Feestdagen, wat vind iedereen daar nu echt van?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ukkie1, 27 nov 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.628
    5.656
    113
    Ik vind vooral de gezelligheid er omheen leuk. De lichtjes, kerstboom etc, gewoon het sfeertje. Mijn moeder is 2de kerstdag jarig dus altijd verplicht om heen te gaan, vaak veel puzzelen met werk enz. 1ste kerstavond zijn wij met zijn 2en maar wil toch wat lekkers op tafel zetten, aardappelen met vlees voelt zo raar. Dus in dat opzicht ga ik wel mee met de verplichtingen maar van mij hoeft het ook weer niet zo.
     
  2. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Wij hebben er eigenlijk niks mee. Kerst vieren we alleen bij mijn ouders, maar meer voor de gezelligheid en voor de kinderen. Als we die twee dagen thuis zouden zijn was het ook goed geweest...

    Met mijn schoonfamilie gaan we meestal tussen kerst en oud en nieuw ergens eten. Met kerst zelf is voor de tante van mijn man niet haalbaar ivm werk. Maar zijn oma vind het geweldig om dan uit eten te gaan. Maar ook daarvoor geldt; we gaan voor de gezelligheid en omdat zij het zo leuk vindt.

    Maar onze oudste is 19 december jarig, ik de 21e en de middelste op 5 januari, dus het is hier sowieso al druk, dus de feestdagen kunnen me gestolen worden :D
     
  3. Dens

    Dens Actief lid

    21 sep 2011
    413
    1
    18
    Zuid Holland
    Ik vind t verschrikkelijk, omdat het 'leuk moet zijn'. Helaas denkt mijn vriend daar anders over. Hij vind het oprecht heel gezellig...
     
  4. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Ik snap dat nooit zo. Een etentje of feestje is toch gewoon leuk? En als het niet leuk is (bijvoorbeeld omdat je niet klikt met familie) ga je toch gewoon niet en vier je het met mensen die je wel leuk vindt?
     
  5. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    10 mrt 2013
    2.803
    4
    38
    Sinterklaas vier ik niet. (Dochter is nog te jong)

    Kerst vier ik ook niet, dan werk ik meestal.

    Oudjaar vind ik wel weer leuk. Vuurwerk, samen lang opblijven, samen eten.

    De grap is ik ben 12 december jarig en dat is dan wel weer leuk :)
     
  6. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    verjaardagen (die van mij en mijn man) mogen wat mij betreft gestolen worden. We zijn gelukkig 1 week achter elkaar jarig, dus we nodigen de familie in 1 keer uit voor koffie en stukje taart en that's it.
    De verjaardag van onze dochter wordt uiteraard wel gevierd.

    Maar de feestdagen daarentegen vind ik wel geweldig, en wij pakken ook echt uit. Ik vind dat zo gezellig, fijn met familie e.d.
    Kerstavond en 1e kerstdag-ochtend is wel van ons. Dan doen wij een uitgebreid diner met z'n drietjes ;) en een groots ontbijt op de ochtend erna, met kadootjes onder boom. Daarna gaan we naar mijn ouders om daar verder kerst te vieren.

    Leuk leuk leuk, ik vind het ook iets om onze dochter mee te geven, de warmte e.d. Het kan wel een heel commercieel gedoe zijn, maar het is natuurlijk ook wat je er zelf van maakt.
     
  7. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Wij vinden het heerlijk, maar wij zijn echte familiemensen.

    Op 5 dec komt 18 man familie bij ons lekker eten, gezellig borrelen en kado's uitpakken,
    Op 1ste kerstdag bij mijn ouders met de hele familie (incl ooms, tantes, neven, nichten), met zn allen koken de hele dag, spelletjes, kaarten, eten.
    2de kerstdag hetzelfde bij schoon familie, daar kijken we vaak met alle kinderen ook een kerstfilm
    Nieuwjaar is bij ons vaak een uitgangsnacht, eerst met de kids lekker eten, dansen (met vrienden en hun kinderen), feestelijke kleren, huis versierd. Rond midden nacht komt oma bij ons slapen en gaan wij feesten.

    December is echt mijn favoriete maand 🎉🎉
     
  8. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Verder niets gelezen maar bij mijn schoonfamilie is het een verplichting. Ik laat nog liever zonder verdoving mijn teennagel trekken :):D

    Bij mijn ouders is het wel gezellig maar zij maken er ook geen verplichting van.

    En ieder jaar ben ik doodgelukkig wanneer het weer januari is en die kerstboom weer weg is en alle gekkigheid afgelopen. Meer rust, meer tijd voor jezelf en je eigen gezin, en de dagen worden dan ook weer langer.
     
  9. Maris22

    Maris22 VIP lid

    7 aug 2007
    5.402
    2
    38
    Vrouw
    Assistent Manager Horeca
    Zuid holland
    Ik vind oudjaarsdagdag en de jaarwisseling zelf helemaal geweldig! Elk jaar weer... Kerstdagen kunnen me gestolen worden,al dat getouwtrek elk jaar bij wie we eten,dus wij eten standaard 2e kerstdag thuis met het gezin,de 24e is ons nichtje jarig,5 jan me oma,dus wij hebben hier ook drukke dagen. Sint is voor de kindjes een superleuk en spannend feest en dat vind ik dan wel gezellig! Wij delen onze feestdagen dus zo in dat we écht bij de mensen zijn die ons heel erg na staan en de rest komt later die dagen wel ;)
     
  10. Sun01

    Sun01 Fanatiek lid

    10 dec 2014
    2.029
    227
    63
    Ik vind het een heerlijke periode waar ik enorm naar uitkijk en van geniet. Maar dit zal mede te maken hebben met de goede familiebanden denk ik. Ik vind het heerlijk in elk geval
     
  11. Tienn

    Tienn Niet meer actief

    Ik vind sinterklaas en oud&nieuw heel leuk. Kerst heb ik nooit leuk gevonden:).
     
  12. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    De 'grote' verjaardagen vind ik altijd erg leuk, kinderverjaardagen tussen 13 en 17 hou ik niet van, verjaardagen in een rondje zitten met taart en koffie en een blokje kaas kom ik ook niet meer.

    Pinsteren, Pasen en Hemelvaart vind ik super!!! Dan zijn wij altijd een weekend weg ;)

    Kerst brengen we dit jaar in CenterParcs door en met oud en nieuw hebben we 's middags een borrel, dus mijn verkering zal wel rond 22 uur liggen te snurken op de bank :D prima.

    Ik heb echt een hekel aan de netjes opzitten, verplicht met (stomme) familieleden leuk doen! Dus wij vluchten gewoon meestal.
     
  13. Dens

    Dens Actief lid

    21 sep 2011
    413
    1
    18
    Zuid Holland
    Ik begrijp je reactie ook wel. Het is meer het getouwtrek bij wie eerste kerstdag/tweede kerstdag wat er bij mij voor zorgt dat het leuke er eigenlijk al af is. Schoonmoeder is standaard beledigd als we eerste kerstdag niet mee ze vieren, terwijl ik het ieder jaar af probeer te wisselen. Dat levert wat irritatie op.. ;)
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Waarom dan niet met iedereen samen op 1ste kerstdag als iedereen per se die dag wil? Met de volledige familie van beide kanten, en dan om het jaar de plek afwisselen?
     
  15. Bloeem

    Bloeem Actief lid

    28 nov 2014
    301
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb er zin in! Wij vieren kerst alleen met mijn kleine familie. Schoonouders gaan sinds een paar jaar op vakantie, prima. Wij hebben dus een dag familie en een dag gezin. Ik kijk er echt naar uit. Gaan na de Sint een kerstboom kopen en mooi versieren. Meteen het huis gezellig maken!
     
  16. Catmommy

    Catmommy Fanatiek lid

    8 okt 2013
    1.872
    4
    38
    NULL
    NULL
    De meeste dingen vind ik echt leuk.
    Heerlijk sinterklaas vieren met familie, lekker samen, gezellig!

    Kerst is ook super. We gaan alleen verplichtingen aan die we leuk vinden en dat is bij mijn ouders gourmetten, filmpje kijken, spelletjes doen. Niet opgedoft, geen kerstdiners en gewoon in huiskloffie:D
    We doen niks waar we geen zin in hebben en gaan dus ook niet naar schoonfamilie of andere familie.

    Oud en nieuw is ook gezellig! Lekker samen eten, spelletjes doen en te veel drinken. Vuurwerk afsteken en tot in de ochtend feesten.

    Familiefeestjes zijn bij ons alleen maar leuk eigenlijk. Altijd gezellig met muziek en leuke mensen.

    Verjaardagen beperken we zoveel mogelijk. We gaan alleen naar de mensen met wie we écht een goede band hebben. Sommige verjaardagen zijn niet leuk, maar doen we vanwege de ´verplichting´.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Ik houd er zelf erg van, maar geen goede band met schoonouderd en mijn ouders slaan liever over. Jammer, maar ja, je kunt mensen niet dwingen. Dit jaar gaan we daarom op 1e kerstdag met zijn vijven gourmetten en 2e kerstdag met zijn vijfen uit eten. Vieren we het lekker met ons eigen gezinnetje.
     
  18. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Ik grijp zoveel mogelijk momenten aan om het leven te vieren. Ik vind november en december echt heerlijke maanden. Er is dan zoveel te doen en te zien, echt leuk!

    Ik sta heel positief in het leven en feest vieren en gezelligheid met vrienden en familie hoort daarbij. Ik snap zelf nooit zo goed dat mensen er een negatief gevoel bij hebben. Je kunt het toch inrichten zoals je zelf wilt?
     
  19. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Gezellig. Maar ook hier goede familie banden, geen verplichten , behalve dat er wel een verwachting ligt dat er ergens rondom kerst een bakkie gedaan word, Prima doen we sowieso wel.

    Dit jaar gaan mijn man en zijn zusje voor hapjes zorgen tijdens kerst bij mijn schoonfam. en doen we cadeautjes onder de boom. 5 dec. vieren we met het gezinnetje en mijn ouders gaan we op de koffie ergens in de week en dan waarschijnlijk 2 of 3 x in de week net zoals normaal. haha.

    Oud en nieuw vind ik niet zo onwijs belangrijk.
     
  20. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Dit. Vanaf jong kind verschrikkelijke jeugd gehad en alle feestdagen waren een Hel. Ik heb helaas geen familie meer, mijn man alleen nog een paar en daar is het contact mee verbroken, echter ook slechte herinneringen aan de feestdagen. Maar we vieren nu héél uitgebreid de feestdagen met onze zelfgekozen familie, onze beste vrienden en eigen gezin natuurlijk. Wij zijn vastbesloten dat onze kinderen hele fijne, gezellige herinneringen overhouden aan de feestdagen! Dus ja, tegenwoordig vind ik het echt geweldig maar we vieren het echt alleen met diegenen die ons heel dierbaar zijn en geen gezeik en verplichtingen. 👍🏼😊
     

Deel Deze Pagina