Ik snijd rauwe aardappelen in blokjes. Doe er wat olie en kruiden overheen en dan voor een.minuut of 20 in de oven. Gaat prima hier
Dan probeer je dat toch gewoon even? Smaken ze niet lekker dan doe je er die ene keer mayo op. Dan maakt de smaak niet uit. Hier eten de kinderen nu spinazie en gekookte aardappel. En morgen dus gebakken aardappel. (En ik linzen soep uit de vriezer)
Ik snij aardappelen in stukjes, kook ze net niet gaar en dan opbakken. Maar ik heb ze wel eens na het koken in de vriezer gegooid en toen waren ze nog wel lekker na ontdooien en bakken.
Hier snij ik ze in blokjes (met schil, wel even goed wassen) daarna even 5/6 min koken. En dan nog 2 min wokken.
Ik snij ze altijd in schijfjes en gooi die in de wok met een laagje water op hoog vuur. Het water kookt en verdampt en de schijfjes zijn dan zo gaar.
Wij gebruiken de airfryer daarvoor. Of in een koekenpan met een glazen deksel. Maar dan heb ik wel voorgekookte aardappelen, ben je met 20 minuten wel klaar.
Avond van te voren snijden en koken en dan de volgende dag in de oven? Ik kook ze altijd 6 min voor, laat ze afkoelen en dan met olie, bloem,kruiden in een voorverwarmde oven voor 20 min. Ze zijn dan echt de moeite waard om op te wachten. Wel hebben we sind kort een Airfryer en ben nog een beetje in de probeer fase. Dan heb je er dus geen omkijken naar en zijn ze best snel klaar omdat de airfryer met 3 min om temp is.