Het is een fase, het is een fase

Discussion in 'Baby en dreumes' started by wachtend, Jan 17, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    En ja hoor we mogen weer ;)

    Onze dochter zit weer ineens op 5 tot 7 flesjes per dag.
    Vrijdagavond was ze om 22:45 uur wakker geworden
    Daarna om 01:00 uur weer,
    Om 05:30 uur,
    10:30 uur,
    14:30 uur,
    19:00 uur
    en daarna weer om 22:30 uur.

    Zo gaat het alweer voor een paar weken. Iets anders geven dan melk is drama! Ze moet het echt niet en blijft net zolang gillen tot ze haar melk heeft gehad.
    Haar hapjes tussendoor gaan super maar de tijden van 19:00 uur naar bed en tussen 07:00 uur en 07:30 uur wakker zijn weer verleden tijd geloof ik.

    Ook wil ze ineens bovenop iemand in slaap vallen en slaapt ze zo 5 uur per dag! Dat vind ik best veel voor een baby van bijna 10 maanden.
    Het zal wel weer een fase zijn maar deze fase is iets minder prettig voor ons als ouders :D

    Welke baby van 10 maanden heeft dit ook gehad? En wat was bij jullie de ultieme tip?
    We proberen er vrolijk onder te blijven maar het is nog best lastig ;)
     
  2. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Die van mij wordt ook wakker in de avond en de nacht. Als ik hem drinken aanbied drinkt hij dat wel. Anders is het schreeuwen.
    Echter geef ik in de nacht gewoon echt geen voeding meer (bv). Ik vind namelijk dat hij dat niet nodig heeft. Wel kan hij een slok water krijgen.

    Hier wil hij ook wel op iemand in slaap vallen. Maar ik leg hem in zijn bed ook al betekent dat schreeuwen. Dan ga ik terug om te troosten maar haal hem er niet uit (tenzij er iets is natuurlijk).

    Het gaat met ups en downs. Maar dit zijn zaken waar ik niet meer aan ga beginnen. Net als op de arm in slaap lopen. Geen zin meer in.
    Overigens moet ik er wel bij zeggen dat die van ons amper een nacht heeft doorgeslapen, klokje rond nog nooit.
     
  3. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Hier blijft ze echt uren gillen in de nacht als we haar geen voeding geven en blijft ze echt krijsen alsof ze gevild word. Daar wij best gehorige huizen hebben durf ik het echt niet aan om haar te laten gillen. Onze oudste word er ook echt wakker van en wil dan ook niet meer slapen.

    Het op de arm in slaap vallen is gekomen nadat ze een hele week echt goed ziek is geweest en alleen op de arm was in slaap vallen. Nadeel als je haar ook maar iets te vroeg in bed legt dan gaat ze weer gillen.
    Verder is ze ontzettend vrolijk alleen slapen en de vele flesjes zijn dus iets of wat een probleem aan het worden.

    Overdag presteer je dan toch iets minder met een duf hoofd.
    En het erge is nog dat ikzelf niet wakker word ervan en mijn man eruit gaat.
     
  4. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113

    Lastig.. Zeker met gehorige huizen. Die van ons klinkt ook alsof ie wordt vermoord, maar goed zo klinkt ie al vanaf het eerste moment dat hij daglicht zag.

    Met een fles slaapt ze direct weer door?
    Hier is het ook zo als de kinderen ziek zijn geweest dat ze dan "gewend" zijn geraakt aan de "extra" aandacht. Heel begrijpelijk, maar ik probeer echt ze zo snel mogelijk weer in hun ritme te krijgen (en ik ben niet een zo'n enorm ritme freak). De extra gewoonten weer schrappen en back to normal. Ook al gaat dat soms gepaard met brullen.

    Meestal licht ik de buren even in als we weer zo'n periode hebben. Gelukkig liggen zij er niet wakker van ondanks dat ze hem echt wel eens horen :D
     
  5. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Ik ben trouwens de bv aan het minderen. Ik zat ook nog op 5-6 x per dag.

    Wat ik doe is bekertjes drinken aanbieden op de eetmomenten. Dit gaat eigenlijk heel erg goed! Dit geef ik hem ook als hij in de nacht wakker wordt.
     
  6. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Hier absoluut geen goed contact met onze buren hebben echt serieus over alles wat te klagen en loop ook echt op mijn tenen daardoor ( vind het nogal moeilijk om los te laten) en als ze dan 2 uur huilt (met tussenpozen hoor) dan voel ik mij al heel snel opgelaten!
    Ik probeerde al meteen na haar ziek zijn weer back to basic te gaan maar vooral na haar fles van 22:00 uur is het echt 2 uur bal. Met een beetje geluk slaapt ze dan door tot 06:30 uur maar vaak is het midden in de nacht nog een keer een fles.

    Ik hoop eigenlijk dat we op een "lieve" manier er toch voor kunnen zorgen dat we ons oude ritme weer terugkrijgen. Officieel zou ze 3 flessen moeten keijgen maar het zijn er nu vaker 5 of meer.
     
  7. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Mijn dochtef pakt nog niets zelf vast (fles etc) wel haar broodjes e.d. maar die fles is nog wat moeilijk voor haar.
     
  8. mama201

    mama201 Bekend lid

    Feb 25, 2015
    973
    1
    16
    Nou ik geef ook bv 9maanden is die

    En het is heel normaal dat ze nog nachtvoedingen krijgen
    Laten huilen die ik nooit

    Hij slaapt bij mij dus voeden is zo gedaan
     
  9. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Mijn dochter krijgt FV en daar zijn de regels net iets anders van. Dat ze nog 4 flessen neemt dat "mag" maar meer is eigenlijk helemaal niet goed voor haar omdat er natuurlijk bepaalde vitamines en mineralen inzitten waarvan ze maar een bepaalde hoeveelheid eigenlijk mogen hebben.
     
  10. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Leuk dat het voor jou werkt en jij nachtvoedingen rond deze leeftijd normaal vindt.
    Ik ben ze zat met 10 maanden. Prima lijkt me.:cool:
     
  11. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Onze zoon ook niet hoor! Ik houd zijn bekertje vast :)
    Verder krijgt hij nog wel melk maar dan voor de slaapmomenten en nog een keer rond 23.00 uur. Dus zit nu op 4 voedingen.
     
  12. kwebbel1984

    kwebbel1984 Fanatiek lid

    Oct 30, 2012
    1,027
    0
    0
    Hoeveel fv geef je dan per fles?
     
  13. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Ik geef om
    07:00 uur 90/3 met medicatie (daarom mag er ook niet meer in)
    07:30 uur een boterham (meestal eet ze de helft)
    09:30 uur fruit (half tot heel potje)
    11:00 uur 180/6 daarvan drinkt ze 100 a 150 cc
    12:30 uur een boterham weer (half tot heel)
    14:00 uur de rest van haar fruit of een biologisch koekje of crackertje
    15:00 uur 180/6 deze gaat vaak op
    17:30 a 18:00 uur avondeten potje of vers
    19:00 a 19:30 uur 180/6 gaat meestal ook op
    22:00 a 23:00 uur word ze wakker en geef ik haar weer 180/6 gaat meestal 100 cc a 200 cc van op
    En dan tussen 01:00 en 04:00 uur komt ze weer en krijgt ze 180/6 en deze gaat ook weer schoon op!

    Ze zit dus op minimaal 900 cc als ze veel dorst heeft dus ruim over de 1000 cc dat is wel heel veel als ze vanaf 8 maanden aan 500 cc FV meer dan genoeg krijgen maar hoe we het ook proberen water, thee zelfs roosvicee/ diksap neemt ze gewoon niet! Uit tuitbeker niet, gewone beker niet ga maar door.
     
  14. mama201

    mama201 Bekend lid

    Feb 25, 2015
    973
    1
    16
    Het is een natuurlijk iets dat kleine kinderen onder de 2 snachts nog wakker worden

    Kleine maagje is nog niet gemaakt voor zo lang zonder voeding en bv verteerd sneller

    En ik denk liever 5 minuten even voeden dan dat die helemaal wakker word en blijft huilen

    Heb nog 3 kids die naar school moeten

    Hun hebben tot 2 jaar nog een nacht voeding flesje gehad
     
  15. mama201

    mama201 Bekend lid

    Feb 25, 2015
    973
    1
    16
    Mijn andere kids zaten ook op 5 flessen van 200 ml op een dag met deze leeftijd en dan nog het drinken tussen door

    Deze nu 9 maanden krijgt alleen bv dus dan weet ik niet hoeveel drinkt en water uit een beker
     
  16. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Goed voor de tanden ook.

    Maar zoals ik al zei.. als het voor jullie werkt prima. Mijn zoon zit in de nacht niet zonder voeding en heeft echt genoeg aan een vol bord eten, bakje yoghurt bv voor het slapen en 23.00 voor de nacht. Hij gaat mij dan echt niet wijs maken dat hij trek heeft. Onzin. Om 6 uur is hij weer de eerste.

    Ieder zijn manier.
     
  17. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    3,645
    1,251
    113
    randstad
    Kun je in de nacht geen verdunde voeding geven? Dus 180+3 ofzo als je dat 2 x kan doen heb je toch al weer 6 schepjes voeding eraf en haar maagje zit wel lekker vol
     
  18. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Ook al geprobeerd maar deze dame heeft dat meteen door :D zelfs als we er 1 schep af doen heeft ze het door en weigert te drinken! Het is of de volle fles of krijsen! (Ja het is mij er 1)

    Het erge is nog dat zij toen ze net geboren was tot 4 maanden standaard veel te weinig nam en sinds eigenlijk 3 maanden is het standaard te veel maar 6 flessen of meer op een dag is wel wat teveel van het goede (al geven we het haar wel want schijnbaar heeft ze het dan wel nodig!)
     
  19. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Misschien een groeispurt ofzo?
    oortjes?
     
  20. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Ik vermoed inderdaad een groeispurt. Ze gaat ook ineens als een speer door de kamer tijgerend en ze begint nu ook op handen en knieën te staan dus ze is ineens weer heel druk :D
     

Share This Page