Huilbaby: hoe ga je ermee om als gezin?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Pepijnn, Nov 20, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,811
    4,453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Geen reacties gelezen, maar ben je al bij een goede kinderfysio geweest?
    Mijn huilbaby had reflux, daar was ik zelf al achter gekomen met vijf weken maar ik moest lu11en als brugman om de arts er van te overtuigen om medicatie voor te schrijven. En met zes maanden toch ook op eigen initiatief een kinderfysio opgezocht. Bleek mijn huilbaby een gekneusde nek te hebben! Hij had altijd pijn!
    Zgn KISS wat ze nu anders noemen. Na 2 behandelingen was hij al een heel ander mannetje. Hij huilt weliswaar nu nog een hoop maar dat komt naw door gewenning (continue gedragen willen worden)
     
  2. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Ik geen borstvoeding en gebruik zelf geen zuivel, dus kma denken we eigenlijk niet. Ook (verborgen) reflux denk ik niet, maar hier zal onderzoek naar worden gedaan in december.

    Kinderfysio had ik nog niet aan gedacht, wellicht dat we dat maar gaan proberen dan. Dankjewel!
     
  3. baby001

    baby001 Bekend lid

    Mar 5, 2015
    897
    18
    18
    Hoe ermee omgaan als gezin? Mijn hemel..ik vond het een ware hel! En sindsdien snap ik dat een ouder een keer volledig kan doordraaien als ze in zo"n sitiatie zitten. Ik wil nooit meer de eerste drie maanden overdoen..voor ons is het echt een trauma geworden... als ik een baby hoor huilen ben ik geneigd gelijk op te pakken of weg te lopen
    Ik ben blij dat dl (nu 1 jaar) na de eerste 4 maanden ontspannen en vrolijk is geworden (had KISS en reflux en was enorm gespannen)

    Sterkte
     
  4. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,811
    4,453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Succes en heel veel sterkte! Mocht je een naam van een hele goede kinderfysio willen dan moet je maar ff een pb sturen.

    Maar geef je wel of geen borstvoeding omdat je er ook bij schrijft zelf geen zuivel te nemen. Mocht je wel borstvoeding geven: sommige kinderen kunnen niet tegen lactose, melksuiker en dat zit wel in koemelkvrije melk.

    Laat maar alles uitsluiten, ik weet hoe zwaar het is (hier was het x 2 ivm tweeling..) ;) aaghhhhb
     
  5. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Ik zou ook echt zsm alles proberen om medische oorzaken uit te sluiten. Reflux, kma, Kiss, etc. Ik zou persoonlijk niet afwachten maar snel actie ondernemen, als je kleintje last heeft, is elke dag een teveel.

    Kun je misschien iets meer toelichten wat de klachten zijn en wanneer er gehuild wordt? Ik heb twee kinderen met reflux gehad en eentje had kma. Ook ervaring met snel geprikkelde, gevoelige kinderen dus wie weet herken ik wel iets. Artsen zien helaas nog wel eens dingen over het hoofd!
     
  6. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Ik geef wel borstvoeding, sorry, was een typefout. Wat is koemelkvrije melk dan? Ik geloof niet dat ik dat binnen krijg.

    Ik zal het er nog eens over hebben met de kinderarts, wat ik nog meer kan proberen om te zien of het een allergie is.
     
  7. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Maar ik wacht toch niet af. Zoon is al meerdere keren bij het ziekenhuis geweest, sterker nog: hij heeft er al 2x gelegen sinds hij met 10 dagen oud is ontslagen. Ik ben bij een osteopaat geweest, huisarts, cb, ga nu op zoek naar een kinderfysio etc. Ik heb nog 2 kinderen. Ik kan niet nu opstaan en gelijk hup een afspraak regelen :(

    KMA heeft hij in elk geval niet en reflux ook niet. Verborgen reflux zou kunnen, maar ik geloof van niet. Daar wil de kinderarts wel naar gaan kijken.

    Wanneer hij huilt: bijna altijd, behalve wanneer hij slaapt en eet en het eerste uur na het slapen of eten is het minder, dan is hij vaak nog wat soezig. Dus zo'n 18-20 uur per dag. In mijn draagdoek is het iets minder heftig, maar hij blijft wel huilen.
     
  8. limili

    limili Bekend lid

    Apr 24, 2013
    604
    7
    18
    Lieve Pepijn,

    Mijn dochter was een huilbaby.. ik ken het gevoel van onmacht en niet weten waarom ze zoveel huilen. Ik heb de schijn opgehouden zelfs tegenover mijn partner. Tot het gewoon niet meer te houden was. Ook mijn partner kon niet meer. Heb ik tranen mijn beste vriendin opgebeld (die wist iets van de situatie af) En ze is zelf VK dus heeft wel goed gevoel. Die is gekomen en heeft ons weggestuurd zodat we even rond konden rijden even ons hoofd leegmaken. Dat hebben we gedaan en toen we terugkwamen lag ze heerlijk op haar arm te slapen. Echter zei zij ook ik verdenk toch de reflux. Die maandag daarna bij de kinderarts geweest medicatie gekregen echter ging het toaal niet beter en is ze opgenomen geweest twee nachten. Met andere medicatie (nexium) hadden we ineens een hele andere baby.

    Daarna zijn we erachter gekomen dat ze ook KMA heeft. Echter reageert ze ook op soja, ei en alles waar koemelk in zit (koekjes, vleeswaren en dergelijke) En nu hebben we een vrolijk meisje die erg blij is en goed in haar vel zit. Dus mocht je een KMA vrij dieet gaan volgen mijdt dan ook de soja en ei producten en lees goed etiketten. Mocht je vragen hebben, stel ze gerust.

    Geniet van je vrije dagje en de tijd met je andere kinderen! En vergeet niet je moeder gevoel te volgen in wat dan ook!

    Dikke knuffel.
     
  9. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Dat is wel een goede, soja- en eiproducten skippen. Ik moet me dan alleen wel even gaan verdiepen in hoe ik dat kan vervangen. Ik ben vegetariër en moet zelf ook waken voor tekorten. Is het raar als ik in zo'n geval een diëtist voor mezelf inschakel? Zij zou me kunnen helpen met een voedingspatroon, waardoor ik kan controleren wat zoon wel en niet verdraagt?

    Overigens krijgt hij naast de bv ook fv, omdat ik niet voldoende geef. Maar na fv huilt het net zo, daar zit geen verschil in.
     
  10. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    Oct 18, 2011
    8,460
    361
    83
    Jeetje meid wat moet dat heftig zijn.. en wat begrijpelijk dat jullie er even doorheen zitten.

    Een dikke knuffel vanaf hier en geniet van jullie nachtje vrij af en besteding met de andere dames! weer even tijd voor de anderen en even bijtanken!
     
  11. limili

    limili Bekend lid

    Apr 24, 2013
    604
    7
    18
    Maar FV is natuurlijk ook niet KMA vrij..

    Ik ben bij een dietiste geweest en schrok gewoon waar het overal in zat melk, soja en ei. En zij had ook goede vitamines en dergelijke.
    En je krijgt het gewoon vergoed voor haar!
     
  12. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Hoe is zijn geboorte geweest en waarom is hij de eerste 10 dagen in het ziekenhuis geweest?

    Drinkt hij wel rustig?

    Wat zeggen de artsen?

    Misschien lezen er mensen mee met dezelfde ervaring en heeft iemand tips? Zoveel huilen is niet zomaar, maar dat weet je zelf ook al. Lijkt me ontzettend heftig maar ik geloof dat er wel ergens een oplossing moet zijn. Ik heb bij beide kinderen ook gezocht en echt afspraken op korte termijn geëist. Sta op je strepen en laat je niet afschepen.
     
  13. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Hij is 6 weken te vroeg geboren. Vandaar.

    Hij drinkt rustig. De arts weet niet wat er is, huisarts vindt hem verder ook normaal overkomen. Hij drinkt nu goed (dat was een maand geleden wel anders, vandaar dat hij toen ook in het ziekenhuis lag) en groeit ook goed.

    Limili: we hebben verschillende soorten fv geprobeerd.
     
  14. limili

    limili Bekend lid

    Apr 24, 2013
    604
    7
    18
    Heb je ook bv Pepti geprobeerd (misschien uit zelf proberen en later alsnog declareren als het beter lijkt en de machtiging er is. En als Pepti niet goed genoeg is wellicht Nutramigen of Neocate (deze is echt helemaal vrij van koemelk)
     
  15. samarinde01

    samarinde01 Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    2,853
    1,061
    113
    Als je gaat voor koemelkvrije voeding voor jezelf dan zou ik zeker advies vragen aan een diëtiste. Het zit in veel meer producten dan dat je denkt. Ook als je de flesvoeding wilt vervangen voor koemelkvrije voeding is daarin veel keuze. Van babymelk met gekniptkoemelk eiwit (zoals pepti) tot aan volledig koemelkvrije melk (zoals nutramigen of neocate). Helaas kun je die laatste 2 alleen krijgen met goedkeuring van een arts. En ik heb ondervonden dat een diëtiste ze ook mag voorschrijven. Heel gek, maar het lijkt erop dat artsen niet makkelijk koemelkvrije vording voorschrijven gezien de berichten hier op het forum.
    Hier gaf pepti ook nog problemen.
    Haverlach hier op het forum weet hier alles van en ze heeft mij ook veel wijzer kunnen maken. Misschien even haar berichten opspeuren?
     
  16. Saskia1984

    Saskia1984 VIP lid

    Nov 19, 2008
    9,472
    422
    83
    Wat zei de osteopaat?
    Hier afgelopen donderdag geweest met ons 8 weken oude zoontje die ook veel huilt maar in vergelijking met wat ik hier lees enorm meevalt. Meid, wat is dat zwaar zeg! Zeker met nog twee dochters.
    Osteopaat heeft bij mijn zoontje duidelijke spanning in zijn nek en bekken ontdekt. Hij heeft daardoor last van koliek en reflux. De bekken heeft hij los kunnen maken. Voor de nek is nog meer nodig. Bij mijn zoontje komt het zeer waarschijnlijk door mijn zware bevalling en zijn verkeerde ligging (zijligging).
     
  17. Baukje1985

    Baukje1985 Fanatiek lid

    Jul 26, 2010
    2,732
    44
    48
    Gelukkig heb ik geen ervaring met huilbaby's maar helaas wel met een premature baby. Hiervan weet ik wel dat ze erg prikkelgevoelig kunnen zijn. Hier hielp het erg goed om de drie R'en in acht te nemen. Ik liet hem ook echt gelijk overdag ook op zijn eigen kamertje slapen zodat prikkels tot het minimale werden gereduceerd. Wellicht kun je hier nog iets mee winnen? Misschien niet zozeer met het slapen op zijn eigen kamer maar wel in prikkelvermindering? Inbakeren hielp hier wel erg goed tegen onrust..
     
  18. Sama1

    Sama1 Fanatiek lid

    Jan 18, 2015
    1,050
    73
    48
    Hier ook volgens het cb een huilbaby. De hele dag krijsen en ontroostbaar. Op een gegeven moment een opname in het ziekenhuis. Daar hadden ze veel meegemaakt maar dit nog niet. Ik heb van alles gehoord, stress ouders en rust reinheid regelmaat, alleen blijf ik van mening een kind huilt niet zo maar. Na 1.5 week ging het ziekenhuis overstag en toch medicatie en andere voeding. De tijd dat wij niet serieus genomen zijn en vaak de schuld bij ons werd neergelegd heeft mij emotioneel weinig goeds gedaan. Mijn huisarts was de enige die aangaf dat een baby niet zoveel hoort te huilen. Sinds de voeding en medicatie is het huilen afgenomen van 15 uur op een dag naar max 2. Ik kan nog steeds niet genieten, steeds angst dat het terug komt. Wat ik met dit alles eigenlijk wil zeggen is, laat je niet weg sturen met het idee een huilbaby te hebben. Je moeder gevoel zegt al dat er iets niet klopt en dat gevoel zegt meer dan wat voor arts, cb of mensen om je heen dan ook!. Laat je vooral niet afschepen, dat gevoel zit er niet voor niks. Daar ben ik wel achter gekomen.
     
  19. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    Jun 21, 2013
    1,399
    15
    38
    Amen!
    Hier precies dezelfde ervaring.
    En al die tijd al het gevoel gehad dat mijn dochter iets dwars zit en koemelk allergie heeft. Heb al die tijd gelijk gehad maar geen enkele arts wilde me geloven.
    Net wat je zegt dat doet je psychisch ook geen goed!
    Mijn ervaring in mijn nieuwe leven als moeder zijnde is altijd naar je gevoel luisteren!
     
  20. Suprised

    Suprised Actief lid

    Mar 25, 2014
    293
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik zeg één ding: geen huilbaby, maar koemelk allergie. Als je BV geeft; skip alle soja en melkproducten, let op, dit zijn er héél veel. Mocht je dit niet zien zitten, ga dan direct over op de nutramigen AA. Het is ontzettend duur, maar wordt vergoed.

    Sterkte!
     

Share This Page