Hallo allemaal, Ik ben nieuw hier, nou ja nieuw... Nieuw in de mmm, niet op deze site. Ik ben dus Nicole bijna 30 en zijn nu ruim 2 jaar bezig. In september naar de huisarts gegaan omdat het maar niet wilde lukken, die heeft ons naar ziekenhuis verwezen. In oktober onze eerste afspraak gehad, daar heb ik ego gehad waar gelukkig niets bijzonder op te zien was. Dus vriendlief (al 16 jaar samen) moest potje inleveren. Toen we de uitslagen kregen dacht ik dat mijn vriend de gyn niet goed had verstaan, maar helaas dus wel... Na 3 weken weer potje langs gebracht en vorige week dinsdag daar de uitslag van gekregen. Na veel met vriendin (met helaas veel ervaring) over te hebben gepraat kwamen we tot de conclusie dat we dachten dat het icsi zou worden. Maar toen kregen we te horen dat zelfs icsi waarschijnlijk niet kan!! Waarom?? Geen idee vergeten te vragen daar ik toch wel even met me mondje vol tanden stond. De gyn ging overleggen met uroloog en belde dag later dat me vriend een ego krijgt. Nu wachten we de ego even af en de uitslag daar van en daarna willen we bij medisch centrum Kinderwens een afspraak gaan maken. Nou heel verhaal geworden, maar zijn er meer mensen hier die eerst hoorde dat icsi niet mogelijk was en waarbij het later toch wel is gelukt met icsi? Alvast bedankt voor het lezen en evt antwoorden
Uit je verhaal kan ik opmerken dan dat er azoöspermi is dan? Dat wil zeggen geen zaadcellen. Hier heb ik daar ervaring mee met mijn exman. Helaas is zelfs na 2 tese's niks gevonden. Maar dit zou evt nog een optie voor jullie zijn.
Hoi bedankt voor je reactie! Bij de eerste x waren er 10 te zien waarvan 4 vooruit gingen en bij de 2 x gingen er 2 vooruit maar ze zei na het "wassen" geen 1 Wat bedoelen ze met wassen?
Een handeling om de goede eruit te halen. Wordt ook altijd met een IUI gedaan bv. Maar ik zou niet direct zeggen Icsi is niet mogelijk De kans als er na 2 a 3 semenonderzoeken dit nog hetzelfde is. Is dat dat er dan evt geopperd wordt om een tese te laten doen of een pesa. Dan gaan ze tijdens een kleine ingreep op zoek naar zaadcellen.
Aha heldere uitleg thnx! Ik zelf denk ook ergens nog wel dat icsi mogelijkheid is, maar misschien is het alleen maar hoop ipv gevoel. Wat komt er een hoop op je af zeg, ene kant had ik liever bij begin begonnen omdat je dan langzaam aan in de mmm komt, andere kant nu worden een hoop teleurstellingen bespaard.
Hier kregen ik en ex toen te horen dat er totaal geen zaadcellen waren. Er werd toen ook gezegd er is geen icsi mogelijk. Oke bij hem zijn nooit zaadcellen gevonden ook niet tijdens de tese. Maar dat is bij jullie nog niet aan de orde. Ik weet niet of jullie al een afspraak hebben en welk zh evt. Ik weet niet bij welke verzekering jullie verzekerd zijn maar ik ken wel een top zh in België. Staat bekend als het beste van België
Ik zou denken je hebt er maar 1 nodig... Of is dat te positief gedacht? Is er bij icsi ook een minimum aantal nodig, voor ze er überhaupt aan beginnen?
Zoals ik al schreef. Er zal waarschijnlijk geopperd worden na 2 a 3 semenonderzoeken ( en die zijn hetzelfde) dat er voor pesa of dergelijke gekozen wordt. Lees de termen maar eens op google Heb je een beter idee.
Nou we zitten nu bij mca (medisch centrum Alkmaar), daar krijgt vriend 9 dec ego, en dan 28 dec uitslag daarvan. Dan moest hij 11 jan weer potje inleveren en 20 jan volgend gesprek met uitslag daarvan. Maar weet niet zeker of ik daar allemaal op ga wachten voor ik ander ziekenhuis bel.
Onwijs bedankt voor al je antwoorden! Ja ik heb uiteraard na gesprek afgelopen dinsdag gelijk vriend Google erbij gehaald want kreeg al idee van pesa oid.
ach meis toch, wat een vervelend nieuws hebben jullie gekregen. Ik wil wel graag even aangeven, dat er tussen de verschillende semenanalyses 3 maanden hoort te zitten. Dit ook mede omdat een man ook behoorlijk ziek geweest kan zijn bijv, en dit zeker gevolgen kan hebben voor de kwaliteit en hoeveelheid van het zaad. Uiteraard nog niet de hoop opgeven hoor, er is nog zo veel meer mogelijk, en hoop dat dit voor jullie ook zo zal zijn. Wat betreft je vraagstuk over; "je hebt er maar 1 nodig toch?" is niet te positief gedacht hoor Deze gedachte moet je wel vasthouden. Het is uiteindelijk natuurlijk wel zo, maar ze zien ook bij icsi graag meerdere zaadcellen, omdat het uiteindelijk wel de bedoeling is om meerdere eicellen te bevruchten.
Hoi Lovelymommy, bedankt voor je reactie! Ja daarom moet hij nu in januari weer opnieuw inleveren omdat de vorige keer erg kort op elkaar zat. Alleen is hij dus niet ziek oid tussen door geweest, lijkt mij dus dat het ineens een groot wonder moet zijn als er nu ineens miljoenen te zien zijn. Dat zei de gyn ook al, maar goed laten we in ieder geval hopen dat het er een heel stuk meer zijn als de afgelopen 2x. Ik probeer absoluut positief te blijven en de gedachten je hebt er maar 1 nodig vast te houden. Al moet ik heel eerlijk zeggen dat het soms heel erg moeilijk is positief te blijven denken.
Geef de hoop niet op! Net als bij jullie ook zeer slechte zaad uitslagen! In eerste instantie niets mogelijk. maar door verder onderzoek en "leefregels" werd het zaad van mijn man beter. We mochten verder met ICSI in combinatie met TESE. TESE is nvt geweest en zijn bij de tweede ICSI behandeling zwanger geraakt! Het lijkt nu allemaal zo hopeloos, maar dat hoeft echt niet zo te zijn. Ze kunnen tegenwoordig zo veel doen
Hoi Friesin, Oké dat klinkt hoopvol En wat fijn voor jullie dat het toch is gelukt! Ik geef de hoop zeker niet op, alleen is het de ene dag moeilijker als de andere dag om positief te denken. Mag ik vragen om een voorbeeld van leefregels? Mijn vriend rookt niet, drinkt heel af en toe een biertje dus niets bijzonders zeg maar.
Ik begrijp je volkomen hoor wat betreft je gevoel.. Het ging om de volgende leefregels: - niet roken - niet drinken - geen laptop op schoot - geen mobiel in broekzak - geen warme baden, hete douches of sauna - gezond en gevarieerd eten - vitamine pillen innemen Welke leefregel nou uiteindelijk de doorslag geweest is, weten we nog steeds niet. Mijn man rookt niet en drinkt amper, eet gevarieerd. Enige wat hij verandert heeft is dat hij zijn mobiel niet meer in de broekzak heeft gedaan en vitaminepillen is gaan slikken!
Oké thnx voor je antwoord. Dat zijn dan idd ook de enige 2 dingen waar mijn vriend op zou kunnen gaan letten ja, dus daar gaan we maar gelijk mee starten je weet maar nooit wat het oplevert haha
Zou geweldig zijn als het daardoor zou verbeteren! Succes de komende tijd. Mocht je vragen hebben, dan mag je me altijd een berichtje sturen
Hi Nicole!! Bedankt voor je reactie in mijn verhaal!! Ik heb de jouwe ook gelezen, wat een narigheid zeg! Vooral omdat je nu eigenlijk nog niet veel meer weet . Het lange wachten is dan zo frustrerend . Ik vind volgende week vrijdag al een drama, wanneer heb je nu precies je volgende afspraak? De uitslagen van mijn vriend z'n onderzoeken waren dus zoals je wel had gelezen ook heel slecht met een kleine kans op icsi. Misschien krijgen we volgende week ook wel wat uitleg over TESE. En misschien moeten we eerst wel 3 maanden wachten en dan nogmaals een zaadonderzoek doen (al hoop ik dit natuurlijk niet) maar ik weet totaal niet wat ik kan verwachten ...
Hoi Kleinekat Ja ik toen ik je vaak las dacht ik al we zitten een beetje in het zelfde schuitje helaas! Mijn vriend heeft vandaag ego gehad maar de uitslag daarvan krijgen we pas de 28ste. Wel kon ze al zeggen dat de bloeddoorlopen en de structuur er goed uit zagen. Wel was de ene groter als de ander, maar dat zei de gyn vorige keer al. De 28ste gesprek met uroloog. Bij ons zei de gyn dat met de zaaduitslagen geen icsi mogelijk was, maar dat vond ik nogal kort door de bocht na 2 uitslagen met 2 weken er tussen, nu moet hij ook pas de 11 weer inleveren ivm de 3 maanden. Het vervelendste van dit alles is het niet weten wat je te wachten staat, zodra er een plan is kan je je daar tenminste op gaan richten. Ook al is dat ook geen pretje natuurlijk.