Hier twee laterds. Mijn oudste was een paar dagen voor ze vier werd zindelijk, mijn jongste met 3,5. Maar dan wèl meteen overdag en 's nachts, en voor zowel plassen als poepen.
Oudste twee met 2,5 de luier af gedaan, eerste dag 8 natte broeken, tweede dag 3 natte broeken derde dag 1 natte broek, daarna eigenlijk heel sporadisch nog In de nacht duurde wat langer ( met 5 jaar ) Zodra onze derde 2,5 is in maart gaan we haar ook de luier af doen.
Ik kopieer even de tekst die ik net in een andere topic plaats betreft mijn ervaring met het zindelijk worden: Hier leek zoontje met 2 jaar er voor te willen gaan maar toen ie na een paar keer op de wc geplast te hebben steeds in paniek raakte zijn we gestopt. Paar maanden later weer opgepakt en ook alles uit de kast gehaald (potje, wc eend met muziekje, brilverkleiner, stickers etc.) maar nee hoor, weer laten rusten en na het laatste bezoekje aan het cb (met 3 jaar en 9 maanden) samen besloten de luier uit te doen en toen was ie met een paar dagen 100% zindelijk...op tijd voor de kleuterschool en me dus druk gemaakt om niks. Bij zoontje gaat het eigenlijk met alles zo, wacht tot ie zeker is van z'n zaak...zie het nu ook met fietsen, hij kan fietsen maar vindt het nog te eng en ik vind het wel even goed zo, ben er van overtuigd dat ie binnen nu en een paar maanden zo wegfietst. Ik ben best voor stimuleren maar het ligt toch hoofdzakelijk aan je kind in hoeverre deze het oppikt en dan vind ik het in veel gevallen beter om het proces even op z'n beloop te laten dan dat het een strijd gaat worden.
Hoe lang heeft dat geduurd? Pffffff. Met de oudste met 18 maanden begonnen. Dat is de beste/ideale leeftijd om te starten volgens allerlei onderzoeken. Natuurlijk rustig aan. Af en toe op het potje etc. Uiteindelijk kon ik haar nog net redelijk droog naar de kleuterschool brengen, al heeft ze daar nog geregeld ongelukjes. Dus totaal 2,5 jaar! Wat een ellende!!! Niets leek te werken. Op vaste tijden naar de wc: er zit niks in m'n buik. En dan 5 minuten later de keukenvloer onder. Geen beloningssysteem dat werkte. Luier uitlaten... Ik heb weken lang dagelijks een volle machine per dag gedraaid omdat ze gewoon alles liet lopen. Echt om gek van te worden. Ik hoop dat de volgende twee wat sneller zijn.
Hier wel een stickerkaart gehad maar niet echt heel consequent mee bezig geweest. Wel voor het naar bed gaan en bij t opstaan. Potje in de kamer en vragen of er een plas kwam. Met 2.5 jaar. Net voor zijn 3e verjaardag wilde hij geen luier meer en was zindelijk. Meteen dag en nacht. Maar hij gaf het zelf aan
Met 2 jaar en 5 maanden serieus begonnen. Even de luier weer aangedaan toen broertje geboren werd maar met een paar weekjes waren de meeste plasongelukjes wel voorbij. Poepen was een heel ander verhaal, dat heeft ze eigenlijk nu, 4 maanden later, pas goed door.
Mijn dochter was 2 jaar en 8 maanden toen ze volledig zindelijk werd (in de avond doe ik nog wel altijd een luier hoor!). Plas-zindelijk was ze na 2 weken en po.epzindelijk na 1 maand.
Hier heeft ze al paar dagen interesse. Poept en plast in het potje maar in de avond doe ik gewoon een luier om, en nu nog naar buiten gaan want ik weet dat ze niks gaat aangeven. Moeilijk over te halen, dit gaat waarschijnlijk lang duren pff
1 dag. Ze was toen net 2 Ze wilde geen luier om. Prima. 1 ongelukje, en vanaf die dag overdag geen luier meer om. In het begin heb ik regelmatig gevraagd of ze naar de wc moest, en nu gaat ze zelf. Ik hoop dat het met mn zoon net zo soepel gaat
Hier bij beide jongens de kerstvakantie er voor uit getrokken, zodat ze alleen met zindelijkheid bezig hoefden te zijn en een van ons sowieso thuis kon blijven. Beide jongens met 2 jaar en 2 maanden dus echt doorgepakt. Luier afgelaten, potje in de woonkamer en sokken en beenwarmers aan, dan kunnen ze zo op het potje zitten en blijven ze lekker warm. De oudste met 5 dagen voor het eerst een dag droog, de jongste heeft net de eerste dag gehad en heeft 6x op het potje geplast. Sticker plakken na ieder plasje en geen druk op zetten, ik laat het ze zelf aangeven, omdat ze anders niet echt zindelijk zijn naar mijn idee. De luier gaat alleen nog om in bed
Bij de oudste geprobeerd met 2,5; geen succes. Ze snapte het wel, maar plassen op de vloer kon haar niks schelen. Met 3 weer geprobeerd en met 2 dagen volledig zindelijk.
Gewoon luier uit en noet meer aan. Probeer in het begin niet te lang van huis te gaan. Stuur voor vertrek nog even naar de wc. Neem droge broeken mee. Zet thuis de dweil klaar. En dan gewoon volhouden. Bij ongelukjes gewoon dweilen, schone kleren aan en weer door. Belonen werkte hier ook niet, maar is ook helemaal niet nodig.
Met 2 jaar geprobeerd en dat was net iets te vroeg. Met 2,5 jaar weer geprobeerd en toen was hij binnen een week zindelijk. Ook 's nachts Het vervelende is wel dat hij nu bijna 4 is en opeens af en toe ongelukjes heeft. Dan plast hij niet alles uit, maar net de "druk" eraf. Dit schijnt heel normaal te zijn rond die leeftijd, omdat ze dan met andere dingen bezig zijn. Vervelend is het alleen wel... Nu werkt belonen weer wel heel goed, wat met 2,5 jaar dus echt totaal geen nut had.
1.5 beste tijd om te beginnen? Ik neem aan dat ze dan wel moeten kunnen lopen? En iets begrijpen van wat je ze verteld? Onze dochter is 20 maanden maar loopt nog niet dus dan lijkt me beginnen met zindelijk maken een onmogelijke opgave of zie ik dat verkeerd?
Je kan haar toch al meenemen naar de wc als jij gaat en daar op het potje zetten? Zo raakt ze al over die angst voor dat onbekende ding heen, en leert ze waarvoor een wc dient. Zo zijn wij begonnen.
We zijn inmiddels begonnen sinds vorige week en we hebben nu 3x een ongeluk gehad. Valt me erg mee, had niet verwacht dat het zo goed zou gaan
Hier bij 2,5 geprobeerd maar ze wou echt niet in okt weer enigste wat ze zei ja morgen.Toen in november maandje voor haar 3de verjaardag binnen 2 dg zindelijk en ook s nachts
Vanaf dat we een potje hadden ruim een jaar, maar we zijn er niet al die tijd heel fanatiek mee bezig geweest. Potje kwam toen ze 1,5 was. Tussen 1,5 en 2,5 deed ze wel eens wat op het potje en zelfs af en toe op de wc. Rond 2,5 een poging gedaan, maar ze plaste steeds in haar broek en was sowieso wat in een 'dwarse fase' dus maar even gelaten voor wat het was. Met 2 jaar en 7 mnd wilde ze ineens weer een onderbroekje aan en hebben we even doorgezet en het was klaar! De eerste maanden nog wel eens een ongelukje (bijv als ze buiten was en eigenlijk geen zin om naar binnen te gaan om te plassen of gewoon te laat) maar na haar. 3e verjaardag eigenlijk nooit meer fout gegaan. Ze had eerst nog wel vaak dat ze over de rand plaste en zo haar broek alsnog nat was maar dat kwam omdat ze zo ging zitten dat ze zelf kon zien dat ze plaste.... En dat gaat dus niet.. En op een gegeven moment werd ze echt te groot voor het potje dan plaste ze er ook steeds half overheen. Potje hebben we toen opgeruimd en tegenwoordig weet ze hoe ze moet zitten.
18 maanden schijnt idd optimaal te zijn om te beginnen. Maar niet om gelijk zelfstandig naar de wc te rennen natuurlijk. Meenemen naar het toilet, op vaste tijden even zelf op een potje zetten, dat soort dingen.