Onze dochter word bijna 3. Ze mag de trap niet alleen op en af. Wel met ons samen. Wij hebben boven en onder een traphekje. Meer voor in de nacht zodat als ze eens uit bed komt niet gelijk de trap af valt. En beneden is het ook wel fijn, ze zijn snel genoeg naar boven gelopen zonder je het weet
Een traphekje onderaan de trap gevaarlijk? Bovenaan snap ik, maar dan nog. Wij hebben bovenaan nog steeds een hekje met die van 3,5 en 5. Die is nooit dicht (geweest) als ze in bed lagen, want we vertrouwen ze daarin. Ze weten heel goed wat we wel en niet oké vonden. Natuurlijk als we boven waren en ze speelden/kropen dan ging ie dicht. Hoj zit er nu nog ivm de opvang in m'n huis, maar ook omdat ze biven spelen en er tijdens het spel niet zomaar af kunnen kukelen. Hier liepen ze zelf met een jaar of twee de trap op. Ze deden dat ook netjes en al heel lang met ons er achteraan. Natuurlijk moesten ze wel eerst vragen. Maar soms zijn er kinderen die nog heel afgeleid en onvoorzichtig doen, dan zou ik er nog even mee wachten. Ik zou dus kijken naar wat je kindje kan, oppikt en waar hij naar kan luisteren.
Huh heel voorzichtig? Ik denk dat je een van de weinigen bent die een kind met 1 jaar zelf de trap op laat gaan... of liep je er dan wel achter? Hier vanaf 10 maanden zelf de trap op maar tot zeker 2,5 jaar met ons erachter.
Traphekjes hebben we nooit gehad. Vanaf het moment dat hij de trap op kon deed hij het zelf, overigens liep ik er achter. Vanaf een jaar of 3 loopt hij zelf de trap op en af. Hij heeft ook een periode gehad dat hij met zn komt de trap af ging.
Jongste mag nu net zelf de trap op en af. Hij is nu bijna 2.5 jaar. Trapje blijft nog wel even zitten voor de oudste. Meteen als hè haar kamer uitkomt zit er de trap. Dus als ze snachts moet plassen en ze zou de verkeerde kant op gaan dan ligt ze er meteen vanaf.
Onze zoon ging met 1,5 zelf de trap op en af..welliswaar onder begeleiding natuurlijk. Had hem toen geleerd ( naar beneden) om op zijn billetjes te zitten. Nu is hij 4,5 en gaat zelf de trap op en af
Hier mocht E in principe zelf de trap op, tot ze een maand geleden vanaf boven naar beneden is gekletterd, met gevolg hersenschudding. Ik ben me zo het lazeres geschrokken dat ik diezelfde dag nog een traphek beneden heb geïnstalleerd (E is 28 maanden) Maar moet ik er wel bij zeggen dat onze trappen nog opgeknapt moeten worden er er niks aan antislip oid aan zit, is alleen hele oude (gladde) verf, ik ben er ook al een keer met een wasmand vol was van af gestuiterd Sinds dien gaat ze wel met begeleiding de trap op, maar ze durft niet meer naar beneden (ook niet op haar billen) ik geef het nu even de tijd, bij opa en oma thuis gaat ze wel zelf naar beneden
Onze zoon wordt volgende maand 3 maar mag echt nog niet alleen de trap af...hij kijkt gewoon niet wat hij doet. Op gaat wel goed. Maar traphekjes die afgeraden worden vanaf 2 jaar geloof ik echt niet.
ze is nu 3, alleen naar beneden mag ze niet alleen, ze glijd toch nog te vaak uit... (keer per 2 weken moet ik haar nog opvangen/recht zetten) naar boven gaat nu wel goed... ze is een keer met 2,5 de trap af gevallen, vreselijk. vind zeker naar beneden gaan, vreselijk eng...
Bij ons kan dochter ook zelf op en af, maar mag alleen met begeleiding. Traphekje staat beneden altijd open, maar ze gaat nooit naar boven zonder ons, omdat ze weet dat dat niet mag. Boven is het traphekje wel dicht als ze boven speelt. Niet omdat ze er zomaar vanaf zou gaan, maar meer omdat ik bang ben dat als ze tijdens het spelen ineens valt ofzo. En inderdaad afgeraden vanaf 2 jaar? Nou, jammer dan hoor, bij ons blijft 'ie voorlopig nog.
Exact dit dus. Aiden loopt sinds 3/3,5 jaar alleen de trap op en af. Maar wellicht ben ik dan ook wel extreem voorzichtig doordat ik als jong kind zelf vroeger een paar keer van de trap af gedonderd ben. En ik kan je zeggen dat dat geen pretje was. Verder hebben wij geen vloerbedekking op de trap, maar van die traanplaatdingen. Kun je je erg aan bezeren volgens mij als je van de trap valt. Vandaar onze keuze om er zo lang mogelijk mee te wachten totdat ze zichzelf goed kunnen vasthouden aan de trapleuning. Verder leren we ze geen gekke capriolen uit te halen op de trap en niet te rennen op de trap. Hier boven nog steeds traphekjes. Ze rennen nogal eens via de overloop van kamer naar kamer en ik wil voorkomen dat ze dan een uitglijder maken waarna ze van de trap stuiteren. Hekje is dan dus dicht. Eroverheen klimmen is godzijdank nog nooit in Aiden opgekomen. Finley leren we ook dat dat not done is.
Onze dochter loopt sinds iets voor haar tweede jaar zelf de trap op en af. Soms roept ze even dat ze boven wat gaat halen en is dan ook al onderweg. Dit gaat gewoon goed. We hebben nog wel hekjes, in de deur, maar dit is meer zodat ze 's nachts niet gaat dralen op de gang, ivm een open zoldertrap.
Wij hebben ook een open trap in de woonkamer. Sinds dl 2 jaar was ging ze zelf de trap op en af terwijl bij wijze van spreke op de bank zitten.
Onze jongste is 3,5 en mag nu zelf naar boven en naar beneden, maar liever nog niet. Hij is al een keer van de trap gevallen en dat wil ik niet nog een keer meemaken.
Vanaf 3.5 jaar mocht hij helemaal alleen. Ik heb de traphekjes nog wel staan. Maar meer voor de hond dat ze niet blij naar buiten rend. En boven ivm half slapend naar de wc.
Mijn dochter wordt in maart 3 maar mag echt niet zonder ons erbij de trap op en af. Boven hebben we er hekjes voor. Beneden hebben we een deur naar de hal. Ik verbied haar in de hekjes te klauteren. Ze gaan er voorlopig niet voorheen. Ze loopt altijd vlak langs de trap en ik zie ook aankomen dat ze er spelenderwijs geen erg in zou hebben dat ze al bij de trap is. Ik geloof ook niet dat hekjes vanaf 2 jaar al afgeraden worden
Hier loopt ze al een paar maanden zelf de trap op, meestal met een van ons erachter. Maar vaker nu gaat ze zelf en dat gaat best goed. Sinds 2 weken oefenen we nu ook zelf de trap af lopen (achterstevoren op de buik) met een van ons achter haar. Ze was namelijk opeens zelf naar beneden gegaan voordat ik het doorhad en dus leek het ons tijd worden om het haar dan maar te leren...
Met 1,5 kon hij zonder hulp de trap op en af, we liepen er uiteraard wel bij. Niet heel lang daarna ging hij ook zelfstandig naar boven en naar beneden als hij bijvoorbeeld iets van zijn kamer wilde hebben.