Net zwanger! Zo blij!!! Alleen wel raar: de huisarts belde me net dat ik naar de gynaecoloog moet ipv verloskundige omdat ik een schildklierafwijking (trage schildklier waarvoor ik medicijnen slik ). Bij mijn 1e zwangerschap hoefde dit helemaal niet. Ben er dus een beetje van geschrokken ? Zijn er meer met een schildklierafwijking die bij de gynaecoloog lopen? En waarom? Zijn er meer risico's? Hoop dat iemand meer weet... Liefs!
Je schildklier moet vaker nagekeken worden, de waardes moeten ook soms strenger ingesteld zijn. Dat is wat ik ervan weet.
Je zal inderdaad je medicatie moeten verhogen, hier moet je niet te lang mee wachten. Ze houden je schildklierwaardes inderdaad strenger in de gaten.
Ik ben voor de eerste keer zwanger en heb ook een traagwerkende schildklier. Ik sta gewoon onder controle bij de vk. Ik word elke maand geprikt om goed in de gaten te houden wat mijn waardes doen. Misschien omdat het een tweede kindje is? Ik zou even terug bellen en het vragen. Kan ook gewoon per ha verschillen.
Ik vind het anders niet raar om even een gyn mee te laten kijken. Een vk kan je niet begeleiden qua schildkliermedicatie. Grote kans dat je enkel een eerste afspraak hebt met de gyn en daarna alsnog naar de vk kunt.
Ik heb bij alle zwangerschappen bij de gyn gelopen ivm te trage schildklier. Er was dan een internist bij aanwezig die mijn waardes in de gaten hield. Deze zwangerschap ben ik zelfs van 125 mcg naar 188 mcg gegaan en dit was binnen een paar maand! Het is echt heel belangrijk dat dit goed in de gaten wordt gehouden en mijn ervaring is dat verloskundigen hier toch niet genoeg van af weten..
Ik heb ook een te trage schildklier maar mocht wel bij de Vk blijven. Ik werd alleen strikter in de gaten gehouden door de internist, waar ik onder behandeling ben.
Volgens de richtlijnen van nvig mag je in de eerste lijn (verloskundige) blijven. Indien je waardes niet goed gereguleerd zijn dan is het advies begeleiding in de tweede lijn (gynaecoloog). Ik heb gezien meerdere factoren gekozen voor een begeleiding door de gynaecoloog. Dat was prima.
Ja maar op zich kan een huisarts icm eventueel een internist dit ook in de gaten houden toch? Zolang je regelmatig prikt en dit met je huisarts bespreekt, snap ik niet waarom je per se naar de gyn moet. Ik ben ook van 225 naar nu 300 mcg gegaan, maar zit gewoon bij mijn vk en als ik klachten heb wat betreft mijn schildklier dan bel/mail ik gewoon met mijn huisarts.
Ik heb ook een trage schildklier (graves) en sta onder controle bij internist. 1e en 2e zwangerschap onder controle bij de gynaecoloog terwijl de internist elke 4 weken mijn waardes voor schildklier blijft monitoren. Overigens heeft de gynaecoloog me ook weleens bij de verloskundige in het ziekenhuis op afspraak laten gaan, omdat het op zich prima liep mijn zwangerschap.
Merk jij tijdens je zwangerschap klachten van je schildklier dan? Meestal lijken de klachten op klachten die bij de zwangerschap horen. Maar zolang het goed in de gaten wordt gehouden is het prima. Ik zei alleen dat de vk hier vaak niet voldoende over weet..
Heb hier laatst ook een topic over geopend in het zwanger en gezondheid gedeelte. Het ligt er ook aan of je antistoffen aanmaakt.. Ik blijft wel onder controle bij de gynaecoloog deze zwangerschap en moet ook in het ziekenhuis bevallen.
Ok, dus meer uit voorzorg met een controlerende rol mbt de waardes. Ik belde de dokter en kreeg de assistente. Het antwoord dat ik kreeg was:"dat je 1e zwangerschap goed is verlopen wil niet zeggen dat het een 2e keer ook goed gaat". Daar mocht ik het mee doen. Fijn om jullie ervaringen te lezen. Thanks girls!
Dat merk ik wel ja Ik bedoelde ook meer, dat als je elke maand laat prikken, je er snel achter bent of je waardes goed zijn. Daarom begrijp ik niet helemaal waarom je bij de gyn moet
Nouja misschien is het in mijn geval wel anders omdat ik een aangeboren afwijking heb? Ik weet het ook niet hoor haha. Ik vond het iig wel veel fijner..
Gefeliciteerd met je zwangerschap. Je moet een afspraak maken met de internist of endocrinoloog. Een gynaecoloog weet vrij weinig van de schildklier. Ik ben zwanger en heb hashimoto (trage schildklier) en ben een paar keer bij de endocrinoloog geweest om mijn waardes te checken aan het begin van mijn zwangerschap. Het is nu heel belangrijk dat je goed ingesteld bent en je zult waarschijnlijk meer medicatie moeten slikken (omdat je hormoon voor 2 nodig hebt). Huisartsen, verloskundigen en gynaecologen zijn allemaal niet gespecialiseerd in combinatie schildklierziekte & zwangerschap en je huisarts zit er naast, volgens richtlijnen verloskundige kun je met een goed ingestelde trage schildklier gewoon bij de verloskundige blijven. Van mijn internist in het OLVG mocht ik trouwens zelf weten of ik bij de gynaecoloog of verloskundige wilde lopen. Hij wilde me, mocht ik dat prettiger vinden, doorverwijzen. Maar ik ben bij verloskundige praktijk gebleven Trage schildklier, met of zonder antistoffen (als je bepaalde antistoffen hebt heb je hashimoto) is dus GEEN rede om in het ziekenhuis te bevallen of bij de gyn te lopen.. tenzij je waardes niet goed zijn of niet onder controle kunnen worden gebracht (aldus mijn huisarts, verloskundige en internist). Ik zou dus even contact opnemen met een verloskundige praktijk. Oh en de ziekte van graves beteken juist dat je een snelle schildklier hebt, en als je antistoffen voor graves hebt moet je dus wel altijd in het ziekenhuis onder controle staan en ook daar bevallen.
De gyn kan jouw baby beter in de gaten houden dan een vk. Als jij een schildklierafwijking hebt kan dit invloed hebben op de schildklier van de baby. Ik ben nu zwanger van de 4e en 4 x onder begeleiding van de gyn geweest en ook in het zkh bevallen. Werd na de geboorte direct bloed afgenomen bij de baby om de schildklier waardes te bepalen.en na 2 dagen nog een keer. Bij mij wordt er elke keer gecommuniceerd tussen internist en gyn en evt echoscopiste. Dat zijn kortere lijnen dan met een vk. Nu ben ik met graves, radioactieve slok en vervolgens een stabiele schildklier wel weer een verhaal apart 😊
Van harte gefelicitieerd met je zwangerschap!! Als je geen graves hebt, maar alleen een trage schildlier (wel of geen hashimoto maakt niet uit) en je bent goed ingrsteld dan is er geen reden om naar de gyn te gaan. Als je schildklier normaal bij de huisarts onder controle is, kan dat gewoon zo blijven. Als je de indruk hebt dat de huisarts niet weet wat hij anders moet doen bij zwangere vrouwen, zou ik me laten doorverwijzen naar een internist of endicrinoloog. Het is van groot belang, vooral in het begin van de zwangerschap dat je waardes goed zijn! Dus regelmatig bloedprikken en vanaf het eerste prille begin direct met ca 25% ophogen. Weet je ook dat thyrax nu tijdelijk (minstens half jaar) niet leverbaar is? Als je thyrax 0,025 (blauwe pilletjes) gebruikt kun je die vanaf februari niet meer krijgen... Heel idioot maar waar... Dan moet je overstappen naar medicijn, maar daardoor moet je wel opnieuw ingesteld worden. Wellicht goed om ook dat na te vragen in jouw specifieke geval, want misschien is het slim om dan maar direct op een ander merk over te stappen. Maar dat weet ik natuurlijk niet zeker. Hoe dan ook snel weer even bellen met je huisarts voor advies!
Ik heb ook een trage schildklier en bij mijn eerste kindje hoefde ik ook niet naar een internist te gaan. Was gewoon bij de vk. Nu hoef ik ook niet te gaan. Ik prik wel om de 4 weken bloed. Ik slik 200 mcg