Waarom zoveel testen?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Yazzi, 16 dec 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Angelicdreamz

    Angelicdreamz Actief lid

    18 feb 2013
    384
    0
    16
    Zweden
    Ik heb 4 testjes gedaan 😉 ik ben eigenlijk nooit zo bezig geweest met veel testen in 3 jaar tijd wegens pcos, omdat de eisprong vaak uitbleef of er zelfs helemaal niet was.

    De eerste was een goedkoop eBay testje die ik in de wc pot had gedipt, ik dacht toch niet zwanger te zijn omdat ik dacht 2 weken daarvoor ongesteld te zijn geweest wat later blijkbaar toch een innestelingsbloeding blijkt te zijn geweest en was vergeten in een potje te plassen, maar ik had wel wat zwangerschapssymptomen 😉 De test was positief, maar dat kon dus komen door hem te dippen in de wc pot, heel fout getest, maar wilde het toch even dippen.

    De volgende dag nog een keer getest met een eBay test en die was positief, maar ik kon het gewoon niet geloven, eerste keer zwanger na 3 jaar proberen. Toen de dag daarna een duurdere test gebruikt en weer positief, zelfs binnen 20 sec een knalstreep, toen viel het kwartje pas eigenlijk. En een paar dagen daarna nog een keer getest om er toch echt zeker van te zijn, want had hem toch liggen omdat er 2 in de verpakking zat. Ik kon het nog steeds niet echt geloven. 😉
     
  2. Kola

    Kola Bekend lid

    3 feb 2015
    604
    0
    0
    Dat vraag ik me ook altijd af... ;) ... En ook waarom mensen zo vrieg testen... :(:( Dat is mij ook echt een raadsel...
     
  3. Yazzi

    Yazzi Lid

    25 nov 2012
    60
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dankjewel voor jullie reactie! het is duidelijk! ik ging echt twijfelen of 1 misschien niet voldoende was. Dankjewel!
     
  4. Veera

    Veera Niet meer actief

    Ik heb er 3 of 4 achter elkaar gedaan maar dat was omdat k t niet kon geloven :)
     
  5. jongmama20

    jongmama20 Actief lid

    16 dec 2015
    251
    0
    16
    Vrouw
    ikzelf heb er ook 2 gedaan van het kruidvat merk.
    1 sochtends met een wat lichtere streep en savonds nog een keer met een hele duidelijke streep.
    De meeste doen er meerdere om het zeker te weten als ze bijv. eerder een lichtere of misschien wel bijna geen streep zien.
     
  6. jongemama1993

    jongemama1993 Fanatiek lid

    5 mrt 2014
    1.187
    3
    38
    Naar mijn mening doet niet iedere vrouw erg veel testen. Maar sommige vrouwen testen bijvoorbeeld net iets te vroeg, waardoor ze een licht streepje hebben terwijl ze een test willen hebben met een knal streep (is leuk om te bewaren).

    Voor andere vrouwen geeft het een beter gevoel door om de dag te testen om te kijken of de test mooi oploopt. Dan hebben vrouwen het idee dat het allemaal goed aan het werk is (dit is geen garantie op een goede zwangerschap).

    En sommige zijn gewoon test verslaafd! Omdat ze gewoon keer op keer de tweede streep tevoorschijn willen laten komen (zoals ik haha)
     
  7. knutselkitty

    knutselkitty Fanatiek lid

    30 jan 2013
    2.026
    66
    48
    Vrouw
    Sprookjesbos
    Ik heb tot 2 dagen na NOD gewacht, toen de 1e test gedaan, meteen een knaller
    Een week later, sochtends voor MvM afspraak werd ik nerveus en heb ik de 2e test gedaan om te zien of ik wel echt zwanger was, deze was ruim duidelijker dan de controle streep, en MvM smiddags zei toen ze mijn testje deed ook iets van 'WoW dies duidelijk!'
     
  8. Lovelymommy84

    Lovelymommy84 Fanatiek lid

    27 dec 2014
    2.069
    1
    0
    Gelderland
    Mss is het dan een optie om dat eens te vragen aan mensen die dat doen.

    Mensen die bijv een bloedstollingsafwijking hebben, een immuunprobleem etc moeten eigenlijk wel vroeg testen omdat zij zodra ze een positieve test hebben aan de medicatie moeten.

    Veel of vaker testen is in principe idd niet nodig, maar vaak wordt dit gedaan om toch een soort van gevoel van zekerheid te hebben, al weet men natuurlijk allemaal dat je nooit geen zekerheid hebt. Volgens mijn gyn heb je pas "zekerheid" als je je kindje in de wieg hebt liggen.

    Ook wordt er vaak door de dames in de mmm veel en vaker getest, om te kijken of er een bepaald hormoon die de testen kunnen beïnvloeden uit hun lichaam is.
     
  9. Welshfan

    Welshfan Actief lid

    13 feb 2014
    303
    9
    18
    Ik heb bij mijn eerste zwangerschap 7 testen gedaan :)
    Ik wou het gewoon niet geloven dat ik zwanger was :D Elke dag 1 test gedaan, soms zelfs midden in de nacht (3 uur) omdat ik wakker lag met het idee "als ik nu test, zou ik dan ook nog steeds zwanger zijn?"

    Ik zag mezelf nog als klein meisje rondhuppelen, ik dacht steeds "dat kan toch niet dat IK zwanger ben? Anderen worden zwanger, maar ik toch niet? Zou ik dan tóch het geluk hebben om écht mama te mogen worden???"

    Echt erg, maar totaal onnodig...

    Bij mijn huidige zwangerschap heb ik geen enkele keer getest, bloed wees uit dat ik zwanger was, een week later opnieuw bloed getrokken en gewoon geduldig gewacht. Ik besefte dat testen geen nut had, het bloed zei dat ik zwanger was maar het kon toch nog alle kanten uit.
     
  10. MarjoP

    MarjoP Bekend lid

    9 dec 2015
    853
    579
    93
    Vrouw
    Ja ik denk dat ongeloof wel zorg dat je stiekem elke keer opnieuw een streepje wil zien ter bevestiging.. En men zegt (weet dus niet of dat echt zo is /moet) dat je bij een oplopend streepje kan zien dat het goed gaat omdat je hcg dan verdubbelt.. En als dat niet zo is dat je hcg dan niet verdubbelt en er kans is op een miskraam.. Maar misschien is dat inderdaad helemaal niet zo zwart-wit en zijn er inderdaad allemaal andere redenen voor..
     
  11. Deedee1

    Deedee1 Bekend lid

    2 mrt 2015
    877
    1
    0
    Ik heb er in totaal 5 gedaan.
    de eerste omdat ik voor een onderzoek zeker moest zijn dat ik niet zwanger was.
    de tweede toen ik na 3 jaar en in de MMM zwanger was van mijn dochter
    De derde Moeders v moeders
    De vierde toen ik zwanger was van mijn zoon
    De vijfde Moeders voor moeders
     
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.181
    16.518
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb destijds wel meerdere testen gedaan hihi
    Maar niet zoals hier op het forum en dan vooral de hype om testen uit elkaar te halen en van die vage streepjes laten zien waar gewoon geen streepje te zien is haha
    Als je maar lang genoeg kijkt ga je het vanzelf zien.
    Ach ieder zijn ding.
     
  13. MarjoP

    MarjoP Bekend lid

    9 dec 2015
    853
    579
    93
    Vrouw
    Het is grotendeels ook onzekerheid denk ik; de ene zegt één positieve test is in principe voldoende, dan ben je zwanger! En ander zegt: ik zou nog een of twee testen doen want het streepje is niet zo heel duidelijk... En zo ontstaat onzekerheid! En blijf je testen, wat stiekem ook gewoon best heel leuk is:)
     
  14. Babystew

    Babystew Niet meer actief

    Ik heb er bij deze zwangerschap 2 gedaan, omdat er 2 in 1 doosje zaten (kruidvat).
     
  15. silvana81

    silvana81 Fanatiek lid

    12 feb 2007
    2.777
    17
    38
    administratie
    Diemen
    Bij kruidvat kocht ik een doosje met 2 erin...de eerste testdag duidelijk 2de streepje maar van mijn dochtertje wist ik dat de streep donkerder kon dus dsg erna de 2de test gedaan en inderdaad donkerder. Daarnaast vondt ik de test leuk waarop staat dat ze zwanger bent dus die als derde test gebruikt voor de lol.
     
  16. Kaila

    Kaila Fanatiek lid

    7 mrt 2014
    1.593
    215
    63
    Okee, volgens mij span ik de kroon tot nu toe :D

    Ik heb deed de eerste test op 12 dpo en ben elke dag een test blijven doen tot 22 dpo.... Daarnaast deed ik op 15 en 20 dpo een CB test. :)

    Ik heb er 3 jaar over gedaan om dat 2e streepje te zien, en ik kon het in het begin gewoon niet geloven. Ik wilde per se elke dag het streepje donkerder zien worden om het een beetje te geloven.
    Op 16 dpo hoorde ik via een bloedtest dat mijn HCG 63 is, wat ik niet echt royaal vind. Daarom ben ik nog steeds onzeker en testjes blijven doen om te kijken of ze blijven oplopen.

    Ik weet het, het geeft totaal geen echte zekerheid en het slaat nergens op, maar toch... misschien een beetje om mezelf moed in te praten of hoop te houden dat het misschien toch goed komt dit keer?
     
  17. RSL

    RSL Fanatiek lid

    16 okt 2008
    2.352
    42
    48
    Overijssel
    1 test is voldoende hoor. . Ik was mega onzeker en ging helemaal los. Ik heb geloof ik minstens (dan hou ik het laag aan) wel 30 testen gedaan. . Ik zocht een bevestiging dat ze opliepen.. Daar voelde ik me goed bij. .
     
  18. Jenala

    Jenala Fanatiek lid

    16 apr 2010
    1.906
    60
    48
    Bij mijn dochter had ik vrij vroeg getest en toen was er een heel licht twijfel streepje te zien, dus toen na een paar dagen nog een keer getest.
    Bij mijn zoontje heb ik een keer getest, een paar maanden geleden kwam ik de andere ongebruikte test tegen van de kv. En die heb ik toen maar weg gegooid.

    Nu weer maar 1x getest, dus ik heb weer een ongebruikte test liggen, hahaha.

    Ik moet er wel bij zeggen dat ik 3x gelijk zwanger was, dus ik kan me voorstellen dat je onzekerder bent als het niet zo makkelijk gaat.
     
  19. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Ik heb er 5 gedaan ;)
    Maar dat was omdat ik echt niet kon geloven dat ik zwanger was.
    In principe hoef je maar 1 test te doen een streep is zwanger..
     
  20. Ongeduldig26

    Ongeduldig26 Fanatiek lid

    7 jul 2015
    1.522
    1
    38
    1 test is natuurlijk voldoende,maar het is iedereen voor zich.
    Sommige waaronder ik,zijn wat onzeker of vinden het gewoon fijn om te zien en doen dus meerdere testen.
     

Deel Deze Pagina