kinderfeestjes

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door jmm, 2 jan 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jmm

    jmm Bekend lid

    29 mei 2008
    766
    0
    0
    Hoi,

    Wil het even hebben over kinderfeestjes.
    Stel je hebt een dochter en een zoon.
    Je zoon is jarig, je dochter niet.
    Voor je zoon heb een een feestje geregeld buiten de deur,
    met zijn vriendjes .
    Zou jij je dochter ook meenemen of niet?
    Hoe zou jij dat doen?

    gr jmm
     
  2. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    Hangt helemaal vanaf hoe oud je dochter is. Kan ze qua leeftijd best mee, dan zou ik haar meenemen, anders leuke oppas zoeken voor d'r.
     
  3. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Wij doen het dit jaar wel. Vorige jaren deden we het feestje voor de oudste thuis, vorig jaar zijn we naar een natuurgebied gegaan, gewoon lopend vanaf ons huis. Toen kon ze ook prima mee.
    Dit jaar gaan we naar een boerderij waar het feestje is, en zoon heeft toch niet meer dan 6 kinderen die hij wil vragen, en er kunnen 8 kinderen mee met het feestje, dus mag dochter ook meedoen. Zoon wordt 7, dochter is 4,5 jaar.
    Maar als we een feestje hadden waar 7 of 6 kinderen mee kunnen doen, dan had ze pech en had ze net als haar kleine broertje naar opa/oma gemoeten.
     
  4. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Afhankelijk van de leeftijd en de activiteit.

    Toen de oudste vijf werd, vierden we het thuis en gingen we knutselen. De jongste was toen 2, maar kon prima mee doen. Vorig jaar had de oudste een feestje met een dansworkshop, daarbij kon de jongste dus niet mee, de max. variatie in leeftijd was 2 jaar. Dit jaar wil ze zwemmen, dan gaat de jongste ook niet mee, die heeft immers nog geen zwemdiploma, dus dat is helemaal niet leuk voor wie dan ook.

    Maar ik kan me heel goed voorstellen dat ze op een gegeven moment wel mee zal gaan en andersom ook.
     
  5. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.683
    1.860
    113
    Dit jaar voor het eerst een feestje buiten de deur: we zijn gaan zwemmen. Zoon mocht wel mee, hij vindt zwemmen heerlijk qua aantal kinderen hadden we toch al twee auto's. Dus hem mee genomen. Zoon is 5, dochter werd 8.

    Het jaar ervoor gaf dochter een slaapfeestje toen zoon wel het huis uit gestuurd, want dat zou ruzie worden. Hij heeft toen gelogeerd bij opa en oma.
     
  6. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113

    Afhankelijk van de leeftijd.

    Als de dochter van ongeveer vergelijkbare leeftijd iets (iets jonger of iets ouder) zou ik de zoon vragen of hij ook zijn zus wil uitnodigen of niet.

    Mijn zoon wilde afgelopen jaar geen meisjes op zijn feest, dit geldt dan dus ook voor zijn 2 zussen.
     
  7. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.931
    113
    Hier zelf nog geen ervaring mee want de kids zijn nog te klein, maar weet wel hoe mijn moeder het vroeger deed.
    Als mijn broer jarig was, dan mocht hij zijn vriendjes uitnodigen en ik mocht één vriendinnetje kiezen en wij gingen dan ook mee.
    Andersom mocht mijn broer dus ook mee op mijn feestje, samen met één vriendje.
    Dit was wel vanaf een bepaalde leeftijd en tot een bepaalde leeftijd. Weet het niet precies, maar ik gok zo tussen 6 en 10 jaar.

    Hoe ik het straks zelf doe weet ik niet. Vond de oplossing van mijn moeder wel een goede. Hangt misschien ook af van hoe graag broer/zus mee wil doen en van het leeftijdsverschil.
     
  8. p1982

    p1982 Niet meer actief

    nee we nemen het andere zusje niet mee, zorgen dan voor oppas

    is echt het feestje van de jarige met haar vriendinnen
     
  9. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ligt aan hun band. Hier 2 broertjes die ook elkaars vrienden zijn. Die gaan dus gezellig mee.
     
  10. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Hier zijn broer en zus elkaars beste vrienden (en als er eentje afspreekt, speelt de ander ook altijd mee), dus wij nemen ze altijd allebei mee. Ze zouden het allebei echt niet leuk vinden als de ander niet op het feestje zou komen.
     
  11. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.230
    6.091
    113
    Hier dus juist precies het tegenovergestelde, ze zitten elkaar van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat in de haren, dus hier gaan ze niet mee op elkaars feestjes.
     
  12. jmm

    jmm Bekend lid

    29 mei 2008
    766
    0
    0
    Ik denk dat ik het zo ga doen.
    Broertje is 4 jaar , zusje is 6 jaar.

    kinderpartijtje is het thema : ridders,
    We gaan naar ridderspeelkasteel toe.
    Zijn zus gaat ook mee en we gaan daar met zijn
    allen pannenkoeken eten.

    We geven een feestje omdat hij naar de basisschool gaat, en dan doen we het wat groter dan normaal .Heb ik ook bij mij dochter gedaan, toen nodigde ik een leuke schattige clown uit.
    Normaal doe ik het zelf de feestjes , speurtochten, frozen feestje etc.

    Een aanrader, vind ik om in deze periode te doen, omdat je het niet meer terug kan draaien, dat ze nog wat kleiner zijn .
    Komt niet meer terug, en ik vindt het leuk om te doen, zo denk ik er over hè! groetjes jmm
     
  13. misa

    misa Niet meer actief

    Hier zitten ze dicht op elkaar qua leeftijd, dus ik denk dat ze eigenlijk altijd met elkaars feestje mee mogen.
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    hier gaan broer en zus ook heel goed met elkaar, maar nee. Kinderfeestje is echt alleen voor de jarige!
     
  15. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Bedoel je dat ze elkaar uitnodigen omdat ze weinig schelen van leeftijd, of bepalen jullie dat de ander mee mag?
     
  16. Pri

    Pri Lid

    2 nov 2015
    28
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het hangt denk ik een beetje af van de jarige.
    Tot een bepaalde leeftijd is het geen probleem om een jonger broertje of zusje mee te nemen maar op een bepaald moment zal je zoon waarschijnlijk zelf wel aangeven dat hij dat liever niet meer heeft omdat het zijn vriendjes zijn en hij simpelweg zijn kleine zusje er niet bij wil hebben.
    Tot die tijd zou ik haar gewoon gezellig meenemen.
     
  17. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Hangt af van de leeftijd en de activiteit en misschien ook van de groep.

    Mijn oudste twee kinderen schelen 2 jaar. Mijn oudste zoon heeft een paar vaste vriendjes die ook op zijn feestje komen natuurlijk. Maar mijn middelste zoon speelt net zo goed met die kinderen. Middelste gaat dus eigenlijk altijd mee.

    Andersom zou ik mijn oudste ook wel meenemen naar feestjes van de middelste. Ik hou dan met vervoer ook rekening ermee dat er al 2 van onszelf meegaan, dus dat betekent dan 1 vriendje minder. Of feestje thuis natuurlijk.

    De jongste mag bij ons nooit mee, die loopt alleen maar in de weg.

    Met jongen/meisje is het misschien anders. Kan me voorstellen dat als je zoon allemaal vriendjes heeft, die niks met je dochter hebben en omgekeerd dat je je dochter dan niet meeneemt.
     
  18. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Bij ons gaat z'n broertje of broer gewoon mee. Hij hoort er ook bij. Ben eigenlijk niet anders gewend.
    Ze willen ook beide dat broer/broertje meegaat.
    Bij mij schelen ze nog geen anderhalf jaar.
     
  19. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Bij de 6e verjaardag van de oudste ging zijn broertje van 3 mee naar Monkeytown. We hebben ze de hele middag niet gezien ;)
     

Deel Deze Pagina