Hoeveel uitgeven aan een vakantie?

Discussion in 'Vakantie en vrije tijd' started by suus1983, Dec 7, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    Jul 7, 2010
    3,744
    1
    36
    Friesland
    1800 euro voor 3 weken camping (eigen caravan in hoogseizoen)
    200 euro overnachting onderweg
    200 tol
    400 benzine
    en ik denk zo'n 1000 zakgeld
     
  2. Yummy

    Yummy Fanatiek lid

    Jan 7, 2011
    4,571
    8
    38
    Brabant
    Zomervakantie: circa €4500 voor 2 weken
    Kerstvakantie: circa €2000 voor 1 week
    Meivakantie: circa €750

    We wilden afgelopen zomer graag eens proberen te kamperen. Prima, maar toch niet helemaal ons ding.
    Zomers dus lekker richting de zon en dan in een stacaravan.
    In de winter richting de sneeuw.
    In mei gewoon lekker ff ertussen uit.
     
  3. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    Ik maak er een sport van om een zo voordelig mogelijke accommodatie te vinden. Vorig jaar zaten we bijvoorbeeld in een 6p appartement in het Sauerland, Duitsland, voor 200 euro per week (excl electriciteitskosten). In de bouwvak.
     
  4. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    € 3.000,- voor een gezin met 3 kinderen vind ik helemaal niet veel. Het is inderdaad wel veel geld.

    Toen we nog in het laagseizoen gingen, kon ik onder de € 2.000,- wel een mooie vliegvakantie vinden. 15 dagen all-inclusive in Turkije. Helaas lukt dat niet in het hoogseizoen. Helemaal niet nu beide kinderen de volle mep moeten betalen voor een vliegticket.
     
  5. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Wauw! Dat is een heel mooi prijsje! Ik doe elk jaar ook erg mijn best en heb ook gekeken naar huisjes in Duitsland en Oostenrijk, maar zo goedkoop heb ik ze niet gevonden!
     
  6. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    #26 rijo, Dec 8, 2015
    Last edited: Dec 8, 2015
    Wij kiezen eerst een regio waar we naar toe willen. Dan kijken we welk stukje ons het meest aanspreekt en welke dorpjes daar in de buurt liggen. Via Google kun je veel te weten komen over bezienswaardigheden en leuke uitstapjes in de regio. Als we iets leuks gevonden hebben, gaan we via Google zoeken op allerhande trefwoorden: ferienwohnung -naam dorp-, gasthaus etc. Ik ben nu op zoek naar iets in Luxemburg. Mocht iemand nog iets weten, dan houd ik me aanbevolen :D
     
  7. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    Nov 3, 2010
    2,458
    1,407
    113
    Betaal voor 2 weken Italië in het hoogseizoen inclusief de reis er na toe 3000 euro...
    Zakgeld 1000/1500euro...
    Al met al ruim 4000euro...
    Niet goedkoop, maar zijn met 5 personen
     
  8. meis1987

    meis1987 Fanatiek lid

    Dec 13, 2011
    2,439
    372
    83
    in een huis
    Wat een bedragen! Wij denk ik alles met elkaar 1000 wn dat vind ik al veel. Maar goed als ik geld te over had wist ik het ook wel 👍😉
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wij niet zoveel als ik hier hoor. Wij zitten in oostenrijk of italië, met een eigen tent. Denk dat we het met 1000 euro wel redden voor 2 weken.
     
  10. veense

    veense Niet meer actief

    Kost kamperen serieus meer geld dan een hotel?

    Wij komen zelden boven de 100 euro per nacht (meestal veel minder) uit voor een 4-persoonskamer in een 4-sterrenhotel in Europa. In de VS meestal nog veel minder (behalve als je aan de rand vd Grand Canyon wil slapen ;) ) Nu scheelt het wel dat wij er toch alleen maar ontbijten en slapen, rondhangen in een accommodatie vinden we zonde van onze tijd, dus zijn we altijd op pad.
     
  11. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Wij huren altijd een huis of een luxe stacaravan en proberen voor alleen de accommodatie rond de 2000 euro uit te komen voor 2 weken. Zakgeld en de reis ernaartoe is meestal ook nog zo'n 2000 euro. Wij rijden altijd max 1500 kilometer (we wonen net boven den bosch, dus daarmee kunnen we tot Spanje en Kroatië en alles daartussen komen) en dat rijden we dan in 1 keer. Dus overnachtingskosten etc. hebben we niet.

    Afgelopen jaar hebben we samen met mijn zusje, zwager en nichtje een villa met binnenzwembad gehuurd in Tsjechië, dat was 3000 euro voor 2 weken (maar dat werd dus nog gedeeld door 2 gezinnen).
    Voor aankomend jaar weten we het nog niet. We wilden eigenlijk iets soortgelijks gaan doen, maar mijn zusje is nu zwanger en net voor de zomer uitgerekend, dus zij gaan niet mee.
     
  12. Kuki

    Kuki Fanatiek lid

    Dec 12, 2006
    3,195
    225
    63
    Gelderland
    Wij willen altijd 3 weken weg. Het liefst naar Italië, maar staan ook open voor andere landen. Ik wil max. 2400 uitgeven voor verblijf, maar liever eronder, rond de 2000. Het wordt wel steeds meer een klus! Voorheen kozen we altijd de wat kleinere campings uit, maar onze oudste heeft toch echt behoefte aan een camping waar wat meer te doen is (hij is 13 jaar nu). Dus een camping met een uitgebreid zwembad, strand in de buurt en waar veel te doen is qua activiteiten.

    We gaan het liefst in een stacaravan, maar het is niet makkelijk om voor die prijs ergens 3 weken naar toe te kunnen gaan. We hadden een tip gekregen voor een mooie camping aan lago Maggiore, maar die lag echt ver boven mijn budget (3000 voor 3 weken stacaravan, zelfs de tenten kwamen op 2500). Toen vond ml een andere camping in Toscane, maar ook die kwam over de 3000 voor een stacaravan. Toch weer de opties van een huurtent besproken en bekeken, en uiteindelijk voor de tent gegaan! We hebben al vaker in een huurtent gezeten en op zich niets mis mee, ik mis alleen wel mijn eigen sanitair en stromend water. Maar het prijsverschil op die 3 weken kwam op meer dan 1000! Nu zitten we voor € 2050 3 weken in Toscane, in het hoogseizoen.

    We rijden met een auto van de zaak, dus geen benzinekosten. Wel tol natuurlijk, maar ik regel altijd een vignet "tweedehands" via internet voor € 20 (ipv € 40). Verder rijden we in 1x dus geen extra hotelkosten. We rijden altijd 's nachts (van za op zo nacht), rijdt toch veel sneller.

    Onze auto zit altijd stampvol, daarom zou vliegen al nooit een optie zijn voor ons. Ik heb sowieso een moeilijk eter, dus ik neem een krat met eten mee uit Nederland (denk aan hagelslag en pindakaas, aanleng-limonade (kost echt een vermogen in Italië!), ruim 1,5 kg extra belegen kaas, bepaalde kruiden e.d.), maar ook dingen als afwasmiddel, wasmiddel, wasknijpers, buitenspeelgoed zoals luchtbedden en pingpongsetje, duikspullen, zonnebrand, etc. ect. Uiteraard kleding en beddengoed, maar niet veel kleding. Ik las hier ergens dat iemand 15 setjes kleding mee nam, ik echt niet. Met pakweg 5 korte broeken en 1 lange broek en wat shirtjes, sokken en ondergoed, heb je het echt wel gehad! het is toch meestal mooi weer en dan lopen over het algemeen toch in badkleding.

    Ons besteedbaar budget daar voor uitjes, eten en boodschappen is zo'n € 1500. We gaan niet vaak uit eten, maar bezoeken wel veel musea e.d.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,816
    113
    Wij zijn met 5, dus dan zit je sowieso aan 2 kamers vast. Dus dat is dan al 200 euro per nacht. 1800 voor 11 dagen is dan niet duurder dan een hotel. En wij gaan in een stacaravan met 3 slaapkamers en 2 badkamers, dus eigenlijk luxer dan een hotelkamer. Zo raar vind ik het dus niet.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,816
    113
    Nou we hebben geboekt en vandaag ga ik ook gelijk de vliegtickets vastleggen. Ik heb tickets gevonden voor 600 euro inclusief bagage en verzekering. Kunnen we niet voor heenrijden.
     
  15. Momisake

    Momisake Fanatiek lid

    Jul 27, 2010
    1,641
    173
    63
    Female
    Wij zijn meestal rond de 900 euro kwijt aan 3 weken kamperen in Frankrijk (staanplaats voor tent incl elektra). Dan nog tol, boodschappen, diesel en dagjes uit. Ik denk totaal ongeveer 2000 a 2250 euro.
    Wij gaan bijna nooit uit eten en doen de boodschappen bij een aldi of lidl.
     
  16. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    Nov 3, 2010
    2,458
    1,407
    113
    Zelf rijden is wel goedkoper hoor.. Wij waren vorig jaar 400euro kwijt heen en terug.. 350euro aan benzine en 50euro tol en vignet...
    Zijn via Oostenrijk gereden..
    En naast het vliegen moet je ook de huur van de auto er nog bijrekenen..
    Maar begrijp je keuze hoor!
    En als je dit een prettigere optie vind moet je het zeker doen!
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,816
    113
    350 redden wij niet, het is voor ons 1500 km, maar ik vind het ook een prettigere optie inderdaad. Ook wel leuk voor de jongste, die heeft nog nooit gevlogen. Het is inderdaad natuurlijk duurder met een huurauto erbij, maar het gemak en de tijdswinst is mij ook wat waard en ik vind nog geen 600 euro voor 5 tickets wel een koopje.

    Wij zouden sowieso met de auto ook 2 overnachtingen (2 kamers waarschijnlijk met 3 kids) doen, dus dan valt het verschil wel mee.

    Naar Zuid Frankrijk waren we ongeveer 400-500 aan benzine kwijt, overnachting a 150 en 100 aan tol geloof ik. Dan vlieg ik liever voor iets meer.
     
  18. mama1983valerie

    Mar 2, 2010
    60
    0
    0
    Eigenaresse van looking Fabulous
    Arnhem
    Kamperen kan ook goedkoper, ligt er helemaal aan op wat voor camping je staat. Helaas zijn wij ook altijd veel geld kwijt maar dat komt ook doordat wij meer dan €50,- per nacht betalen.
    Wij gaan ieder jaar met de auto naar Spanje, hebben daar een caravan staan en gaan altijd naar dezelfde camping met een grote groep familie en vrienden. Kosten:
    Staangeld camping 4 weken €2100
    Tol en benzine €350
    Boodschappen/zakgeld €2000
    Dus met 4 personen zijn we totaal vaak rond de €4500 kwijt
     
  19. Lilou

    Lilou Actief lid

    Jan 31, 2011
    207
    29
    28
    Oef, wij zijn een paar jaar niet op vakantie geweest door omstandigheden en hopen volgend jaar zomer weer eens te gaan, maar ik schrik van de bedragen die ik hier voorbij zie komen! Wat veel geld voor even een paar weekjes ontspanning.
     
  20. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Buiten het hoogseizoen is ons budget € 2.000,- voor een vliegvakantie. Binnen het hoogseizoen 2x zo veel.
    Dit jaar gaan we waarschijnlijk met de auto naar Oostenrijk. 2 weken in een appartement, blokhut of ingerichte tent. Budget € 2.000,- voor vervoer en accomodatie alleen.
     

Share This Page