Vandaag afspraak gemaakt bij de huisarts, kunt u over een half uur komen, dan hebben we nog een plekje vrij.... Ok dan Waar ik dus staand een bobbel voel, voelt zij die niet, terwijl ik lig. Wat me wel positief stemt overigens. Ik ben doorverwezen naar een speciale kliniek voor vrouwen, waar ze multidisciplinair gaan kijken wat de diagnose en prognose is voor mij, waarna ze een behandelplan opstellen iom mij... Best beetje blij al met al en hoop dat ik daar snel terecht kan. @ smile; het was idd alleen de baarmoeder die wat verzakt is, blaas en rectum ed waren duidelijk niet verzakt (heb ik ook geen klachten van). Van de HA hoef ik niet op na controle bij de gyn hiervoor, omdat het beeld duidelijk is (bal gevoel) en typisch voor een verzakking. Dus die afspraak bij de gyn maak ik niet, want zie daar de meerwaarde sowieso niet van in. @mamabri; dank je voor je opbeurende woorden!
Hier ook een verzakking van blaas, baarmoeder en darmen. Overgehouden na de bevalling van de jongste 2,5 jr terug.intensieve fysio voor gehad, wat deels heeft geholpen. Verzakking is minder geworden maar niet weg. Het is een rotgevoel maar mee te leven. In die zin....geen pijnklachten. Het liefst zou t me eraan laten helpen, maar probeer dit uit te stellen. Wat mij opvalt is dat er toch best wat vrouwen een verzakking overhouden na de bevalling en artsen doen hier over het algemeen luchtig over terwijl ik persoonlijk vind dat dit echt wel invloed heeft op je dagelijks leven. hoort erbij wordt gezegd etc, terwijl het echt niet prettig is.
Is een pessarium voor jou geen optie. En is je verzakking Door fysiotherapie ook zichtbaar verbeterd of is alleen de pijn verminderd
Ik heb een voor- en achterwandverzakking overgehouden aan een zware (vacuum) bevalling. 6wk na de bevalling mocht ik weer beginnen met hardlopen, zei de gyn. Dat had ik nooit zo snel al weer mogen doen, blijkt achteraf. Ik verloor steeds kleine beetjes urine, en een keer een hele plas. Daarbij voelde ik ook een "uitstulping" van binnen en had ik opeens bijna iedere maand blaasontsteking, wat ik eerder nooit had. Na 8mnd ben ik via de huisarts bij de bekkenbodemfysio gekomen. Ik heb er veel aan gehad, maar als ik moet hoesten, niezen, tillen verlies ik nog steeds druppeltjes. Blaasontstekingen zijn over nu ik dagelijks cranberry neem. En verder....als ik verkouden ben of veel moet tillen dan is Tena Lady mijn beste vriend Operatie wil ik nu sowieso nog niet, omdat we heel misschien nog een tweede kindje willen.
Ik durf niet te kijken... Maar ik voel als t erg is een walnoot grootte zitten en soms is t minder en dan steekt er een tuinboon uit
Ik vind dat wat dit betreft de nazorg na de bevalling ook echt wel tekortschiet... Waarom geen voorlichting hierover tijdens zwangerachap/ in de kraamtijd Met ook hoe lang wachten met naar arts gaan? Wat mag je wel/ niet doen? Wat kunnen complicaties zijn en hoe kun je dat voorkomen etc. Etc.?! Bij wie moet je terecht als je klachten krijgt/ hebt?! Etc etc.
@smiley een pessarium blijft helaas niet zitten. En idd @soefdeboef ze moeten ons hier beter over voorlichten. De verloskundige heeft t nog nooit over bekkenbodemoefeningen gehad en in het kraamboek werd er ook niets over vermeld. Ik wist hierdoor geeneens dat ik deze moest oefenen.
Even een abbo. Hier tijdens deze zwangerschap ook verzakking ontdekt/gekregen. Ik dacht met 20 weken dat mijn baby er al uit hing. Was dus mijn vaginawand. Naar toilet gaan is dus erg vervelend en ben heel benieuwd wat de aanstaande bevalling gaat doen. Ik hoop dat het allemaal mee gaat vallen...
Nou idd na de bevalling wordt er dan 1x door de kraamvz gezegd dat je moet oefenen, maar niet hoe, wat goed werkt, wat niet, waar je info kunt vinden etc.? Is toch gek?? @jezzs; jeetje wat balen voor je zeg! weet je al hoe 'ernstig' het is en mag je oefeningen doen? Verder nog richtlijnen gekregen voor de rest van de zwangerschap? Wat mag je wel, wat niet etc.? En mag je natuurlijk bevallen? Ik zou me goed laten voorlichten als ik jou was ook alvast voor na de bevalling. En dan echt door een specialist in bekkenbodemproblematiek! Sterkte, heb je veel klachten??
Ik heb eigenlijk geen idee soefdeboef... De bekkentherapeute heeft er voor nu verder niks mee gedaan, omdat dat tijdens de zwangerschap volgens haar geen zin heeft en we nog niet weten wat de bevalling gaat doen. Pas na de bevalling gaan we de schade opnemen. Ze had het inderdaad wel over die ringen om de boel op de plek te houden. Wel heeft ze aangegeven niet te tillen en zwaar lichamelijk werk te doen, ook na de bevalling. Maar dat deed ik al niet ivm bekkenklachten. De verloskundige is er verder eigenlijk ook niet zo op in gegaan. Maar ik lees steeds meer reacties over al dan niet natuurlijk bevallen die me toch wat onrustig maken . Zelf maak ik me druk over het formaat van mijn baby (1e met 41+3 met 9 pond ter wereld gekomen) en doe ik er alles aan om niet langer dan 40 weken door te lopen. Ik heb nog niet veel klachten denk ik. Wel is naar de wc gaan een probleem, ook als ik geen druk zet begint de boel gelijk te zakken. Mocht ik wel druk moeten zetten dan zakt het dusdanig ver dat ik een grote bal tussen de benen heb qua gevoel. En plassen gaat in hele kleine beetjes en fases. Ik krijg af en toe het gevoel dat in mijn omgeving de therapeute en vk's er dus een stuk luchtiger instaan.
Wat gezellig, een verzakkingstopic!! Ik heb na mn tweede bevalling een voorwand,baarmoeder en blaasverzakking gekregen. Eigenlijk al door de schade die na de eerste bevalling met een grote knip was ontstaan. Ik verloor geen urine maar kon juist helemaal niet meer plassen, lukte alleen nog als ik zelf mn blaas een beetje opzij duwde, erg naar allemaal. De eerste maanden dacht ik echt dat het nooit meer goed ging komen.. ik ging ook naar zo'n specialistisch centrum en kreeg bekkenbodemtherapie maar ze deden er erg luchtig over. De oefeningen maakten de spanning op mijn bekkenbodem alleen nog maar erger en verergerden mn plasproblemen. Tja zo'n bal tussen je benen voelen de hele dag is vervelend maar echt niet kunnen plassen is vervelender.. dus gestopt met oefenen. Ze wilden daar pas weer verder naar me kijken als ik gestopt was met bv geven... maar dat is een beetje een hobby van me en verzakking of niet , ik was echt niet van plan snel te gaan stoppen Maar na een maand of 4/5 ging het ineens wat beter langzaam met kleine stapjes.. nu zijn we bijna 2 jaar verder en de klachten zijn echt zoo verminderd. Ik heb alleen nog wat pijnklachten de dagen voor mijn menstruatie en eisprong, maar er is zeker mee te leven en me echt een operatie niet waard. @Soefdeboef je verhaal klinkt bekend meid, ik leef echt met je mee! Maar het is nu nog echt heel vroeg he, er kan echt nog vanalles gebeuren. Geef je borstvoeding? Dan kan het wat langer duren alleen. Ik hoop dat mijn verhaal je een beetje moet kan geven. Bij mij hing het ook echt naar buiten een stukje maar het zit nu weer goed op zn plek.
@cowgirl80 bij mij hing t ook n buiten, nu niet meer maar op zijn plek zit alles niet meer helaas ik herken t idd ook v voor de menstruatie, soms lage rugpijn etc dan. De rest vd maand gelukkig niet meer. Maar ik voel wel dat t niet goed zit daar om t zo te zeggen
Wel een pessarium geprobeerd dus? Adviseren ze dat snel....of is het echt eerst fysiotherapie...dan ring...dan operatie? En nu Jippie? Wat zijn jouw opties nog? Hier maandag naar de ha
@smile ik moet om de dag mn bekkenbodem blijven trainen zodat mn spieren daar op kracht blijven en dan hopen dat er niks weer verergert. Tot nu toe gaat dat goed. Als je echt last vd verzakking hebt kun je voor n ring gaan (als die blijft zitten) maar goede bekkenfysio is altijd stap 1. En succes bij de huisarts maandag.
ben nu net terug uit het ziekenhuis. operatie op zich is me wel meegevallen, wel veel pijn van de narcose in nek en schouders. Buik voelt meer als flinke menstruatiepijn Nu dus maar heel rustig aan doen en herstellen.
geen gyn of Ha, gewoon een bekkenfysio bellen en daar kan je dan zonder verwijzing terecht. De HA heeft vaak niet veel verstand van verzakkingen. die van mij dacht ook dat er niks verzakt was. ik voelde staand een bal tussen mn benen maar zij zag niks dus dan was er ook niks. nee, duh, als je ligt dan ligt er geen druk op dus dan zie je ook weinig de bekkenfysio heeft ook gekeken en gevoeld en moest toen verschillende oefeningen doen waaruit zij concludeerde wat er allemaal mis was. zij heeft mij ook verschillende oefeningen gegeven. en niet alleen van bekkenbodem samentrekken maar ook plashoudingen, til/zit houdingen enz. echt, het kan nog bij trekken maar dan moet je er wel een beetje op tijd bij zijn en goede begeleiding hebben. het kan minimaal 9-12 maanden duren voordat het een beetje hersteld is. je lichaam zit nu nog vol zwangerschapshormonen en hierdoor is alles ook slapper dan anders.