Hallo , Mijn zoontje is 7 maanden oud en heeft soms de laatste tijd nog wel eens zoals nu net dat als ik hem voor zijn late middag slaapje in bed wil leggen dan is alles leuk maar zodra ik de deur heb dicht gedaan is het even stil maar na een kwartier begint zijn volume steeds harder te worden vervolgens begint ie echt te brullen. Als ik dan weer binnen kom is alles weer goed vooral als ik hem even op pak. Ik ben nu al 3x heen en weer gelopen en hij blijft het dan ook gewoon doen. Weet iemand wat het zou zijn ? Verlatings angst of toch een sprongetje ?
Ik zou ook zeggen verlatingsangst. Mijn aanpak was teruggaan als hij echt huilt en dan troosten, liefst niet uit bed halen en het niet té gezellig maken, maar dus wel laten merken dat je er nog bent. Net zo lang tot hij slaapt of rustig is.
Doet ze hier ook vaak hoor. Ik haal haar dan wel uit bed en ga spelen oid. Tijdje later probeer ik het weer en gaat ze meteen lekker slapen. Ze hoeft niet per se te slapen wanneer ik dat wil maar wanneer ze zelf echt moe is. En als ze me "roept" dan kom ik.
Mijn zoontje heeft het nog steeds wel is. Ik haal hem altijd uit bed, en troost hem! Verlatingsangst kan heftig zijn, stel je zelf eens voor dat je opeens helemaal alleen op de wereld bent. zo voelt je kleintje het ook op dat moment! Dus ik zou hem lekker bij je pakken en hem gerust stellen.
Kan verlatingsangst zijn inderdaad. Maar misschien is het de overgang van 3 naar 2 slaapjes? Hier ging hij rond die leeftijd over naar 2 slaapjes, waardoor het 3e slaapje erg lastig werd en vaak alleen gebeurde als we net aan het wandelen waren of als we in de auto zaten (dan viel hij in de maxi cosi in slaap en sliep 3 kwartier). Met 7 maanden sliep hij hier van 10.00-12.00 en van 14.30-16.00 ongeveer. Ben dit zelf wat op gaan schuiven toen bleek dat hij in de namiddag echt niet meer wilde slapen, toen dus op deze tijden uitgekomen.
Mijn kindje heeft ook zo'n periode gehad ja. Dan haalde ik haar eruit en probeerde het een kwartier/half uur later nog eens. Hoe gaat het s nachts?
S' nachts slaapt hij wel goed maar sinds 2 dagen ineens om 5 uur wakker eerst was het 7 uur altijd daarna lange tijd rond 6 uur en nu 5 uur soms zelfs half 5.