat als je aan een kind vraagt hoe ze heet, ze alleen haar voornaam zou zeggen. Onze dochter zei automatisch voor- en achternaam omdat ze dat zo gewend was te horen in de klas :)
     
  9. Alizee

    Alizee Bekend lid

    3 feb 2011
    685
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ja dat ook nog, nu vind ik het nog erger, ik wil niet dat mijn zoon net als een crimineel genoemd wordt op school:)
     
  10. Alizee

    Alizee Bekend lid

    3 feb 2011
    685
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dat is een goede, ik zal morgen de juf vragen of zij voortaan mijn zoontje ook met zijn achternaam zal roepen, liever dat dan alleen de voorletter ervan.
     
  11. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Mwa, als kind heeft dat totaal niet die betekenis hoor!
     
  12. ER14

    ER14 Fanatiek lid

    17 apr 2013
    3.127
    2
    0
    Ik heb gek genoeg ook altijd met een naamgenootje in de klas gezeten. Ik vond dat ook heel vervelend. Totaal geen populaire naam!
    Wij mochten kiezen en dat meisje heeft toen een variant op onze naam gekozen. Probleem opgelost.
     
  13. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.857
    113
    Inderdaad.
    Ik had als kind ook een meisje in de klas met dezelfde naam, juffen en meesters noemden de eerste letter van onze achternaam er achter. Vond ik nooit een probleem. Mijn naam was/is nooit populair geweest, was gewoon toeval.
    Bij mijn dochter in de klas zitten ook 2 jongens met dezelfde naam, bij hun gaat dat net zo.
     
  14. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.683
    1.860
    113
    Tja ook met een zeldzame naam kan dat gebeuren, ik had ook ooit een meisje in de klas met dezelfde naam. Werd inderdaad voornaam achternaam.
     
  15. liefdotje

    liefdotje Niet meer actief

    Bij onze dochter zitten ook 2 meisjes met dezelfde naam ze noemen ze gewoon met voor en achternaam zowel de Jufrouw als de kinderen... Het is niet anders hoor zal wel vaker voorkomen in je leven.
     
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Dat jullie zoon het de eerste dag vervelend vindt kan ik begrijpen, maar dat jullie zo heftig reageren op zoiets als een ander kind met dezelfde naam kan ik eerlijk gezegd echt niet inkomen..
    Je zoon zal snel genoeg leren dat een voornaam aan meerdere mensen wordt gegeven, en dat best veel mensen dezelfde naam dragen (en daar niet minder om zijn). Wat maakt dat uit?

    In mijn schooltijd heette de halve klas Susan, Linda, Wendy, Paul of Willem.
    En niemand lag er wakker van, kinderen niet, laat staan ouders..
     
  17. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.238
    11.817
    113
    Eens. Je kunt er een heel drama van maken, maar helpt dat? Je kunt het ook als compliment zien. Het is gewoon een hele leuke naam.
     
  18. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    In de klas niet, maar een van mijn beste vriendinnen heet wel hetzelfde en we zaten ook bij elkaar op muziekles. Omdat ik een kop groter was, werd ik 'grote *naam*' en zij 'kleine *naam*' genoemd. Inmiddels is zij groter dan ik, maar zo iets verdwijnt nooit meer volledig. :D Op school zaten ook nog een aantal kinderen met dezelfde naam, de meesten gebruikten we gewoon de achternaam bij.

    Bij mijn dochter op de bso zitten een stuk of vier kinderen met een soortgelijke naam, een of twee letters verschil, maar qua uitspraak lijken ze heel erg op elkaar. Dat is wel eens verwarrend, omdat er dan natuurlijk geen achternaam bij gebruikt wordt.

    Bij wat meer voorkomende namen ontkom je er gewoon niet aan dat zo iets zo nu en dan gebeurt. Goede afspraken maken mbt wie hoe genoemd wordt scheelt een hoop onduidelijkheid (ik denk dat je zoontje met name daar last van heeft).
     
  19. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Natuurlijk is het niet leuk dat de naam die jullie met zorg hebben uitgekozen nog een keer is gegeven... maar jullie maken er nu echt een té groot issue van hoor. :$ Het zal best nog vaker voorkomen dat je zoontje aan dingen moet wennen die nieuw zijn.

    Ook wij hebben bewust namen gegeven die nu niet direct alledaags zijn, maar ook niet in het rijtje "schaamnamen" passen. Gelukkig hoor je onze namen hier in Duitsland maar amper, al lopen er wel veel Dominic's rond hier in de omgeving en inderdaad ook op de Kindergarten waar onze jongste nog naar toe gaat.... maar ze maakt daar echt geen problemen van hoor.

    Zelf ook eigenlijk altijd wel een naamgenootje in de de klas gehad... leer je toch best mee omgaan????
     
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Dit inderdaad... tikkeltje overdreven vind ik ( en ik heet suzanne, vlak na het liedje, dus ja, ik weet hoe het is).
     

Deel Deze Pagina